PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על נעילות והגיון

גיא
30-10-04, 21:58
אותו בעל הרכב עם הכננת הנישלפת ... חושב על נעילה קידמית.

הוא מתקשה למצוא סרן אחורי על מנת לפרק ממנו את הנעילה, אני הצעתי לו להעביר את הנעילה הנישלטת קדימה ולהתקין משהו אוטומטי ( לוקרייט .. ) מאחורה.

מה דעתכם על הסט-אפ הזה ?

המחשבה שעומדת מאחוריי אומרת שעדיף נישלטת מקדימה.

ומכיוון שהוא לא מוצא חשמלית והוא רוצה נעילה אז מה שנישאר ( בגבולות ההגיון הכלכלי )
זה אוטומטי מאחורה.

תודה - ושבוע טוב

נמרוד
31-10-04, 10:20
רעיון טוב לדעתי.

יש שאלה טכנית שאין לי עליה תשובה - האם הביצה הקדמית קומפלט מתאימה לסרן אחורי שבא במקור עם נעילה? אני מתכוון בהיבט של תבנית הברגים, הרי מורידים חומר ומוסיפים חורים בשביל להכניס את הביצה הנעולה לסרן לא נעול, האם יש צורך "לסתום חורים" בסרן האחורי הנעול במקור או משהו כזה?

שחר-סופה
31-10-04, 21:39
נמרוד כתב : " יש שאלה טכנית שאין לי עליה תשובה - האם הביצה הקדמית קומפלט מתאימה לסרן אחורי שבא במקור עם נעילה?"

"האם יש צורך "לסתום חורים" בסרן האחורי הנעול במקור או משהו כזה?"

מעניין גם אותי...ממה שלי ידוע ..., הרי בהתקנת נעילה קדמית בהיילקס לוקחים
את הדיפ' (הביצה) האחורית והיא מולבשת קומפלט בסרן הקדמי פשוט BOLT ON .
לכן , לא נראה לי שפירוק הדיפ' הקדמי והכנסתו לאחורי תהווה בעיה.
יש לי חבר שביצע את השידרוג הנ"ל (נעול קדימה בנעילה אחורית מקורית) , אשאל אותו לגבי אופן הביצוע ...

שחר.

נמרוד
01-11-04, 09:07
ההתקנה היא לא בולט-און שחר. הביצה הנעולה שונה פיזית בממשק שלה עם הסרן. במעט מאד, אבל שונה מהביצה הלא נעולה. ולכן יש כמה נקודות שבהן צריך להסיר חומר מהסרן הלא נעול כדי לאפשר הכנסה של הביצה הנעולה. גם תבנית הברגים שונה במקצת בצד של המנוע, ולכן קודחים ומבריזים חורים נוספים. העובדות האלו ידועות ומטופלות כאשר מתקינים ביצה נעולה בסרן לא נעול.

השאלה היא מה קורה בכיוון השני - התקנת ביצה פתוחה בסרן שהיה נעול במקור. מן הסתם גם כאן צריך להבריז שני חורים נוספים, ויתכן שצריך לסתום בריתוך איזורים מסוימים כדי למנוע נזילות? בכל מקרה גיא, זה מן הסתם אפשרי ולא מסובך מדי.

גיא
02-11-04, 22:41
תודה לעונים.

לגבי בעיות ופתרון אפשר לשאול את עמי, הוא התקין אחורית מקדימה.

אבל לא אוטומטית מאחורה אז זה עדיין בחזקת נעלם.

נמרוד
15-11-04, 13:45
אחרי הסופ"ש האחרון אני יכול להגיד שיש לי תשובה.

אפשר להרכיב ביצה לא נעולה מהסרן הקדמי בסרן האחורי. ההתאמה הנדרשת היא הזזה של גו'זונים , על ידי קדיחה והברזה של שלושה חורים במיקומים חדשים. עם שניים מהם אין בעייה, עם השלישי יש - חייבים ליצור לו משטח על ידי ריתוך ובניית חומר חדש, כי הוא נופל בדיוק איפה שאין חומר בפלאנג' של הסרן הנעול (זה מן הסתם עונה על השאלה שלי לעיל לגבי "סתימת חורים". כן.)
כדי לבנות את הריתוך הזה כמו שצריך, חייבים לפרק את הסרן מהרכב. בכל מקרה זה הרבה פחות עבודה מאשר לפרק את הסרן הקדמי.

לגבי התקנת נעילה אחורית בסרן קדמי - יש לנו (לאלון ולי) כמה וכמה הערות, אני אכתוב אותם בצורה מסודרת תוך כמה ימים.

חנן א.
15-11-04, 15:28
אם לי היתה נעילה נשלטת מיותרת הייתי מתקין אותה בסרן האחורי, זה שעובד רוב הזמן. למה שיש בסרן הקדמי כמעט אין משמעות, ממילא הלוקרים נסגרים לכ10 קילומטרים בשנה.

איציק - 4X6ZH
15-11-04, 16:14
לדעתי זה שילוב מסוכן .
רכב נעול קידמי אחורי לנהג מקצועי אין בעיה הנהג יודע מה עושים ומתי .
רכב נעול אחורי לנהג מתלמד אפשרי .
רכב נעול אוטמטי אחורי וקידמי נעילה נשלטת מלאה יכול להיות שילוב מסוכן עד מסוכן ביותר .
נקודה זאת צריכה להיות ברורה לנהג כולל תירגול מעשי .
רכב נעול בשילוב כזה במעלה קשה כאשר הנהג לא חי את הרכב = התהפכות !
איציק

ארז
15-11-04, 21:32
איציק לא הבנתי מה בדיוק הבעיה?
הרכב הוא לנו,זאת אומרת של אלו הנוהגים בו יום,יום וגם באותו מעלה קשה, איפה בדיוק הבעיה?
אני נוסע עם נעילה אוטומטית אחורית ונשלטת קדמית כבר כמה שנים טובות, לעולם לא נתקלתי בבעיה הנובעת מהשילוב הזה.....

איציק - 4X6ZH
16-11-04, 10:56
בכל רכב שיש בו נעילה ( לא חשוב קידמי או אחורי )
כל בעלי נסיון בנהיגת שטח מרגישים את התחושה כאשר הרכב נעול הוא מנסה לזרוק את התחת.
שילוב כזה של נעילה ושיפוע צד ( ואיפה אין שיפוע צד ) יכול להיות שילוב לא הכי מוצלח לנהג
חסר נסיון .
ועוד יותר לנהג חסר נסיון וחסר תחושה איך הרכב מתנהג בנעילה .
אכשיו מתקינים נעילה אוטומטית מאחור . ונעילה ידנית בקידמי.
על הרכב נוהג נהג חסר נסיון .
הרכב במעלה ויש שיפוע צד .
הרי ברור לנו ( לבעלי הנסיון ) זה מצב מסוכן .
מסבירים שכדאי לקחת את המעלה תוך כדי נסיעה רצופה ורצוי לא לעצור .
אז מה יעשה אותו נהג שיש לו נעילה לא נשלטת אחורית ( שמשתחררת או בכלל לא נעולה ). הנעילה הקידמית נעולה ( הנהג נעל אותה ) .
המעלה קשה יש קצת בוץ יש שיפוע צד והוא משתדל לעלות
מה לדעתכם האפשריות
איציק

האיש הזקן
16-11-04, 16:17
איציק, זה כחמש שנים אני נוסע עם שתי נעילות - אוטומטיות, דטרויט סופט לוקר מאחור וEZ לוקר מלפנים. יש לכך מגבלות שצריך לדעת ולהכיר. לומר לנהג שיודע מה יש לו ברכב, והוא גם די מנוסה ודי מבין מה קורה מתחת לישבנו, שזה מסוכן - זה לא רציני. יתכן שבאמת לא הייתי ממליץ על סט אפ כזה לנהג שרק מתחיל את צעדיו בעולם ה 4X4, אבל זה לא הדיון.
הסט אפ הרצוי בעיני הוא נעילה אחורית אוטומטית ונעילה קדמית נשלטת. לא הרכבתי ARB ב 4ראנר בזמנו משום שלא היתה אפליקציה והסתפקתי בהרבה מאד מצבים של 2WD low כאשר הידית הקטנה משולבת אבל הלוקרים לא. היום כשיש לא הייתי חושב פעמיים ולמרות המחיר.

במצב שיש לי היום היילקס עם נעילה אחורית חשמלית תקינה נראה לי נכון להרכיב EZ מלפנים וידית 4X4 כפולה המאפשרת מצב low - כולל low נעול, בלי לשלב 4X4. אז זה נהיה מעניין. האם צמת החשמל של הנעילה מחייבת 4X4 low כדי להשתלב או רק Low?
איפה המיקרוסוייץ'
נמרוד?

-->