PDA

צפייה בגרסה מלאה : "חדש בשטח"-לפני יישור קו

ggcohen
29-12-10, 20:46
חברי פורום יקרים שלום,

אחרי שנים של פינטוז,סוף סוף יש איך לרדת לשטח עם כלי משלי.

הכלה-סמוראי 95 מוגבה עם מנוע מקורי ומכלולים במצב סביר+

אחרי שבועיים של "הכרת הרכב" בניתי רשימת "יישור קו" ראשונית. אשמח ללמוד מנסיונכם הרב לגבי תיקונים כיוון שחלק מהמטרה שלי בקניית ג'יפ היא ללמוד קצת מכונאות חובבנים (גם בשביל לחסוך כמובן):

1.קלאץ'-הקלאץ' "מחליק" מעט בטיפוס בשטח (ריח של אסבסט).בנוסף,בכביש או בנסיעה רגועה ההפרדה תקינה (לא חמאה אבל סביר) אך אחרי קצת מאמץ בשטח הקלאץ' לא מפריד ויש קושי רב בכניסה להילוכים הלא מסונכרנים. החלפת דיסקת קלאץ' אני כמובן אעשה במוסך (המלצות בבקשה).

2.תקתוקים במאמץ-במאמץ יש קצת קרקושים. לא נשמע לי מהמנוע או מהגיר.כשהרמתי גלגלים קדמיים עם ג'ק וסובבתי דרייבשאפט קדמי שמתי לב שיש חופש (מהרגע שאני מתחיל לסובב עד שהגלגלים מסתובבים לוקח טיפה זמן.מרגיש כמו חופש בלוקרים (יש דבר כזה???). והאם חופש בלוקרים זה דבר תקין כל עוד הוא לא גדול מדי)

3.נזילה מיד הסרן האחורי בגלגל שמאל-יכול להיות שזה רק מחז"ש או שבטוח שהמיסב הלך. אם יש צורך בהחלפת הקיט (מיסב-אבטחה ומחז"ש) האם ניתן לעשות זאת ללא PRESS ע"י SHRINK FIT? חיפושים בפורום אחר מדריך להחלפת הקיט/שיפוץ סרן אחורי עלו בתוהו.

4.מחזיר שמן קדמי-רטוב מעט באיזור של הפולי.לא מאבד יותר מדי שמן. האם שווה לטפל והאם חובה לעשות טיימינג במידה ומטפלים. בנוסף,כל כמה זמן עושים טיימינג בכלל?...

יש לומר כי כישורי המכונאות שלי מסתכמים בידיים לא רעות+ידע תיאורטי בסיסי+טיפולי 10000+החלפת אטמי מכסי שסתומים בסובארו DL = תחילת הדרך

אשמח לעצות,המלצות ואפילו ליווי (אם מישהו מתכוון לעשות טיפול דומה ברכב שלו בקרוב)

GodsFather
30-12-10, 04:49
ברוך הבא.

אם יש לך כישורים טכניים, אין שום סיבה לעצור במוסך, בטח לא בשביל מה שציינת.

חיפוש -

http://www.jeepolog.com/suzuki.html

כאן יש רשימה ארוכה של פעולות עם הסברים מפורטים על איך לעשות מה, מהדברים שרשמת ולא רק.

כמו כן, בראש הפורום יש FAQ עם שאלות ותשובות וכן מקום להורדת ספר רכב לעבודה עצמית - הכי מומלץ שיש.

מחז"ש אחורי נוזל, לרוב מסמן גם שהמיסב הלך. עם דיסק חותכים את המיסב ועם צינור ברזל ופטיש מכניסים מיסב חדש. קונים רק חלקים מקוריים במקרה הזה.

חופש בדיפרנציאל הקדמי - השאלה כמה חופש, חצי סיבוב, רבע סיבוב וכד'. בסה"כ זה לא נורא כי אתה כמעט ולא משתמש בו, אבל אם זה עדיין מטריד אותך ,צריך לפתוח ולבדוק את המצב, פה כבר צריך לדעת קצת יותר מטיפול 10K.

מחז"ש קדמי, יכול להיות שהוא פשוט בלוי ויכול להיות שהמנוע קצת מנפח (למרות שאני יודע שאז האחורי צריך לנזול ולכן זה בע"מ ) . טיימינג מחליפים לפי מה שרשום בספר רכב. אם יש לך ספק לגבי הפעם האחרונה, תחליף עכשיו, כולל מותחן. גם לזה יש הוראות.

עבוד עם פונקציית החיפוש ותגלה שלרוב השאלות יש תשובות כולל מדריכים די מפורטים, גם אם לא בצורת כתבה רשמית. המשך שרשורים ישנים וכך יהיה יותר קל גם לסייע.

בהצלחה וברוך הבא.

-->