PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיפול 10

vito11
30-10-04, 20:42
אהלן חברים.....
אני עומד לעשות טיפול 10 ב-cj-8 שלי מנוע 4300 מודל 90 טיפול 10.
המלצותיכם לגבי דגשים מיוחדים כמו פלאגים מומלצים ,פילטרים,שמן וכ"ו יתקבלו בברכה.
תודה
רוני

six 4 life
30-10-04, 21:04
מבחינת פלאגים פילטרים וכו'- אל תתקשקש בכל מיני חנויות, סע לינוביץ' והוא יביא לך מה שהכי מתאים לך.
לא תורה מסיניי וההבדל במחירים לעומת אחרים זניח אם בכלל.

לגביי שמנים- אני אישית משתמש ב20/50- המלצת גדולים וטובים ממני.

*דבר אחרון-
בדוק שמן בגיר, טרנספר, ובדיפרנציאלים (בביצים :twisted: ).אם השמן /מלוכלך/ חסר/ או סתם לא נראה לך- תחליף.
חשוב. הגיר והטרנספר הם בד"כ החלקים שמקדישים להם הכי פחות תשומת לב מבחינת החלפת שמנים. אם כבר אתה בעניין של טיפול- כנס גם לזה בלי להתעצל. הכל בגדר המלצה.

בהצלחה.

-ארז 8) -

ערן המסוקס
31-10-04, 12:30
פלאגים Champion RFN14LY

שמן מינרלי של חברה מוכרת כלשהי, לדעתי 15W-40 יעשה עבודה טובה.

פילטר שמן!! חשוב מאוד לא לזלזל פה, ולבדוק מה מתאים לך. אני אישית ממליץ על התאמת פילטר שמן של סופה (את הראש על הבלוק צריך להחליף). אבל בכל אופן הפילטר צריך לבוא עם שסתום בתוכו. ואם אתה לא בטוח קנה מיאנוביץ', או לך להתאמה במוסך כלשהו שמבין בג'יפים והוא יביא לך את ההברגה המתאימה לסופה.

פילטר דלק סטנדרטי לפני משאבת דלק + פילטר מתכת 2 יציאות לפני כניסה לקרבורטור.

ספרי ניקוי קרבורטורים, לניקוי תקופתי של הקרבורטור והדיזות שלו.

ניקוי שסתום PCV ולוכד אדי השמן בצד השני ע"י ספרי הקרבורטורים.

בדיקת מפלסי נוזלים הגה כח, משאבת בלמים, גיר, טרנספר, סרן קדמי, סרן אחורי. בדוק גם את נקיון הנוזלים כמובן והחלף אם צריך.
גיר+טרנספר+סרנים: שמן 80W-90
הגה כח: שמן הדראולי (אדום), כמובן..
נוזל בלמים DOT 3 או DOT 4

בדיקת נוזל מצנן. לא להשתמש במים רגילים, אלא מומלץ נוזל מוכן לשמוש איכותי כלשהו של חברה מוכרת כגון preston או משהו איכותי אחר.

בדיקת צנרת מים,צנרת דלק וצנרת ואקום (קרבורטור) לקרעים ויובש

בדיקת בלמים קדמי+אחורי

בדיקת חופשים במיסבים. גלגל אחורי (פנימה החוצה) גלגל קדמי (ידיים בשעה 12 ו 6 לתילתול הגלגל על הציר האופקי).

בדיקת צלבים לחופשים

בדיקת תפוחי הגה, קפיצים, וכל נזק אחר כלשהו בתחתית הרכב.

בדיקת הידוק ברגים בתושבות מנוע, תושבות גיר, חיבור בין מנוע-גיר-טרנספר, הידוק ברגי הU בסקיד פלייטס, ברגי הלוקרים (!!)

גרוז כללי של גלי ההינע, צלבים, תפוחי הגה, מנגנון הקלאץ'

מפלס נוזלים במצבר..

שכחתי משהו?

עירא
31-10-04, 14:02
בדיקת הידוק ברגים בתושבות מנוע, תושבות גיר, חיבור בין מנוע-גיר-טרנספר, הידוק ברגי הU בסקיד פלייטס, ברגי הלוקרים (!!)
חשוב חשוב חשוב,
לעבור על כל הברגים ולוודא ששום דבר לא השתחרר ולא חסר.

vito11
01-11-04, 22:04
המון המון תודה חברים......
רשמתי הכל ו....יטופל

נמרוד
02-11-04, 09:10
ויטו - אם עדיין אין לך... בספריית ג'יפולוג יש ספר טיפולים בעברית לCJ8 שלך. תוריד, תדפיס, תקרא - רוב השאלות שלך יעלמו מייד.

-->