PDA

צפייה בגרסה מלאה : רשימת מסלולים למפגש ג'יפולוג במדבר

ishc
17-12-10, 07:57
עולה לי הרעיון. מכיוון שלא כולנו מכירים את האיזור (אני בניהם, אבל אני לא מכיר הרבה אז אני לא דוגמא) אנא שתפו אותנו במסלולים שאתם מכירים שיובילו למפגש או מהמפגש ביום שבת בבוקר. אפשר ממש לפרט פה, להעלות קבצים או קישורים עם סיפורי דרך, תמונה של סמ"ש עם המסלול, קבצי TWL בקיצור מה שבא לכם.
למנהלים, עד המפגש אפשר גם לנעוץ את השירשור.
בברכה,
צחי

אדר_ק
17-12-10, 10:22
בבקשה:
עבירות בינוני+
קצב: טיול גברים.
זמן כולל:7 שעות

מהחניון לתצפית הר ספון, גלישה מההר בשביל היורד דרומה,

חיתוך לשביל האדום לכוון באר רסיסים, מעלה רסיסים, באר חפיר, חמרן,

ירידת מעלה אזוב, נחל חורשה\אלות וסיום בבורות לוץ.

נ.ב

אין החתום מכיר את השטח, ומגבלות התנועה בו מטעם הרשט"ג.

ishc
20-12-10, 16:46
זהו?

נמרוד
20-12-10, 19:24
מהחניון להמשיך עם הכביש המנדטורי מזרחה, לניצנה (אפשר לבקר) שרידי תחנת הרכבת של ניצנה כולל מגדל המים המדהים (כיף לילדים) ממשיכים דרך עזוז ועולים על ציר הפטרולים (אדום), דרך "ראלי" שכולה תצפית אחת רצופה לעומק מדבר סיני. יוצאים מדרך הפטרולים ליד מוצב צה"לי, אומרים שלום יפה לחיילים, ממשיכים דרומה על כביש 10 עד שיורדים מהגבעה של המוצב, ונכנסים לשטח בנחל מתנן, שביל שחור. מכאן מטפסים להר חמרן מצידו הדרומי לתצפית נהדרת, (אם רוצים עבירות ממשיכים את המסלול של חמרן עד לבאר חפיר) לחלופין, ממשיכים דרומה עם נחל חורשה, או נחל סרפד (גלעד לזכר יאיר פלד) שאחר כך מתחבר לנחל חורשה. מנחל חורשה ממשיכים לטפס עם נחל אלות, מסלול כחול מהקלאסיים של הנגב, ומסיימים בבורות לוץ, מזרחה למצפה רמון וחזרה לציווליזציה. חובבי עבירות - ניתן לטפס בציר הכחול חזרה לכביש 10. כשאתם נתקלים למעלה בשער נעול... תבדקו שוב, הוא לא באמת נעול :D רק תחזירו מצב לקדמותו. ומכאן צפונה על כביש 10 חזרה לניצנה.

האפשרויות כשמתרחקים מזרחה מהגבול מתרבות... יש המון שבילים, ותחושה (אמיתית) של ארץ לא מטוילת.

אביעד פ.
20-12-10, 20:25
יש אולי המלצות למי שרוצה לטייל צפונה ולהתקרב למרכז?

asafk
20-12-10, 21:19
צפונה אתה בארץ החולות (והמרדפים הליליים). רצים עם נחל לבן (אפשר מניצנה ואפשר מכמהין) לכיוון הר קרן, קניוני החול, ומשם לכיוון הדיונה הגדולה, מצפה גבולות והביתה. אפשר לעשות אינסוף וריאציות על המסלול הכללי הזה.
אפשר גם לעשות מסלול בין הערים ניצנה - שבטה - רחובות - חרבת סעדון - חלוצה, ובדרך ביניהן למלא יום שלם במסעות מחקר אחרי עוד חורבות. תסתכלו בתצ"אות ותראו איזה גודל הערים הללו, שאיכלסו רבבות אנשים כל אחת - חובבי ארכאולוגיה יכולים לבלות בהן שעות (למרות שהרוב כבר נבזז או נרמס).
וריאציה מעניינת על זה היא לעלות דווקא בנחל הבשור לכל ארכו עד חלוצה. גם מעניין, וגם כולל התיישבות מודרנית של בדואים.

אסף.

-->