PDA

צפייה בגרסה מלאה : שדרוג רכב

lior kia
30-10-04, 14:43
מה הייתם ממליצים לי כרכב לאחר שאחליף את הספורטאג' שלי:

חייב להיות רכב משופר עם אופציה לשיפורים , נעילות, הגבהות וכו'.
אנא דרגו לי את הבאים(אפשרי להמליץ על רכב שלא ברשימה):
1. סוזוקי סמוראי.
2. סופה.
3. היילקס.
4. פאג'רו.
5. דיסקוברי - בנזין/ דיזל.
6. דיפנדר.
7. CJ - ישן שעבר שיפוץ פחחות ומכני חדש לחלוטין.
הרכב אמור לשמש כרכב שני בעיקר לטיולים ברמת עבירות קשה!
אפשרי שיהיה ידני רק חשוב מזגן - עדיפות לסגור ולא לפתוח.
אנא רק נמקו את הסיבות לגבי כל בחירה.

תודה מראש.

זאביק
30-10-04, 18:52
הרכב אמור לשמש כרכב שני בעיקר לטיולים ברמת עבירות קשה!
.

תמחק מהרשימה שלך:
סמוראי - כדי להגיע לרמת סטנדרט של כל השאר, צריך הרבה מאמץ (ראה השרשור של אלון על צמיגי 32" לסמוראי)
פאג'רו - לא מכירים אותו, לא רלוונטי לעניינו.
היילקס - זה טנדר ארוך, הרבה זנב. צריך הרבה השקעה כדי להפוך אתו לרכב עבירות.

עירא
30-10-04, 18:54
לגביי ההיילקס אני חולק על זאביק.
אומנם אני לא יודע באיזו השקעה אבל ההיילקס של דורון השאיר אותי (עם CJ סטנדרטי) מאחור.
ומבחינת נוחות, תשמעו יש לו מזגן...
עירא

eran4x4
30-10-04, 19:07
היילקס - זה טנדר ארוך, הרבה זנב. צריך הרבה השקעה כדי להפוך אתו לרכב עבירות.

זאביק הזווית אצלי עם פגוש צינורות גבוה, SPOA, ונדנדות קצת יותר ארוכות (רנצ'ו) טובה מאוד

בהזדמנות אני אמדוד

חסר נתונים כמו כמה אנשים אמורים לטייל ברכב, חד יומי - רב יומי וכדומה

lior kia
30-10-04, 19:36
כומת אנשים - עד שלושה.
לא יום-יומי אלא רק בסופי שבוע.
רכב שייתן את העבירות הטובה ביותר בעיקר - עדיף עם מזגן כמובן...

זאביק
30-10-04, 20:33
לגביי ההיילקס אני חולק על זאביק.
אומנם אני לא יודע באיזו השקעה אבל ההיילקס של דורון

בהשקעה גדולה אפשר לעשות הכל.

אבל ההיילקס של דורון השאיר אותי (עם CJ סטנדרטי) מאחור.

היילקס נעול אחורה ?
מול סיקס עם דיפ' פתוח ?

אתה משווה זווית נטישה של היילקס לזו של סופה/CJ קצרים ?

שחר-סופה
30-10-04, 21:09
היילקס !!!
מכל הבחינות .כמובן לזה עם הסרן החי עד 97 .אמינות גבוהה ,
חיית עבירות בהתקנת נעילה קדמית ושיפורים שאינם
מרחיקי לכת . נעילה אחורית מקורית , יחס העברה 4.56 , נו ...מה אפשר עוד
לבקש ...? אהה ...ויש גם מזגן .

שחר.

נמרוד
31-10-04, 09:14
לא כתבת את הפרט הכי חשוב - כמה כסף???

נצא מקודת הנחה שאתה מדבר על תקציב סביר לאדם מבוסס אבל לא עשיר, ומה שכן - משוגע שטח (פרופיל של הגולש הממוצע כאן :lol: ), אז הדרוג הולך ככה:

סופה, דפנדר והיילקס (עד 97) בשורה הראשונה, הבחירה בינהם - עניין אישי בסופו של דבר. ההילקס והדיפנדר הם דיזלים, הסופה לא. סופות הן בהחלט זולות יותר לקנייה משני האחרים.

סיקס בשורה נפרדת - לא אכתוב שנייה. המחיר נמוך משמעותית, אבל איכות החיים פגומה מאד ביחס לקודמים. מקדם הפאן-לשקל אדיר, ולמי שבונה ומשפר את האוטו לבד - הסיקס הוא הפלטפורמה שהכי קל, זול ונעים לעבוד עליה.

זהו בעצם. סמוראי הוא גם רכב שטח עם פוטנציאל טוב, אבל דורש המון השקעה בשביל להגיע לרמה ההתחלתית של הרביעייה הנ"ל, והיתרון הגדול שלו (צריכת הדלק הטובה) הוא גם החסרון הבסיסי - מנועונצ'יק מתחת למכסה המנוע.

איזה עוד אפשרויות יש לך? דיסקברי. מה שטוב בו, זה שהיכולת היא כמו של דיפנדר. אבל אם כך - אז למה לא דיפנדר?

haimmiri
31-10-04, 10:49
עירא

אל שכח שלדורון נעילה אחורית, ברגע שתשים נעילה אחורית אתה תרגיש איך הסיקס שלך משנה צורה. ( חוץ מזה ההילקס של דורון הוא באמת רכב שטח עם רמת עבירות גבוהה )

בתור רכב שני לעבירות קשה ושעשועים ( בהנחה שנוסעים עליו בעיקר בסופ"ש ) אך ורק סיקס או סופה. בתקציב של 40,000 ופחות (לסיקס) אתה מקבל רכב עבירות מדהים עם הרבה מאוד שיפורים וחלקי חילוף זולים. ( 4000 - 8000 ש"ח ויש לך סיקס או סופה, ליד הבית לפירוק )

מוני דיסקו
31-10-04, 12:25
נמרוד - במה איכות החיים בסיקס טובה יותר מ CJ ???
הדשבורד היותר חדש - נו באמת.
נכון בכביש יש שוני בגלל מוט הפרנהרד הקידמי, הרכב פשוט פחות משיט והמנוע מריץ אותו יותר טוב. אבל בשטח לטעמי שניהם באותה רמה עם עדיפות מסוימת לסיקס כי הסרן האחורי שלו יותר קל (סופה 94 ומעלה כמובן)

לדעתי אם אתה חובב עבירות קשה ומדובר על רכב שני במשפחה אתה חיב לחפש:

א. רכב עם פוטנציאל שיפורים גבוה זמין וזול.
ב. רכב שזול מאוד לתקן אותו , קרי מכלולים זולים. מה לעשות עם אתה משתעשע בעבירות במוקדם או במאוחר תשבור מכלול מרכזי.
3. רכב עם עלות קניה כמה שניתן נמוכה, וזה משני סיבות. האחת היא שיהיה כסף לשיפורים בתקציב סביר. שנים במקרה של טוטל לוס או נזקי פח וכו שלא תאבד כסף רב.

עלות של דלק היא זניחה כאן כי גם כך לא יוצאים לטיולי עבירות כל שבוע.

רק שני רכבים ברשימה שלך עונים על הדרישות - סופה או CJ. הבחירה בינהם צריכה להיות לפי קרטריון של מוזרק או לא. לדעתי עדיף 258 מוזרק וזה יתן הטוב שבכל העולומות, אבל זה כבר מוטציה למתקדמים (-:.

אגב שקול fullsize. הבעיה היא שכל טיול יעלה באמת הרבה כסף (אלף ויותר שח). היתרון הוא שבאופן חוקי תוכל לנסוע על 37 !!!

נמרוד
31-10-04, 12:51

פחות פגיעה ארוכת טווח בתאי המוח, מוני :twisted:

ואם אתה מתכוון במה איכות החיים בסופה עדיפה על CJ, אז בנוסף לדשבורד - מנוע!!! חזק יותק בערך ב50%, חלק יותר, מגיב הרבה יותר מהר... אם זה לא איכות חיים, אני לא יודע מה כן. ועוד: הילוך שיוט חמישי, קלאץ' הידראולי רך (זה יכול להיות ההבדל מבחינת בת הזוג), וכמובן התנהגות הכביש הטובה יותר משמעותית. אלו בדיוק הדברים שמבדילים בין הדורות של הג'יפים, עד כמה זה חשוב או לא - כל אחד ושיקוליו. אבל ההבדלים קיימים והם מוחשיים.

מוני דיסקו
31-10-04, 13:07

פחות פגיעה ארוכת טווח בתאי המוח, מוני :twisted:

.

אה... מה... לא הבנתי...
זה שאני איטי זה לא אומר שאני מפגר :lol:

[/quote]

ואם אתה מתכוון במה איכות החיים בסופה עדיפה על CJ, אז בנוסף לדשבורד - מנוע!!! חזק יותק בערך ב50%, חלק יותר, מגיב הרבה יותר מהר... אם זה לא איכות חיים, אני לא יודע מה כן. ועוד: הילוך שיוט חמישי, קלאץ' הידראולי רך (זה יכול להיות ההבדל מבחינת בת הזוג), וכמובן התנהגות הכביש הטובה יותר משמעותית. אלו בדיוק הדברים שמבדילים בין הדורות של הג'יפים, עד כמה זה חשוב או לא - כל אחד ושיקוליו. אבל ההבדלים קיימים והם מוחשיים.[/quote]

כל השיפורים האלו הם בעיקר טובים לכביש. בעבירות קשה הם לא באים לידי בטוי
להיפך המנוע ה"חזק" טוב רק בטורים גבוהים ההפך ממה שמחפשים בעבירות כנל טרנספר וכו
קרבורטור ומוזרק זה כבר סיפור אחר

מה מענינת התנהגות כביש ברכב שנועד לעבירות בלבד ?

asafk
31-10-04, 14:07
[להיפך המנוע ה"חזק" טוב רק בטורים גבוהים ההפך ממה שמחפשים בעבירות

טעות.
כבר ב1000 סל"ד לסופה יש יותר מומנט מלCJ. נכון ששיא המומנט מגיע יותר גבוה, אבל סופה, בלי גז בכלל, נוסעת בכל מקום. עוד לא דיברתי על זה שהמערכת הממוחשבת נותנת גז במקומך כל פעם שהטורים יורדים וכו'- אבל המנוע של הסופה הוא סוכריה אמיתית בכביש ובשטח, וגם מאוד אמין.

אני ממש לא מזלזל באיכות החיים בכביש של רכב שטח. כשטיילנו עם CJ הגיע השלב שלא יצאנו לטיול כי התבאסנו מהנסיעה של שעתיים וחצי בכביש עד השטח. זה אף פעם לא קרה עם הסופה.

לדעתי הכי משתלם לקנות סופה משופרת- אפשר בסכומים שבהם קונים היילקס או דיפנדר סטנדרטיים, לקנות סופה משנתונים יותר מתקדמים, או משופרת מאוד.

אני לא בעד היילקס כרכב עבירות. אם אי אפשר להרכיב לו 33" בקלות (ואי אפשר, אחרת כולכם כבר מזמן הייתם עושים את זה), הבחור באיזשהו שלב יגיע למגבלה הזאת, ואז מה? יחליף שוב? היילקס זה יופי של רכב טיולים, למי שמוכן לוותר לחלוטין על נוחות נסיעה. רכב עבירות הוא לא ולא יהיה.

אסף.

מאיר רוטברג
31-10-04, 15:28
עבירות, שטח, בלה בלה
מה לא נוסעים מינימום שעתיים ןחצי שלוש עד השטח וחזרה?

ערן המסוקס
31-10-04, 21:43
היילקס בטח ובטח בעל יכולות זחילת סלעים בלתי מבוטלות. הרכב לא יבייש את בעליו.
המנוע חלש אבל גם לזה יש פתרון.

אני לא יודע מאיפה מגיע הנתון שמ 1000 סל"ד לסופה יש יותר מומנט, אבל בכל מקרה לשני הרכבים (סיקס וסופה) יש דיי והותר כח לכל סוגי השטח.

אסף, הסיקס היה פתוח והסופה סגורה נכון? אז איך אתה יכול להשוות?

אין מה לעשות, לסופה יש פוטנציאל גבוה יותר מבחינת נוחות.

אני יודע שאני נשמע ממש לא החלטי, אבל אני משער שבשבילך הרכב המתאים ביותר יהיה סופה סגורה.

-->