PDA

צפייה בגרסה מלאה : מי "מרים את הכפפה" לקניה מרוכזת של כונן SSD ?

raanan
24-12-10, 20:24
שלום לכולם,

יש פה מתנדב, מומחה למשא ומתן להרצת קניה מרוכזת לכונן SSD ?
כונן שמתאים לנוטבוק/לפטופ/טאבלט עם ממשק SATA ובגודל פיזי 2.5"

המלצה שלי :
http://computers.shop.ebay.com/i.html?_nkw=OCZSSD2-2VTXE60G&_sacat=58058&_stpos=&_sop=15&LH_ItemCondition=1&gbr=1&_odkw=ocz+vertex+2&_osacat=58058&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

http://computers.shop.ebay.com/i.html?_nkw=OCZSSD2-2VTXE90G&_sacat=58058&_stpos=&_sop=15&LH_ItemCondition=1&gbr=1&_odkw=ocz+vertex+2&_osacat=58058&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

הערה, שניהם בנפח שמספק למערכת ניווט מתקדמת.
כונן ה-90G יספק (בנוסף למע' הניווט) לאכסון קובץ אימג' מלא של המחשב לגיבוי (מותנה בחלוקת הכונן ל-2 פארטישן)

רענן

נדב42
24-12-10, 20:50
כמה רוכשים יהיו לדעתך ?
אגב: לעצמי אני מעדיף כונן גדול יותר, ה- 120GB למשל. יש עוד צרכים בנוסף לניווט, כמו מאגר מוסיקה ברכב ...

דיננוזאור שטח
25-12-10, 01:55
שלום לכולם,

יש פה מתנדב, מומחה למשא ומתן להרצת קניה מרוכזת לכונן SSD ?
כונן שמתאים לנוטבוק/לפטופ/טאבלט עם ממשק SATA ובגודל פיזי 2.5"

המלצה שלי :
http://computers.shop.ebay.com/i.html?_nkw=OCZSSD2-2VTXE60G&_sacat=58058&_stpos=&_sop=15&LH_ItemCondition=1&gbr=1&_odkw=ocz+vertex+2&_osacat=58058&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

http://computers.shop.ebay.com/i.html?_nkw=OCZSSD2-2VTXE90G&_sacat=58058&_stpos=&_sop=15&LH_ItemCondition=1&gbr=1&_odkw=ocz+vertex+2&_osacat=58058&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

הערה, שניהם בנפח שמספק למערכת ניווט מתקדמת.
כונן ה-90G יספק (בנוסף למע' הניווט) לאכסון קובץ אימג' מלא של המחשב לגיבוי (מותנה בחלוקת הכונן ל-2 פארטישן)

רענן

אני הזמנתי כבר אחד של 60 בכך ויתרתי על אפשרות האכסון של אמיאג לשחזור ניראה לאחר ההתקנה אצליך ליצור סקיור זון בגודל מתאים

אני ממליץ לאכסן את האימאג לא בפרטישן לוגי רגיל שנגיש על ידי המערכת אלא בסיקיור זון

omri_t
25-12-10, 02:03
גם אני כבר הזמנתי אחד של 60G - אז לא רלוונטי לקבוצת רכישה.

לא ברור לי ההגיון של שמירת האימג' על אותו הכונן (פיזי)?!
הרעיון אמור להיות שישנו גיבוי למקרה ומשהו נדפק בין היתר בכונן עצמו....

raanan
25-12-10, 09:22
כמה רוכשים יהיו לדעתך ?
אגב: לעצמי אני מעדיף כונן גדול יותר, ה- 120GB למשל. יש עוד צרכים בנוסף לניווט, כמו מאגר מוסיקה ברכב ...

טוב אז, אני רואה כאלה שכבר רכשו ...
120G לא כלכלי בעליל .

60G כנראה מעל ומעבר (כרגע תפוסים לי 30G כולל גיבוי של קבצי המטמון של גוגל).
אימג' יתבצע בהסרת הכונן וישמר על המחשב השולחני.

בקיצור, 1 מעוניין (60 או 90 ג'יגה)

רענן

נדב42
25-12-10, 11:43
120G לא כלכלי בעליל .

למה לא כלכלי בעליל ? מחיר לג'יגה אפילו קצת יותר זול מה- 90GB ...

אם אתה משתמש בטאבלט רק לניווט, אז אכן אין צורך, אבל אם הוא יהפוך למרכז המדיה של הרכב, אז כל תוספת מבורכת...

נדב.

דיננוזאור שטח
25-12-10, 12:52
גם אני כבר הזמנתי אחד של 60G - אז לא רלוונטי לקבוצת רכישה.

לא ברור לי ההגיון של שמירת האימג' על אותו הכונן (פיזי)?!
הרעיון אמור להיות שישנו גיבוי למקרה ומשהו נדפק בין היתר בכונן עצמו....

ההיגיון פשוט הרבה פעמים נידפק משהוא במערכת

תשאל את אפי זה קורה לא מדובר בנזק פיזי אלא בחרבוש כל שהוא או ויירוס מחיקה של הרגיסטרי

במקרה זה בשטח אתה משחזר ומקבל מוצר עובד בטוח בלי צורך בחיבור לדיסק נוסף או ציוד כל שהוא

במקרה של נזק פיזי לדיסק אז הוא הלך לעולמו נידרש החלפה פיזית של הדיסק וזה כבר לא מתאים בדרך כלל לשטח ואז אני משחזר מגיבוי הנמצא על דיסק הגיבויים שלי בבית

נדב42
25-12-10, 13:29
המלצה שלי :

אני לא מומחה בתחום ה- SSD, אבל מה רע באינטל ? יש להם את המוצר הזה (http://cgi.ebay.com/Intel-X25-M-SSDSA2MH120G2K5-120GB-SATA-2-SSD-X25M-2-5-/280599929325?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item41550f21ed) שאפילו יותר זול מה- OCZ המקביל אליו ... (בנפחים הקטנים יותר המידות שונות - 40/80 ג'יגה והמחירים פחות אטרקטיביים ...)

raanan
25-12-10, 18:15
אני לא מומחה בתחום ה- SSD, אבל מה רע באינטל ? יש להם את המוצר הזה (http://cgi.ebay.com/Intel-X25-M-SSDSA2MH120G2K5-120GB-SATA-2-SSD-X25M-2-5-/280599929325?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item41550f21ed) שאפילו יותר זול מה- OCZ המקביל אליו ... (בנפחים הקטנים יותר המידות שונות - 40/80 ג'יגה והמחירים פחות אטרקטיביים ...)

אכן מוצר טוב ודיי מקביל בביצועים ל OCZ .
הבעיה שאם כבר אינטל אז, לקנות את הרולס רויס שבכונני ה-SSD ...
http://shop.ebay.com/i.html?rt=nc&LH_ItemCondition=1&_nkw=SSDSA2SH064G101&_fcid=100&_fln=1&_jgr=1&_localstpos=&_sc=1&_sop=15&_ssov=1&_stpos=&_trksid=p3286.c0.m282&gbr=1

רענן

אפיז
25-12-10, 18:22
אני מצטרף חושב גם ללכת 60-90 עם מחשבה לכמה שנים קדימה

dudu
25-12-10, 19:22
אם נשיג מחיר טוב על כונן אינטל (למרות שאני מכיר ומעריך את המוצרים של ocz) בנפח 90 אני בפנים

נדב42
25-12-10, 19:42
אכן מוצר טוב ודיי מקביל בביצועים ל OCZ .
הבעיה שאם כבר אינטל אז, לקנות את הרולס רויס שבכונני ה-SSD ...
http://shop.ebay.com/i.html?rt=nc&LH_ItemCondition=1&_nkw=SSDSA2SH064G101&_fcid=100&_fln=1&_jgr=1&_localstpos=&_sc=1&_sop=15&_ssov=1&_stpos=&_trksid=p3286.c0.m282&gbr=1

רענן

טוב, כאן אנחנו מתחילים להתקרב לתחומי ההתמחות שלי ...
אתה לא תרגיש הבדל ביצועים בין הכונן הזה לזולים יותר בשימוש שלנו. היתרון שלו הוא ברמת המקביליות בתשתיות הפנימיות שלו, מה שמשפר אותו כדיסק של מערך אחסון מרכזי או של שרת מרובה תהליכים (מרובה תהליכים => מאות/אלפי תהליכים במקביל). לקרוא במקביל את הקבצים של 2 תוכנות ניווט לא ידגדג לדיסק SSD הסטנדרטי ומכיוון שבשוטף 2 תוכנות הניווט כנראה לא יצטרכו את הדיסק בדיוק באותה אלפית שנייה, אז מבחינת הדיסק הן קירוב טוב לאפליקציה בודדת ומכאן שאין יתרון למקביליות הבנוייה בדיסק היקר יותר.

הייתי שמח לארח את הטכנולוגיה הזו בכמה שרתים אצלי בעבודה, אבל זה בוודאי לא מצדיק לשלם פי 6 לג'יגה עבור הצעצועים שלנו ...

נדב.

נדב42
25-12-10, 19:43
אם נשיג מחיר טוב על כונן אינטל (למרות שאני מכיר ומעריך את המוצרים של ocz) בנפח 90 אני בפנים

לאינטל אין 90GB, רק 80GB, והוא לא משתלם במיוחד ...

יקיר גרין
25-12-10, 20:46
לאינטל אין 90GB, רק 80GB, והוא לא משתלם במיוחד ...

יש לי את ה-160GB של אינטל, זה כונן מדהים!
המקום שהוא הכי משמעותי זה זמן העליה של המחשב! שם צוואר הבקבוק הוא הדיסק.

לא יודע כמה עולה, קיבלתי אותו מאינטל (כך זה כשעובדים שם ...)

אפיז
25-12-10, 21:42
יש לי את ה-160GB של אינטל, זה כונן מדהים!
המקום שהוא הכי משמעותי זה זמן העליה של המחשב! שם צוואר הבקבוק הוא הדיסק.

לא יודע כמה עולה, קיבלתי אותו מאינטל (כך זה כשעובדים שם ...)

אז בוא נסכם שעכשיו אני עובד אצלך ובעקיפין ....אני ניכנס לסידור ...מה דעתך ?

grand
25-12-10, 23:28

OCZ היה ה"רולס-רויס".
כיום ה"אס" התורן הוא ה - (CRUCIAL (micron בנפח 128GB. מחירו בהתאם כ 1300 ש"ח.

משהו זול וטוב יש ל KINGSTON בנפח 60GB.

itayt
29-12-10, 10:14
דיסק Kingston 64GB SSDNow V-Series SATA2 2.5 SNV425-S2/64GB
מחיר 650 ש"ח כולל מע"מ

raanan
29-12-10, 18:31
OCZ VERTEX 2 60G פה בארץ , 690 ש"ח כולל מע"מ עד 12 תשלומים ברשת KSP
http://ksp.co.il/hmain.php?now_snif=best&uin=11379

מחיר מצויין בהתחשב שבאיביי הכי זול (כולל משלוח ארוך ע"י הדואר) זה כ- 165 דולר (צריך להוסיף מע"מ ועמלת הדואר בארץ) .
להערכתי יצא בסה"כ כ-790 ש"ח. לא לשכוח שהאחריות לא רלוונטית לארץ.

יש רק בעיה "קטנה", אני לא רואה שזה מופיע במלאי באף חנות של KSP ...
בבירור טלפוני (סניף חדרה), תוך שבוע הכונן "יתייצב" בחנות ...

שורה סופית, אני מזמין !

רענן

נדב42
29-12-10, 20:24

מחיר מצויין בהתחשב שבאיביי הכי זול (כולל משלוח ארוך ע"י הדואר) זה כ- 165 דולר (צריך להוסיף מע"מ ועמלת הדואר בארץ) .

יש שם את האינטל 120GB ב- 1115 ש"ח, המחיר הכי זול ל- GB שמצאתי עד עכשיו ...
(ויש במלאי ...)

omri_t
29-12-10, 20:39

רענן

אני הזמנתי אחד כזה מחול. דרך שירות שילוח.
יצא מעט זול מהמחיר בארץ- ללא ספק לא שווה את זה...
במחיר הזה הייתי קונה בארץ. עם אחריות והכל.

raanan
29-12-10, 20:53
יש שם את האינטל 120GB ב- 1115 ש"ח, המחיר הכי זול ל- GB שמצאתי עד עכשיו ...
(ויש במלאי ...)

סידרת ה-M של אינטל נחותה מעט מסידרת VERTEX 2 של OCZ
חוץ מזה, מסתפק ב-60 ג'יגה.

רענן

נדב42
29-12-10, 21:05
סידרת ה-M של אינטל נחותה מעט מסידרת VERTEX 2 של OCZ

במה היא נחותה ?

raanan
29-12-10, 21:46
MTBF מ1.2 מיליון לעומת 2 מיליון שעות בין תקלה לתקלה ,
זמן גישה 0.2 לעומת 0.1,
מהירות כתיבה/קריאה מכסמלי של מעל לפי 2

אתה מוזמן לעבור על ה-SPEC ולהחליט בעצמך :
http://www.intel.com/design/flash/nand/mainstream/index.htm
http://www.ocztechnology.com/products/solid-state-drives/sata-ii/2-5--sata-ii/performance-enterprise-solid-state-drives/ocz-vertex-2-sata-ii-2-5--ssd.html

כמובן שסידרת ה-E של אינטל "אוכלת בגדול" את סידרת VERTEX 2 של OCZ אבל,
זה לא חוכמה כשהמחיר הוא פי 3

רענן

omri_t
04-01-11, 21:18
היום הגיע ה OCZ המיוחל-

כרגע אני מתכנן להוריד אימג' מהמחשב כמו שהוא, לאחר מכן לשפוך אותו לכונן החדש.

האם אפשרי? תוכנות והכל באמת יעבוד? סיכובים אפשריים וטיפים יתקבלו בברכה- פשוט לא יצא לי לעשות זאת בעבר.

חן-חן.

raanan
04-01-11, 22:21
היום הגיע ה OCZ המיוחל-

כרגע אני מתכנן להוריד אימג' מהמחשב כמו שהוא, לאחר מכן לשפוך אותו לכונן החדש.

האם אפשרי? תוכנות והכל באמת יעבוד? סיכובים אפשריים וטיפים יתקבלו בברכה- פשוט לא יצא לי לעשות זאת בעבר.

חן-חן.

אם תחכה מעט בסבלנות, תוכל "להתגלח על הזקן שלי ..."
בקיצור, אני אמור לקבל את שלי בימים הקרובים, תן לי להתמודד ואח"כ אעדכן במדויק מה נדרש לבצע.

רענן

omri_t
04-01-11, 23:30
אני לא טוב בדחיית סיפוקים...

חיברתי את שני הכוננים על מחשב שולחני במקביל.
הרצתי גואוסט מדיסקט ועשיתי שכפול מדיסק לדיסק (לא פרטישן אלא דיסק מלא)
העסק עובד!

המחשב עלה, הכל נראה בדיוק כפי שהייה.
נראה שכל התוכנות עובדות תקין לחלוטין.

איני יודע למדוד אם משהו בביצועים השתפר.
אבל הWINDOWS עולה יותר מהר- בוודאות.

בקיצור, על פניו- הצלחה מלאה.
חישלנו עוד קצת את המחשב.

raanan
04-01-11, 23:55
חישלנו עוד קצת את המחשב.

זהו זה , הארמור שלך מחושל ומוכן לכול אתגר בשטח !

תהנה
רענן

דיננוזאור שטח
05-01-11, 13:58
אני לא טוב בדחיית סיפוקים...

חיברתי את שני הכוננים על מחשב שולחני במקביל.
הרצתי גואוסט מדיסקט ועשיתי שכפול מדיסק לדיסק (לא פרטישן אלא דיסק מלא)
העסק עובד!

המחשב עלה, הכל נראה בדיוק כפי שהייה.
נראה שכל התוכנות עובדות תקין לחלוטין.

איני יודע למדוד אם משהו בביצועים השתפר.
אבל הWINDOWS עולה יותר מהר- בוודאות.

חישלנו עוד קצת את המחשב.

אני הכנתי כבר כמה וכמה ארמורים XRT HH3 לפטופים ומחשבים שולחנים ולכולם יש לי גוסט של הדיסק למקרה של וירוס תקלת דיסק או באג במערכת אני משחזר את המחשב על כל התוכנות והדריברים בלחיצת כפתור זמן השחזור כמה דקות עד חצי שעה בתלות בגודל הדיסק

תוכנה - אקרוניקס

בארמור התקנתי את הדיסק עם " סקיור זון" האקרוניקס משתלט על בערך 30 גיגה שהופכים בלתי נגישים על הדיסק למערכת ההפעלה תוכנות ווירוסים שם מאוכסן אמאג של הדיסק ומאפשר שחזור בלחיצת מקלדת בשטח ללא צורך בהתערבות וכן גם ביצוע עידכונים לגיבוי בכל עת, השחזור אפשרי גם אם האסון כולל נזק לבוט סקטורס לאינדקס סקטורס , למערכת ההפעלה שלא עולה, או אפילו במקרה שכל הפרטישן נעלם ואין גישה לדיסק ללא צורך בשום דבר חוץ ממקלדת.

ברגע שיגיע HD SSD שהזמנתי בכוונתי להתקין עליו את כל המערכת מהגיבוי האחרון שאני יעשה לפני פרוק הדיסק הקשיח מהארמור
מאחר וה-SSD שלי קטן מדי להכיל עליו סקיור זון אני מכין דיסק און קי האוטו בוט שעליו אימאג של הדיסק SSD כך שבכל רגע אני יכול לשחזר את ה-SSD על ידי חיבור הדיסק און קי וריסטרט של המחשב

הקלונינג של מחשבים עובד חלק ללא בעיות

raanan
05-01-11, 15:44
ברגע שיגיע HD SSD שהזמנתי בכוונתי להתקין עליו את כל המערכת מהגיבוי האחרון שאני יעשה לפני פרוק הדיסק הקשיח מהארמור
מאחר וה-SSD שלי קטן מדי להכיל עליו סקיור זון אני מכין דיסק און קי האוטו בוט שעליו אימאג של הדיסק SSD כך שבכל רגע אני יכול לשחזר את ה-SSD על ידי חיבור הדיסק און קי וריסטרט של המחשב

הקלונינג של מחשבים עובד חלק ללא בעיות

נתחיל מהסוף ... הסיכוי שSSD יקרוס קרוב לאפס.

ואם בכול זאת אתה חושש, עטוף את ה-HD המקורי בספוג ושמור אותו בג'יפ לחירום.
הכי בטוח, שמור גם את הארמור השני בג'יפ לגיבוי .
מה שנשאר זה רק שיהיה לך GPS ספיייר וכנראה שחוץ מכיבוי הלווינים שום דבר לא יעצור לך את הניווט.

רענן

omri_t
05-01-11, 17:46
אהבתי את הרעיון של disk on key לצורך שיחזור המערכת.

מעבר ליצירת אומג' של המערכת, צריך לדאוג שהתוכנה תרוץ מה disk on key
האם מתקינים אותה עליו ומגדירים עליה של המחשב דרך ה USB ?

תודה.

דיננוזאור שטח
05-01-11, 17:49
נתחיל מהסוף ... הסיכוי שSSD יקרוס קרוב לאפס.

ואם בכול זאת אתה חושש, עטוף את ה-HD המקורי בספוג ושמור אותו בג'יפ לחירום.
הכי בטוח, שמור גם את הארמור השני בג'יפ לגיבוי .
מה שנשאר זה רק שיהיה לך GPS ספיייר וכנראה שחוץ מכיבוי הלווינים שום דבר לא יעצור לך את הניווט.

רענן

אחי כיוונת לדעת גדולים כל מה שכתבת נמצא ומאוכסן בגיפ במזוודת פליקאן קרבון אנטי EMP אם אתה מכיר????

אני לא חושש מקריסת SSD או HD מגנטי בקושחה או החומרה אלא מחירבוש של התוכנה בגלל ווירוס או תקלה ראנדום או אפילו חשמל סטטי שזה בסבירות שיחרבש סקטורים כמו בוט סקטורס אינדקס סקטורס או קבצי מערכת זה הרבה יותר סביר (תשאל את אפי שמסתובב עם מחשב תקול בגלל תקלת מערכת)

ה-MTBF של כונן SSD זה שתי מיליון שעות???? חחחחחחחחח

דיננוזאור שטח
05-01-11, 18:01
אהבתי את הרעיון של disk on key לצורך שיחזור המערכת.

מעבר ליצירת אומג' של המערכת, צריך לדאוג שהתוכנה תרוץ מה disk on key
האם מתקינים אותה עליו ומגדירים עליה של המחשב דרך ה USB ?

תודה.

האקרוניקס מאפשר לך ליצור דיסק חיצוני רסקיו עם מיני מערכת שמאפשרת את השחזור ומכילה את כל הדריוורים של המחשב... אתה יוצר בוטבל דיסק על הדיסק און קי
לאחר מכן יש להעתיק את האימאג המעודכן של המחשב
אפשר להמשיך לעדכן עידכוני אינקרימנטל על הדיסק או קי ולשחזר את המחשב לכל תאריך שבוצע בו עידכון אימאג

במחשב חובה לוודא שבביוס הHD יהיה האחרון ברשימת הבוט כך שהוא יסרוק קודם גם כוננים חיצוניים וגם USB הארמור מגיע ככה בדיפולט לפחות שלי

זהוא אתה מסודר

במקרה ואין גישה לדיסק או המערכת לא עולה כל מה שצריך זה זה ליתקוע את הדיסק און קי ולעשות ריסטרט בעליה המערכת הצלה עולה מהדיסק און קי

אם רק התוכנות התחרבשו אך המערכת עולה כל מה שצריך לעשות זה להפעיל את האקרוניקס מהדיסק הקשיח ואז אחרי שהתוכנה מבקשת ריסטרט היא משתלטת על המחשב ומאפשרת שחזור מכל מקור כולל דיסק און קי

צריך רק דיסק און קי גדול שחכיל את הכל

אפיז
05-01-11, 22:27
סחטיין אבי
אני כוונתי למצב הזה מלכתחילה רק שאין לי מושג בנושא ונאמר לי שאי אפשר להעלות את הכל מדיסק און קיי,
אז אם יש כל מה שנותר זה למעשה עד ל-SSD להכין דיסק און קיי 32 G ולא להתקע במצב שלי היום ,הייה שווה לחכות .

raanan
07-01-11, 12:28
אם תחכה מעט בסבלנות, תוכל "להתגלח על הזקן שלי ..."
בקיצור, אני אמור לקבל את שלי בימים הקרובים, תן לי להתמודד ואח"כ אעדכן במדויק מה נדרש לבצע.

רענן

אז כך,
OCZ VERTEX2 SSD הגיע והותקן בהצלחה(נרכש בארץ ברשת KSP בעלות של 690 ש"ח ב-10 תשלומים).

לצורך ההתקנה,
א. הסרתי את ההארד דיסק המכני וחיברתי אותו למחשב השולחני.
ב. ביצעתי אימג' מלא להארד דיסק עם תוכנת אקרוניס 10.
ג. הסרתי את הארד דיסק וחיברתי במקום את ה-SSD
ד. ביצעתי פריסה מלאה של האימג' ל-SSD
ה. הרכבת ה-SSD בארמור וזהו זה הכול עובד ורץ כרגיל ומהר יותר.
הערה- כונן ה-SSD לא מפורמט או מחולק כשנרכש. אבל,
תוכנת האקרוניס בפריסת האימג' מבצעת לבד את החלוקה והפירמוט.

בתמונות המצורפות ניתן לראות את הבדלי הביצועים של הארמור לפני והתקנת ה-SSD .
כפי שניתן לראות שיפור הביצועים הוא ניכר :
א. במהירות הכתיבה/קריאה יש שיפור של פי 2 !
ב. במהירות הגישה הרנדומלית יש שיפור של פי 8 !
ג. בסה"כ שיפור בביצועים הכולל להתקן אחסנת המידע הוא פי 3 !

הערה- סך כול הביצועים של הארמור השתפר ב-30% עפ"י ניקוד כולל של תוכנת בחינת הביצועים.

תובנות,
א. מעבר ל-SSD משפר משמעותית את ביצועי הארמור וכמובן שאת השרידות בטלטלות שהוא חווה בנהיגת שטח.
ב. ה-SSD הספציפי הוא OVER KILL ואפשר להסתפק ב-SSD ברמת SATA 1 כי פשוט הארמור לא מסוגל
למצות את מלוא היכולת של ה-SSD שמיועד לביצועים מהירים של SATA2 .

רענן

נדב42
07-01-11, 14:13
כמה זמן לוקחת עליית המחשב עם ה- SSD ?

raanan
07-01-11, 16:52

כול אחד והתוכניות שעולות לו ונשארות בסרגל הכלים.
(אצלי בנוסף למה שהגיע עולים, מסנג'ר, GETRIGHT , בדיקת אימייל בסרוור, אנטי וירוס, אני סוסים וחמורים טרויאנים)

להערכתי יש קיזוז בחצי מהזמן לעומת הארד דיסק.

רענן

נ.ב- נדב לך אני ממליץ "בחום" לעבור ל-SSD , לנסיכה יש "עבר" של משביתת הארד דיסק ...

דיננוזאור שטח
08-01-11, 02:21
היי רענן

איך התגברת על הבעיה שהדיסק המכני הוא של 80 GB והSSD הוא 60???

raanan
08-01-11, 03:36
היי רענן

איך התגברת על הבעיה שהדיסק המכני הוא של 80 GB והSSD הוא 60???

האקרוניס "אוכלת" בעיות כאלה בלי למצמץ ... ובלי לשאול שאלות למפעיל.
אני חושב שכול תוכנת גיבוי מבצעת זאת ללא כול בעיה.

רענן

נדב42
08-01-11, 10:23
ב. ה-SSD הספציפי הוא OVER KILL ואפשר להסתפק ב-SSD ברמת SATA 1 כי פשוט הארמור לא מסוגל
למצות את מלוא היכולת של ה-SSD שמיועד לביצועים מהירים של SATA2 .

זאת אומרת שאין לי סיבה ללכת דווקא על ה- OCZ ואני יכול להינות באותה המידה גם מהאינטל, ולחסוך קצת כסף (מדובר ב- 120GB, כאמור ...), נכון ?

raanan
08-01-11, 11:46
זאת אומרת שאין לי סיבה ללכת דווקא על ה- OCZ ואני יכול להינות באותה המידה גם מהאינטל, ולחסוך קצת כסף (מדובר ב- 120GB, כאמור ...), נכון ?

גם האינטל הוא OVER KILL לארמור !
אני מעריך שאפשר להסתפק בכונני SSD איכותיים מהדור הקודם SATA1 .
מאידך אין כוננים כאלו חדשים ונדרש לחפש משושמשים שלדעתי לא כדאי עקב הבלאי וחוסר האחריות.

בקיצור, כול SSD במהירות SATA2 "יעשה את העבודה".

רענן

חש מזג
08-01-11, 15:38
גם האינטל הוא OVER KILL לארמור !
אני מעריך שאפשר להסתפק בכונני SSD איכותיים מהדור הקודם SATA1 .
מאידך אין כוננים כאלו חדשים ונדרש לחפש משושמשים שלדעתי לא כדאי עקב הבלאי וחוסר האחריות.

בקיצור, כול SSD במהירות SATA2 "יעשה את העבודה".

רענן
סליחה על "הבורות" אבל יש מצב שאולי אקבל פרוש פשוט הקל ביותר על מה מדובר בכל המלל שהוזכר לעיל.ניסתי להבין אבל סינית יותר קל ממה שנאמר לעיל
ואם הוא המלל יובן ואני מניח מן הסתם שאני לא היחיד שאינו מבין במה המדובר (בכונני SSD איכותיים מהדור הקודם SATA1 ) וכו' וכו' אזי אולי נעשה גם לביתינו לארמור שלנו.

מעבר לכך ולכל הדיונים שרצו כאן לאחרונה אודות טעינה וגלישה תוכנות ומה לא.
רכשתי בזמנו בעזרתו האדיבה של אפיז את הארמור.
הותקנו בו ,אנטי וירוס,תוכנות word , תוכנות ניווט, מיתקון לרכב מזרוע מתקפלת.
והכל עובד,מתפקד מחובר לאינטרנט אין בעיות ואין תקלות מטעין עצמו מהרכב ולא מבין מה כל הקישקושים אודות הטיענה והמטענים שפתחתם דיונים אין סופיים, איך אומרים הילדים הכל סבבה.
מנווט איתו בשטח בתוכנת twonav ם שילוב גוגל ארט דיוק של מטר על כל שביל.

"חש מזג"
יענקלה וינטרוב

נדב42
08-01-11, 16:10
סליחה על "הבורות" אבל יש מצב שאולי אקבל פרוש פשוט הקל ביותר על מה מדובר בכל המלל שהוזכר לעיל.ניסתי להבין אבל סינית יותר קל ממה שנאמר לעיל

הי יענק'לה,

פרשנות פשוטה: כונן SSD יהיה מהיר יותר, אמין יותר, צורך פחות חשמל ומפזר פחות חום. רק יתרונות.
לגבי הסוגים השונים: כל מה שיש לקנות חדש בארץ יתנהג בארמור בצורה דומה, פשוט כי הוא יותר מהיר מהארמור עצמו, אז תהחר לפי הגודל ועומק הכיס. אני כנראה אלך על 120GB של אינטל משיקולי מחיר ופיזור חום.

לגבי שאר השרשורים האחרים: אצלך הכל עובד כי אפי טיפל בך כמו שצריך ויישם את הנסיון שכולנו צברנו במהלך השרשורים עם הקשקושים :p:p:p

בקיצור, אם זה בתקציב שלך לעניין אז קנה לך SSD ותיהנה משיפור ביצועים ואמינות ...

נדב.

raanan
08-01-11, 17:20
הי יענק'לה,

פרשנות פשוטה: כונן SSD יהיה מהיר יותר, אמין יותר, צורך פחות חשמל ומפזר פחות חום. רק יתרונות.

רק רוצה להוסיף בעניין האמינות והשרידות,
הארד דיסק רגיל בנוי מדיסקה מגנטית מסתובבת (במקרה שלנו 5400 סיבובים לדקה) כשיש זרוע ובקצה אלקטרומגנט
שבזמן קריאה/כתיבה להארד דיסק הוא כמעט נוגע בדיסקה.
במקרה של קפיצה או זעזוע לטבלט (בזמן פעולת הטבלט), הזרוע נוגעת בדיסקה וההארד דיסק בד"כ נהרס וכול המידע אובד.

לי זה קרה פעמיים בשטח !

כונן SSD בנוי מזיכרונות (פיסות סילקון כמו דיסק און קי) וללא חלקים נעים כך שלטלטלות וקפיצות בשטח אין השפעה.

בקיצור, להחליף ל-SSD וכמה שיותר מהר .
הערה - לרכבים כגון סופה/סמוראי/ויטארה (עם מתלים של קלמיני) זה חובה !
לרכבים משוככים היטב כגון דיסקברי/טרופר גם רצוי מאד למרות שמניח שקריסת הארד דיסק תהיה בשכיחות נמוכה.

רענן

נדב42
08-01-11, 17:26

חידוד: בויטארה עם מתלים של קאלמיני זה חובה רק עם נוסעים בלחץ אוויר של אלפא-רומיאו-ספורט ...
בלחץ אוויר מתאים השיכוך מצויין ...

riko
08-01-11, 20:37
הבנתי פחות או יותר על מה מדובר , השאלה היא :אם יש לי מחשב טאבלט של asus , שמגיע כבר עם כונן ssd , אבל הוא בסך הכל 16 גיגה , ויש עוד 16 גיגה בכרטיס חיצוני . האם אני יכול להגדיל אותו ל- 60,90,120 גיגה. איך אני עושה את ההחלפה ?
תודה

נדב42
08-01-11, 22:21
הבנתי פחות או יותר על מה מדובר , השאלה היא :אם יש לי מחשב טאבלט של asus , שמגיע כבר עם כונן ssd , אבל הוא בסך הכל 16 גיגה , ויש עוד 16 גיגה בכרטיס חיצוני . האם אני יכול להגדיל אותו ל- 60,90,120 גיגה. איך אני עושה את ההחלפה ?
תודה

בדרך כלל כן, אבל לא תמיד. אתה צריך לבדוק במפרט של הטאבלט שלך.
או, אם אתה לא מבין בזה כלום, עדיף שתשלם למעבדה כמה שקלים על העבודה וככה אם זה לא יעבוד, לא תשלם את מחיר הכונן _אבל כן משהו על העבודה ...)

riko
09-01-11, 09:23
צודק , הכי טוב!

נדב42
20-01-11, 02:49

טוב, אז התקנתי (את האינטל) ומדדתי:
לפני - עלייה מלאה 3 דקות, כיבוי 20 שניות
אחרי - עלייה מלאה דקה וחצי, כיבוי 15 שניות

נקווה שיוכיח את עצמו באמינות ...

על הדרך הוספתי Dual boot to Knoppix, ככה בשביל הכיף וגם כדי שאוכל לשחזר את מערכת ההפעלה במקרה של התחרבשות Windows ...

אני יודע שאפשר לעשות את זה עם אקרוניס, אבל:
א. אני איש יוניקס ולא מאמין לשום דבר שרץ על מיקרוסופט ...
ב. במקלדת מיני שאני מחזיק ברכב אין לי מקש F11 שנדרש לאקרוניס (יש עד F8 בלבד, אבל היא חמודה ושימושית)
ג. זה לא כייף ...

לילה טוב ...

נדב.

raanan
20-01-11, 04:46
טוב, אז התקנתי (את האינטל) ומדדתי:
לפני - עלייה מלאה 3 דקות, כיבוי 20 שניות
אחרי - עלייה מלאה דקה וחצי, כיבוי 15 שניות

נקווה שיוכיח את עצמו באמינות ...

למה הסקפטיות הזאת ?
בטוח יהיה יותר אמין מכונן מכני .

ויותר חשוב, עכשיו אתה יכול לנסוע סוף סוף עם לחץ אוויר "נורמלי" של 30PSI ...

תתחדש ותהנה
רענן

נדב42
20-01-11, 13:12
ויותר חשוב, עכשיו אתה יכול לנסוע סוף סוף עם לחץ אוויר "נורמלי" של 30PSI ...

אם תעזור לי במימון הדרוש לחוצה ישראל 2011, אולי תזכה לראות אותי מקשיח את הויטארה בסגנון סמוראי/סופה/היילקס. עד אז אני לר מוצא שום סיבה לנסוע ב- 30PSI כשהיצרן ממליץ 23. עקב מידת הצמיג העליתי ל- 25PSI מספקים לחלוטין.

יקיר גרין
20-01-11, 13:58
לרכבים משוככים היטב כגון דיסקברי/טרופר גם רצוי מאד למרות שמניח שקריסת הארד דיסק תהיה בשכיחות נמוכה.

רענן, 3 שנים בהיילקס, HD ישן של IBM בלי תקלה ... מה זה אומר? בעיקר מזל ... אבל לא הכל שחור לבן. אם לא היה לי SSD במחשב היום, הייתי בוודאות מחליף.

דיננוזאור שטח
10-02-11, 19:01
אתמול עם הגעת הארמורים הביתה
שודרג אחד מהם בכונן SSD 60 GB שרכשתי משומש באי ביי ( כונן מיסוג OCZ VERITEX SATAII ) ב300 ש"ח כולל משלוחה
יש בארץ בחנויות כונני SSD חדשים במחירים טובים יותר מאשר המחירים באי ביי היחס הוא כ- 100 שח ל-10GB פלוס 50 שח לערך גם של אינטל וגם של OCZ סידרת VERITEX II
התקנת האימאג ל-SSD נעשתה על ידי שימוש בכבל USB ל-SATA II שנירכש באי ביי
ושימוש בפרצדורה שהומלצה על ידי DRS והיא :
1. הפעלת המחשב ללא כל כונן חיצוני מחובר
2. הפעלת האקרוניקס
3. הפעלת מוד ריקברי או קלונניג ריקברי התקנת אימאג לדיסק או קלונינג העתקה ישירה מ-HD אחד לשני ללא יצירתאימאג באמצע
4. התוכנה תבקש ריסטרט
5. לאשר ריסטרט
6.התוכנה תעלה תוך השתלטות וללא מערכת XP אלא בסביבה של התקנת מערכת ווינדוס XP
7. חיבור הדיסק SSD ל-USB באמצעות הכבל המתאים
8. בשלב זה אפשר להוסיף לחבר עוד כוננים חיצוניים כרצונכם למשל אם יש צורך להשתמש בכונן המאכסן אימאגאני לא חיברתי כי עשיתי קלונינג
9. המתנה של כ-30 שניות עד שהאקרוניקס מזהה את הכוננים שחוברו ל-USB
10. ביצוע העברת התוכן לכונן SSD
11. ניתוק כל הכוננים החיצוניים
12. שאט דאון של המחשב
13. חשוב שבעת הבוט מחדש כל הכוננים החיצוניים יהיו מנותקים!!
14. יש לכם SSD מוכן להחלפה הפיזית במחשב של הדיסק המכני

לאחר התקנה הארמור עולה כרגיל רק מהר יותר

דיננוזאור שטח
10-02-11, 19:29
בווריאציה לדרך שתארתי אפשר להתקין את האימאג על SSD ללא כבל SATA ל- USB אבל אז אנחנו זקוקים לכונן CDROM ולכונן HD USB ושימוש בפרצדורה שהומלצה על ידי DRS והיא :
1. הפעלת המחשב ללא כל כונן חיצוני מחובר
2. הפעלת האקרוניקס
3. חיבור כונן CDROM וכונן HD והמתנה עד שהתוכנה מזהה אותם
4. הכנת דיסקט אקרוניקס בוט והכנת אימאג של הדיסק הקשיח של הארמור וכיבוי המחשב
5. להחליף אתה דיסק הקשיח המכני בארמור בגולם ה-SSD לנתק את הדיסק הקשיח שעליו האימאג
6.להפעיל התוכנה תעלה מדיסקט הבוט תוך השתלטות וללא מערכת XP אלא בסביבה של התקנת מערכת ווינדוס XP
7. בשלב זה אפשר בטוח להוסיף לחבר עוד כוננים חיצוניים כרצונכם כלומר את בכונן המאכסן האמיאג
9. המתנה של כ-30 שניות עד שהאקרוניקס מזהה את הכוננים שחוברו ל-USB
10. ביצוע פריסת האימאג ן לכונן SSD המותקן בארמור
11. ניתוק כל הכוננים החיצוניים
12. שאט דאון של המחשב
13. בוט מחדש חשוב שבעת הבוט מחדש כל הכוננים החיצוניים יהיו מנותקים!!
14. יש לכם SSD שעולה כמו הדיסק המכני רק מהר יותר

מי שזקוק לעזרה שלא יהסס לפנות אלי

raanan
10-02-11, 19:54
וואלה ! אפשר לקבל סחרחורת מהשיטות שציינת....

לא יותר פשוט (ובטוח לביוס) כמו שתארתי בעבר ?

אז כך,
OCZ VERTEX2 SSD הגיע והותקן בהצלחה(נרכש בארץ ברשת KSP בעלות של 690 ש"ח ב-10 תשלומים).

לצורך ההתקנה,
א. הסרתי את ההארד דיסק המכני וחיברתי אותו למחשב השולחני.
ב. ביצעתי אימג' מלא להארד דיסק עם תוכנת אקרוניס 10.
ג. הסרתי את הארד דיסק וחיברתי במקום את ה-SSD
ד. ביצעתי פריסה מלאה של האימג' ל-SSD
ה. הרכבת ה-SSD בארמור וזהו זה הכול עובד ורץ כרגיל ומהר יותר.
הערה- כונן ה-SSD לא מפורמט או מחולק כשנרכש. אבל,
תוכנת האקרוניס בפריסת האימג' מבצעת לבד את החלוקה והפירמוט.

רענן

נדב42
10-02-11, 21:01
סתם לידיעה, בהיסח דעת נוראי העליתי את הארמור עם דיסק SATA חיצוני מחובר ל- USB. אחרי כמה שניות נזכרתי בזוועה שזה עשוי לעשות, במיוחד מאחר והוא נתקע בביוס ...
אבל ... סוף טוב ... כיביתי את המחשב בלחיצה ממושכת (מאוד ...) והוא חזר לעבודה תקינה בלי הדיסק החיצוני (אנחת רווחה ...). הדיסק כמובן עובד תקין אם מחברים אותו אחרי עליית המחשב ...

הפעם זה היה הרבה יותר מזל משכל ...

דיננוזאור שטח
10-02-11, 21:05
אין לי מחשב שולחני נגיש
כעקרון יכולתי לעשות הכל עם הלפטופ הרגיל שלי והשימוש בכבל SATAII USB ופרוק הדיסק המכני העתקתו לאימאג ופריסתו ל-SSD

הפרוצדורה הזו בטוחה והעיקרון שבעת הבוט של הביוס שום כונן חיצוני לא מחובר פשוט ומאפשר להשתמש בארמור לצורך גיבוי וקלונינג של הדיסק

לא לכל אחד יש גישה למחשב שולחנו פתוח מפורק ונגיש

אפיז
11-02-11, 01:47
אז איזה גודל והיכן לקנות למחשב שלי ,60 או 90 ?

raanan
11-02-11, 07:32
סתם לידיעה, בהיסח דעת נוראי העליתי את הארמור עם דיסק SATA חיצוני מחובר ל- USB. אחרי כמה שניות נזכרתי בזוועה שזה עשוי לעשות, במיוחד מאחר והוא נתקע בביוס ...
אבל ... סוף טוב ... כיביתי את המחשב בלחיצה ממושכת (מאוד ...) והוא חזר לעבודה תקינה בלי הדיסק החיצוני (אנחת רווחה ...). הדיסק כמובן עובד תקין אם מחברים אותו אחרי עליית המחשב ...

הפעם זה היה הרבה יותר מזל משכל ...

כנראה שהסכנה תלויה ביצרן ודגם ספציפי.
בעבר כשניסיתי לגבות עם GHOST (בלי לפרק את ההארד דיסק) , ביצעתי מס' רב של איתחולים כשכונן חיצוני WD +מקלדת+ HUB מחוברים ולא קרה דבר.
בכול מקרה, מאז הקטסטרופה שקרתה למחשבים של אבי, אני לא מנסה יותר ! (פירוק ההארד דיסק מהארמור פשוט ולוקח שניות).

רענן

raanan
11-02-11, 07:46
אז איזה גודל והיכן לקנות למחשב שלי ,60 או 90 ?

אהלן אפי,
אני ממליץ לך לרכוש חדש .
מההיכרות עם הצרכים שלך, 40G זה דיי והותר (אצלי כרגע התפוסה היא של 31G כולל גיבוי של זכרונות המטמון של גוגל ארץ,
תוכנות שונות, תמונות, סרטים, גלישה ודואר אלקטרוני).

בקיצור,
Intel 40GB SSD X25-V Sata II 2.5'' SSDSA2MP040G2R5 (Retail
עולה 440 ש"ח ב-12 תשלומים שווים ברשת KSP
אחריות 3 שנים.

או כמו שלי (60G ) של חברת OCZ דגם VERTEX2
690 ש"ח ב-12 תשלומים שווים ברשת KSP
אחריות 3 שנים

בהצלחה
רענן

shahav
11-02-11, 08:09
בתור אחד שמישתמש בדגם הישן, פוגיטסו 3400, איזה דגם IDE אתם ממליצים?

raanan
11-02-11, 11:04
בתור אחד שמישתמש בדגם הישן, פוגיטסו 3400, איזה דגם IDE אתם ממליצים?

זה מה שהיה לי ב-XRT עד שנמכר, עבד מצויין :
http://cgi.ebay.com/NEW-2-5-SSD-IDE-32-GB-PATA-32GB-MLC-Solid-State-Drive-/290439391974?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item439f896ae6

אגב, עוד מעט לא יהיה ניתן להשיג כי כול היצרנים "חיסלו" את קווי הייצור ל- IDE . היום רק SATA2 מיוצרים.

רענן

נדב42
08-03-11, 08:24
עדיין לא סיימתי להתקין כל מה שאני רוצה על הארמור, אבל לאחר שהגדרתי לוגין אוטומטי ו- Hibernation בצעתי שוב בדיקות זמנים, הנה התוצאות

הדלקה עם עלייה מלאה: 70 שניות
הדלקה מתרדמת: 40 שניות
כיבוי: 15 שניות
הרדמה: 17 שניות

זמני ההדלקה הם עד לכיבוי אחרון של נורית הדיסק, וכוללים 5 שניות של בחירה בין Windows ל- Knoppix שמותקנים במקביל, כמובן עלייה ל- Windows.

סתם לידיעת הציבור ...

נדב.

shahav
08-03-11, 14:51
אתה לא ממש מעודד אותי לעבור לארמור...
אני מהחברה הזקנים, עם FJ3400 ו XUBUNTU .
אצלי המחשב מתעורר משינה, כלומר זיכרון פעיל, בתוך פחות משלוש שניות!
פעם אחרונה הוא דלק באופן רצוף כמעט שלשה חודשים, רק שינה.

כתבתה 40ש - זה התעוררות "משנת חורף"? או ממצב שינה שבו הזכרון צורך מעט זרם?
רבין

עדיין לא סיימתי להתקין כל מה שאני רוצה על הארמור, אבל לאחר שהגדרתי לוגין אוטומטי ו- Hibernation בצעתי שוב בדיקות זמנים, הנה התוצאות

הדלקה עם עלייה מלאה: 70 שניות
הדלקה מתרדמת: 40 שניות
כיבוי: 15 שניות
הרדמה: 17 שניות

זמני ההדלקה הם עד לכיבוי אחרון של נורית הדיסק, וכוללים 5 שניות של בחירה בין Windows ל- Knoppix שמותקנים במקביל, כמובן עלייה ל- Windows.

סתם לידיעת הציבור ...

נדב.

נדב42
08-03-11, 15:00
כתבתה 40ש - זה התעוררות "משנת חורף"? או ממצב שינה שבו הזכרון צורך מעט זרם?

תרדמת חורף כמובן.

shahav
08-03-11, 15:49
אצלי זה כחצי שנה שהמחשב מחובר למתח קבוע מהמצבר , התעורות לוקחת שלוש שניות.
אני ממליץ בחום לישקול אופצייה זו.
רבין

נדב42
08-03-11, 17:44
בארמור זה משאיר את נוריות הטעינה הירוקות דולקות, ואצלי גם נורית כחולה של ה- USB Hub, כך שחוץ מצריכת החשמל הנוספת זה גם מושך תשומת לב כאשר אני לא ברכב...
לא מתאים לי ... יש לי מפסק נפרד להזנת החשמל. בטיול הוא נשאר כל הזמן דלוק, גם בעצירות, וביום-יום אני מכבה גם את ההזנה. כל אחד עם ההעדפות שלו, זה מה שנכון עבורי...

shahav
08-03-11, 17:57
בארמור זה משאיר את נוריות הטעינה הירוקות דולקות, ואצלי גם נורית כחולה של ה- USB Hub, כך שחוץ מצריכת החשמל הנוספת זה גם מושך תשומת לב כאשר אני לא ברכב...
לא מתאים לי ... יש לי מפסק נפרד להזנת החשמל. בטיול הוא נשאר כל הזמן דלוק, גם בעצירות, וביום-יום אני מכבה גם את ההזנה. כל אחד עם ההעדפות שלו, זה מה שנכון עבורי...

גם אצלי יש שלוש נורות מהבהבות, אבל אני מכסה את הכול בפיסת בד שחורה. לא מזמן צבעתי את הכול בשחור כך שלפעמים אני גם מתעצל לכסות את המחשב.
אני מסכים שלהשאיר מחשב שעולה כ1000$ ברכב באופן שותף זה לא נעים. בדיוק מאותו הסיבה אני מחזיק רכב מספיק ישן, כך שלא כל שריטה או מכה קטנה כואבת. מתיי שהוא אני אפסיק לתרץ את המחשב הישן ואעבור לארמור...

דא - סוף החודש הקרוב יש לי ביקור בארהב, שווה להביא?
רבין

דיננוזאור שטח
08-03-11, 21:31
גם אצלי יש שלוש נורות מהבהבות, אבל אני מכסה את הכול בפיסת בד שחורה. לא מזמן צבעתי את הכול בשחור כך שלפעמים אני גם מתעצל לכסות את המחשב.
אני מסכים שלהשאיר מחשב שעולה כ1000$ ברכב באופן שותף זה לא נעים. בדיוק מאותו הסיבה אני מחזיק רכב מספיק ישן, כך שלא כל שריטה או מכה קטנה כואבת. מתיי שהוא אני אפסיק לתרץ את המחשב הישן ואעבור לארמור...

דא - סוף החודש הקרוב יש לי ביקור בארהב, שווה להביא?
רבין

המחיר של ארמור חדש בחנות אפילו לא קרוב ל-1000 דולר... הוא עולה כרגע 4500 דולר

raanan
08-03-11, 21:40
המחיר של ארמור חדש בחנות אפילו לא קרוב ל-1000 דולר... הוא עולה כרגע 4500 דולר

"בצהוב" מוצע ארמור למכירה במחיר 3100 ש"ח.

רענן

raanan
14-10-11, 13:47
רק רוצה להוסיף בעניין האמינות והשרידות,
הארד דיסק רגיל בנוי מדיסקה מגנטית מסתובבת (במקרה שלנו 5400 סיבובים לדקה) כשיש זרוע ובקצה אלקטרומגנט
שבזמן קריאה/כתיבה להארד דיסק הוא כמעט נוגע בדיסקה.
במקרה של קפיצה או זעזוע לטבלט (בזמן פעולת הטבלט), הזרוע נוגעת בדיסקה וההארד דיסק בד"כ נהרס וכול המידע אובד.

לי זה קרה פעמיים בשטח !

כונן SSD בנוי מזיכרונות (פיסות סילקון כמו דיסק און קי) וללא חלקים נעים כך שלטלטלות וקפיצות בשטח אין השפעה.

רענן

הנבלה מת ללא כול יכולת שחזור.
בניגוד להארד דיסק מכני שיש בד"כ התראות (מסך כחול, סקטורים פגומים בסריקה) , ה SSD קרס בלי כול התראה מוקדמת !

אני באבל ! חומר טכני רב אבד. אך יותר גרוע, אבד לי חומר אישי חשוב (תמונות וסרטים של הבנות שלי).

מקווה ש KSP יממשו האחריות ללא בעיות.
מקווה שאין להם במלאי אותו נבלה ובמקום אקבל אינטל (בתקווה שיחזיק מעמד יותר מה OCZ ).

רענן

shahav
14-10-11, 19:53
תחזור ל לדיסק "2.5 רגיל. אני נוסע על שלי כבר למעלה משלוש שנים, והדיסק דולק בכול נסיעה, אין שום בעייה.
חשוב לציין שבפוגיטסו הדיסק יושב בתוך אמבט ספוג, לא מחובר עם ברגים לגוף המחשב...

למה אין יכולת לשחזר ? הוא ממש מת? איזה פרומט היה לך? FAT32 NTFS???
רבין

omri_t
14-10-11, 21:00
הנבלה מת ללא כול יכולת שחזור.
בניגוד להארד דיסק מכני שיש בד"כ התראות (מסך כחול, סקטורים פגומים בסריקה) , ה SSD קרס בלי כול התראה מוקדמת !

אני באבל ! חומר טכני רב אבד. אך יותר גרוע, אבד לי חומר אישי חשוב (תמונות וסרטים של הבנות שלי).

מקווה ש KSP יממשו האחריות ללא בעיות.
מקווה שאין להם במלאי אותו נבלה ובמקום אקבל אינטל (בתקווה שיחזיק מעמד יותר מה OCZ ).

רענן

כמה טיילת איתו שהוא כרבר מת??
אצלי המחשב עובד לא מעט, בטיולים בסופה קשה, ללא שיכוחים בפינוקים- עד כה שורד.

אם לא תצליח לשחזר לבד- גש לבעלי מקצוע בתחום, אם החומר באמת יקר לך- ישחזרו לך אותו.

erezgur
14-10-11, 23:56
אני לא בטוח במומחי השחזור מתמחים גם ב- SSD. כאן קשה לעשות טריקים של החלפת פלטות מגנטיות וראשי כתיבה. רק אם הבעייה היא בממשק הפיזי, כרטיס דרייבר וכו'. אבל מצד שני - איני מומחה בנושא ויתכן בהחלט שאני טועה.

גם אני, כמו רבין, עובד כבר מספר שנים עם דיסקים קשיחים רגילים, משתדל לשכך מעט את הזעזועים ולא שומר חומר אישי יקר מדי ע"ג מחשב הניווט ברכב.

ארז גור

raanan
15-10-11, 07:55
למה אין יכולת לשחזר ? הוא ממש מת? איזה פרומט היה לך? FAT32 NTFS???
רבין

הוצאתי אותו וחיברתי אותו כהארד דיסק נוסף במחשב השולחני. אבל,
הבעיה שהוא גם לא מופיע כהארד דיסק ללא פרטישן "במחשב שלי"
יתרה מזאת, גם בסריקה להארד דיסקים
control panel>Administrative Tools>Computer Management>Disk Management>Action>Rescan Disks

הוא לא מופיע כדיסק מס' __

בקיצור. מת טוטאטלי http://www.isuzu.org.il/isuzu/html//emoticons/sad.gif
לדעתי הבקר ששולט על הזיהוי וה MBR נשרף.
כך שיתכן ששאר המידע נמצא בזכרונות פלאשים שבו.
אבל, זה רק היצרן יכול לבדוק.

מעריך שמתוקף האחריות הם מוודאים תקלה וזורקים לגריטה (קשה לי להאמין שמישהו מבזבז זמן על פתיחה ותיקון)

הדבר החיובי, זה מעט כושר בשבילי כול פעם לרדת (_אח"כ צריך לטפס המדרגות) מחדר השינה לקומה התחתונה לגלוש בממ"ד ....

נ.ב - לפחות להעביר את הבאסה, אירגנו לי (שלשום) החברה טיול לאור הירח באזור הגלבוע .
אבל, עדיין קשה קשה להתרגל לנהוג בשיירה ללא מעקב בטבלט על התוואי בתלת מימד ממבט הלווין (גוגל תלת מימד באוף ליין) http://www.isuzu.org.il/isuzu/html//emoticons/3D%20Smile%20188.gif

חג שמח
רענן

http://www.isuzu.org.il/isuzu/style_images/imagesV4/p_quote.gif (http://www.isuzu.org.il/isuzu/index.php?act=Post&CODE=06&f=28&t=9545&p=90884)

shahav
15-10-11, 11:32
אני לא ממש מכיר את micro$ft, אבל תנסה לחבר ל linux ותיראה אך הוא מזוהה ב /var/log/messages
רבין

-->