PDA

צפייה בגרסה מלאה : היילקס או ספורטאז'

l-ad
26-12-10, 18:39
שלום לכולם היה לי סמוראי 95 שנמכר ואני חושב על גיפ או טנדר חזק יותר שהשימוש שלו הוא שטח בעיקר ומשמש כרכב 1 שעושה עד 2 ק,מ ליום.
למי שיש את הכלים האלו בבקשה ויוכל להגיד לי יתרונות וחסרונות כמו בלאי תחזוקה שותפת צריכת דלק מיגונים כמה עולה במידת הצורך וכל מה שיש ואפשר לדעת משרשור באינורנט.. תודה
תקציב של 40k

חגי
26-12-10, 19:28
הדרך הקלה לקבל את התשובה פשוט לשאול את עצמך את 4 השאלות הנ"ל :

א.האישה צריכה לנהוג ברכב .
ב.אתה מחפש "כוח מנוע".
ג.אוהב לעקוף
ד.מחפש נוחות נסיעה .

אם על כל השאלות ענית בשלילה ,אזי היילקס הינו הרכב בשבילך.

כל הדברים האחרים הינם יתרונות בלבד.
אמינות,שיפורים,עבירות,מקום לציוד,הילוך כוח,סרנים חיים,בסיס גלגלים,חוסן,שילדת סולם וכו' .....

hadtomer
26-12-10, 19:49
לשאול אם לקנות היילקס או ספורטאז' לנסיעה בשטח זה בערך כמו לומר שאתה רוצה להתחמם בחורף ותוהה האם ללבוש גטקעס, או לשרוף את הבית.

מדובר בשני כלים שלמעשה הדבר היחיד שמשותף להם הוא היכולת לנסוע בשטח (כלשהוא), כשאחד מהם הוא סוג של סמן ימני בכל הנוגע ליכולת שטח. ההיילקס הוא תותח שטח. נקודה. כל הרחבה מיותרת. סיפורים יש מפה ועד להודעה חדשה והוכחות בשטח יש לא פחות. לי דווקא יש ספורטאז'- כי, כפי שכתב קודמי, האישה צריכה לנהוג ברכב. לפעמים, כשאני נוסע להורים בצפון, אני אוהב לנסוע 120 ולעקוף, ונוחות נסיעה חשובה לי לא פחות מהיכולת בשטח, שנופלת משמעותית, מן הסתם, מזו של היילקס. מכיוון שאין לי היילקס אגיב בנושא 2:<O:p</O:p
יתרונות: לא יקר לאחזקה. לא יקר לביטוח. תא נוסעים אנושי. נוחות נהיגה סבירה. מנוע חזק.<O:p</O:p
חסרונות: לא אמין כמו שחושבים, צריכת דלק ממוצעת (מדודה, לא סיפורים ומיתוסים) של 1:7. ברגע שעוברים את שלב ה"בולמים קפיצים צמיגים" אז קשה מאוד למצוא שיפורים (נעילות, יחסי העברה).

נדב42
26-12-10, 20:37
יתרונות: לא יקר לאחזקה. לא יקר לביטוח. תא נוסעים אנושי. נוחות נהיגה סבירה. מנוע חזק.<O:p</O:p
חסרונות: לא אמין כמו שחושבים, צריכת דלק ממוצעת (מדודה, לא סיפורים ומיתוסים) של 1:7. ברגע שעוברים את שלב ה"בולמים קפיצים צמיגים" אז קשה מאוד למצוא שיפורים (נעילות, יחסי העברה).

תומר, תזכיר לי בבקשה את הניסוח המדוייק של החתימה שלך, 2 גרסאות אחורה ?
(וגם אם אני טועה במספר הגרסא, אתה יודע למה אני מתכוון ...)

tooshey
26-12-10, 22:04
עזוב הילקס, לך על ספורטאז'.
אמינות ? תסתכל כמה הודעות יש בפורום קוריאה וכמה בפורום טויוטה.
כל החבר'ה עם הטויוטה מעלים כל הזמן הודעות- התקלקל לי פה, נשבר לי שם.
בקיא - דממה.

בהצלחה,טושי

hadtomer
27-12-10, 07:29
האמת, אני לא חושב שזו הסיבה, פשוט יש כאן מעט בעלי קיות, מכיוון שהספורטאז' אינו הבחירה הטבעית למי שרוצה לעשות שטח.

גש לפורומים קצת פחות "מקצועיים", כמו הצהוב ("יש לך קאיה ספורטאג', אתה שועל מה תיזמון ההצתה והאים שמן 10/40 מתאים? יא אללה אני ישבור לך את התחת כי היילקס שולטטטטטטטט ותבוא אים הויטארה למעלה ביצים שעירות ונישבור לך את התחתתתת חחחחח") <O:p</O:p
<O:p</O:p
או פורומים בחו"ל (you have a sportage? You ask how much to retard the ignition? which oil grade to use? Dear god- I will break your ass because</ST1:p hiluxes rule and you should come with your vitara to big balls canyon and we will break your bottoxxxxxx)
כמו זה<O:p</O:p
http://www.kia-forums.com/forumindex.php (http://www.kia-forums.com/forumindex.php)
ותגלה שהספורטאז' כלל אינו חף ממחלות<O:p</O:p

hadtomer
27-12-10, 07:37
תומר, תזכיר לי בבקשה את הניסוח המדוייק של החתימה שלך, 2 גרסאות אחורה ?
(וגם אם אני טועה במספר הגרסא, אתה יודע למה אני מתכוון ...)

לבקשת הקהל, חתימתי הוחזרה<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>

נדב42
27-12-10, 08:49
לבקשת הקהל, חתימתי הוחזרה :o

קודם כל, למען הדורות הבאים ומאחר וחתימה באה והולכת, הנה הציטוט:
"קיה ספורטאז'-כי ויטארה זה בשביל סתם אנשים שרוצים נעילות, יחסי העברה,שיפורים זולים...."
<!-- / sig -->
שנית, בהשוואה בין הקיה לויטארה, יש לספורטאז' יתרון בכוח המנוע (זה מה שאומרים, לא ניסיתי האמת ... תומר - בטיול הבא מחליפים קצת ברכבים ?).
שני הרכבים האלו נמצאים באותה קטגוריה מבחינת מידות ונוחות, יתרונות/חסרונות בתחומים האלו כנראה שיהיו עניין אישי.
מבחינת אמינות, מחירי חלקים אחרי שכיסחנו את הרכב בשטח, זמינות שיפורים וחלקים משומשים, ובעיקר צריכת דלק - ייתרון משמעותי לטובת הויטארה
(תומר ואני מדדנו צריכה משולבת בטיול האחרון שלנו יחד - פער של מעל 30% באותם תנאים !!!)

hadtomer
27-12-10, 11:18
אומנם פותח השרשור לא שאל על ויטארה, אבל אני חייב להוסיף משהו- ממה שראיתי (בזמן שהכנת תה בקנקן הסיני, עם קליפות ההדרים), תא המטען של הויטארה (5 דלתות) קטן מזה של הקיה. לי זה מאוד משמעותי מכיוון שאני צריך להכניס עגלת תינוק, ארגז כלים ועוד כל מיני שטויות.

l-ad
27-12-10, 11:47
לשאול אם לקנות היילקס או ספורטאז' לנסיעה בשטח זה בערך כמו לומר שאתה רוצה להתחמם בחורף ותוהה האם ללבוש גטקעס, או לשרוף את הבית.

מדובר בשני כלים שלמעשה הדבר היחיד שמשותף להם הוא היכולת לנסוע בשטח (כלשהוא), כשאחד מהם הוא סוג של סמן ימני בכל הנוגע ליכולת שטח. ההיילקס הוא תותח שטח. נקודה. כל הרחבה מיותרת. סיפורים יש מפה ועד להודעה חדשה והוכחות בשטח יש לא פחות. לי דווקא יש ספורטאז'- כי, כפי שכתב קודמי, האישה צריכה לנהוג ברכב. לפעמים, כשאני נוסע להורים בצפון, אני אוהב לנסוע 120 ולעקוף, ונוחות נסיעה חשובה לי לא פחות מהיכולת בשטח, שנופלת משמעותית, מן הסתם, מזו של היילקס. מכיוון שאין לי היילקס אגיב בנושא 2:<O:p</O:p
חסרונות: לא אמין כמו שחושבים, צריכת דלק ממוצעת (מדודה, לא סיפורים ומיתוסים) של 1:7. ברגע שעוברים את שלב ה"בולמים קפיצים צמיגים" אז קשה מאוד למצוא שיפורים (נעילות, יחסי העברה).הספורטאז 1/7 עושה ??

הבנתי שההילקס עושה 1/10 +/-

הנוחות בהיילקס עד כדי כך גרוע?? אישתי נוסעת מדי פעם ופעמיים בחודשיים יש נסעות ארוכות חיפה דימונה..

נדב42
27-12-10, 12:15
אומנם פותח השרשור לא שאל על ויטארה, אבל אני חייב להוסיף משהו- ממה שראיתי (בזמן שהכנת תה בקנקן הסיני, עם קליפות ההדרים), תא המטען של הויטארה (5 דלתות) קטן מזה של הקיה. לי זה מאוד משמעותי מכיוון שאני צריך להכניס עגלת תינוק, ארגז כלים ועוד כל מיני שטויות.

יכול להיות שהוא יותר קטן, רק אל תשכח שראית אותו עם מדף/רצפה כפולה בגובה 25 ס"מ ...
כל עגלת תינוק תכנס שם, גם עם ארגז כלים. "כל מיני שטויות" זה מעורפל מדי ואני לא יכול להיות ערב לכך שייכנסו :rolleyes:

מאחר ובין הנוכחים בשרשור אני מכיר אחד שהוא כתב רכב (בין היתר ...) במקצועו, ומאחר והספורטאז' והויטארה הם די קטגוריה בפני עצמה בשוק רכבי השטח, אני זורק את הכפפה ומזמין אותך (ואולי עוד חבר עם גראנד-ויטארה ממודל ישן) למבחן השוואתי מקיף וממצה, עדיף מדברי ...

אני גם מוכן לפתות אותך בנזיד עדשים :p

נדב.

נדב42
27-12-10, 12:20
האמת, אני לא חושב שזו הסיבה, פשוט יש כאן מעט בעלי קיות, מכיוון שהספורטאז' אינו הבחירה הטבעית למי שרוצה לעשות שטח.

תומר, טושי הוא מכונאי של טויוטה ... הוא היה ציני ...

hadtomer
13-01-11, 17:28
גש לפורומים קצת פחות "מקצועיים", כמו הצהוב ("יש לך קאיה ספורטאג', אתה שועל מה תיזמון ההצתה והאים שמן 10/40 מתאים? יא אללה אני ישבור לך את התחת כי היילקס שולטטטטטטטט ותבוא אים הויטארה למעלה ביצים שעירות ונישבור לך את התחתתתת חחחחח") <O:p</O:p

אני חייב, ברשותכם, להעיר את השרשור הזה....

כתבתי את מה שכתבתי.... קיוויתי שאתבדה, קיוויתי שמדובר בבדיחה ושג'יפאי ישראל אינם (איך לומר זאת בעדינות) ....ערסים עילגים. טעיתי. הנה תגובות שהנ"ל קיבל כששאל על היילקס או ספורטאז' – אתם יודעים איפה.....

YANIV050כתב:

קאיה 2000 הדגם עם הlow
להכין כמה אלפים מראש לשיפורים ותמצארכב קשוחחחחחח שנראה בעור כבש.

טמבור כתב:<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>

קאיה רכב קשוח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחא<O:p</O:p

dingo1st
13-01-11, 21:19
עזוב הילקס, לך על ספורטאז'.
אמינות ? תסתכל כמה הודעות יש בפורום קוריאה וכמה בפורום טויוטה.
כל החבר'ה עם הטויוטה מעלים כל הזמן הודעות- התקלקל לי פה, נשבר לי שם.
בקיא - דממה.

בהצלחה,טושי

ענק!!!!!!!!!!!!!!
ד"ר זה בהחלט מצביע על מגמה....

-->