PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות על כננת זה פה?

זיוזיו
01-01-11, 04:09
יש לי מספר שאלות על כננת
האם אפשר לשאול פה?

התייש
01-01-11, 09:36
יש לי מספר שאלות על כננת
האם אפשר לשאול פה?
אפשר בראשית לבצע חיפוש בשורה למעלה. אם לא תמצא תשובה לשאלתך תוכל לשאול פה ואנו נשתדל לעזור, בהצלחה.

arnonshoshani
01-01-11, 10:25
אין שום בעיה לשאול שאלות על כננות

לכל פורום יש את המטרה שלו.

אם השאלה היא טכנית אז אתה בפורום הנכון
אם אתה חדש אז גם לזה יש פורום.

בכל מקרה שאל את השאלה ותראה שאנשים טובים ישמחו לענות עליה כמיטב ידיעותיהם ונסיונם.

ארנון שושני
052-6991704

זיוזיו
01-01-11, 20:13
אוקיי אז יש לי מספר שאלות
יש לי כננת של סופר ויניץ היא עד 454 ק"ג
http://www.superwinch.com/products/productdetail/EX1+-+1%2C000+lbs/12V/part_number=1110/4377.0.1.1.13640.82992.0.0.0?pp=12&

שאלות בתחום הטכני/ מכני:
1. הכננת מיועדת להתקנה על טרקטורון, הוא שוקל 300 ק"ג בערך, עכשיו בשביל למשוך את עצמי בוא נגיד בשוקע בוץ חזק היא מתאימה (נשאר לי בסביבות 150 ק"ג משקל) ??
2. היא תאים למשיכה של כלים אחרים?
3. איך עובד פולי בלוק (גלגלת מכפל כוח)?

שאלות בתחום החשמלי:
1. הכננת (ע"פ נתוני היצרן ) עובדת על 12 וולט וצורכת על ריק 20 אמפר, ובעומס משיכה מלא 90 אמפר- איך אני יודע להתאים את עובי החוטים שמתחברים אליה? (ע"פ התמונות ניראה כבל של 6 מ"מ )
2. אני רוצה להבין איך הכננת צורכת זרם של 20 אמפר במינימום ו90 אמפר במקס' והמצבר לא מתפרק בשניה?? (מצבר סטנדרטי)
3. איך אני יודע להתאים הגנה חשמלית שברגע שאני עובר את ה454 קילו הוא יפסיק לי את אופן פעולתה ולא יהרוס לי אותה? איזה פיוז אני צריך?

תודה מראש

asafk
01-01-11, 21:34
ראשית, הכננת מתאימה לטרקטורונים, גם כבדים.
מחשבים בבוץ עמוק מכפיל 2 - כלומר למשיכת טרקטורון צריך למשוך פעמיים מהמשקל שלו.
גלגלת מכפיל כוח - תעשה חיפוש, לא מזמן היה דיון על זה. אם לא תמצא, נעזור לך לחפש.

90 אמפר... זה לא מעט. כבל של 6 ממ"ר (AWG2) זה גבולי, כדאי לעלות שתי מידות לסביבות ה8.25 ממ"ר.

הכננת צורכת הרבה, אתה צודק, והיא תפרוק את המצבר מהר מאוד, אפילו כאשר האלטרנטור עובד. בגלל זה מושכים משיכות קצרות (חצי דקה עד דקה) ואז מחכים שהמצבר ייטען חזרה.

לא צריך הגנה חשמלית. מדובר במנוע DC שפשוט לא יזוז אם העומס גדול עליו (ותוך כדי יחסל את המצבר בלי דיבורים).

אסף.

asaftri
01-01-11, 22:12
אחרי היום גם אני צריך כננת לטרקטורון!

על איזה טרקטורון היא תיהיה מורכבת?
כמה היא עלתה לך?
מעוניין למכור?

זיוזיו
02-01-11, 00:38
ראשית, הכננת מתאימה לטרקטורונים, גם כבדים.
מחשבים בבוץ עמוק מכפיל 2 - כלומר למשיכת טרקטורון צריך למשוך פעמיים מהמשקל שלו.
גלגלת מכפיל כוח - תעשה חיפוש, לא מזמן היה דיון על זה. אם לא תמצא, נעזור לך לחפש.
אוקיי בעצם הרעיון הוא שבעזרת 2 גלגלות (הכננת עצמה + גלגלת שמעוגנת נגיד לכלי אחר) הכוח מתחלק בחצי מה שנותן לי פי 2 כוח חישוב מהיר של 900 ק"ג???

90 אמפר... זה לא מעט. כבל של 6 ממ"ר (AWG2) זה גבולי, כדאי לעלות שתי מידות לסביבות ה8.25 ממ"ר.
אוקיי

הכננת צורכת הרבה, אתה צודק, והיא תפרוק את המצבר מהר מאוד, אפילו כאשר האלטרנטור עובד. בגלל זה מושכים משיכות קצרות (חצי דקה עד דקה) ואז מחכים שהמצבר ייטען חזרה.
אוקיי

לא צריך הגנה חשמלית. מדובר במנוע DC שפשוט לא יזוז אם העומס גדול עליו (ותוך כדי יחסל את המצבר בלי דיבורים).
ואם כן על איזה ערך פיוז מדובר פה?

אסף.

כמו כן אני רוצה לקנות מסדר כבל פלדה כמו זה
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370453549093&ssPageName=ADME:X:RTQ:MOTORS:1123
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280606306903&ssPageName=ADME:X:RTQ:MOTORS:1123

האם כדאי ? האם יש מי שמוכר בארץ במחירים סבירים ?
יודעים להגיד אם יש בארץ מישהו שמוכר חלקי חילוף של סופרוינץ או אתר בחול שמוכר?

arnonshoshani
02-01-11, 05:38
זיו בוקר טוב

קודם כל היבואן של סופרווינץ' בארץ הם חברת אספיר, הם מחזיקים מלאי גדול של חלקים וחלפים.

הרולר שהעלת מתאים ואפילו רצוי לכננת במיוחד במשיכות שאינן ישרות (מול הכננת) ומנסיוני הן רוב המשיכות.

לגבי משקלים :
חוק אצבע הוא שכננת צריכה להיות פי 1.5 ממשקל הרכב כלומר על פניו הכננת שלך מספיקה בהחלט למשקל של הטרטורון. אבל במצב של שקיעה כמו שהעלה כאן asaftri אז יש צורך בעזרה נוספת כלומר כאן נדרשת כננת חזקה יותר כמו שאסף כתב עם יכולת של פי שתיים ממשקל הרכב. את זה ניתן לבצע בשתי דרכים 1. קונים מראש כננת יותר חזקה 2. מכפיל כוח שיוצר פשוטו כמשמעו הכפלה של כוח המשיכה של הכננת.
דבר נוסף חשוב: המשקל שהכננת רשומה בו כמושכת הוא בסיבוב הראשון של הכבל על התוף של הכננת. כאשר על הסיבוב הראשון מתווסף סיבוב נוסף כוח המשיכה יורד (תלוי בעובי התוף המקורי ועובי הכבל)

לגבי החשמל:
כננת צורכת חשמל והרבה!
הצריכה של 20 AMP היא גבוה אבל הטרטורון יכול להתמודד איתה לזמנים קצרים (עדיף עם מנוע מונע ואלטרנטור עובד. צרכיה של 90AMP היא מטורפת ולמזלך היא מה שנקרא פיק עליון כאשר אתה מנסה למשוך עם הכננת והיא כמעט לא זזה בגלל העומס אז היא בקצה הזה.
כמו שאסף אמר עם הכננת לא מושכת אז עיא גם במקסימום שלה ולא בריא להיות שם זמן רב.

לגבי asaftri כננות כאלו נמכרות על ידי מספר יבואנים: אספיר (סופרווינץ, רמזי, אספיר), הנפלד טכנולוגיות (WARN, טאבור) ניתן לרכוש אותם בסדנאות המובחרות.

ארנון שושני
052-6991704

זיוזיו
02-01-11, 21:30
זיו בוקר טוב

קודם כל היבואן של סופרווינץ' בארץ הם חברת אספיר, הם מחזיקים מלאי גדול של חלקים וחלפים.

הרולר שהעלת מתאים ואפילו רצוי לכננת במיוחד במשיכות שאינן ישרות (מול הכננת) ומנסיוני הן רוב המשיכות.

לגבי משקלים :
חוק אצבע הוא שכננת צריכה להיות פי 1.5 ממשקל הרכב כלומר על פניו הכננת שלך מספיקה בהחלט למשקל של הטרטורון. אבל במצב של שקיעה כמו שהעלה כאן asaftri אז יש צורך בעזרה נוספת כלומר כאן נדרשת כננת חזקה יותר כמו שאסף כתב עם יכולת של פי שתיים ממשקל הרכב. את זה ניתן לבצע בשתי דרכים 1. קונים מראש כננת יותר חזקה 2. מכפיל כוח שיוצר פשוטו כמשמעו הכפלה של כוח המשיכה של הכננת.
דבר נוסף חשוב: המשקל שהכננת רשומה בו כמושכת הוא בסיבוב הראשון של הכבל על התוף של הכננת. כאשר על הסיבוב הראשון מתווסף סיבוב נוסף כוח המשיכה יורד (תלוי בעובי התוף המקורי ועובי הכבל)

לגבי החשמל:
כננת צורכת חשמל והרבה!
הצריכה של 20 AMP היא גבוה אבל הטרטורון יכול להתמודד איתה לזמנים קצרים (עדיף עם מנוע מונע ואלטרנטור עובד. צרכיה של 90AMP היא מטורפת ולמזלך היא מה שנקרא פיק עליון כאשר אתה מנסה למשוך עם הכננת והיא כמעט לא זזה בגלל העומס אז היא בקצה הזה.
כמו שאסף אמר עם הכננת לא מושכת אז עיא גם במקסימום שלה ולא בריא להיות שם זמן רב.

לגבי asaftri כננות כאלו נמכרות על ידי מספר יבואנים: אספיר (סופרווינץ, רמזי, אספיר), הנפלד טכנולוגיות (WARN, טאבור) ניתן לרכוש אותם בסדנאות המובחרות.

ארנון שושני
052-6991704

ארנון
תודה רבה על התשובות המקצועיות באמת כל הכבוד

עוד שאלה
איזה עובי ואורך כבל אני צריך לשים?

arnonshoshani
03-01-11, 06:15
זיו שלום

ארוך הכבל נקבע לפי עוביו והמקום שיש לך בתוף של הכננת.

עם אינני טועה הכבל שמגיע עם הכננת הזו הוא 4-5 מ"מ עובי.

לא ניתן לשים כל כבל מהמדף כיוון שהם לא תמיד מגיבים טוב לגילגול עם תוף קטן כלכך.
עדיף לפנות ליבואני הכננות ולרכוש מהם או לפנות לחנויות שעוסקות במיוחד בכבלים אלו שמשמשים למשיכות ולא סתם כבל למתיחה.

ארנון שושני
052-6991704

-->