PDA

צפייה בגרסה מלאה : באיזה חומר כדאי לאטום חור בגוף הסמוראי ???

fireman
27-10-04, 01:51
היי,
יש לי סמוראי 98 עם מזגן(שאחד הבעלים הקודמים הוסיף לו), אבל הבעיה היא לא במזגן אלא בזה שהאידיוט שהתקין את המזגן עשה חור בגוף הרכב שדרכו הצינור מים עובר, עכשיו החור עצמו יותר גדול מהצינור ואני לא מעוניין שייכנסו משם מים או ריחות כלשהם מהמנוע וכדומה, במה אתם ממליצים לאטום את החור בגוף ? ולמה דווקא בחומר הזה.. חומר עמיד בחום.. קור..רטיבות.. וכדומה..
אני אישית חשבתי להשתמש באפוקסי אפור כדי לאטום את החור סביב הצינור.. מה דעתכם ??

בתודה

Fireman

אלון_ק
27-10-04, 01:58
בהנחה שהצינור לא עובר באזור חם במיוחד, אני הייתי סוגר את הרווח עם גומי כזה או אחר ובכך גם מונע נזק לצינור המזגן כתוצאה של השפשוף במתכת/חומר חזק אחר.

אפוקסי אפור יעבוד (פרופוקסי20), כך גם מרק פחחים (לך לפחח שיראה לך איך עובדים עם זה, אם זה מעניין אותך. זה זמין וזול). אני ממתין לתשובה מאסף בשרשור אחר שלי בנוגע לעדיפות האחד על השני, אז אני עוד לא יודע מה מהם כדאי ולמה.

fireman
27-10-04, 02:07
הםם.. זאת בטח שאלה דבילית לאללה לאנשי הפורום.. אבל מאיפה אני משיג באמת חתיכות גומי בגדלים שונים בשביל העניין הזה לדוגמה.. ?
אני מניח שאני לא יכול להכנס לבית מרקחת ולבקש גומיות..

tayrie
27-10-04, 03:15
תלך לחנות חומרי בניין רצינית , תחפש שם באזור של אינסטלציה , גם באזור של הגז.
אמור להיות גומיות אטימה , מכל הסוגים והמינים.

שעיה כליף
27-10-04, 07:15
גומי כזה קיים גם בחנויות אספקת ציוד חשמל, קוראים לזה אנטיגרון, תצטייד בקוטר הצינור וחפש שם.

נמרוד
27-10-04, 09:38
סיליקון רגיל? כזה של אמבטיות? למה לא.

eran4x4
30-10-04, 08:02
סיליקון רגיל - של אמבטיות עלול להכיל חומץ שמזרז חלודה.

סיליקון זה מצוין צריך לוודע שהוא נטרלי (נטול חומץ).

asafk
30-10-04, 13:04
סיליקון רגיל? כזה של אמבטיות? למה לא.

סיליקון "רגיל" = סיליקון אצטי.
אצטי= חומצי.
חומצי= חלודה. הרבה, ומהר.

לא מאמין? גג של סופה. בין הגג לקירות של הקבינה אטמו בהמון סופות עם סיליקון.... ותראה איך זה נראה.

אסף.

yossivarman
30-10-04, 14:51
גם לי יש סמוראי כזה עם מזגן שהותקןלא מזמן
כך שתמונה תעזור ותבהיר על מה מדובר
אם מדובר על החורים בקיר האש- אצלי הוא סתפ את זה בחונר שנראה כמ ופת

yoav
01-11-04, 15:30
יוסי- הסמוראי שלך הוא לא דוגמא לכלום! הנבלה נראה כאילו יצא עכשיו מאולם תצוגה, ולא סתם , אלא אחרי שמירקו אותו לקראת צילומי קטלוג- וזה כולל מתחת לכסה המנוע ( :twisted: הכל מקינאה....).
אני זקוק לאותה התשובה- האם אפוקסי מתכת (האפור) מתאים לסתימת חורים שיש בגוף הרכב (בפנים) כתוצאה משאריות התקנים שבעלים קודמים שמו והורידו?

אלון_ק
01-11-04, 16:56
כן. זה מה שאסף כתב לי על אפוקסי (פרופוקסי20) ומרק פחחים בשרשור על התאמת הצמיגים:

למה פרופוקסי ולא מרק פחחים?
כי מרק פחחים, בין שני פחים, לא מדביק אותם, אלא רק סוגר את הרווח ביניהם. כשהפחים מתחילים לזוז (והם יזוזו! ) המרק (שהוא חומר מאוד קשה, אבל לא דביק) ייפרד.
פרופוקסי, לעומתו, מדביק את הפחים. יותר מזה- עם הזמן הוא ממש נהיה חלק מהם.

asafk
01-11-04, 17:20
דווקא במקרה הזה, אני חושב שכדאי להשתמש בגומי (גרומט) דרכו יעבור הצינור, ואם ממש רוצים לאטום גם בסיליקון בסיסי של חלונות.

אסף.

אלון_ק
01-11-04, 17:29
כתוצאה משאריות התקנים שבעלים קודמים שמו והורידו?

זה אומר חור רגיל ששום דבר לא עובר דרכו. למה לשים גומי שם? בצינור המזגן אני מבין, אבל בסתם חור בבודי?

yoav
01-11-04, 17:46
אלון- חור נועד שיסתמו אותו לא? :twisted: עזוב- תתעלם- יותר חשוב לי שתענה לי בדחיפות על השאלה בענייני הבלומים- אני רוצה להכנס השבוע ולהזמין
המון תודה כרגיל
יואב.

asafk
01-11-04, 20:00
"סתם" חור עגול?
יש פקקי פלסטיק שמיועדים לזה בדיוק. תסתכל על רגליים של כסאות מתכת.

אסף.

fireman
02-11-04, 10:49
קודם כל תודה לכולם שענו והתווכחו :lol:
בסוף סתמתי את החור.. אבל עם אפוקסי טיפה פחות קשיח(לטובת הצינור.. לא שזאת כזאת הוצאה להחליף עצמית), אבל עמיד עד 149 מעלות חום (זה ל פרופוקסי20.. ולא הבן זונה A+B זה "מרק אפוקסי - עמיד בחום עד 149 מעלות" , יצרן P.S.I...

Fireman

yossivarman
05-11-04, 18:22
יואב
אחרי 3 שבועות בדרום - מילואים
הוא לא נראה מאוד מצוחצח

גרמתי לכיס שלך להפתח בגלל הבולמים - שלא תצטער שבכלל נפגשנו :D :D :D

yoav
06-11-04, 00:50
יוסי - להזכירך נפגשנו עוד הרבה לפני שהיו לנו סמוראים בכלל :lol:
מתי אתה בא לטייל?

yossivarman
06-11-04, 08:25
מעכשיו אני פתוח להצעות :D

ירחמיאל
18-11-04, 19:20
מה אעשה אם ברוב טיפשותי אטמתי את כל הסמוראי שלי בסיליקון רגיל?
שמתי בכמויות מסחריות (3 שפורפרות) במקומות שונים ומשונים?
מה עשיתי?
איך יוצאים מזה?

המהנדס
18-11-04, 19:22
רמז : החתימה שלך ... :lol:

-->