PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה לא מניעה - בעייה מוזרה

Neilman
22-12-10, 17:57
שלום רב,

יש לי בעייה עם הסופה... המצבר הקודם מת, והזמנתי מצבר חדש של 70 א"ש מעידן, המצבר הגיע, והאוטו עדיין לא מניע... פירקתי את הסרטר מהרכב ולקחתי אותו לבדיקה הוא תקין.
ניסיתי לחבר מצבר של רכב אחר למצבר שלי ואז להניע והרכב מניע.... אותם נעלי כבל, פיוזים, חיווט, הכול....
ניסיתי לחבר פלוס קבוע לסטרטר, לפתוח סוויץ ואז לקצר את הסולונואיד לטרטר, לא עובד....
אם אני מדליק את האור ברכב הוא דולק סבבה, ברגע שאני פותח סוויץ, בלי להניע, האור נחלש מאוד....

אני יוצא מדעתי פה, למישהו יש רעיון????

תודה

סופת המדבר
22-12-10, 19:25
שלום רב,

יש לי בעייה עם הסופה... המצבר הקודם מת, והזמנתי מצבר חדש של 70 א"ש מעידן, המצבר הגיע, והאוטו עדיין לא מניע... פירקתי את הסרטר מהרכב ולקחתי אותו לבדיקה הוא תקין.
ניסיתי לחבר מצבר של רכב אחר למצבר שלי ואז להניע והרכב מניע.... אותם נעלי כבל, פיוזים, חיווט, הכול....
ניסיתי לחבר פלוס קבוע לסטרטר, לפתוח סוויץ ואז לקצר את הסולונואיד לטרטר, לא עובד....
אם אני מדליק את האור ברכב הוא דולק סבבה, ברגע שאני פותח סוויץ, בלי להניע, האור נחלש מאוד....

אני יוצא מדעתי פה, למישהו יש רעיון????

תודה

וואלה מוזר אם אתה אומר שהמצבר 'מת' ולא הניע.. הגיוני
אתה אומר שהחלפת מצבר ועדיין לא מניע..
מה התופעות שאתה נותן סטרטר.?
יש מין 'תק' ואז מתנתק החשמל? אין סטרטר בכלל?
אם לא מניע עם המצבר החדש אבל עם מצבר מרכב אחר מניע יכול ליהיות בעיה של נתק בין הקטבים
של המצבר לסופיות או משהו כי את הכבלים שהבאת מהרכב השני חיברת ע''י ה'תנינים' שלו
ישירות לסופיות אצלך בג'יפ ולא לקטבים של המצבר
תנסה לנתק את המצבר בגיפ ולחבר אותו ישרות את ה(-) תחבר עם כבל ישר לאחד המקומות במנוע (כמובן שרק על ברזל \אלומיניום)
ואת ה(+) תחבר ישירות לאן שמתחבר בסטרטר זה שבא מהצבר
ואז תנסה להניע

ותדווח
בהצלחה

Neilman
22-12-10, 19:32
לא בטוח שהבנתי....

קודם כל, זה המצבר החדש השני... ככה שנראה לי די בטוח שזה לא בעייה של מצבר מת.. לגבי הסטרטר, לפני שהתקשרתי לעידן להגיד לו שהמצבר שנשלח אליי מת ושישלח לי חדש (דרך אגב, עידן, אני כבר לא בטוח שהראשון באמת מת.. אני מתנצל על הטרחה... תרגיש חופשי לחייב את כרטיס האשראי שלי על משלוח נוסף) פירקתי את הסטרטר ובדקתי אותו, הוא תקין...

אני לא בטוח שאני מבין מה הצעת... לאן לחבר את המינוס ולאן את הפלוס?

סופת המדבר
22-12-10, 19:49
קודם כל נראה לי שהמצבר הישן שלך תקין ופשוט הוא לא קיבל טעינה
בידיוק בגלל אותו נתק

מה שהצעתי זה שתפרק את הקטבים\סופיות\ נעלי כבל שמחוברים למצבר שלך
שהמצבר לא יהיה מחובר לכלום
ואז תיקח כבלי הנעה את האדום (+) תחבר מהמצבר ישירות לסטרטר
לאן שהחוט + המקורי מתחבר (תעקוב אחריו מהמצבר)
את הכבל השחור (-) תחבר מהמצבר לאחד המקומות על המנוע כמובן שיהיה מקום מברזל \אלומיניום
או על ההאוזינג
ואז יוצא שאתה עוקף את החיבורים המקוריים של המצבר
אם מניע כרגיל עם סוויץ\סטרטר
תנתק את אחד הכבלים נגיד ה- ותחבר אותו כרגיל (נעל כבל לקוטב)
ואז תראה אם מניע אם לא אז הבעיה בין ה- של המצבר
ואחרכך אותו דבר עם ה+ ודווח מה קורה

Neilman
22-12-10, 19:55
ניסיתי את זה כבר, רק בלי לנתק את הנעלי כבל מהמצבר... זה לא עבד.
חוץ מזה לפי הבנתי, זה פשוט היה עוקף בעייה של פיוזים,כבלים וכו' אם הייתה כזו, העניין הוא שעם אותו חיווט, פיוזים וכו' כשאני מחבר למצבר אחר האוטו הניע...

riko
22-12-10, 20:33
תן לבן אדם את המצבר החדש , ותשאר עם זה שמניע , סע עם הגיפ לחשמלאי רכב , תחליף אצלו מצבר ותראה מה קורה , אם אצלו יניע עם מצבר חדש , אז כנראה שנתקלת בסידרהן של מצברים דפוקים , נדיר אבל יכול לקרות , לא באשמתו של אף אחד כמובן. אם לא הניע אצל החשמלאי , אז שיתחיל לבדוק למה???
בהצלחה

moriseven
22-12-10, 20:57
נראה לי שהסטרטר שלך דפוק (נתפס), כנראה שתחת עומס(הנעת מנוע) המצבר לא מספיק לך מבחינת מתח הנעה וכשאתה מחבר מצבר נוסף אז המתח הנעה גדל והוא מניע. מחוץ לרכב הוא נראה לך תקין אבל כנראה שיש עליו התנגדות, עומס, הוא נתפס.

Neilman
22-12-10, 21:17
מישהו יכול להסביר לי אז למה כשמנסים להתניע האור בפנים נחלש?

Neilman
22-12-10, 23:32
נו... אין איזה חשמלטור שיכול להסביר לי את זה??
זה כבר מעבר לתיסכול ועצבים כבר מסקרן אותי.... שום דבר לא מתחבר פה.
אני מקבל שיכול להיות שהסטרטר רק נראה תקין והוא צריך שני מצברים כדי להזיז אותו, אבל אז למה האור דועך כשנותנים סטרטר??

yargo
23-12-10, 00:25
אבל אז למה האור דועך כשנותנים סטרטר??

כי הזרם הולך לסטרטר ואז יש פחות לנורה ....

shmulikbg
23-12-10, 00:31
נו... אין איזה חשמלטור שיכול להסביר לי את זה??
זה כבר מעבר לתיסכול ועצבים כבר מסקרן אותי.... שום דבר לא מתחבר פה.
אני מקבל שיכול להיות שהסטרטר רק נראה תקין והוא צריך שני מצברים כדי להזיז אותו, אבל אז למה האור דועך כשנותנים סטרטר??
הנעלי כבל על המצבר, הן יציקה?
אם כן, תחתוך ותחליף אותן.

Neilman
23-12-10, 01:12
הנעלי כבל על המצבר הן נעליים סטנדרטיות, אני לא בטוח שאני מבין מה זאת אומרת יציקה...
ולגבי הסטרטר, יכול להיות שהוא הבעייה וברגע שאני מחבר עוד מצבר בטור הוא מניע זה בגלל שיש לו יותר זרם או שהוא חלק שאו עובד או שלא עובד (מין 0 או 1 כזה...)?

shmulikbg
23-12-10, 01:21
הנעלי כבל על המצבר הן נעליים סטנדרטיות, אני לא בטוח שאני מבין מה זאת אומרת יציקה...
ולגבי הסטרטר, יכול להיות שהוא הבעייה וברגע שאני מחבר עוד מצבר בטור הוא מניע זה בגלל שיש לו יותר זרם או שהוא חלק שאו עובד או שלא עובד (מין 0 או 1 כזה...)?
קיימות נעלי כבל שהן חלק מהכבל עצמו והוא יצוק לתוכן, ולא סגור עם בורג בתוך הנעל.
לגבי הסטרטר, ציינת שלקחת אותו לבדיקה, לכן יצאתי מנקודת הנחה שהוא תקין.
כמובן שבסטרטר לא תקין, זרם חזק יותר, בחיבור שני מצברים, יעזור לו להניע.

Neilman
23-12-10, 01:26
יש למישהו אולי סטרטר שהוא יודע שהוא תקין שאני אוכל להרכיב על הרכב שלי רק לצורך הבדיקה??

יונימוג אדום
23-12-10, 06:08
בוקר טוב .
לפני כל הניסיונות האחרים , החלף את נעלי הכבל על המצבר בחדשות :!:
יש מצב שנעלי הכבל קיבלו קורוזיה בחלק שנוגע למצבר , וגם אם תנקה אותם עם נייר זכוכית לא יעזור . כאשר אתה מחבר כבלים הם מחוברים לחלק החיצוני ולא בצד הפנימי .
בשביל בדיקה פשוטה : פרק נעלי כבל ותצמיד אותם חיצונית עם ג'פקה לקטבים , נסה להניע .

בהצלחה אילן

Neilman
23-12-10, 12:34
טוב חברים,

לא ברור איך למה, ומה עשיתי, אבל היום אחרי שניקיתי את הנעלי כבל קצת עם יפנית האוטו מניע...
כנראה שבאמת כל הסיפור היה קורוזיה או שכבת ג'יפה שהצטברה בצד הפנימי..

תודה לכל מי שעזר :-)

six 4 life
23-12-10, 13:35
פרק שוב, נקה טוב עם נייר זכוכית גם את נעלי הכבלים וגם את המגעים שמתחברים אל הסטרטר. אחר כך קצת גריז על הכל, ותרכיב חזרה.

-->