PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגנת המנוע ממים

דודי קלאצה
19-12-10, 20:52
יש למישהו רעיון שימושי למניעת התופעה בה בכל כניסה לשלולית, המנוע מתכסה במים /בוץ (כולו כמובן גם לחלק העליון)

six 4 life
19-12-10, 20:54
כן, תיכנס לאט.

דודי קלאצה
19-12-10, 20:57
כן, תיכנס לאט.

זה נכון תמיד...
ברצינות , אני מתכוון לסוג של מיגון בין הכנף (החלק הפנימי) לבית השאסי

six 4 life
19-12-10, 21:06
אני רציני, כנס לאט תא המנוע ישאר נקי יחסית.
אתה מדבר על גומיות לסגור את הפתח בין השלדה לכנף. אתה יכול לעשות את זה עם חתיכת גומי קשיח או אפילו שטיח גומי של רכב כדי לסגור את הפתח הזה.

דודי קלאצה
19-12-10, 21:13
אני רציני, כנס לאט תא המנוע ישאר נקי יחסית.
אתה מדבר על גומיות לסגור את הפתח בין השלדה לכנף. אתה יכול לעשות את זה עם חתיכת גומי קשיח או אפילו שטיח גומי של רכב כדי לסגור את הפתח הזה.

נראה שזה הפתרון, על הכנף יש אפילו קדחים ששימשו במקור לסוג של מגן (נראה כך)
פשוט נכנסתי לשלושית ומרוב שהמנוע קיבל שטיפה הוא כבה לאחר מס' דקות
המתנה לייבוש החזירה אותו לחיים, הופתעתי כי לא צלחתי את הירקון אבל המנוע נראה כאילו שפכתי עליו ארבע דליי בוץ!!!

דרור ברלי
19-12-10, 21:35
אל תיתן לחורים הללו להטעות אותך. ב-CJ ובסופה מעולם לא היו שום חלקי גומי שאוטמים את הרווח שבין הכנף לשילדה. אפשר לחתוך שטיחי גומי ישנים ולייצר מהם מין "וילון" שיסגור את הרווח הזה, אבל אם אתה חושב שזה ימנע את הצפת תא המנוע במים אתה טועה...
חשוב יותר לגונן על המפלג מפני נד המים ששוטף את המנוע. לא מדובר על אטימה הרמטית של המפלג אלא על כיסוי שימנע משפריץ המים הגדול (ומהמים שמרטיבים את החלק הפנימי של מכסה המנוע ואחר כך מטפטפים ממנו במשך דקות על כל המנוע) להרטיב אותו. תפור לך כיסוי מעור (כי הוא נושם) ותלביש על המפלג, עם שני חורים בקצוות לטובת חוטי ההצתה. פתרון יעיל מאוד, מנסיון.

עם הזמן אתה גם תלמד להיכנס לשלוליות ומעברי מים עמוקים במהירות הנכונה, כזו שמרימה מין "גל" קטן לפני החרטום, גל שיוצר תת-לחץ שדווקא מנמיך את פני המים מתחת למנוע.

דודי קלאצה
20-12-10, 13:38
נשמע הגיוני, תודה

-->