PDA

צפייה בגרסה מלאה : נשבר הז__ - חייבים למצוא שיטה לדפוק את הגנבים מהאוצר

raanan
26-12-10, 17:31
חסר כסף להעביר לפרזיטים, סוחטים יותר את "הפרה הנחלבת" בהגדלת המיסוי על הדלק.

עד מתי רשעים יעלוזו ?

הצעה,
לחסוך ולצמצם נסיעות למינימום. כולל שימוש בתחבורה ציבורית .
להערכתי, לאחר תקופת מה, רווחי האוצר יקטנו ויתכן שיעשו חושבים בשנית והגזרה תבוטל.
דומה לתאוריה של הפחתת המע"מ שנתניהו דבק בה כשר אוצר.

יתכן שאני נאיבי ואי אפשר לאגד את הפרות ?
אולי על זה רשעי/נערי האוצר "בונים" ?

רענן

six 4 life
26-12-10, 18:42
גישה יהודית היא במקרה הקלאסי לסתום ולבלוע, במקרה השני היא להגביל את עצמך ולחכות שיקרה משהו אולי עקב זה, לנסות לשנות מהבית. זאת הבעיה ולכן לעולם לא תתקדם פה שום מחאה חברתית ברמת השינוי.

גישות אחרות בעולם פשוט עוצרות את המדינה חד וחלק עד שהעסק משתנה חזרה.
והוא משתנה מהר מאוד.

danipc
26-12-10, 19:04
חסר כסף להעביר לפרזיטים, סוחטים יותר את "הפרה הנחלבת" בהגדלת המיסוי על הדלק.

עד מתי רשעים יעלוזו ?

הצעה,
להערכתי, לאחר תקופת מה, רווחי האוצר יקטנו ויתכן שיעשו חושבים בשנית והגזרה תבוטל.
דומה לתאוריה של הפחתת המע"מ שנתניהו דבק בה כשר אוצר.

יתכן שאני נאיבי ואי אפשר לאגד את הפרות ?
אולי על זה רשעי/נערי האוצר "בונים" ?

רענן

ביום שישי בלילה עולה מחיר הבנזין ל-7.23 ש"ח לליטר והכל בגלל מס של 0.60 אגורות

דרור ברלי
26-12-10, 19:09
כל מחאה שאינה אלימה לא תשיג כלום.
ואל תצפה שמישהו ייצא למחות.
חצי/שני שלישים מכלי הרכב שאתה רואה הם בליסינג = הנהג/משתמש לא משלם עבור הדלק שהוא צורך = מקום העבודה משלם, וההוצאה ממילא מוכרת, אז למי אכפת?...
ההתייקרות מוסברת ברצון של המדינה לשכנע את האזרחים להשתמש בתחבורה ציבורי תבמקום במכוניות. איזה קישקוש, הרי תשתיות התחבורה הציבורית כאן הן המפגרות ביותרת בעולם המערבי. לאיזה תחבורה ציבורית הם מתכוונים? לאוטובוס שמחכים לו שעה ונוסעים עוד שלושת רבעי שעה וכל זה כדי לעבור 5 ק"מ?... לרכבת שתמיד מאחרת? לרכבות לדרום שלא פועלות? ואיזה תחבורה ציבורית יש בשבת?... הם צריכים עוד ועוד כסף כדי לחלק גם אותו לישיבות ולאברכים.

המדינה הזו במדרון לקראת קריסה טוטאלית, ומי שאשם זה לא הפוליטיקאים. הם עושים מה שעושים כי הם יכולים - כי אנחנו מאפשרים להם, במקום להיפרע מהם פעם אחת ולתמיד.

מכיוון שמחאה לא תהיה, אז מי שיכול לארגן לעצמו אזרחות זרה, זה הזמן להזיז ת'ישבן ולעשות משהו. לפחות למען הילדים שלו, שלהם יהיה לאן ללכת.

יקיר גרין
26-12-10, 21:17
הצעה,

רענן, ראיתי במו עיני איך בארה"ב זה עבד ... המחיר עלה, אנשים הפסיקו ליסוע, חנויות ריקות, המחיר ירד ...

ג'ו בטח יודע יותר טוב ממני איך זה עובד, אבל זה מה שאני חוויתי.

דרור ברלי
26-12-10, 21:48
יקיר, כאן זה לא עובד ככה.
זוכר שעגבניות עלו 15 שקל לקילו? עגבניות זה מזון בסיסי, זה לא דלק לג'יפ.
אז מה, לא קנו? כמו גדולים קנו. קיטרו וקיללו ודיברו ברדיו וכתבו בעיתונים - ולא הפסיקו לקנות.

עכשיו ייקור הדלק יגרור אחריו התייקרויות בכל דבר שקשור לדלקים במשירין או בעקיפין - חשמל, תחבורה ציבורית, הובלות של כל דבר מגרביים עד כיכר לחם, טיסות לחו"ל... אז מה? יישבו בחושך? לא יאכלו? לא יקנו בגדים? לא יסעו לחו"ל?... כמו גדולים ייסעו. בוא ניפגש ביולי-אוגוסט בנתב"ג, נשתה קפה ונראה.

איך עם ישראל מגיב לדבר כזה? רץ לתחנות הדלק לעמוד בתור ארוך כדי למלא את האוטו עד הפקק ואולי עוד ג'ריקן, שיהיה... ועוד יוצא עם חיוך מטומטם של אחד שחסך 20 שקל ו"דפק את השיטה"... במקומות אחרים, הקפצת מחיר כזו שאינה קשורה לתנודות במחיר הנפט אלא בלעדית למס נבזי חדש ונוסף שממשלה מפליצה מהשרוול כדי לסחוט עוד את אזרחיה, היתה מוציאה מיליונים לכבישים הראשיים וגורמת לחסימתם ולשיתוק של מדינות. העלאת מחירי מים/מוצרי מזון בסיסיים היתה מוציאה מיליונים לרחובות ומפילה ממשלות. וזו הבעיה שלנו - לא מס כזה או מס אחר, על דלק, על סיגריה, על אוטו או על מים. בעיה היא אדישות תהומית של הציבור שמוכן להבליג ולבלוע בשקט מדהים כל גזירה וכל שקר של השלטון.

יונתןמצפה
26-12-10, 21:58
יאללה דרור, להפגנה הזו אני מגיע! חסימת כבישים, נסיעה ב- 5 קמ"ש בכביש 1, הכל הולך.
אין לי כסף לשלם את העלייה הזו במחירים...
מתי נפגשים?

דרור ברלי
26-12-10, 22:10
למה אין לך כסף?

כמה ליטרים אתה מתדלק בסמוראי? נניח 30 ליטר? מיום ראשון הבא כל מיכל עולה לך עוד 12 שקל.
אני מתדלק פעם בשבוע/עשרה ימים 60 ליטר. עוד 24 שקל.
לא זה מה שיגרום לנו להפסיק לנסוע, וככה השיטה עובדת.

ואז הם יפרסמו כל מיני טבלאות שמסבירות לנו שלא כל כך נורא, שמחיר הדלק כאן לא הכי יקר בעולם, ודי דומה לכמה מדינות במערב אירופה. רק שהשכר הממוצע שם הוא פי 1.5 - 2 מאשר כאן, אבל את זה לא יספרו לכם. כאנקדוטה וכדי לשפוך לכם חומצה על הפצע, יספרו לכם שבונצואלה ליטר עולה 8 אגורות. זו לא טעות - שמונה. אגורות.

כנראה שאנחנו צריכים מכה אחת מהממת של 5 שקל נוספים לכל ליטר כדי להתעורר, לשפוך את ג'ריקן הבנזין היקר במשרדי האוצר והתשתיות ולזרוק גפרור. רק גפרור אחד. שפה אחרת הם לא מבינים.

אריה פאהן
26-12-10, 22:19
דרור
מה שאתה טוען זה שצריך לעשות טרור כדי לשנות דברים.
אתה יודע מה ? אני מסכים איתך, אבל בוא נודה על האמת, אנחנו אגואיסטים !
אף אחד מאיתנו לא מוכן לשלם מחיר אישי, כולל אותי ואותך.
מישהו כתב פה לא מזמן שאנחנו עם סגולה, מלשון - אנחנו לומדים להסתגל למצב. :D

דרור ברלי
26-12-10, 22:29
נכון. עצוב אבל נכון.

ELKABETS
26-12-10, 22:33
לביבי,שטייניץ,ושאר ליצני החצר.
אתם בס"ה חבורת אנשים קטנים ואפסים שמרבים להשוויץ מעל כל במה כמה הכלכלה הישראלית חזקה מתמיד,מה אתם משוויצים? מה אתם מתגאים כל כך?
תתביישו לכם,הקרדיט על ההישגים האישיים שלכם הוא אחרי שז***** את האזרח הקטן פה בכל פרמטר.
כל כמה חודשים אותו ריטואל,המיסוי כאן מימלא מהגבוהים שיש בעולם,לאן אתם שואפים עוד? ולמה?
חלאס נמאס כבר.עופו לנו מהעניים.

יונתןמצפה
26-12-10, 22:36
למה אין לך כסף?

כי אני סטודנט. ואת רוב ההוצאות שלי אני משלם ממה שהצלחתי להרוויח בכמה ימי עבודה טובים של הדרכה בחופשת הסימסטר..
כל 12 שקל כאלו זה עוד 12 שקל שיורדים לי מהחשבון עד החופשה הבאה.
אז לי באופן אישי זה כן משנה!!
וכל טיול נהיה יקר בעוד איזה 70 שקל. בקיצור זה הופך להיות משמעותי!
וכשאני נוסע (אפילו לאוניברסיטה) וסופר עוד שקל עבור כל סיבוב שהחוגה הימנית עושה באודומטר שלי זה כואב...

omri_t
26-12-10, 22:47
והנה עוד שרשור זעם שלא ילך לשום מקום.

מעלים את מחיר הדלק, מורידים את מכסות המים, מעלים את מחיר המים, לוקחים את הפועלים, לוקחים את האדמות, מעלים את שכר הלימוד, מעלים את הארנונה, מחסלים את החקלאות, מחסלים את התעשייה, מפסיקים לסבסד מוצרי מזון בסיסיים, מחירי הדירות לא הגיוניים בעליל, מפקירים את הביטחון האישי, מפקירים את הביטחון בכלל, לא מגבים אותנו בסדיר ובמילואים... וגם שוכחים את גלעד שליט.

אבל לכולנו חם ונעים בחימום שבבית- ואף אחד לא יוצא לרחובות...

בלהקליד- כולנו חזקים.

tzagi
27-12-10, 07:32
רענן, ראיתי במו עיני איך בארה"ב זה עבד ... המחיר עלה, אנשים הפסיקו ליסוע, חנויות ריקות, המחיר ירד ...

ג'ו בטח יודע יותר טוב ממני איך זה עובד, אבל זה מה שאני חוויתי.

רק לידיעה כללית, ואני יודע שאין כן כל קשר לאיך זה עובד בישראל,
האמריקאי הממוצע זה יצור שאוהב הרגל
תעלה לו את המחיר של מוצר X והוא פשוט מאד לא יקנה אותו, הוא יחפש אופציה יותר זולה, ויותר מזה, הוא יעניש את המותג או את החנות ע'י שהוא לא יקנה מהם יותר, לעולם!
הוא יעדיף לצאת מדרכו ולסבול מאשר לתמוך בחנות או המוצר שכביכול עשו לו עוול
וזה לא משנה מה זה, דלק, חלב או עגבניות, תמיד, אבל תמיד אפשר למצוא בפחות, ומי שימכור בפחות (אפילו בהפסד) יזכה ללקוחות חדשים (שימשיכו לקנות בעתיד) ודעת קהל חיובית ששוה הרבה מכול מחיר.

ככה זה בשוק פתוח וכשיש תחרות ואין מונופול, ולכן זה עובד,
חברות ועסקים מודאגים מאד מדעת קהל ומפחדים להעלות מחירים, כי כמובן שתמיד יהיה מתחרה שיעדיף לא להעלות ולכן יגנוב מהם את הלקוחות. ובנוסף, הפחד מחרם-BOYCOT הוא עצום.

אם בארץ הלקוחות היו עובדים באותה שיטה, שרשורים כאלה לא היו קיימים.

-->