PDA

צפייה בגרסה מלאה : קפיצים קידמיים להיילקס מה כדאי לקנות ואיפה

תומר א.
29-10-04, 23:47
שלום
חבר קנה היילקס לא מזמן וכבר נשברו לו שני עלים בקפיצים הקדמיים (ראנצ'ו).
הוא מעוניין להחליף את כל הסט והשאלה למה, יש המלצות?
בנוסף איפה כדאי לקנות,עלויות ודברים נוספים שרצוי לדעת.
יש לו את לקפיצים המקוריים האם כדאי לחזור ואולי להוריד עלה?
תודה
תומר

eran4x4
30-10-04, 10:19
אצלי אחרי שבר ברנצ'ו אחורי חזרתי לזוג מקורי (שכמעט לא נסעו עליו) אחורי שעבר טיפול לטובת נוחות (על חשבון כושר העמסה), נשארתי עם הנדנדות האחוריות של רנצ'ו - קיבלתי גובה יפה (גבוהה אבל לא מוגזם) עם נוכות טובה.

מקדימה אני עדין עם הרנצ'ו, יכול להיות שכדי לו להחליף את המאיות והקונטרה בקפיצים המקורים לקצאת יותר ארוכים ולהרכיב אותם במקום הרנצ'ו, על הורדת עלה אני לא ממליץ - יוביל לשקיעת הקפיץ ולשברים.

איפה - ההמלצה שלי גילי קפיצי הרטוב באשדוד - שיקפוץ אליו להתיעצות, הבחור מקצוען, אמין, ג'יפאי שאוהב שטח, בעליו של הילקס משופצר (חי ונושם את הרכב), כך בחשבון שהוא מאוד לא אוהב את הרנצ'ו להילקסים - הם לא מחזיקים מעמד לאורך זמן\עבודה (נשברים\קורסים).

eran4x4
30-10-04, 10:23
נוכות = נוכחות

אם החבר רוצה הוא מוזמן להשוואת של מי יותר גדול ונוח.

eran4x4
30-10-04, 10:24
מה יהיה טעות על טעות

נוחות

yaronz
09-11-04, 13:14
לאחר כל הנסיונות...
אז, יש להשאיר קפיצים מקוריים ,לצורך חוזק ולבצע דירוג עלים, לצורך נוחות. (אפשר אצל גיל מאשדוד ואפשר אצל מתלם מראשון).

לקבלת נוחות מקסימלית ניתן להחליף בולמים (לא של קוני, הם קשים מידי)

איציק - 4X6ZH
09-11-04, 13:26
לפי מה אתה אומר שקוני קשה מדי ?
מנסיון יש לך על הרכב כאלה .
או בבדיקה ביד נסיון סגירה של הבולם .
איציק

yaronz
09-11-04, 13:45
יש לי היילקס 97 והתקנתי קוני .
גם לאחר דירוג עלים עדיין לא הייתי מרוצה מהנוחות של הרכב בנסיעה בשטח.
בולמים של אף דוג (נדמה לי שזה השם) פתרו את בעית הנוחות.

eran4x4
09-11-04, 14:33
מה זה דירוג עלים?

ארז
09-11-04, 16:21
1 מה זה דרוג עלים?
2 לקוני יש דרגות קשיחות, ברמות הנמוכות מדובר על בולם רך מאוד.
3 השם הוא טפ דוג, בולם מעולה אבל קשה הרבה יותר מהקוני.

חגי
10-11-04, 10:31
אולי הכוונה למרכוז העלים התחתונים ?

המקור כל העלים שמתחת למיה ולעלה הראשון שמתחתיה מצתופפים לאחור .

yaronz
10-11-04, 12:09
דרוג עלים, ז"א לקצר עלים תחתונים, לקבלת גמישות.

ולעניין הבולמים: אין לי נסיון עם כל הדגמים של קוני. אבל בולם קוני שאני רכשתי, בעל שלושה מצבים , היה קשה פי כמה בכל המצבים שלו מבולם טפ דוג.

היה הבדל ניכר בקשיחות הרכב בשטח בין הבולמים.

האיש הזקן
17-11-04, 00:42
בינתיים הרכבתי קפיצים מקוריים "מטופלים" על ידי גיל מקפיצי הר טוב (א.ת. צפוני אשדוד) מלפנים. נתתי לו את המקוריים שילמתי הפרש וקיבלתי אחרים. מאחור יש לי קפיצים מקוריים שעברו עירגול די מסיבי. שאקלים מקוריים בושינגים כנ"ל. יטופל בהמשך: שאקלים נגרזים ובושינגים פולי.
מבדיקה שערכנו עם ארז ואסף ק. בהצלבות, ככל הנראה יהיה צריך להחליף את הקדמיים לגבוהים יותר ואת האחוריים, להערכתו של אסף - כדי לקבל גמישות ולנסות להתקרב בכלל לסגירת באמפסטופ יש להחליף את כל שלושת העלים התחתונים לעלים בדיוק באותו רוחב ובאותו אורך ואותו סוג סיום (בצורה של מרית או מקור ברווז) אבל בעובי של 50% כל אחד מהם אחרת לא יזוז שם כלום. במטען שיש על הרכב ביום יום ובעבודה בשטח - זה קשיח מדי. הטיפול לא נוגע בעלה העומס התחתון הישר/קצר/עבה שמשמש שם כסוג של גובל תחתון.
בהזדמנות הרכבתי בולמים חדשים מדגם 5150 של בילשטיין עם מיכל גז חיצוני צמוד. 6.5" מהלך מלפנים ו 10" מהלך מאחור. זה נוסע בסדר גמור, הנידנוד הצידי נעלם כליל והריסון טוב בהרבה משהיה במלגזה שקניתי. עדיין יש קצת נדנוד אורכי. כאמור עדיין אין לי גמישות נדרשת מאחור.

-->