PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע בטרנו (דיזל) נכבה אחרי הנעה ראשונה.

amiram
02-01-11, 22:49
שלום. אני נתקל כבר זמן רב בתופעה הבאה:
אחרי חניה ממושכת (לילה), הטרנו (שנת 95 דיזל) מניע מיד ללא בעיה. אחרי כ 3 דקות של סחיבה רגילה הוא מתחיל לגמגם ובסוף נכבה. הנעה מחודשת דורשת הפעלת מתנע ממושכת, לחיצה על דוושת הדלק לטורים גבוהים (2500) ומלווה בעשן רב וגמגום. אחרי כ 3 דקות של הרצה כזו, ללא עומס, המנוע פועל כרגיל ומרגע זה הוא מושך מצויין, נוסע חלק ומניע מיידית כל היום. היות ואני מכיר את הבעיה, אני מעלה טורים זמן קצר לאחר ההנעה הראשונה וממשיך בטורים גבוהים והילוך נמוך כ 5 דקות ואז הגמגום עובר ללא כיבוי והרכב ממשיך כרגיל. ההגיון אומר לי שבמשך הלילה נוצרת לאט בועת אויר בצנרת הדלק, אשר מגיעה תוך כ 3 דקות אל משאבת ההזרקה. אחרי שהבועה עברה את המשאבה, המנוע ממשיך לפעול כרגיל. הרצפה מתחת לרכב החונה יבשה לחלוטין (אין סימן לנזילות) ובדיקה כללית של הצנרת באיזור פילטר הדלק ומשאבת היד, לא מצביעה על דליפה. עזרה? מישהו?!
עמי

s_n_p
02-01-11, 23:42
נראה כמה אוויר שנשאב למע'. כנראה החיבור בין בין מיכל הדלק לפילטר דלק לא אטום (או שבית הפילטר עצמו). במהלך הלילה הסולר חוזר למיכל, ובבוקר אתה נוסע על מה שנשאר בפילטר. כשה הדלק בפילטר נגמר, המנוע כבה. תתחיל מלבחון טוב טוב את כל החיבורים בתא המנוע (מטר צינור סולר עולה 30 ש"ח).
בהצלחה.

amiram
03-01-11, 00:34
תודה. אבדוק כל ס"מ כולל יצירת לחץ מסוים במיכל. אעדכן.

amiram
10-01-11, 21:20
הבטחתי לעדכן. עקפתי את מערכת פילטר הסולר ומשאבת היד. המצב השתפר ללא הכר. בודק את כל הצנרת כדי להעלים התופעה לגמרי (העקיפה דרך פילטר נייד קטן ויתכן שלא כל החבקים סגורים כראוי. אח"כ אבדוק זליגות במערכת שנעקפה. תודה על העצה.

-->