PDA

צפייה בגרסה מלאה : שינוים בהגה

boaziko
28-10-04, 01:01
אני רוצה לקרב את ההגה במעט לכיוון הנהג :shock: . בטח תשאלו " למה ?!"...אז אם אתם כבר שואלים - יש לי בעיה מסויימת שנובעת ממגבלות הכסא שלי (שאני לא רוצה להחליף) בתנוחת הישיבה - אני לא אפרט הכל, אבל בגדול אני חושב שאם ההגה יהיה מעט יותר קרוב אלי הבעיה תפתר. האם יש אפשרות? - הוספת מאריך בין ההגה לציר שעליו הוא מולבש? האם קיים מאריך כזה? אופציות אחרות?
כמו כן, מה הן ההשלכות של הגה קטן יותר (אולי גם זה יכול לעזור לי) על הנהיגה.
סמוראי 88 בלי הגה כח :wink: .

אלון_ק
28-10-04, 02:02
הגה קטן יותר יגרום להיגוי קשה יותר. המומנט שאתה תפעיל יהיה פחות, משום שאתה מקצר את הזרוע (הרדיוס).

להאריך אותו זו לא אופציה אמיתית. אבל אתה לא נדרש להחליף את הכיסא, רק לעשות תיאומים לתושבות, אם אתה רוצה לקרב את ההגה לנהג.

זאביק
28-10-04, 11:46
הוספת מאריך בין ההגה לציר שעליו הוא מולבש? .

ישנן כל מיני מתאמים שנועדו לאפשר הרכבת הגה אחר על ציר ההגה הקיים.
הם דומים מאוד לספייסרים של גלגלים.
טבעת עבה, עם הברגות שנועדו להתיבר שני הצצדים.
אני מניח שאם תפרק את ההגה ותלך לחרט, לא תהיה לו בעייה לבנות לך מתאם כזה (אני לא זוכר איך נראה הגה סמוראי מפורק, אז אני לא יכול לפרט יותר).

אבל, בהארכה כזו, אתה מקרב את ההגה וגם מגביה אותו. אתה פשוט מאריך את הזרוע באותה זוית.
אם הוא יהיה גם יותר גבוה, זה לא יפריע לך ?

boaziko
29-10-04, 01:10
זאביק - אם אני אקרב את ההגה אני אכן אגביה אותו ולכן אני שואל גם על הגה קטן יותר - מתוך נקודת הנחה שאם אני אבצע את שני השינויים ההגה יהיה קרוב יותר ועדיין פחות או יותר באותו גובה.
נקסוס - אין לי בעיה בתושבות של הכסא - לכסא יש טווח תנועה גדול קדימה. אני אנסה לפרט יותר כדי להבהיר - כאשר הכסא ממוקם במרחק נוח לרגלים ההגה רחוק מדי (המשענת במצב האנכי שלה), ולהיפך - כאשר הכסא מכוון למצב נוח לאחיזת ההגה - הרגליים קרובות מדי :?
בקיצור יוצא שאני יושב כפוף או עם ברכיים מקופלות! למה להאריך אינה אופציה?
זאביק , ההגה מולבש על חריצי שיניים, כמו הציריה, וננעל ע"י בורג. איפה אני מוצא את המתאמים שהזכרת? האם משהו מכיר בעל מקצוע שיכול לייצר מתאם כזה?(רצוי באזור המרכז)
...דיון קצת מוזר, אבל אולי הוא יפתור לי בעיה קצת מציקה...

אלון_ק
29-10-04, 01:41
אה, זה כי לא הכרתי את הפתרון של זאביק. אופס :shock:

אלון_ק
29-10-04, 01:44
תגיד, חשבת על הגבהת הכיסא? 10 ס"מ עושים הבדל די משמעותי (מנסיון). זה קצת פוגע בשדה הראיה למעלה (אני 1.86, צריך להתכופף קצת כדי לראות רמזור קרוב וגבוה), אבל נותן תנוחת ישיבה נוחה יותר ושדה ראיה טוב יותר לשטח מסביבך.

סוזי המשתוללת
29-10-04, 02:07
נקסוס
אתה מציע לכולם ישר לחתוך
אז בוא ונחתוך לך איזה 10 ס"מ מהצוואר וככה יהיה לך נח לראות רמזורים :P
בועז
לי היה מאד נח בכיסא שלך אז זה אומר שאני יכול?

boaziko
29-10-04, 03:08
סוזי, בלי להעליב,הצמיגים שלך יותר רחבים, אבל הרגליים שלך יותר קצרות :wink: ,
נקסוס, יש לי קורה מעל הראש.. אם אני מגביה כסא, אני נוגח גולגולת...
זו כנראה בעיית התאמה מאד אישית..
יש תשובות לשאלות שהוצגו?

זאביק
29-10-04, 17:47
עשיתי חיפוש זריז ברשת ולא מצאתי מה שאני מחפש.

תחשוב על הגה מאוד מאוד קטן ומאוד בולט (כמה בולט? אתה רוצה 10 ס"מ).
בקצה שלו יש חורים שעליהם אתה מלביש הגה כמו זה, אבל יותר מתאים לג'יפ
http://sportscar-parts.com/graphics/00000001/Sparco_Kart_steering_wheel.gif

זאביק
29-10-04, 17:50
מצאתי משהו שדומה שלמה שיש לי בראש.
זה מתלבש במקום ההגה, ועליו אתה מלביש הגה
(תחשוב שהחור הצר מתלבש על מוט ההגה, ועל החור הרחב מתלבש הגה).

http://sportscar-parts.com/graphics/00000001/mm12114121113.jpg

שעיה כליף
29-10-04, 18:41
בועז זה נשמע לי כמו בעיה של זווית, :( (תגיד הרכב שלך נמצא בעליה ?) אם תרים מעט את מסילות הכסא מאחור ותשנה טיפה את הזווית - יכול להיות שיעזור לך.

גיא
30-10-04, 01:34
כשאתה מקרב את ההגה למושב אתה גם יוצר מצב שבמקרה תאונה ההגה קרוב יותר לחזה שלך ...
שים לב.

בעיקר אם אתה נוהג לנהוג ללא חגורת בטיחות.

-->