PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניקוי בעזרת צינור גינה מתחת למכסה המנוע.

AUG
05-01-11, 23:59
לאחר שנקלעתי (ונחלצתי בעור שיניי) לשלולית בוץ, גיליתי המון בוץ במוקדים רבים ולא נגישים ,מתחת למכסה המנוע (גראנד ויטרה 2000).

הדרך היחידה העולה בדעתי להיפטר מכל החום היבש הזה, היא באמצעות צינור גינה.

האם אני מסתכן בנזק פוטנציאלי לרכב?
אם כן, מהו? ומהי הדרך המומלצת לנקות את האיזור?

eli8ball
06-01-11, 01:12
לאחר שנקלעתי (ונחלצתי בעור שיניי) לשלולית בוץ, גיליתי המון בוץ במוקדים רבים ולא נגישים ,מתחת למכסה המנוע (גראנד ויטרה 2000).

מנוע קר!!! לא ישר אחרי נסיעה אחרת אתה לוקח בחשבון אופציה לפוצץ את הסעפות - בעיקר פליטה (לא בעיה של סוזוקי אלא כל רכב מנועי) זרם עדין ועזרה לחלקי בוץ עקשנים שנדבקו, ואתה מסודר. לא לעשות את זה חס וחלילה עם גרניק - הוא טוב לגחון\מתלים - רע מאוד לאזור רגיש כמו תא המנוע. כמובן לדאוג לא להרטיב יותר מידי את קצות צמות החשמל, בעיקר באזורי החיבורים של מחשב מנוע\שאר אלקטרוניקה עדינה ויקרה (ללב ולכיס). לבדוק שהכל נשאר במקום וכלום לא השתחרר בסוף. ממליץ על יבוש של אזור הפלאגים ובעיקר בית הפלאג לפני ההתנעה הראשונה, מים שמצטברים שם עלולים לגרום בשילוב עם חום המנוע להתחמצנות מואצת וקורוזיה, וזה לא בריא, כמו גם לבריחת ניצוץ.

כמובן בעדינות יתרה על אזור המזרקים ומערכת ההזרקה בכלל. היא לא אוהבת מים ולא התעללות בצמת הניהול שלה

זרקו
06-01-11, 07:20

אפשר עם צינור כמו שכתבו לך, אבל למקומות רגישים
אני לוקח בקבוק מים ועושה חור אחד בפקק- נותן לך לחץ עדין אבל בד"כ מספיק כדי לפרק שכבת בוץ במקומות שבהם אתה לא רוצה להיכנס עם צינור.

נדב42
06-01-11, 07:29
הפעל שיקול דעת באזור האלטרנטור... (עדיף לפני שאתה בכלל נכנס לבוץ ... :rolleyes:)

באופן כללי, לפעמים (במקומות שאין בהם העברת תנועה) עדיף לתת לבוץ להתייבש ןלהתפורר לבד עם הזמן.

AUG
07-01-11, 09:25
תרדה רבה!

yes1952
07-01-11, 11:32
aug
יש מכשיר נחמד עם משאבת לחץ קטנה בתוך מיכל מים 19 ליטר-עובד דרך מצבר הרכב(שקע המצית)
ניתןלשלוט על לחץ זרם הפיה,
באם אתה לחוץ כל כך לנקות את הרכב-צור קשר ואשאיל לך את המכשיר לשבת
יוסי

AUG
08-01-11, 21:16
יוסי, תודה רבה על העצה וההצעה - אבל בשבת אני נוהג לשבות...;)

אין לי בעיה אם לכלוך - ובאמת, בחמשת החודשים שהרכב אצלי הוא נשטף רק במי גשמים ושלוליות.
יותר מעניין אותי לנקות היכן שזה נחוץ לשמירת המצב המכני.
אבל אשמח לדעת אם יש למכשיר הזה שם ותג מחיר?

גיל.

-->