PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול ראשון בעיות ראשונות...

dori
30-10-04, 20:57
סוף סןף זה קרה לאחר עשרה ימים של המתנה יצאתי לטיול הראשון עם הסמוראי החדש (97)
נסעתי לאזור הר חורשן מקום לא רע למתחילים (טיול ראשון).
בקיצור באחת מהירידות שעשיתי הסמוראי היה בראשון low אבל עדין תפס תאוצה ובסוף ירדתי את הירידה הרבה יותר מהר ממה שרציתי למרות הפמפום על הברקס.
אשמח לעצה טובה אין לי כסף להחליף את תיבת העברה כרגע,חוץ מזה אשמח להיצטרף לאחד מבעלי הסמוראים בפורום בשביל לילמוד קצת יותר.
תודה דורי

יפתח
30-10-04, 21:04
אולי אתה צריך להבין ממה שקרה שאין לך את הנסיון והידע לנסות עליות בהר חורשן.
העליות לאחר הגשמים הם סכנת חיים.
גם אם אחד החברים פה יתנדב לטייל איתך ולהסביר לך, מאיפה אתה יודע שהסבריו נכונים...
קנית רכב בעשרות אלפי שקלים, עוד כמה שקלים לקורס נהיגת שטח בטוח לא יהרגו אותך, נסיעה להר חורשן ללא הידע המתאים כן יכולה להרוג.

למען ההגינות אני הוסיף שאני מעביר הדרכות ליבואני רכב שונים ולאנשים פרטיים "במרכז הישאלי לסיור" אבל אתה מוזמן לבחור כל חברה וכל מדריך, רק על תעשה שטויות עד אז...

המהנדס
30-10-04, 21:07
אם יש לך מזגן תפעיל אותו (אמור לבלום את המנוע)
לא נראה לי שיש משהו חוץ מיחסי העברה שיכול לבלום את האוטו (חוץ ממנוע אחר) על כוח המנוע בלבד.

גיא
30-10-04, 22:21
אני מצטערף בחום וממליץ על יפתח.

אני הייתי ביום חמישי בלילה בגשם בחורשן ויש לי בערך 5 דקות נסיון בשטח .. זה אכן מסוכן !!!
זה יכול ל הרוג !!!!!!!!

קח קורס ....

שעיה כליף
30-10-04, 22:22
דורי, תתחדש.
ראשון LOW אמור לתת לך מהירות נשלטת מספיק טובה, יכול להיות שחסר לך הנסיון, קורס בהחלט יתרום לך לבטחון עם הכלי ובכלל ויעשה את ההבדל.
אגב - חורשן בהרבה מאוד שבילים הוא לא למתחילים !
הייתי משתפשף קודם (אם לא תעשה קורס) וצובר קצת שעות ברמת עבירות קלה בגעש, ברשפון ובסביבה לצורך הכרות עם יכולות הכלי לפני שהייתי משנה משהו.

tayrie
31-10-04, 00:18
יש מצב שהקלאץ שלו פשוט לא "תופס" טוב?
יכול להיות שהטורים שלו במצב סרק גבוהים?

קורס נהיגת שטח הוא בהחלט אפשרות מבורכת(למי שיש $) , במיוחד עכשיו לפני שתפתח לעצמך הרגלי נהיגה מוטעים שיהיה קשה להפתר מהם.
אבל
הצורה שאתם מעבירים את זה לבחור ...אם לא תעשה קורס - תמות...לא נכונה!
99% מהאנשים לא עושים קורס נהיגה.

asafk
31-10-04, 00:20
99% מהאנשים לא עושים קורס נהיגה.

99% מהאנשים לא נוסעים לטיול ראשון בחורשן אחרי הגשם.

אסף.

אלון_ק
31-10-04, 01:04
קודם כל תירגע ותנשום עמוק. חצי פורום נכנס בך כי אכפת להם, זה הכל. לא נורא, נסעת לחורשן (יש שם הרבה מאוד עליות וירידות שהם כן למתחילים, אגב. הבעיה היא שמתחילים לא תמיד יודעים להבדיל - וגם מנוסים לא...) והכל נגמר בטוב. גם מטעויות לומדים.

ראשון LOW אמור לתת לך מהירות נשלטת מספיק טובה

יש מצב שהקלאץ שלו פשוט לא "תופס" טוב?
יכול להיות שהטורים שלו במצב סרק גבוהים?

לא, לא וכנראה שלא (אין סיבה לחשוד שיש בעיה בטורים).
המזגן לא יעזור הרבה (הוא כן יעזור קצת אבל זה עדיין מנוע 1.3, עידן). זה סמוראי ואין לו שום בלימת מנוע ששווה לדבר עליה. אתה צריך ללמוד לעבוד נכון עם הנתונים שהרכב מספק - קורס בהחלט יעזור לך להבין.
אין לך בלימת מנוע משמעותית, תתרגל לרעיון. ככה זה עם מנוע קטן.

לגבי החלפה של תיבת העברה ושאר חיות, שי צודק. יהיה לך קשה מאוד לקבל החלטה נכונה ומושכלת לגבי השיפורים הנדרשים ברכב (אם בכלל) לפני שאתה תכיר את הרכב ואת מגבלותיו על בוריין. בפשטות, חכה עם זה. אין לדעת היום עד כמה עמוקה השריטה (היי, כשאני קניתי זה היה בשביל טיולים בשבילי קק"ל. תראו מה קרה).

אני בעד חבורת מטיילים קבועה, אבל זה לא תחליף לקורס טוב. חידוד יכולות הנהיגה קלים יותר בקבוצה - תמיד יש מכוון או מישהו שרואה בדיוק מה קורה, אפשר אח"כ לתחקר ולהבין למה נוצרה הבעיה. הקניית הבסיס איננה משהו שאתה רוצה לקבל מהאדם הלא נכון.

סוזי המשתוללת
31-10-04, 01:19
אלון נמאס לי כל פעם לתקן אותך :P
המזגן מוסיף בלימת מנוע יותר מאשר הטרנספר תאמין לי
אני משתמש בו כרטרדר ביום יום בירידות ארוכות כמו פרויד או נשר
ואני לא מכיר הרבה רכבי שטח שיורדים את הנ.ג בלי ברקס כולל שלך
ביום שתהיה לך האופציה תוכל לייעץ - עד אז לא
המהנדס - האופציה לבלימת מנוע עם מדחס המזגן יעילה רק במידה ומגביר הטורים מנותק
אם מגביר הטורים פעיל זה רק מחמיר את העניינים
דורי
אם החיים שלך יקרים קח קורס

אלון_ק
31-10-04, 01:48
אני יודע שאני נוסע על 1:5.14, שזה 50% יותר נמוך משלך. אני יודע איך הוא בולם בירידה. יש לי הרבה חברים עם סמוראים ממוזגים (טוב, לא הרבה, רק 2) ואני יודע איך הם בולמים בירידה. יש לי אפילו 2 חברים עם 1:4.16 ואני במקרה גם נסעתי על שלהם. כמה פעמים בדקת את בלימת המנוע של 1:5.14, סושי?
אני אגלה לך משהו: גם סמוראי עם מנוע 1.6, מזגן, העה כח (עוד פולי), צמיגי 31 (לא עוזר לו, אני יודע) ויחסי העברה 4.16 לא בולם את עצמו בירידה יותר טוב משלי. את זה במקרה בדקנו בכתבה של הגה בשטח, בין היתר.

אבל עזוב, נניח שאתה צודק וההפרש במשיכה של הפולי הקטן של המזגן היא כל כך גדולה שאתה יכול להקביל אותה להכפלת העומס בLOW (הכפלה כי זה משהו בין יחסי ההעברה שלי לשלך). עכשיו נותרה לנו בעיה קטנה שלא ממש מתיישבת עם התיאוריה שלך: איך לעזאזל האוטו מצליח להאיץ על הכביש עם מזגן, אם הפולי שלו יוצר כזו התנגדות?

אלון_ק
31-10-04, 02:13
או, סושי, בקריאה שניה אני מבין את שורש הבעיה!

משתמש בו כרטרדר ביום יום בירידות ארוכות כמו פרויד או נשר

אוקי, הוכחת שהמזגן יעיל יותר מ12% הפחתה בטרנספר, מינוס 11% על גודל צמיג, שזה אומר הפחתה של... אחוז אחד!

מסכים איתך 100%.

http://info.galilan.com/niva/images/fuckyou.gif

yoav
31-10-04, 19:11
תתחדש!
גם לי יש אחד חדש יחסית- עוד לא שנה ביחד (אבל עבר איתי כבר 10 K ק"מ- והרבה מהם שטח :lol: )- קורס לא לקחתי. אבל משנה זהירות נר לרגליי! (במיוחד לזו שדורכת על הגז...)
לאט לאט אני עולה בדרגת הקושי של הטיולים- והרבה מתחת ליכולת האמיתי של סמו- אל תשכח שייקח לך הרבה זמן להגיע לקצה היכולת של מעטפת ביצועי הג'יפ שלך- וחורשן הוא לא למתחילים בהרבה מקומות בו.בטח שלא אחרי גשם.
סע הרבה בשטח- עצור לפני כל מכשול צא ולמד אותו, סע עם חברים שיהיה מי שיכוון מבחוץ, לאט לאט עולים בדרגת הקושי- תלמד להכיר את יכולותיך ויכולות הרכב. והכי חשוב- אל תתבייש לסגת מכל מכשול שאתה לא בטוח אם תוכל להחחלץ ממנו בבטחה בעת תקיעה!
הים אני וסמו נוסעים בשיירות ולא מביישים אף מסלול- אבל גם לא מתביישים לסרב ל"אתגרים" שמוצבים לנו ע"י הסביבה- בקיצור צריך ללמוד לזחול לפני שרצים CROSS COUNTRY- והתהליך עצמו הוא כיף בעצמו! הנסיון הוא הכי חשוב- אני לא מאמין ששום קורס של חצי יום יכול להוות תחליף לניסוי ותעיה... ( אם היה לי $$$ ספייר- גם הייתי לוקח קורס. ואם כבר קורס- אז שמעתי המלצות מאוד מאוד חמות על יפתח ממרכז הסיור- אז שלא ייאלץ להעיד על עיססתו בעצמו- אי תורם את המלצתי :lol: )
והכי חשוב-
בוא לטייל איתנו! :lol:

נמרוד
01-11-04, 09:31
או, סושי, בקריאה שניה אני מבין את שורש הבעיה!

משתמש בו כרטרדר ביום יום בירידות ארוכות כמו פרויד או נשר

אוקי, הוכחת שהמזגן יעיל יותר מ12% הפחתה בטרנספר, מינוס 11% על גודל צמיג, שזה אומר הפחתה של... אחוז אחד!

מסכים איתך 100%.

http://info.galilan.com/niva/images/fuckyou.gif

יפה אלון!

:twisted: :twisted: :twisted:

-->