PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי נזק שנעשה במוסך ג'ימני 08

carmanon
31-12-10, 15:40
שלום לכולם

ברשותי ג'ימני 2008 סטנדרטי ,עדיין במסגרת האחריות
היום נלקח לטיפול 60 אלף במוסך מורשה סוזוקי באשדוד

במהלך התיקון במהלך החלפת רצועה כלשהיא ,נעשה נזק לרדיאטור כנראה עם מברג
והוא החל לדלוף ,
מאחר ויום שישי וזה קרה בערך בשעה 2 ,לא הייתה ברירה ונאלצו להשיאר את הרכב במוסך
לאבא שלי שלי שהיה עם הרכב אמרו שהוא יכול לעזוב וידברו איתו ביום ראשון
רק אחרי שהוא הסביר להם(התווכח איתם) שהוא גר במושב 20 קילומטר משם
ואין סיכוי שהוא מזמין מונית ,הם הסכימו לשלם על המונית
(טיפול דיי רקוב בלקוח הייתי אומר )

בכל מקרה בלי שום קשר שזה קצת דופק לי את הסופ"ש ואת הסילבסטר
ואני בלי רכב , הייתי רוצה להתייעץ איתכם לגבי מה צריכות להיות הדרישות שלי
ביום ראשון, מנסיון קודם שלי ראדיאטור שסתמו אותו
ייפתח באיזשהו שלב בטח שמדובר בג'ימני שנמצא בשטח לפחות פעם בשבוע
וכולו ויברציות בגלל המתלים הקשים גם ככה
האם אתם הייתם דורשים רדיאטור מקורי חדש?
שוב אני אזכיר שמדובר ברכב באחריות יצרן ובמוסך מורשה ...

תודה מראש לכולם
שנה אזרחית חדשה שמחה
ושבת שלום:))

סולי
31-12-10, 15:55
האם אתם הייתם דורשים רדיאטור מקורי חדש?
שוב אני אזכיר שמדובר ברכב באחריות יצרן ובמוסך מורשה ...

לא יודע אם הייתי מתעקש על חדש, אבל גם משומש תקין בן אותו גיל בוודאי שהייתי דורש.
וגם זה לאחר בדיקה שאכן הרדיאטור שמרכיבים עבד עם נוזל קירור יעודי ולא מי ברז.

eran4x4
31-12-10, 16:11
לרכב 2008 רק חדש!

RAMURAI
31-12-10, 17:15
לרכב 2008 רק חדש!

+1.

הם יעשו הכל כדאי להתחמק מההחלפה.

פה הכל עיניין של מי יותר עקשן.

asafk
31-12-10, 17:46
הג'ימני הוא הרכוש שלך. רק שלך.
מצבו לפני הקילקול היה נתון.
האם אתה יכול לדעת בוודאות שרדיאטור מפירוק תקין לפחות כמו זה שהיה לך? חשבתי שלא. גם במוסך לא יכולים לדעת. הם לא יודעים אם ברכב שממנו פורק הרדיאטור השתמשו אך ורק בנוזל קירור תקין, לא יודעים אם הוא נסתם ועבר ניקוי בעבר, ובעצם לא יודעים עליו שום דבר.
לעומת זאת חדש - אתה יודע שהוא ככל הנראה תקין לפחות כמו זה שמפרקים לך מהרכב (ואגב, סביר שלא יזרקו אותו לפח אלא ימכרו אותו למישהו אחר אחרי שיסתמו את החור).
השורה התחתונה שכל דבר חוץ מהחלפה לרדיאטור חדש מוריד את התקינות של הרכב שלך, ומבחינתך פוגע בערך של הרכוש שלך. דרוש מה שמגיע לך, ושהרכב יעמוד במוסך - אל תיתן להם להלחיץ אותך (אין במלאי, צריך להגיע מיפן, משומש יותר טוב מחדש) - תדגיש להם שאתה לא מוציא אותו לפני שמותקן בו רדיאטור חדש, ותבהיר להם שכל ההוצאות משניה שעשו חור ברדיאטור - יהיו על חשבונם. אתה יכול לומר זאת בידיעה ברורה שהצדק עמך. ספר לנו ביום ראשון מה נהיה.

אסף.

eyalzo
01-01-11, 00:51
רק חדש. כשהמוסך מפשל מישהו צריך לספוג את הנזק, וזה לא אתה.
וגם תדע שמגיע לך רכב חליפי כדי לצמצם את הנזק העקיף. בדיוק היה לי קטע כזה עם סיטרואן עכשיו. הרכב היה אמור להיות מטופל יומיים להחלפת פיקוד בקרת אקלים. במהלך העבודה תלשו לי חוטים ודפקו את הדיבורית, קודן ועוד כמה תוספות שלי. אז בתור התחלה קיבלתי רכב שכור הביתה עד שיתקנו את הקודן, ועוד קבענו שאת שאר התיקונים אעשה במקום בו הכל הותקן ואשלח להם חשבונית. כל זה היה בלי לצעוק על אף אחד, כי היה ברור שאין סיבה שאסבול ממה שהם עשו.
אין בכלל ספק שלא עשית שום דבר רע, ומגיע לך שהכל יושב למצבו הקודם לפחות. תוך גרימת מינימום אי-נוחות. זה מה שייפסוק לטובתך כל שופט אם העניינים ידרדרו.
אני רק מתקשה לחזות אם היבואן ייתערב בסיפור לטובתך.

Saar
01-01-11, 08:43
הי

גם אני הייתי מתעקש על חדש.
מדובר ברכב מודל 2008....

סער.

nir sasson
01-01-11, 08:54
מודל 2008 אמור להיות באחריות יצרן,תדרוש אך ורק מקורי חדש .
אם הם לא מוכנים תגיד להם שאתה פונה לשירות לקוחות של החברה
,מוסכים מורשים היום נמדדים בכמות הקריאות שמועלות נגדם בשרות לקוחות לפי זה הם מקבלים קנס או פרס.
קצת צעקות לשירות לקוחות ודברים יזוזו מהר מאוד.
.לגבי רכב חלופי אל תתלהב לקבל רכב כזה לרוב אתה צריך להשאיר כרטיס אשראי עם סכום גדול כערבון ,מה שמעמיס על הכרטיס אשראי ןמגבילים אותך לגבי נהג צעיר .
אם מדובר בתיקון של יום-יומיים תסתדר בלי רכב שכור

התייש
01-01-11, 09:31
על טעויות משלמים!- דרוש חדש!

יונתןמצפה
01-01-11, 09:37
איזה ישראלים אנחנו...
הבחור רק שאל על מה כדאי לו להתעקש מול המוסך ואנחנו כבר הגענו למסקנה ששמים לו רדיאטור משומש וישן, ששתה מי ברז כל 10 שנות חייו, ושהוא בכלל של דגם אחר.
אני מתערב שביום ראשון על הבוקר המוסך מתקשר אליו ומודיע לו שהתקינו לו רדיאטור חדש ברכב. (טוב נו, אולי ביום ראשון אחרה"צ...)
המוסך כבר הודה שזו פאשלה שלו (שזה בכלל יוצא דופן במחוזותינו). לדעתי הרבה יותר פשוט (וזול) למוסך להזמין רדיאטור חדש מהיבואן ולמלא טופס אחריות על "תקלת יצרן" מאשר להתחיל לחפש רדיאטור משומש בפירוקיות.

carmanon
01-01-11, 15:05
חברה תודה על העצות והתגובות
יום ראשון אני אסע על הבוקר ונראה מה יש להם להגיד

carmanon
03-01-11, 18:31
שלום שוב
רציתי לעדכן עוד אתמול ולא יצא לי

ביום ראשון התקשרתי בשעה 8 למוסך ואמרו שיחזרו אלי מאוחר יותר
ואכן בשעה 10 הם חזרו והדיעו שרדיאטור חדש בדרך
בשעה 4 אספנו את הרכב

לא היה צורך להיות עקשן ולא היה צורך בוויכוחים
מוסך בממ באשדוד באמת התנהל מצויין ואחראי
ויצאתי מסופק מאוד

גם לקחו אחריות
וגם טיפלו מהר מאוד בבעיה

תודה שוב לכוםם על העצות

ושבוע טוב:))

סולי
03-01-11, 20:35
אז יש צדיקים בסדום...;)

תודה על השיתוף והעידכון!

יונתןמצפה
04-01-11, 22:57
אני מתערב שביום ראשון על הבוקר המוסך מתקשר אליו ומודיע לו שהתקינו לו רדיאטור חדש ברכב. (טוב נו, אולי ביום ראשון אחרה"צ...)

במה זוכה המנצח בהתערבות?

דרור הראל
04-01-11, 23:53
במה זוכה המנצח בהתערבות?

יונתן במקרה הזה צדקתה,אבל אחד המאפיינים של הישראליות היא שתמיד אנחנו בטוחים שמישהו מנסה לדפוק אותנו ובדרך כלל אנחנו גם צודקים.
דרור הראל

יונתןמצפה
05-01-11, 00:00
אהלן דרור.
כמובן שאני מסכים אתך!
אבל שים לב שבזמן כתיבת ההודעה המקורית המוסך כבר הודה בטעות, המוסך הוא מוסך חברה, ולרכב יש אחריות.
זה מקרה קלאסי של מילוי "טופס אחריות" בשביל המוסך. הרבה יותר פשוט (וזול) בשבילו מאשר ללכת לחפש רדיאטור מפירוק...
אגב, כמו שהייתי בטוח לגבי הרדיאטור החדש אני גם מוכן להתערב שהמוסך לא כזה צדיק והוא כן דפק. רק הפעם זה לא היה את הלקוח אלא את היבואן. אין לי ספק שהוא לא הפסיד שקל על התקלה ואפילו קיבל את השעתון של פירוק והרכבת רדיאטור בחזרה מהיבואן...

sos4u
05-01-11, 00:03
יונתן במקרה הזה צדקתה,אבל אחד המאפיינים של הישראליות היא שתמיד אנחנו בטוחים שמישהו מנסה לדפוק אותנו ובדרך כלל אנחנו גם צודקים.
דרור הראל

כמו שנאמר: " זה שאני פרנואיד, עדיין לא אומר שלא רודפים אחריי... "
טוב לשמוע שיש עדיין מוסכים שלוקחים אחריות ...

חנן-ג'יפולוג
05-01-11, 09:14
יונתן, אני לא מכיר את התנהלות סוזוקי מול היבואן הישראלי שלה בנושאי אחריות.
אני כן מכיר את ההתנהלות של שני יצרנים אחרים בנושא האחריות (מכיר יותר מדי טוב, לצערי, את הנושא המשעמם הזה מהצד של נותן השירות) ולפחות לגביהם אתה טועה בענק.
נגמרה התקופה שבה מוסכים הלבישו מה שבא להם על היצרן.
כל תביעת אחריות היום מול היצרן מחייבת בצידה שלל ראיות לפגם הייצור, דו"חות נייר, דו"חות ממוחשבים, תמונות ועוד, עד כדי מצב אבסורדי שאתה מתעסק ללא תמורה חצי יום בבירוקרטיה לפני שאתה מחליף בעשר דקות חלק שאתה מקבל עליו חצי שעתון מוסך בלבד. יותר מאוחר גם מגיעה ביקורת מטעם היצרן לבדוק ויזואלית את החלפים שהוחלפו במסגרת אחריות.

בהתנהלות כזו אין אפשרות להלביש נזק שנגרם ממברג על היצרן.

נדמה לי, תקן אותי אם טעיתי, שאתה כותב בבטחון רב מדי על דברים שאתה לא באמת מכיר.

יונתןמצפה
05-01-11, 09:23
נדמה לי, תקן אותי אם טעיתי, שאתה כותב בבטחון רב מדי על דברים שאתה לא באמת מכיר.

מודה ועוזב ירוחם...
אני לא מכיר את עניין האחריות בענף הרכב. מכיר מתחומים אחרים. ואכן בדומה למה שאתה אומר גם שם אין את היכולת להנפיץ ב- 100%, אבל כן יש גמישות רבה מאד...!
בכל מקרה, זו הייתה דעתי ואני מקבל את התיקון.

יחד עם זאת, גם אתה כתבת:

נגמרה התקופה שבה מוסכים הלבישו מה שבא להם על היצרן.
אם כך, לפחות לגבי העבר ההערכה שלי לא הייתה כזו רחוקה מהמציאות.

העיקר שהבחור קיבל רדיאטור חדש והאמת זה בכלל לא משנה איך.

moshik999
05-01-11, 09:57
יחסים,יחסים,יחסים.

המפתח הוא לפתח מערכת יחסים טובה עם המוסך.
התדמית הבעייתית של מוסכניקים טבועה בנו כל כך עמוק
שתמיד מפגש ראשון עם מוסך הוא טעון מאד עם הרבה מאד חשדות
שבאים מייד לידי ביטוי במפגש הזה ולא מאפשרים לפתח מערכת יחסים הוגנת עם כבוד הדדי.
מוסכניק ממוצע לא קם בבוקר ומחליט " היום אני הולך לסדר כמה פראיירים".
הוא אדם כמו כל אחד מכם שמעוניין להצליח במה שהוא עושה ומטבעו הוא אדם טוב.

עם כל הקושי צריך במפגשים עם מוסך לתת להם הזדמנות לנסות לא להראות שאתם משוכנעים
שהם הולכים לסדר אתכם,להקשיב ולכבד אותם.

ברגע שיצרתם מערכת יחסים שבו המוסכניק מרגיש שאתם מכבדים אותו ומאמינים לו
אני משוכנע שתזכו ליחס הוגן בחזרה.

שווה להשקיע ולמצוא מוסך אחד שבו יש לכם מערכת יחסים טובה ולהתמיד לטפל באות מוסך.

eyalzo
05-01-11, 10:11
הוא אדם כמו כל אחד מכם שמעוניין להצליח במה שהוא עושה ומטבעו הוא אדם טוב

הלוואי.
יש לי מצלמה בסוזוקי שפעלה כל עת שהתעסקו לי עם האוטו במוסך, לצורך תיקון דפיקה בכנף. כשהוא חזר אליי ראיתי ששיקרו לי בלי סוף, נהגו בו בפראות בתוך המוסך, דפקו אותו בעמוד, התעסקו במה שלא היו אמורים וסתם אמרו "כן הוא כבר בעבודה" כשבעצם השתזף בשמש יום שלם או "הוא כבר יוצא מצבע" כשלא נכנס עדיין.
אני מסכים איתך שלא רצו לסדר אותי. אבל כל מי שנגע באוטו זלזל בו ובי, והמנהלים שיקרו בלי להתעניין בשאלה אם הם משקרים או לא. פשוט כדרך חיים ושיטה להחליק דברים. אין פה שום כוונת זדון. זה יותר גרוע מזה.

sos4u
05-01-11, 10:33
הלוואי.
יש לי מצלמה בסוזוקי שפעלה כל עת שהתעסקו לי עם האוטו במוסך, לצורך תיקון דפיקה בכנף. כשהוא חזר אליי ראיתי ששיקרו לי בלי סוף, נהגו בו בפראות בתוך המוסך, דפקו אותו בעמוד, התעסקו במה שלא היו אמורים וסתם אמרו "כן הוא כבר בעבודה" כשבעצם השתזף בשמש יום שלם או "הוא כבר יוצא מצבע" כשלא נכנס עדיין.
אני מסכים איתך שלא רצו לסדר אותי. אבל כל מי שנגע באוטו זלזל בו ובי, והמנהלים שיקרו בלי להתעניין בשאלה אם הם משקרים או לא. פשוט כדרך חיים ושיטה להחליק דברים. אין פה שום כוונת זדון. זה יותר גרוע מזה.

איזו מצלמה זו שעבדה כ"כ הרבה זמן ? וגם הקליטה את הנעשה ?
דווקא זו נקודה הרבה יותר מעניינת !! אשמח לשמוע פרטים.

eyalzo
05-01-11, 12:38
איזו מצלמה זו שעבדה כ"כ הרבה זמן ? וגם הקליטה את הנעשה ?
דווקא זו נקודה הרבה יותר מעניינת !! אשמח לשמוע פרטים.

המצלמה ומכשיר ההקלטה צורכים יחד כמעט חצי אמפר במקסימום, אז כרגע זה עדיין מחובר דרך הסוויץ'. בהמשך מתוכננת סוללת גיבוי ומעגל שיאפשר הקלטה יותר מתוחכמת.
המקליט עובד עם כרטיס 4 גיגה ושומר לפחות 20 שעות אחורה. עלה לי 300 שח בארצות הברית, ועוד 300 להביא עוד אחד כשהראשון הפסיק לעבוד. המצלמה מסוג משובח, כמו אלו שיש בכספומטים, ממוקמת מאחורי המראה הקדמית. יש לה רזולוציה גבוהה ויכולת מרשימה להתמודד עם שמש ישראלית.
בקרוב אערוך את הסרט מהמוסך ואעלה ליו-טיוב, שתוכלו להתרשם. אחרי שאסתיר את כל הפרצופים של הפועלים במוסך.
בזכותה אני יודע לאיזה מוסך לא להתקרב יותר, ואיפה יש אנשים ישרים (שבתאי שמר בחיפה). ולפעמים אני מעדיף לא להסתכל בהקלטה, כי זה עדיף לא לדעת מה באמת עשו לאוטו שלך במוסך...

התייש
05-01-11, 13:57
ממש מצער לשמוע שצריך מצלמה מיוחדת כדי להאמין למה שלא אומרים לך.
מצד שני- נשמע גימיק מגניב המצלמה הזאת.

סולי
06-01-11, 00:15
אה...?

יחסים,יחסים,יחסים.

המפתח הוא לפתח מערכת יחסים טובה עם המוסך.

חשבתי שהמפתח הוא הכסף שלך תמורת שירות ומקצועיות בכל עסק לאו דווקא מוסך,
מערכת יחסים?!?! זה יקרה רק אם הוא קודם כל יהיה ישר מקצועי ושירותי.

התדמית הבעייתית של מוסכניקים טבועה בנו כל כך עמוק

אולי טבועה בהם?! מה אני עשיתי רע?!

שתמיד מפגש ראשון עם מוסך הוא טעון מאד עם הרבה מאד חשדות

שלא בצדק?!
הטובים ביותר נפלו..

שבאים מייד לידי ביטוי במפגש הזה ולא מאפשרים לפתח מערכת יחסים הוגנת עם כבוד הדדי.

זאת הפרנסה שלו, לא?
אולי הוא זה שצריך לגלות סבלנות וכבוד כלפי הקליינט?

וואלה?! אולי לא הממוצע , אבל כל מי שחי במדינת ישראל יוכל לספר עשרות סיפורים על בעל מקצוע שאליו הם לא יחזרו.

הוא אדם כמו כל אחד מכם שמעוניין להצליח במה שהוא עושה ומטבעו הוא אדם טוב.

חח... אולי בללה לנד כתוב איפשהו באיזה תא שירותים בתחנת דלק נידחת שאדם שמעוניין להצליח במה שהוא עושה הוא מטבעו אדם טוב.
פה, במציאות נראה שההפך הוא הנכון.

עם כל הקושי צריך במפגשים עם מוסך לתת להם הזדמנות לנסות לא להראות שאתם משוכנעים
שהם הולכים לסדר אתכם,להקשיב ולכבד אותם.

ברגע שיצרתם מערכת יחסים שבו המוסכניק מרגיש שאתם מכבדים אותו ומאמינים לו
אני משוכנע שתזכו ליחס הוגן בחזרה.

שווה להשקיע ולמצוא מוסך אחד שבו יש לכם מערכת יחסים טובה ולהתמיד לטפל באות מוסך.

... די .. נו באמת.

תכיר במציאות מוישיק,
קשה לשרוד פה, והחזק שורד.

חייבים להיות עירניים תמיד, חייבים ללמוד קצת על כל תחום ... כדי שלא יסבנו אתכם.
אתם בישראל..

moshik999
06-01-11, 00:52
מה שאני יכול זה לאחל לך בהצלחה במערכת ה"תן וקח" שאתה מנהל או תנהל עם מוסכים.
אולי מתישהו תדע שזה לא רק כסף. בכל תחום יש בעלי מקצוע טובים וכאלה שהם פחות טובים.
(גם רופאים) יש כאלה שהם ישרים ויש כאלה שהם פחות ישרים, לא תמיד יזדמן לך ליפול על מוסכניק
שהוא גם מאד מקצועי וגם ישר וגם כל מה שאתה חולם עליו, בכל אדם גם בך יש צדדים פחות מוצלחים
שבסיטואציות מאד מסויימות יוצאים החוצה.
אם תצליח לגרום למוסכניק לחייך כל פעם שאתה מגיע למוסך שלו לא תצטרך לדאוג ממקצועיותו או מיושרו.

אם תבוא בגישה צנועה וסלחנית אני משוכנע שתצליח להוציא מכל מוסכניק את היכולת המקצועית הטובה ביותר
שהוא יכול לתת וגם הדבר האחרון שהוא ירצה זה לרמות אותך.

TAKES 2 2 TANGO

נדב42
06-01-11, 01:39
מה שאני יכול זה לאחל לך בהצלחה במערכת ה"תן וקח" שאתה מנהל או תנהל עם מוסכים.
אולי מתישהו תדע שזה לא רק כסף. בכל תחום יש בעלי מקצוע טובים וכאלה שהם פחות טובים.
(גם רופאים) יש כאלה שהם ישרים ויש כאלה שהם פחות ישרים, לא תמיד יזדמן לך ליפול על מוסכניק
שהוא גם מאד מקצועי וגם ישר וגם כל מה שאתה חולם עליו, בכל אדם גם בך יש צדדים פחות מוצלחים
שבסיטואציות מאד מסויימות יוצאים החוצה.
אם תצליח לגרום למוסכניק לחייך כל פעם שאתה מגיע למוסך שלו לא תצטרך לדאוג ממקצועיותו או מיושרו.

אם תבוא בגישה צנועה וסלחנית אני משוכנע שתצליח להוציא מכל מוסכניק את היכולת המקצועית הטובה ביותר
שהוא יכול לתת וגם הדבר האחרון שהוא ירצה זה לרמות אותך.

TAKES 2 2 TANGO

מסכים ומחזק את הדברים. יחסים מתחילים מיחסים. אם אתה מתחיל אותם חשדן וספקן, זה הכיוון שהם ילכו. אם אתה מתחיל אותם ב- Good Spirit יש סיכוי שהם יהיו ב- Good Spirit לאורך כל הדרך ובאופן הדדי. יש גם סיכוי שלא, וזה הסיכון כמובן.

אני משאיר את הרכב במוסך ימים שלמים בלב שקט, בד"כ משאיר אותו שם בערב שלפני והמכונאי מקפיץ אותי הביתה, הרבה פעמים הוא מחזיר לי את הרכב הביתה. אני בהחלט יכול להעיד שהכל התחיל מרוח טובה, אמון, סלחנות והבנה שכולנו בני אדם.

נדב.

sos4u
06-01-11, 02:31
המצלמה ומכשיר ההקלטה צורכים יחד כמעט חצי אמפר במקסימום, אז כרגע זה עדיין מחובר דרך הסוויץ'. בהמשך מתוכננת סוללת גיבוי ומעגל שיאפשר הקלטה יותר מתוחכמת.
המקליט עובד עם כרטיס 4 גיגה ושומר לפחות 20 שעות אחורה. עלה לי 300 שח בארצות הברית, ועוד 300 להביא עוד אחד כשהראשון הפסיק לעבוד. המצלמה מסוג משובח, כמו אלו שיש בכספומטים, ממוקמת מאחורי המראה הקדמית. יש לה רזולוציה גבוהה ויכולת מרשימה להתמודד עם שמש ישראלית.
בקרוב אערוך את הסרט מהמוסך ואעלה ליו-טיוב, שתוכלו להתרשם. אחרי שאסתיר את כל הפרצופים של הפועלים במוסך.
בזכותה אני יודע לאיזה מוסך לא להתקרב יותר, ואיפה יש אנשים ישרים (שבתאי שמר בחיפה). ולפעמים אני מעדיף לא להסתכל בהקלטה, כי זה עדיף לא לדעת מה באמת עשו לאוטו שלך במוסך...

ממש לא מעניינים אותי הפרצופים מהמוסך.
האם אתה משתמש בה כדי להקליט את הטיולים ? מה איכות הצילום ? רזולוציה ? תומך ב HD ?
האם יש אופציה להקלטה מעגלית ? ז"א שידרוס אחרי שהכרטיס מתמלא ?

עמיד להתקנה מחוץ לרכב ?
אם תוכל לצרף קישור - אשמח מאד.

sos4u
06-01-11, 02:34

אין דבר כזה.
גם במקרה הגרוע ביותר - עדיף לדעת.
ובמידת הצורך יש לעמת את המוסך עם הממצאים!!

eyalzo
06-01-11, 17:47
אין דבר כזה.
גם במקרה הגרוע ביותר - עדיף לדעת.
ובמידת הצורך יש לעמת את המוסך עם הממצאים!!

ההוכחה מופיעה כאן מעלינו. יש פה אנשים שמרוצים מהמוסך, אולי כי אין להם מצלמה...
האוטו יוצא בסדר וחוזר בסדר. הם לא יודעים שכשאמרו להם "הרכב בעבודה, זה ייקח שלושה ימים" הוא בעצם השתזף לו בשמש יומיים וחיכה לליפט פנוי.
צירפתי כאן סרטון בזיפ שתוכל להתרשם מאיך דפקו לי את הפגוש בעמוד, ומאיכות ההקלטה.
ולשאלה - ההקלטה מעגלית ויש אפשרות לרזולוציה יותר גבוהה. אבל הגעתי למסקנה שהבעיה העיקרית היא הויברציות כי אין מנגנון ביטול תזוזות. כשהרכב עומד ולא מונע אז התמונה טובה יותר. אשלח יותר פרטים בהמשך אם תתרשמו לטובה מהאיכות.

סולי
06-01-11, 18:16
מסכים ומחזק את הדברים. יחסים מתחילים מיחסים. אם אתה מתחיל אותם חשדן וספקן, זה הכיוון שהם ילכו. אם אתה מתחיל אותם ב- Good Spirit יש סיכוי שהם יהיו ב- Good Spirit לאורך כל הדרך ובאופן הדדי. יש גם סיכוי שלא, וזה הסיכון כמובן.

אני משאיר את הרכב במוסך ימים שלמים בלב שקט, בד"כ משאיר אותו שם בערב שלפני והמכונאי מקפיץ אותי הביתה, הרבה פעמים הוא מחזיר לי את הרכב הביתה. אני בהחלט יכול להעיד שהכל התחיל מרוח טובה, אמון, סלחנות והבנה שכולנו בני אדם.

נדב.

כל אחד ודעתו, לגיטימי.
לדעתי אם ככה אתם נאיביים.

אגב מוישיק, כהוכחה לכך אתה יכול לראות את התיקונים שהתבצעו אצלך ברכב.. אהה.. אצלי.
(אצלי הצינורות מים (תחליפיים אגב) נראים שנה אחרי, הרבה יותר טוב מהצינורות החדשים שכביכול החליפו במוסך אנדורו חודשיים לפני הרכישה של הרכב)

אני אישית לא מבין את ההיגיון שלכם, זה שוק שמאוד קל לעשות בו קומבינות על חשבון הלקוח, אז מה רע להיות חשדניסט?! במיוחד כשקשה להתפרנס בכבוד במדינה שלנו ולכולם זה ברור..
חוץ מזה שאמון, זה דבר נרכש לאורך זמן ולא ברירת מחדל. לפחות לא מבחינתי.
בהצלחה.

עריכה:
נדב?!
אתה נכנס עם האוטו למוסך עם אינטרנס לפרנס את המוסך?! או עם אינטרס לתקן/לשפר את הרכב שלך על הצד הטוב ביותר, הבטוח והמקצועי שניתן??
הייתי בטוח שאתה רציונל, עד עכשיו.

asafk
06-01-11, 21:01

למה להסתיר פרצופים? לא הבנתי.

אסף.

eyalzo
06-01-11, 21:59
למה להסתיר פרצופים? לא הבנתי.

אסף.
אני מהדור הישן, זה שדואג לפרטיות. לא זה של הפייסבוק. אבל אני מודע לזה שבעצם אין בעיה שאעלה כזה סרטון. ובפרט שהמצלמה לא מוסתרת, והבעלים של המוסך ידע על קיומה כי סיפרתי לו.

נדב42
07-01-11, 00:43
נדב?!
אתה נכנס עם האוטו למוסך עם אינטרנס לפרנס את המוסך?! או עם אינטרס לתקן/לשפר את הרכב שלך על הצד הטוב ביותר, הבטוח והמקצועי שניתן??
הייתי בטוח שאתה רציונל, עד עכשיו.

אני רציונל. לא מוכרים לי שהאוטו בעבודה כשהוא משתזף בחוץ.
אם הוא לא נגע בו אז הוא אומר שהוא לא נגע בו, והוא יודע שאם זה לא דחוף אז אז הוא יכול להגיד לי את זה ישר בפנים ולא קרה כלום.
אם התיקון דחוף לי המכונאי יישאר גם עד אמצע הלילה כדי שיהיה לי את הרכב בזמן. גם ביום המנוחה שלו.
אין תיחמונים מצידו, פשוט כי לא צריך, כי אני מבין שמי שעובד לפעמים טועה, והוא לוקח אחריות ומתנהל בצורה הגונה בלי שאצטרך לדרוש את זה או לדפוק על שולחן.
וכן, המוסך צריך גם להתפרנס מהעבודה שהוא עושה לי על האוטו. אני לא מנסה להוריד לו במחיר, והוא לא משחיל אותי במחיר או בעבודות לא נחוצות.
וכן, העבודה מקצועית לעילא והמחירים הוגנים.
אז אני מרוצה, והוא מרוצה, ואני תמיד מתקבל בחיוך, ונעים לי לבוא לשם הרבה יותר מאשר לחדר המתנה מפונפן של איזה "מרכז שירות".

ולכל הסקפטיים שלא מאמינים בדברים כאלו, כל מה שיש לי לומר זה שגם המוסכניק הוא בן אדם, ושהקשר עם המוסכניק הוא קשר עם בן אדם. כדי שקשר בין אנשים יהיה טוב צריך לטפח אותו, בין אם זה בני הזוג שלנו, הילדים שלנו, חברים, עמיתים לעבודה, וכן - גם המוסכניק.
כאשר מראש אתה בא למוסך בחשדנות, קשה לייצר מתוך זה קשר של אמון
אני אישית מעדיף להשאיר את הג'יפ בידיים של בן אדם שיש לי אמון מלא בו, ולכן השקעתי ביצירת קשרי אמון הדדיים עם המוסכניק שלי. לא עם כל אחד זה הצליח לי, אבל מרגע שזה עובד זה נהדר. אמון, כמו שכתבת, לוקח זמן לבנות - אבל הדרך לבנות אותו היא לתת "קרדיט" מסויים של אמון מראש, לקחת סיכון מחושב ומדוד שגם אם "תיפול" בו זה לא יפגע בך קשה מדי.
את העבודות הראשונות במוסך (כל מוסך) אני מתאם כך שאוכל להשאר לראות מה עושים. אני לא מתקרצץ על המכונאי אלא נותן לו לעבוד ונותן לו לבחור כמה לשתף אותי. מכונאי שיהיה גלוי איתי ולא ינסה למכור לי לוקשים בשלב הזה (ואני בכל זאת מבין קצת במכונאות, אבל הוא עוד לא יודע את זה ...), יזכה באמון הולך וגדל, וזה מעגל שמזין את עצמו, ובסופו אני מצליח (לפעמים) להגיע למצב של אמון מלא במוסך. עד עכשיו, במקרים שהקרדיט לא הצדיק את עצמו, לא נגרם לי נזק משמעותי.

עד כה, כל מי שהפניתי לבעל מקצוע מהמעט שאני סומך עליהם, וגם הסברתי לו איך לגשת אליהם, חזר ממנו מבסוט עד הגג מקצועית ואנושית.
עדיין חושב שאני חי בללה-לנד ? ההפסד כולו שלך.

קצת חפרתי, מצטער, אבל זו תשובתי המלאה לשאלה ...

נדב.

חנן geep
14-01-11, 11:41
טוב אז 2 סיפורים קצרים:

1.הלכתי למוסך גיל בצ.שילת לעשות טיימינג לרכב, שילמתי על הכל כולל הכל הכוונה שבקבלה הופיעו גם מותחנים גם משאבת מים וכו'....
אחרי כחודש נסעתי לאילת לסופ"ש עם האישה והילדים ובין צומת פלוגות לבית קמה נקרעה רצועת הטיימינג(זאת הייתה ההרגשה) באמצע נסיעה(הלך החופש:twisted:),יושבים בצד הכביש ומתבאסים ומתקשרים לגרר וגוררים למוסך גיל.
גיל היקר ראה את הבעיה ואמר באלו המילים:"אצלי אין אחריות מרגע שהרכב יצא מהמוסך הוא לא באחריותי".
ויכוחים וכו'...דבר ללמפה.
גררתי את האוטו למושב והתחלנו בניתוח במוסך של המושב ומה מתברר הרצועה שלמה המותחן של הרצועה מפלסטיק והוא נאכל-עבר זמנו יענו לא החליפו מותחנים.
לא רק שלא החליפו מותחנים גם חייבו אותי על חדשים בקבלה.
אז....לכל המאמינים למינהם מה עוד אפשר להגיד???

2.מוסך אחר רכב אחר החלפת מנוע שנמשך מעל שבוע כי "חיפשו" מנוע.
הפתעתי אותם באמצע השבוע והרכב לא היה במוסך אחרי 10 דקות הגיע אחד המוסכניקים עם הרכב הוא לא שם לב שאני שם ולא רק שפרק סחורה למוסך וארוחת בוקר מהרכב הוא גם אמר שנסע עם הרכב אתמול בלילה לחתונה וחזר-אני מצטט:"מסטול לגמרי".

אני מעדיף לחשוד מראש ולהראות להם שאני עם אצבע על הדופק ואולי ככה זה לא יקרה שוב

אולי שווה לפתוח שירשור מיוחד על מוסכים אמינים מנסיונכם האישי זה יחסוך עוגמת נפש רבה לרבים מאיתנו וגם "יצ'פר" את בעלי המוסכים האמינים.
חנן

-->