PDA

צפייה בגרסה מלאה : שינוי מידת צמיג (בכיוון ההפוך..) - ויטרה 1995

asypeer
02-01-11, 10:48
הי,
יש לי כרגע צמיגים ברוחב 235 מורכבים על האוטו ומאושרים ברשיון, אני שוקל לרדת במידה (גם בגלל שיש לי טסט מחר ולדעתי הצמיגים דורשים החלפה, וגם בגלל צריכת הדלק שהפכה לעסק לא זול)
חשבתי לרדת במידה ל-215 או 205, ברישיון כרגע רשום 235.
א. איך זה מתבצע ? (אני יודע כשעולים מידה זה סיפור, מה עושים כשרוצים לרדת במידה ?)
ב. כמה באמת ההפרש בצריכת הדלק (כרגע האוטו עושה 1:10, 95 קצרה ידנית)
ג. האם "היציבות" ואחיזת הכביש תיפגע? עם איזה רוחב צמיג הרכב מגיע כסטנדרט ?

קיבלת הצעת מחיר ל-215 של הנקוק 50-50 שהייתה סביב 1500 ש"ח (דרך המבצע של לאומי כארד) האם סביר? 235 היו יקרים ב-300 ש"ח.

תודה לכל מי שיכול לסייע..
אסף

זרקו
02-01-11, 11:11
הי,
יש לי כרגע צמיגים ברוחב 235 מורכבים על האוטו ומאושרים ברשיון, אני שוקל לרדת במידה (גם בגלל שיש לי טסט מחר ולדעתי הצמיגים דורשים החלפה, וגם בגלל צריכת הדלק שהפכה לעסק לא זול)
חשבתי לרדת במידה ל-215 או 205, ברישיון כרגע רשום 235.
א. איך זה מתבצע ? (אני יודע כשעולים מידה זה סיפור, מה עושים כשרוצים לרדת במידה ?)
ב. כמה באמת ההפרש בצריכת הדלק (כרגע האוטו עושה 1:10, 95 קצרה ידנית)
ג. האם "היציבות" ואחיזת הכביש תיפגע? עם איזה רוחב צמיג הרכב מגיע כסטנדרט ?

קיבלת הצעת מחיר ל-215 של הנקוק 50-50 שהייתה סביב 1500 ש"ח (דרך המבצע של לאומי כארד) האם סביר? 235 היו יקרים ב-300 ש"ח.

תודה לכל מי שיכול לסייע..
אסף

אני לא אבלבל לך את המוח בצעקות "מה פתאום לרדת במידה?"
קח בחשבון שצריכה של 1:10 ממוצע (עירוני ובין עירוני) היא לא רעה.
אני מניח שתשפר לכיוון 1:11 ואולי אפילו ל 1:12 השיקול שלך יהיה כמה ק"מ אתה נוסע בחודש מול כמה העבירות חשובה לך.
צמיגים במידה 215 שטח מלא- ראה מספר שרשורים החודש האחרון לגבי זמינות+מצאי.

מה זה המבצע של לאומי קארד?

נדב42
02-01-11, 12:08
המידה המקורית היא 195R15, ומאושר באוטודאטה גם 205/75R15
בשתי המידות האלו יש צמיגי A/T אבל קשה מאוד למצוא צמיגי שטח.

לדעתי לא תרוויח בצריכת הדלק , אבל אם אתה רוצה לנסות בכל זאת, אני הייתי מנסה לעבור טסט עם ה- 235 (שישימו לך בשטיפה ספריי לצמיגים :p) ורק אחר כך מחליף למידה חוקית בלי לשנות ברשיון לפחות עד הטסט הבא. בנוסף תצטייד בצילום של האוטודאטה שמראה שהמידה מאושרת עבור השוטר הטורדן. במקרה הגרוע אם יתפסו אותך ידרשו ממך לעדכן ברשיון, אבל למה לוותר מראש על הרישום של ה- 235 ?

אחרי שנה תחליט אם היה שווה ...

אגב, במכון הרישוי ברעננה קיבלתי פעם תדפיס אוטודאטה עם חותמת של המכון לגבי המידות המורשות. אולי זה עלה לי כמה שקלים, בכל מקרה לא משהו משמעותי.

נדב.

GodsFather
02-01-11, 17:21
קח מחבר צמיגים טובים במידה 235 בשביל הטסט ואח"כ תבדוק עם חבר אחר את המידה 205 כדי לראות אם מתאים לך.

לשים עוד כמה גרושים על צמיגים חדשים של 235 עדיף לדעתי מאשר לרדת במידה באופן קבוע. כי לחזור אח"כ ל235 יעלה הרבה יותר.

אלדר
02-01-11, 17:55
אסי אתה מוזמן לקחת ממני 235 לטסט.

GodsFather
02-01-11, 17:57
כל ישראל חברים :)

נדב42
02-01-11, 20:16
אסי אתה מוזמן לקחת ממני 235 לטסט.

גם ממני אתה יכול ... אבל תנסה קודם את הספריי ...

asypeer
04-01-11, 09:32
יש לי עוד זוג צמיגים 235 שקיבלתי עם הרכב, לא חדשים אבל במצב יותר טוב מהצמיגים האחוריים שלי, כמה אמורה לעלות החלפה של צמיגים (+איזון) בפנצ'ריה ממוצעת?

נדב ואלדר - תודה על ההצעות, אני אנסה לעבור עם הצמיגים המדוברים (אני מניח שהצמיגים האחוריים שלי שחוקים יותר מהקדמיים אז אני אחליף איתם, לא רק בגלל הטסט, בעיקרבגלל שזה חשוב..)
האמת היא שהטסט נגמר לי כבר אתמול ופשוט אין לי זמן לקחת את האוטו, אני בשאיפה ביום שישי לשטוף את האוטו כדי שייראה נורמלי (+ספריי לצמיגים נדב..) ואז לנסות את מזלי. הבעיה היא, שאם נכשלים אז חייבים ללכת לאותו מקום ואז מתא להגיע למקום מרוחק זה סיפור עבורי.

לגבי המבצע של לאומיקארד ( "קנה צמיג קבל 3 חינם !" - עלאק..) - הוא אכן חסך כמה מאות שקלים אבל נגמר (לדעתי) בתחילת החודש, לא מצאתי אותו באתר ההטבות של לאומקארד.

asypeer
04-01-11, 09:34
אם כבר מדברים על 235 בויטרה..
כמה אויר צריך למלא בשימוש יומיומי בעומס קל (אדם אחד ברוב הזמן, ללא ציוד) לצמיגים 50-50 (קדמיים ברידג'סטון, אחוריים גודייר, או ההיפך, כבר לא זוכר..)

?

GodsFather
04-01-11, 09:41
נתחיל מזה שלא צריך לשרוף מכוני רישוי ולכן קצת ערכתי לך את ההודעה והסרתי את הפרטים המזהים. נקווה שלא מאוחר מידי.

שנית, אתה לא חייב להגיע לאותו מכון אם נכשלת במידה ויש לך עוד העתק נקי של הרשיון החדש. אתה יכול להוציא אותו במשרדי הרישוי השונים או להתקשר אליהם ולבקש שישלחו לביתך כי "איבדת אותו". עולה 30+ שח.

נדב42
04-01-11, 12:32
אם כבר מדברים על 235 בויטרה..
כמה אויר צריך למלא בשימוש יומיומי בעומס קל (אדם אחד ברוב הזמן, ללא ציוד) לצמיגים 50-50 (קדמיים ברידג'סטון, אחוריים גודייר, או ההיפך, כבר לא זוכר..)

?

"צריך" ? אני נוסע עם 25 בויטארה הארוכה.

אלדר
04-01-11, 19:20
אני נוסע עם לחץ אויר 28 psi, ויטרה קצרה.

asypeer
04-01-11, 19:53
נדב - אני ממלא 26 ורציתי לדעת אם זה בטווח התקין, מכיוון שלא מדובר במידה המקורית אז מה שרשום בדלת של האוטו לא רלוונטי (או שכן?). זו הכוונה ב"צריך"..זה לא שאני לא ממלא אויר מהיום שקניתי את האוטו...או שם 40 PSI ליתר ביטחון :)

asypeer
04-01-11, 19:56
נתחיל מזה שלא צריך לשרוף מכוני רישוי ולכן קצת ערכתי לך את ההודעה והסרתי את הפרטים המזהים. נקווה שלא מאוחר מידי.

שנית, אתה לא חייב להגיע לאותו מכון אם נכשלת במידה ויש לך עוד העתק נקי של הרשיון החדש. אתה יכול להוציא אותו במשרדי הרישוי השונים או להתקשר אליהם ולבקש שישלחו לביתך כי "איבדת אותו". עולה 30+ שח.

זה ממש לא היה בכוונה של ל"שרוף", אם ככה יצא - מצטער.. פשוט ישנם מכונים שתמיד יכשילו אותך על דברים ש"במקרה" ניתן לתקן במוסך הצמוד (לוחית רישוי זו דוגמא קלאסית) - לא מזמן היה תחקיר על זה באחת התוכניות.
וישנם כאלו שלא.

בלי קשר - תודה על הטיפ.

asypeer
04-01-11, 20:02
גם ממני אתה יכול ... אבל תנסה קודם את הספריי ...

נדב,
כמה אמורה לעלות החלפה (+איזון) של שני צמיגים משומשים שאני מביא לבעל הפנצ'ריה ?

אלדר
04-01-11, 20:33
נדב,
כמה אמורה לעלות החלפה (+איזון) של שני צמיגים משומשים שאני מביא לבעל הפנצ'ריה ?

לפני שלושה שבועות החלפתי 4 צמיגים +איזונים עלה לי 120ש"ח, בצמיגי אנטון ביפו.

-->