PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון מנומס בנושא ייקור הדלק והדרך הנכונה להילחם

ניר ל
04-01-11, 15:47
הקש האחרון על גבו של מעמד הביניים (אנחנו) הוא כאמור - הכבדת נטל המס העקיף ע"י ייקור מס הדלק.

אין כאן אחד שזה לא מפריע לו/ מקומם אותו/ מוציא אותו מדעתו, יחד עם שאר המכות שאנחנו סופגים כאן והופכות את החיים שלנו במדינת ישראל לבלתי נסבלים לחלוטין.
יחד עם זאת - אנחנו לא עושים כלום כדי להילחם בזה ואף אחד מאיתנו הרי לא ינקוף אצבע או יצא מהבית כדי להפגין בצורה זו או אחרת.

אני רואה כאן את ההתלהמויות ואת שחרור הקיטור שלא מוביל לכלום ורוצה בכל זאת לנסות להבין מה כן ניתן לעשות , בהנחה שבתוך עמנו אנו חיים.

הפתרונות שאני רוצה להגיע אליהם אינם כוללים את הדברים הברורים מאליהם שאולי עובדים במקומות אחרים בעולם ויעבדו גם כאן - אבל אנחנו לא ניישם אותם כי אנחנו "כבשים".
כלומר - לא הפגנות המונים ( כי צריך לצאת בשביל זה מהבית וקשה לנו אחרי שכבר התיישבנו), לא הפגנות קטנות רועשות ועימותים עם המשטרה ( היסמ"ניקים האלו חיות וזה יכאב לנו), לא חרם צרכנים , לא מרד מיסים , לא לעלות לירושליים ב 50 קמ"ש (השתגעתם - במחירי הדלק האלה ?!) - בקיצור - לא להציע הצעות לפעולות שנדונו מראש לכישלון בהתחשב בסוג האוכלוסייה שאנחנו. ג'ו - אל תשתתף בדיון, גם דרור ברלי לא... רק מי שחי כאן.

אני אתחיל -
הנני עובד שוק ההון (מחזיק אגב ברכב ליסינג ), שמתי לב לתופעה בולטת שבוודאי קראתם עליה ושמעתם בחדשות- מול חופי ישראל נתגלו מרבצי גז טבעי בכמות מכובדת. מי שמחזיק בזכויות הקידוח והתקבולים הם קומץ אנשים שרובם בעלי הון מרכזיים בארץ + ציבור ספקולנטים משועמם שהימר בשנים האחרונות על הסקטור הזה והיום הוא די מסודר. גם "הציבור" מושקע בסקטור דרך קופות גמל וקרנות - אבל תודו שזה לא ממש עומד לנגד עינכם ברגע זה.

לאחר שנתגלו עוד ועוד עתודות גז, החליטה המדינה לבדוק את סוגיית המיסוי ומינתה וועדה.
הוועדה הגישה מסקנות שמשמעותן - העלאת המס העתידי על רווחי הגז מהשיעור ההיסטורי שהיה רשום לפני שמישהו בכלל האמין שימצאו כאן משהו. מדובר במס שיעלה רק לאחר שכוסתה כל ההשקעה בריבית דריבית ויכניס כסף לקופת המדינה בעוד נניח 15 שנים מהיום...
בצדק או שלא בצדק (לא נתווכח על זה כאן) מה שקרה הוא שקמה מהומת אלוהים - מלחמת חורמה בכל החזיתות, הצפת אמצעי התקשורת, לוביסטים בכנסת וכו' וכו' - תוך מס' שבועות נסוגה הוועדה באופן חלקי מהמסקנות וזה עוד לא נגמר - הכנסת יכולה אף להקל עוד יותר.

אם ננסה להבין מה קרה כאן ומה ניתן ללמוד מכך - אותם בעלי הון, רתמו את משרדי היח"צ שלהם לטובת העניין והוציאו החוצה פרסום שלילי כלפי הוועדה, איומים והפחדות, גיוס לובי בכנסת וכו'. יש גם את הטוקבקים באתרים כמובן - אבל את הקשקוש הזה יש גם כאן. אפילו משקיעים פרטיים מהציבור התלכדו וגייסו כסף בכדי לפרסם מודעות בעיתונים. זה עבד.

האם יש מצב לעשות את זה גם כאן ? מה זה מצריך ? כמה כל אחד מוכן לתרום לצורך העניין ?
אולי תרומה של 2 שקל ב SMS זה משהו שכל גולש כאן לא היה חושב עליו פעמיים וכך גם כל השאר? אולי אפשר לגייס בצורה כזו או אחרת סכום מכובד ולקנות יח"צ ולובינג ? יש כאן אנשי פרסום ?

ליאור ק
04-01-11, 17:46
שלום לכולם,
אני מצטרף לניר.
יש לי הצעה, נארגן רשימה שמית שנגדיר בפורום שהיא נסגרת עד מועד מסוים. מנהלי האתר יתנו לכך גיבוי ופירסום באתר- עם הרשימה נלך לחב' הדלק הגדולות וננהל מו"מ (אני מציע את עצמי בהתנדבות לצוות המו"מ) החב' שתתן לנו את ההנחה הגדולה ביותר (אפשר להגדיר לעצמנו שלא נסתפק בפחות משמירה על המחיר הקודם או לכלול התחייבות שלא להעלות מחיר...) תנפיק כרטיס תדלוק לטובת כל מי שנרשם (גם חיוב על עלות הכרטיס עצמו היא לגיטימית והח' לא תפסיד).
אני יודע שנסיונות כאלו כבר נעשו בעבר! אני עצמי נהנה מחצי שקל הנחה על ליטר בלי שהתאגדתי עם כוח קניה גדול!
אחרי שתהיה קבוצה עם הנחה אפשר לפנות לאתרים נוספים מתחום הרכב ולהציע להם לשלב כוחות, אבל קודם שיהיה לנו משהו מוחשי ביד. אני מניח שאם תהיה לנו הנחה יהיו רבים שירצו להצטרף ואם יהיו מספיק אנשים נהיה כבר כוח שגם מקבלי ההחלטות (יש כמה חכ"ים אנושיים) יהיו חייבים להתחשב בו!
בכל מקרה צריך לפעול ואסור שהדברים ישארו בגדר הוצאת קיטור! אני מסכים שרעיונות קצת יותר קיצוניים כמו יום ללא רכבים וכו' הם לא ישימים במחוזותינו....
קדימה תעלו רעיונות -בסוף נתלכד סביב הרעיון שיהיה הכי פופולרי וניצור כוח שמקשיבים לו!
כפי שניר אמר במדינה הזו מקשיבים רק למי שעושה הרבה רעש ובלאגן!

zagi
04-01-11, 20:05
בלי בלאגן לא יעבוד !!!

ולליאור , הבעיה היא המס על הדלק , לא מחירי תחנות הדלק ( גם הם משלמים הרבה על הדלק ) .

אדי ט
04-01-11, 22:19
הכלבים ימשיכו לנבוח והשיירה תמשיך לעבור.
אתם יודעים מה?, הדו"ח עצבן אותי עד מאוד אבל לחלוטין לא גרם לי להרים ידים. אני חושב שאם תהיה כאן התארגנות אמת (שהתחילה אתמול) עם נהגי משאיות, מורי נהיגה,מוניות ו"סתם" אזרחים זה יכול ללכת.
עובדה שבלא מעט מקומות זה עבד.
אפשר לשבת ליד המחשב ולהקליד תשובות ותגובות מנוסחות היטב אבל לצערי זה לא יעזור. צריך להמשיך במאבק ושכל אחד ואחד יבין שרק כך נוכל (אולי) להעביר את רועה הגזירה.
מישהו ממטה המאבק בפייסבוק כתב- "נקודה למחשבה:
ביבי הבטיח להוריד את נטל מיסים הוא רק לא סיפר שזה יקרה חודשיים לפני הבחירות.
ותחשבו על זה...

yes1952
05-01-11, 10:13
ניר שלומות
כפי שכתבתי בשרשור גנבות רכבים -יש מה לעשות גם פה
ובתוכנית
לאחר שאבריא מהניתוח הקרב ובא(ב-19 לחודש זה)
אכין נייר עבודה מסודר ואתחיל בלובינג בכנסת
כמובן שאני צריך גוף מאחורי(ולא חסר)ולנודניקיות נכונה תמיד היתה תועלת,
בשביל מה למדתי ?
אינני מאמין בלהלחם מול המחשב-צריך לקום לדבר ולשכנע-למכור את הרעיון ולהתחיל להניע גלגלים-
מעמד הביניים הינו המעמד המתחזק את המדינה ואנו כח עצום,
לנין ניסה להרוס את מעמד הביניים הרוסי בתקופת הצאר,
איפה הוא היום?ואיפה מעמד הביניים הרוסי?
זה בקבר וזה פורח-
שינוי אמיתי מתחיל בצעד הראשון-אם לא הייתי מאמין בכך וחיי לפי אימרה זו ,היו מזמן מתאבלים עלי.
זהו לבנתיים
יוסי

zerez
05-01-11, 13:00
מעבר לשיירות והפגנות צריך לתקוף את חברי הכנסת בבטן הרכה שלהם - דע את אויבך.
מה שהכי חשוב להם זה הכיסא ומי שחשוב להם הם אותם טייקונים ובעלי הון שתורמים להם, בדיוק שם צריך לפגוע.

צריך להכין ולפרסם רשימה של כל החוקים שעברו בכנסת הזאת ושלחו לנו יד לכיס (איך משיגים את המידע) ואת כל החוקים שנועדו להקל עלינו ונדחו,ולכל חוק להראות מי הצביע בעד, מי התנגד ומי לא נכח באולם או נמנע ולתת לכל ח"כ "ציון ציבורי", התוצאה תהיה רשימה של ח"כים ומפלגות שמרבים לשלוח לנו יד לכיס ומרחמים על הטייקונים.
את הרשימה הזאת צריך להפיץ בפורומים, פייסבוק, בלוגים ובכל דרך אפשרית.

אחרי שתהיה רשימה מסודרת להתחיל לשלוח מיילים מאוד מנומסים לכל אותם ח"כים, לברך אותם על מעשיהם ולהזכיר להם שביום הקובע אנחנו אלו ששמים את הפתק בקלפי.

ברגע שהם יתחילו להבין שאנחנו מסכנים את הכיסא שלהם יותר מהטייקונים הם יתחילו לחשוב אחרת.

ניר ל
06-01-11, 11:29
הדוגמה שהבאתי, באה להראות שבשביל לעשות בלאגן ורעש ציבורי - לא צריך לצאת מהבית אפילו. בסה"כ צריך יחצ"ן טוב. זה עולה ככה וככה ג'ובות שלא צריכה להיות בעיה לגייס מכמה אלפי אנשים שרוצים לעשות מעשה. לא נחוצה הפגנה ולא שיירה - במחיר הדלק שעולה לכל אחד מאיתנו לצאת מהחנייה ולהגיע לקצה הרחוב, אפשר לגייס משרד יח"צ.

אבל רק מספירת מס' הצפיות בכל השרשורים בנושא ביחד מהשבועיים האחרונים, ניתן להסיק שלא נגיע לשום מקום עם זה.

רון נחמן
06-01-11, 22:26
ניר - אני מסכים לחלוטין.

אני חושב שהוכח לנו מספר רב של פעמים (במיוחד מאז שביבי עלה לשלטון, כי הוא פשוט לא מתבייש מספיק כדי להסתיר את זה...) שיש דרך להזיז דברים בישראל:
רעש תקשורתי עיקש ועקבי גורם לפוליטיקאים לשנות החלטות. גם החלטות גדולות.

לכן אני חושב שאכן לובינג זה המקום.

יש למישהו מושג על אילו סכומים מדובר? כי יש מצב שיהיה יותר כלכלי להמשיך לשלם על דלק...

דרור ברלי
06-01-11, 22:48
לצערנו, במדינה הזו, נימוסים ונועם הליכות לא משיגים שום מטרה.
אבל את דעתי אתם יודעים... אז תמשיכו להציע. סיעור מוחות זה תמיד טוב.
לרוב הציבור אגב, ממש לא אכפת.

מחיר ליטר דלק זה רק דבר אחד במכלול החיים בישראל, שהולכים והופכים קשים מנשוא. הרבה דברים רעים לא פחות מתרחשים כאן, והאדישות שלנו כציבור פשוט מקוממת.
אבל תפנימו שבנאדם אחד, עשרה, מאה, לא יכולים להזיז כאן כלום. כדי שדברים באמת יקרו, צריך מאסה קריטית - עשרות אלפי אנשים נחושים. אבל ניר סיכם כבר בהתחלה שאנחנו עם של כבשים וזה נכון לגמרי. כולנו זוכרים את הנסיבות הטרגיות שהוכיחו כמה זה נכון.
במחשבה שנייה הכיוון של יחצ"ן/לוביסט הוא לא רע. כמה זה יכול לעלות? כמה אתם מוכנים להשקיע בזה? אם כמה אלפי אנשים יהיו מוכנים לשים כל אחד סכומים של שלוש ספרות, זו התחלה טובה מאוד לדעתי. מה יש לנו להפסיד?

boaz avrahami
06-01-11, 23:07
לא בטוח שזה לא מעניין את רוב הציבור.
הרוב לא מאמינים שניתן לשנות ומתנהגים בנימוס.

אני עד עכשיו נמנעתי להגיב בגלל שניר ביקש בנימוס.
לא מאמין שמאבק יכול להיות מנומס.
במילים אחרות, מדיבורים אין עיבורים...

yes1952
06-01-11, 23:30
מאבק מעצם שמו אינו מנומס-אך אף אחד לא אומר שצריך לשפוך דם-
צריך לבצע כמה מהלכים ולתזמן אותם.
אמנם לחלק ניכר ממעמד הביניים יש רכב צמוד ו/או עצמאי שמתקזז על הוצאות,אך למעטים מבעלי שני הרכבים יש רכב על חשבון הברון,
ההעלאה האחרונה הינה בפרוש ריסוק בסיסו של במעמד הנושא בנטל,
ומעמד זה מורכב משכירים בחברות הענק-חשמל,נמלים,שלטון מקומי וכדומה
ממשיך בבעלי עסקים
ולמעשה בכולנו למעט חברי הממשלה חברי כנסת ועוד כמה צמודים למיניהם,
אזי אני מודיע שבנימוס אפשר לחסום כבישים,להקים מאהלי מחאה בצמתים,
פקקים בתחנות דלק
יום א בשבוע הוא נפלא עם סיקור טלוויזיוני בשידור חי
עשו זאת בצרפת
אפשר גם פה
סבלנות
ובנימוס לילה טוב
יוסי

ניר ל
07-01-11, 01:16
סליחה, אבל לא טענתי שהמאבק צריך להיות מנומס , הדיון עליו כאן הוא זה שצריך להיות מנומס - את המאבק צריך לנהל יחצ"ן טוב שישמיץ, ילכלך, ירעיש עולמות בתקשורת ויגרום לכל ח"כ או שר לחשוב שהעם כולו כאיש אחד החליט לקום סופסוף ולהילחם. בדיוק כמו שהיחצ"ן של אדון תשובה הצליח לשכנע תוך שבוע מס' לא מבוטל של שרים וחברי כנסת - שאם יוטל מס נוסף על תקבולי הגז העתידיים זה ימוטט את כלכלת ישראל , יחסל את משק האנרגיה , יפגע בכל הרעבים האלמנות והיתומים המסכנים, שכל העם מתקומם כנגד הכוונה הנלוזה , "המשקיעים הקטנים" - פתחו כל עיתון בשבועות האחרונים ותקראו על כך.

משרדי היח"ץ הגדולים מקושרים עם מי שצריך ויודעים לעשות את העבודה. אני לא יודע כמה זה עולה, אבל אם החברה החסכנית שאני עובד בה , מעסיקה את משרד היח"ץ הגדול ביותר - כנראה שזה לא בשמיים. אני מדבר על כמה אלפי אנשים שיתרמו לצורך העניין סכום דו ספרתי לכל היותר. אבל בעניין הזה שמשותף למרבית אוכלוסיית המדינה - ראוי לחתור לגיוס של כמה עשרות אלפי אנשים שיסכימו לתרום בדרך פשוטה שקלים בודדים בלבד. לא ביקשתי להוציא 20 אלף איש לכיכר מלכי ישראל בערב גשום.

שימו אגב לב, אם כבר מפתחים דיון לכוון הזה - שלא כל משרד יח"ץ יסכים לצאת לקמפיין שעלול להתנגש עם אינטרסים של לקוחות אחרים שלו, אבל לצאת נגד מדיניות הממשלה - נראה שלא יהיה אחד שיסרב. אולי אפילו רני רהב יסכים ואולי אפילו בחינם.

עוזי5555
07-01-11, 01:52
תחתמו ותשפיעו ותעבירו הלאה לחברים ןלמכרים ,דרך הפייסבוק

http://www.atzuma.co.il/arise

boaz avrahami
07-01-11, 02:25
אני חושב שלא נוכל להתחרות עם תשובה בכמה מובנים:
1. אין ולא יהיה לנו כמות כסף כזו.
2. אין לנו אמצעי לחץ על הממשלה.
3. לא נוכל להציע תפקיד מרופד לאף פקיד שלטון שיבוא לעבוד אצלנו...

לכיוון התכלס-
הייתי מצפה לראות ארגונים כמו חברות הובלה, נהגי מוניות וכו' בחזית המאבק.
אם הם היו פותחים בנאבק חלקים רחבים בציבור היו מצטרפים.
היו כמה תוכניות טלביזיה (לילה כלכלי למשל) שניסו להצית את האש וזה לא ממש התרומם.
חלק נכבד ממעט המפגינים קיבל דוחות של 500 שח על הפרעה לתנועה....

לא נשכח שמרבית מעמד הביניים עייף ושבע ולרובו רכב עם דלקן....
לך תבנה על זה מאבק

Pilon
07-01-11, 08:27
ובשיא הנימוס, אני מוסיף שמן על המדורה:

בדיקת "גלובס": כך מרוששת אתכם הממשלה ומחסלת את מעמד הביניים

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000611436

ניר ל
07-01-11, 09:06
לכל אלו שאין להם דלקן על חשבון המעסיק וחושבים שזה עושה את ההבדל -

לי יש ! אז מה -

במשך כל שנות עבודתי כמעט, לא השתלם לי להחזיק רכב ליסינג כי העלות האלטרנטיבית שלו (התוספת נטו לשכר ) ככל שהיתה נמוכה יחסית להיום - היתה עדיפה עבורי.
עסקת ליסינג זו עסקת מימון במחיר מופקע שהמשתנה היחיד בה הוא עלות הדלק אותה סופג המעסיק, כל עוד הוא איננו מגביל את הצריכה. רשויות המס חיסלו למעשה לחלוטין את הטבת המס הנלווית לאחזקת רכב ליסינג ע"י העלאת שווי השימוש - כל מה שנשאר הוא להמר על עלית מחירי הדלק ולקוות שהמעסיק לא ישבר בדרך.

אם בעבר היה משתלם להעדיף עסקת ליסינג מהמעביד כבר מהק"מ ה 11,000 , כיום אני מגרד את ה 30,000 ק"מ בשנה ומאד מתלבט האם להמשיך בליסינג או להעדיף כסף ביד. כמובן שמחיר הדלק הוא שאלת מליון הדולר. קחו בחשבון שרבים ממחזיקי הליסינג, אינם משתמשים ברכב בכזו תדירות, אני מכיר לא מעט שלא עוברים את ה 10K ק"מ בשנה - הם פשוט התמכרו ל"נוחות" שבאחזקת רכב הליסינג ומשלמים עליה ביוקר רב - הרבה יותר מאדם המחזיק רכב פרטי לאותה מטרה. אלו לא אנשים אמידים. מעמד ביניים. רכב הליסינג הוא אחד ה"פינוקים" הבודדים שהם מרשים לעצמם. פאתטי ועצוב.

דרור ברלי
07-01-11, 14:12
תחתמו ותשפיעו ותעבירו הלאה לחברים ןלמכרים ,דרך הפייסבוק

http://www.atzuma.co.il/arise

כשאנ יקובע חד משמעית שלרוב הציבור ממש לא אכפת, אני כנראה יודע מה אני מדבר.
שימו לב לעצומה הזו:
היא פורסמה לפני מעט יותר משבוע, ערב עליית המחירים. היעד שלה הוא 10,000 חתימות. נכון לרגע זה חתמו 2000 ומשהו אנשים. רק עשרים וכמה אחוזים מהיעד... הייתי בטוח שהידע יושג תוך יומיים-שלושה.

אז עם היענות ואכפתיות כזו אנחנו רוצים "לבנות מדינה" או להזיז דברים?..... וזה בסך הכל חתימה. זה בחינם. נניח שמחר כל אחד מאיתנו צריך לשים, נגיד 200 שקל, כדי לשלם ליחצ"ן צמרת שיבויל מאבק מתוקשר. כמה ישלמו?... דיברנו על עשרות אלפי אנשים? אני מהמר על עשרות בודדות, אולי מאה ומשהו אנשים.

מאיר אלוני
07-01-11, 14:43
שימו לב לעצומה הזו:
היא פורסמה לפני מעט יותר משבוע, ערב עליית המחירים. היעד שלה הוא 10,000 חתימות. נכון לרגע זה חתמו 2000 ומשהו אנשים. רק עשרים וכמה אחוזים מהיעד... הייתי בטוח שהידע יושג תוך יומיים-שלושה.

אז עם היענות ואכפתיות כזו אנחנו רוצים "לבנות מדינה" או להזיז דברים?..... וזה בסך הכל חתימה. זה בחינם. נניח שמחר כל אחד מאיתנו צריך לשים, נגיד 200 שקל, כדי לשלם ליחצ"ן צמרת שיבויל מאבק מתוקשר. כמה ישלמו?... דיברנו על עשרות אלפי אנשים? אני מהמר על עשרות בודדות, אולי מאה ומשהו אנשים.

נו בטח !!! כותרת האשכול הזה : "דיון מנומס.... למה ציפיתם ???

למה לא : "כנסו וחיתמו על עצומה נגד ייקור הדלק" ???

אנחנו כנראה לא בנויים להפגנות, מחאות, חרמות ועצומות.

אבל אנחנו אחלה קלדנים :-D:-D:-D

dingo1st
07-01-11, 16:33
אני רוצה לספר לכם סיפור..
בשנת 99 בחודש דצמבר הייתי בסידני אוסטרליה ואתם יודעים אילו הם הימים שליפני הכריסמיס וערב ראש השנה הנוצרי .
רצתה ממשלת אוסטרליה להעלות את המס על הדלק בכמה סנטים אוסטרלים ....(אם אני זוכר נכון משהוא כמו 10 סנט) ..
ושם בארץ המובטחת יש איגוד לכל דבר .. אז היתאגדו להם כל אירגונים הנוגעים בדבר..
(איגוד נהגי משאיות מוניות תחבורה ציבורית רכבות וכו' ) וכל מי שרצה לעזור..
והשביתו את סידני.. ז"א אין מוניות אין משאיות אין תחבורה ציבורית ..... כלום עיר רפאים ...
ושוב אילו הימים שלפני החג...
כל סידני רעשה.. לא היה לחם טרי ... אין איך ללכת לעבודה .. בתי ספר.. כלום!!!
יומים של לחץ בתקשורת...
וזה עבד אחרי יומים ראש הממשלה הודיעה כי "יש שינוי קל בתוכנית ..." והם יפרסו את העלייה ..
משהו כמו 2 סנט בשנה...
זו דמוקרטיה בהיתגלמותה....
ולצערי בארץ לא ניזכה לכזות "מהפכה" .. חברות אגד ודן לא יעשו דבר .. ונהגי מוניות כמו פה ..
שבינהם כמה תעבי בצע יקפצו על המציאה שאין תחבורה ציבורת ע"מ לעשות קופה..
הרכבות... גם כך כל יום משביתים מסלול זה או אחר...
תאגידי המשאית הגדולים...( תעבורה...יוזמה גליל ...פרידנזון.. וכו'..) אולי..
צריך לחשוב ולארגן משהו גדול.. להשבית את המדינה.. שהשקט שזה יצור יעשה כזה רעש...
משהו שהברונים למעלה לא יכלו לחבל בו ..ואני מעריך מאוד את אילו שנסעו לי-ם וחטפו דוחו"ת...
למרות שזה נישמע משהו ממדינות אפלות.. שהציבור רוצה להפגין ושולחים משטרה לחלק דוחו"ת..
אני מאמין שאים נתאגד לאירגון מסודר (עם מטה וחברים פעילים) וממה שראיתי במפגשים של ג'יפולוג
יש לנו כח ... ונחבור לאירגונים אחרים ע"מ לשנות כאן דברים בצורה חכמה ...ומועילה..
והכי חשוב !!! לא לשכוח למי אנו מצביעים בבחירות הקרובות...
אני בעד להכריז על מר ברלי דרור כיו"ר ...
ראם...

ItayWitzer
07-01-11, 17:53
שימו לב לעצומה הזו:

העצומות האלו לא משיגות כלום ואתה יודע את זה, 10,000 איש שמקליקים במחשב לא משפיעים על הכיסא של אף אחד בכנסת. אנשים כבר הבינו את זה ומפסיקים להתעסק בזה.

ZEREZ כתב:
"צריך להכין ולפרסם רשימה של כל החוקים שעברו בכנסת הזאת ושלחו לנו יד לכיס (איך משיגים את המידע) ואת כל החוקים שנועדו להקל עלינו ונדחו,ולכל חוק להראות מי הצביע בעד, מי התנגד ומי לא נכח באולם או נמנע ולתת לכל ח"כ "ציון ציבורי", התוצאה תהיה רשימה של ח"כים ומפלגות שמרבים לשלוח לנו יד לכיס ומרחמים על הטייקונים.
את הרשימה הזאת צריך להפיץ בפורומים, פייסבוק, בלוגים ובכל דרך אפשרית."

חיפשתי באתר הכנסת ומצאתי את זה: http://www.knesset.gov.il/vote/heb/vote_search.asp

הלינק הזה מאפשר לגלות את כל היסטוריית ההצבעות של חברי כנסת החל משנת 2003.
יכול להיות שהכיוון הזה אפשרי מבחינה ביצועית.

אם יש פה אנשי תוכנה מתחום הסקה סטטיסטית וWEB, אשמח שיפנו אלי לדיון פרטי לפיתוח הרעיון.

דרור, אני קורא הרבה את הדעות שלך בנושאים האלו, אני רואה כמה מעצבן אותך המצב.
פה יש לך הזדמנות לעזור בלי להיות המוביל והמנהיג. צריך לגרום לאנשים מאוד ספציפיים לחשוב על הרעיון הזה ולראות אם אפשר להרים את אתר כזה.

דרור ברלי
07-01-11, 18:53
דרור, אני קורא הרבה את הדעות שלך בנושאים האלו, אני רואה כמה מעצבן אותך המצב.
פה יש לך הזדמנות לעזור בלי להיות המוביל והמנהיג. צריך לגרום לאנשים מאוד ספציפיים לחשוב על הרעיון הזה ולראות אם אפשר להרים את אתר כזה.

אני כבר הפסקתי להתעצבן.
מצד שני אני יודע איפה אנחנו חיים, ולכן אני ממש סקפטי לגבי הצלחה של מאבק שאינו אלים.
אני משוכנע לגמרי שבישראל - בלי לשפוך דם, בלי לשרוף, בלי תמונות קשות - לא משיגים כלום.

לכן - קשה להאמין אבל התחלתי לעבוד על פרויקט אזרחות זרה שמגיעה לי.
גם אם בטווח הקצר אני לא מתכוון לעוף מכאן, זה בוודאי לא יזיק בטווח הארוך, כי המדינה הזו מתגלגלת במדרון תלול לקראת סוף רע מאוד. אז אני עושה את זה בלב שלם. בטח למען הילדים שלי.

הכל אשכרה אמיתי.

סופת המדבר
10-01-11, 20:53
תיהיו אופטימים
הרעש על המצלמות מהירות לא עבד? עבד
לא העלו את המהירות המותרת בכמה כבישים מרכזיים? העלו

אז אולי גם זה יעבוד
אני כבר חתמתי על העצומה

RONI
14-01-11, 08:55
תיהיו אופטימים
הרעש על המצלמות מהירות לא עבד? עבד
לא העלו את המהירות המותרת בכמה כבישים מרכזיים? העלו

אז אולי גם זה יעבוד
אני כבר חתמתי על העצומה

איש יקר.
אל תתמם,לא מהרעש "החליפו " לנו את המצלמות והעלו את סף המהירות,
אבל הדיון הזה הוא על ה"בלו" שהעלו לנו.
ולכן ,גם כאן, שום רעש ושום עצומה ,לדעתי,לא יעזרו .
מפני שדיננו נגזר, להיות עבדים נרצעים לרגלי "אדוני" המדינה ,אשר שולטים בנו בגסות ובחוצפה,
ומזיזים אותנו כמו מריונטות על מנת לספק את צרכיהם האגואיסטיים אליטיסטיים בלבד.
ואנחנו כבר מזמן היינו צריכים לצאת לרחובות ,כמו נהגי המשאיות בצרפת,ולסתום את הכבישים,עאלאק כבישים,
במדינה ,עאלאק מדינה, שלנו.
רק תזהר שלא יירו בך,"בטעות".
יש שיר ,נזכרתי ,[אפריקה,אפריקה.]

Pilon
14-01-11, 09:31
איש יקר.
אל תתמם,לא מהרעש "החליפו " לנו את המצלמות והעלו את סף המהירות,
אבל הדיון הזה הוא על ה"בלו" שהעלו לנו.
ולכן ,גם כאן, שום רעש ושום עצומה ,לדעתי,לא יעזרו .
מפני שדיננו נגזר, להיות עבדים נרצעים לרגלי "אדוני" המדינה ,אשר שולטים בנו בגסות ובחוצפה,
ומזיזים אותנו כמו מריונטות על מנת לספק את צרכיהם האגואיסטיים אליטיסטיים בלבד.
ואנחנו כבר מזמן היינו צריכים לצאת לרחובות ,כמו נהגי המשאיות בצרפת,ולסתום את הכבישים,עאלאק כבישים,
במדינה ,עאלאק מדינה, שלנו.
רק תזהר שלא יירו בך,"בטעות".
יש שיר ,נזכרתי ,[אפריקה,אפריקה.]

ובגלל התפיסה הכנועה שכרגע הדגמת, אנשים ממשיכים לקטר ולרטון ולא לצאת מנוחות הכורסה שלהם מול המחשב, במחשבה שהכל אבוד מראש.
אז לא, לא הכל אבוד. כוחנו במספרים. אם כולנו הציבור האיכפתי נצא כאיש אחד, נוכל להפגין כח. היושבים במגדל השן בירושלים לא טפשים. הם יודעים בדיוק את מה שאתה יודע, ומאידך הגיע הזמן להראות להם שכסא הכנסת שלהם בסכנה. כרגע הם פשוט מסתמכים על העם הכנוע שאינו יוצא לרחובות והופך עולמות.
כי אם הכל אבוד מראש, אז באמת שאין לנו מה לחפש כאן יותר. נשאיר את המפתחות לאליטות שיחליפו את עובדי מע"ץ, את האיש מול המחרטה, את השומר בקניון ואת אנשי המילואים, ונגיד יפה שלום.

RONI
15-01-11, 06:11
ובגלל התפיסה הכנועה שכרגע הדגמת, אנשים ממשיכים לקטר ולרטון ולא לצאת מנוחות הכורסה שלהם מול המחשב, במחשבה שהכל אבוד מראש.
אז לא, לא הכל אבוד. כוחנו במספרים. אם כולנו הציבור האיכפתי נצא כאיש אחד, נוכל להפגין כח. היושבים במגדל השן בירושלים לא טפשים. הם יודעים בדיוק את מה שאתה יודע, ומאידך הגיע הזמן להראות להם שכסא הכנסת שלהם בסכנה. כרגע הם פשוט מסתמכים על העם הכנוע שאינו יוצא לרחובות והופך עולמות.
כי אם הכל אבוד מראש, אז באמת שאין לנו מה לחפש כאן יותר. נשאיר את המפתחות לאליטות שיחליפו את עובדי מע"ץ, את האיש מול המחרטה, את השומר בקניון ואת אנשי המילואים, ונגיד יפה שלום.

"הכלבים נובחים והשיירה עוברת...".
זמנים יגידו ,ומאד רוצה לרשום תאריך זה ולראות לאן תנשב הרוח,רוח המלחמה שבך.
ממרום גילי הצנוע ,למדתי שאת הכח שומרים לעיתות מלחמה.
וישנו עוד פתגם שרץ בבהד 1 בזמנו.
"מדיבורים אין עיבורים".
בהצלחה לכם.

דידין
15-01-11, 06:42
כי קרוב לוודאי , העלאת הדלק האחרונה,לא מפריעה לרוב רובו של הציבור.(רמת חיים אמרנו)
מה עוד, שכל אחד (כנראה), יקזז את הפרש המחיר הנוסף של הדלק מהוצאות אחרות שיש לו (בא לציון גואל).

אני חושב שהמלחמה היא היא לא בשדה הנכון, המלחמה צריכה להעשות בשדה ההוצאות המנופחות של הממשלה.
הוצאות כגון תשלומי העברות מפלצתיים לאוכלוסיות שלא מוכנות/רוצות להכנס למעגל העבודה.
הוצאות עתק לגופים לא יצרנים כגון גלי צהל , רשות השידור ושאר ירקות (במתכונתם הנוכחית).
חוסר יכולת להתמודד עם קבוצות התרבות האירגונית ( עובדי קבוצות הלחץ בישראל) לחץ הגורם לכך שהממשלה "מסבסדת" גופים אלה ע"ח כספי הציבור.(או שהציבור מטומטם-הציבור משלם).
אתם יודעים מה ,אפילו בהוצאות הרכבת הממשלה עצמה.

כנראה צריך בארץ מין רוביספאייר או דנטון שכאלו .
אבל זה כבר "בוליטיקה" ולא נכנס לזה.

Pilon
15-01-11, 10:05
"הכלבים נובחים והשיירה עוברת...".
זמנים יגידו ,ומאד רוצה לרשום תאריך זה ולראות לאן תנשב הרוח,רוח המלחמה שבך.
ממרום גילי הצנוע ,למדתי שאת הכח שומרים לעיתות מלחמה.
וישנו עוד פתגם שרץ בבהד 1 בזמנו.
"מדיבורים אין עיבורים".
בהצלחה לכם.

אתה רק ממשיך להוכיח את מה שכתבתי בתגובה הראשונה לך.

דיבורים תקן אותי אם אני טועה, אבל לא נכחת בשיירת המחאה הראשונה. לא עסקנו בדיבורים, אלא הלכה למעשה יצאנו לרחוב. ומי שמכיר אותי, יודע שאני והפגנות ומצלמות טלוויזה, זה כמו ריבה וכריך לוף. לקחנו בחשבון שלר יגיעו רבים עקב ההתראה הקצרה. מה יהיה התירוץ שלך במחאה הבאה?

"בהצלחה לכם" לכם? - עושה רושם שלא ממש מעניין אותך אם המאבק יצליח או לא. בכל אופן, אין לך, מסתבר, כוונה להשתתף במחאה. גם את זה למדת בבה"ד 1 ? שהאחרים יעשו את העבודה בשבילך ואח"כ להלין על מר גורלינו ?

אורי ק.
15-01-11, 11:18
כבר מספר ימים שאני עוקב אחרי הדיון המנומס.
נתחיל עם העובדה שאני באופן אישי לא חושב שהמחאות וההפגנות האלה עוזרות במשהו ומזיזות למשהו שם למעלה. דוגמא קטנה- אלפים צעדו במשך ימים למען גלעד שליט במחאה/הפגנה הכי גדולה שהייתה כאן בשנים האחרונות ולא יצא מזה כלום, כבר חצי שנה משפחתו גרה באוהל מול בית רה"מ. כולנו יודעים איך זה נגמר.
בימים הקרובים אמור להתנהל עוד אירוע מחאה מתוקשר וגדול (אני מנחש איך ייגמר, אך אשמח מאוד להתבדות)- מסע אלונקות מהבקו"ם לי-ם, מאבק שתכליתו שוויון בחובת השירות או במילים אחרות- שכולם יעשו צבא. נושא זה קרוב מאוד לליבי ואני תומך לחלוטין במאבק מבחינה עקרונית. אבל אינני חושב שמסע זה או אחר, או הפגנה מנומסת של 250,000 בכיכר כלשהי, מזיזה לקודקודים שם למעלה- שאני באמת מתאפק לא לכנות אותם במילים הרבה יותר גרועות, ולכן כנראה שלא אשתתף. כן- אני אדיש. כן- זה עצוב. גם לי.
תבינו, אנחנו כלי משחק בידיהם של הפוליטיקאים.
אני באמת לא רוצה לגרור את הדיון יותר מדי לכיוון הפוליטי כי לא זו הכוונה, אבל המדינה האהובה שלנו (לפחות שלי) מנוהלת בצורה חובבנית (מינוי שר הבטחון ושר האוצר בממשלה הקודמת, בחירת נשיא שכולם ידעו שאנס והתעסק וכו' וכו'), והניהול החובבני הזה הוא על גבינו. אין מה לעשות. זה מתבטא במחיר הדלק, נדלן, המס על רכישת רכבים, אי שוויון בנטל השירות, מלחמות כושלות ובכל החולות הרעות שמתרגשות על החברה שלנו ובאופן יותר כולל, הקושי לחיות כאן לעומת מדינות מערביות אחרות.

לצערי עד שלא יהיו כאן הפגנות אלימות שום דבר כאן לא יזוז ואנחנו נמשיך לאחור את החרא. ולא, אני ממש לא בעד הפגנות אלימות. זה או זה או לאכול חרא. כרגע אני מעדיף לאכול את החרא.

ועדיין, מי שמעוניין להרים מחאה, צריך לעשות את זה באופן מסודר ומאוגד, עם פרסום מתאים (פייסבוק וכו') מספר ימים מראש ולגרום הד תקשורתי גדול לפני. אז לפחות יהיה אפשר להגיד שניסינו. ניסיתם.

טלסקופ
15-01-11, 13:26
אז הנה דוגמא לכמה אנשים שהפסיקו להקליד והחליטו לעשות מעשה.
לא הורידו את מחירי הדלק אבל נלחמו (ונלחמים) בגנבות:

http://fun.mivzakon.co.il/video/israel/9222/%D7%9E%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%AA_%D7%99%D7 %A9%D7%A8%D7%90%D7%9C.html

אורי ק.
15-01-11, 13:36
אז הנה דוגמא לכמה אנשים שהפסיקו להקליד והחליטו לעשות מעשה.
לא הורידו את מחירי הדלק אבל נלחמו (ונלחמים) בגנבות:

http://fun.mivzakon.co.il/video/israel/9222/%D7%9E%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%AA_%D7%99%D7 %A9%D7%A8%D7%90%D7%9C.html

א. כל הכבוד לבנאדם ולארגון שעושים עבודה טובה עד כמה שידוע לי.
ב. זה רק מחזק את טענתי על פשיטת הרגל והניהול החובבני של המדינה. כי עם כל הכבוד והיקר לארגון החשוב הזה, זאת עבודה שמדינה ריבונית צריכה לעשות בעצמה.

אז אפשר להגיד "הנה אנשים שהפסיקו להקליד ועושים מעשה", ואפשר לומר- תראו לאן הגענו.

טלסקופ
15-01-11, 17:52
אז אפשר להגיד "הנה אנשים שהפסיקו להקליד ועושים מעשה", ואפשר לומר- תראו לאן הגענו.

ואפשר גם וגם.
כבר הרבה זמן אני מתבכיין לעצמי וחושב שאנחנו במדרון חלקלק (תראו לאן הגענו). השריפה בכרמל, גניבות הרכבים (הסרטון של הלאנד קרוזר נגרר מברכת צפירה), הבניה הבדואית בדרום, מימון האברכים, המילואים, הדלק - נשבר הזין.
אבל אם להיות כנה, חוץ מלצקצק ולהתעצבן מול המחשב באמת שלא עשיתי כלום. והנה אנשים שלקחו יוזמה והחליטו לשנות את המצב, כי הם הבינו שאף אחד אחר לא יעשה את זה במקומם. הלואי עלינו.

לדעתי, פניה לאיש יח"צ זה רעיון מעניין ויפה, ולדעתי כדאי לפעול בכיוון.
מכיוון שמדובר בסכומים גבוהים ובמלחמה מול טייקונים מליונרים, כדאי לנסות ולאסוף כסף מחברי האתר.

התייש
30-01-11, 19:04
יש התקדמות?

boaz avrahami
30-01-11, 19:32
מחיר הבנזין לפני מס 2.30 שח לליטר.

המס בלבד על הבנזין 5 שח'.
אנחנו עדיין שותקים....

דרור הראל
30-01-11, 22:31
תגידו לי ידידיי,
יש אצלנו נטיה לזלזל בשכנים שלנו-אבל תראו אותם-את המצרים והתונסאים באיזה שהוא שלב עלה להם הגועל נפש לגרון והם פשוט יצאו החוצה בלי פחד ולמרות המשטרה והצבא וההרוגים הלכו עד הסוף-ויש מצב שהירדנים יתעורר ואלי הסורים והלוואי גם האיראנים.ומה איתנו?אנחנו לא חלק מהאזור?
גם אנחנו נמצאים תחת דיקטטורה של הכנסת-הרי שנים ולא משנה מי בשלטון שמאל או ימין-מתעמרים בנו,דופקים את החינוך את הבריאות את הביטחון,כל חלקה טובה נפגעת ישנה שחיתות נוראית,הקיצוניות הדתית ממדרשה של ש"ס והחרדים חודרת לנו לורידים.משלמים מיסים מטורפים ולא מקבלים תמורה,מסכנים חיים בכבישים גרועים ומשלמים קנסות..שאני אמשיך?
אז מה יותר טוב אצלנו מאשר אצל השכנים?למה הם מסוגלים לצאת לרחוב ואנחנו לא? הם יותר אמיצים? לנו יש יותר מה להפסיד?

הכל תירוצים,עד שהעם פה לא ייצא ללא פחד לרחוב לא יהיה שינוי ואני מתכוון לשינוי אמיתי לא שינוי של ממשלת שמאל בימין ולהיפך-ניקוי אורוות יסודי כמו אצל השכנים.
והכי גרוע שהתהליך שקורא אצלנו הוא הפוך-כל מיני פרלמנטרים שהגיעו ממדינות שבינן לבין הדמוקרטיה אין דבר הן מובילי הדרך אצלנו-ראו את הצעות החקיקה מבית מפלגתו של ליברמן,ומי שלא חרד מכך שיהיה בריא.

אז ניר ידידי-למרות שאתה מבקש לטפל בבעייה נקודתית כמו מחיר הדלק אני חייב לומר לך שמה שלא תשלם מפה תשלם שם בסופו של דבר הבעייה הינה בעייה תרבותית ושלטונית ולא נקודתית.

דרור הראל

tzagi
31-01-11, 07:01
אז מה יותר טוב אצלנו מאשר אצל השכנים?

דרור הראל

שאלה קשה,
מה טוב אצלכם בניגוד לשכנים.......אני אישית לא יודע אבל אני בטוח שכול בוקר אתה אומר תודה לאל שלא יצר אותך בלגי. אז הנה סיבה טובה לגאווה לאומית.

talilim
31-01-11, 08:40
תמשיכו להיות מנומסים.
איפה אתם חושבים שאתם ? בשוויץ ?
אולי באותה הזדמנות תצליחו לשכנע את הישראלי הממוצע לדומם מנוע ברמזורים - כמו השוויצרים, כדי לשמור על איכות הסביבה...

חח...
אתם מצחיקים.
תלמדו מהמצרים.
הם עושים מהפכה.
והם לא מנומסים.

Pageup
31-01-11, 14:09
אבל מסתבר שמהחאה נשמעת. קפצו להם כמה פופוליסטים במגדל השנהב
והעלו היום הצעת אי אמון על רקע מחירי הדלק הגבוהים. יש עוד הרבה
מה לעשות, אבל מסתבר שיש איזה תזוזה.

ELKABETS
31-01-11, 15:58
כן כן פקה פקה...
לכל מי שנרדם בשמירה רוצו לתחנות,הלילה שוב יעלו מחירי הדלק.
ממשל של מגה בני ..... .

-->