PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימני או ספורטאז'? לא יודע מה להחליט

l-ad
06-01-11, 14:29
שלום לכולם, חיפשתי תגובות קיימות ולא מצאתי אולי מהסיבה שג'ימני אפשר לרשום בכמה צורות עם גרש או בלי עם י' או בלי וכן הלאה...
עד לפני שבוע נסגרתי על קנייה של ספורטאז' ומנגד לאחר צפייה במספר סרטונים עלה בי החשק לג'ימני...
התקציב שלי הוא עד 35K ככה שזה יוצא אותם שנים 99-00 אני צורך 2 ק"מ ביום ובעיקר ישמש לטיולים בשבת ונסיעה ארוכה חיפה דימונה דימונה חיפה פעם בחודשיים...
המליצו לי בבקשה..

ארז ש.
06-01-11, 15:34
שלום לכולם, חיפשתי תגובות קיימות ולא מצאתי אולי מהסיבה שג'ימני אפשר לרשום בכמה צורות עם גרש או בלי עם י' או בלי וכן הלאה...
עד לפני שבוע נסגרתי על קנייה של ספורטאז' ומנגד לאחר צפייה במספר סרטונים עלה בי החשק לג'ימני...
התקציב שלי הוא עד 35K ככה שזה יוצא אותם שנים 99-00 אני צורך 2 ק"מ ביום ובעיקר ישמש לטיולים בשבת ונסיעה ארוכה חיפה דימונה דימונה חיפה פעם בחודשיים...
המליצו לי בבקשה..
לא ציינת כמה אנשים יצטרפו אליך לטיולים בשבת ופה הגודל כן קובע, בכל מקרה אני הייתי הולך על הג'ימיני לטיולי שטח ואת הנסיעה חיפה דימונה וחזור הייתי עושה ברכבת.

l-ad
06-01-11, 16:17
לא ציינת כמה אנשים יצטרפו אליך לטיולים בשבת ופה הגודל כן קובע, בכל מקרה אני הייתי הולך על הג'ימיני לטיולי שטח ואת הנסיעה חיפה דימונה וחזור הייתי עושה ברכבת.

אני ואישתי והרכבת יותר חוסכת 50 שקלים עד 100

zerez
06-01-11, 17:27
ג'ימני חסכוני, קטן, קל לחניה בעיר, קופצני על הכביש.
ספורטאג' לא חסכוני וגדול אבל יותר נוח לנסיעה.

מבחינת עבירות לכל אחד יש את היתרונות שלו, סה"כ הם די דומים.

עכשיו תעשה את השיקול שלך.

זרקו
06-01-11, 21:16
ג'ימני חסכוני, קטן, קל לחניה בעיר, קופצני על הכביש.
ספורטאג' לא חסכוני וגדול אבל יותר נוח לנסיעה.

מבחינת עבירות לכל אחד יש את היתרונות שלו, סה"כ הם די דומים.

עכשיו תעשה את השיקול שלך.

קודם כל ברכות על הבחירה בג'ימני ;)
אני מחזיק אחד כמעט שנתיים ו35 אלף ק"מ.
דלק- הרבה יותר חסכוני מספורטאג' (נסיעות בעיר- לא רלוונטי מבחינתך, 2 ק"מ זה לא משמעותי, מחוץ לעיר תלוי במה תשפר ברכב- אצלי מוגבה +צמיגי שטח+אוטומט 1:11)
שיפורים- הרבה יותר זול מספורטאג'. לך תנסה להשיג נעילה אחורית לקיה ותבין לבד.....
צמיגים קטנים יותר- חיסרון בגובה ועבירות.
נוחות נסיעה- מניח שהספורטאג' נוח יותר אם כי לג'ימני לא חסר.
עבירות- קיה צריכה יותר שיפורים כדי לעבור היכן שג'ימני עובר. אבל אני משוחד.

תראה סרטים שהעלתי בפורום או ביו טיוב ותקבל החלטה.

הבעיה היחידה מבחינתך היא להשיג אחד לא שחוט במחיר 35. לא פשוט.
בהצלחה!

אור .ס.
08-01-11, 21:56
מנסיון על 2 ג'ימנים ואחד קיה (ברזנט גיר רגיל):

ללא צל של ספק ובלי להניד עפעף, רק ג'ימני.
ואין שום בעיה למצוא שמורים, אני את שלי מכרתי מאוד שמור ב35 מוגבה ועם צמיגים חדשים.

ארז ש.
09-01-11, 11:34
ואל תשכח את הנסיעה חיפה דימונה וחזרה לעשות ברכבת...
אמנם היה לי סמוראי ישנה לא ובשנים שאתה מדבר עליהן אבל לעולם לא אשכח את הסיוט בנסיעות ארוכות עם הרכב הזה, אם חל שיפור בנוחות הנסיעה בדגמים החדשים יותר אני חוזר בי אבל לא נראה לי.
תתחדש.

zerez
09-01-11, 12:37
ואל תשכח את הנסיעה חיפה דימונה וחזרה לעשות ברכבת...

.

על איזה רכבת אתה מדבר?

l-ad
10-01-11, 12:58
הציעו לי לנסוע ברכת נסיעות ארוכות... איזה שנה הייתה לך שמכרת ב35K?

זרקו
10-01-11, 14:02
הציעו לי לנסוע ברכת נסיעות ארוכות... איזה שנה הייתה לך שמכרת ב35K?

לאור היה גימני 99 למיטב זכרוני.

ארז ש.
11-01-11, 13:51
לאור היה גימני 99 למיטב זכרוני.

הוא מכר אותה בשביל לנסוע ברכבת...

אור .ס.
12-01-11, 19:26
היי, שלי הייתה שנת 2008 השחורה שהושבתה ואנשים טרפו את השאריות אצל יזדי.
אחר היה לי את הלבנה שקניתי ב29 והשקעתי עליה צמיגים טסט הגבהה ועוד כל מיני דברים שהיה צריך לסדר, בסוף היא נמכרה ב35, הלבנה הייתה גיר רגיל ובגלל זה נמכרה, אני כ"כ מתגעגע, שיש מצב שאני לוקח סיכון וקונה 99-00 אוטומט.

אלי אהרוני
12-01-11, 20:05
רבותיי
כבעל נסיון על ספורטז' 99 - לא ממליץ.
האוטו חלש מאוד, בזבזן, וכמעט אי אפשר למצוא זו שיפורים.
אצלי עם צמיגים 235 היה עושה 1:5.5 בממוצע עירוני+בינעירוני.
נוח? ממש לא. כמובן שיחסית לג'ימיני יש הבדל אבל זה לא זה..:|
לא התחברתי לאוטו הזה בכלל משום בחינה.
דשבורד מיושן, מרעיש, פלסטיקה על הפנים.
בקיצור - רד מזה.
רק ג'ימיני אוטומט וזהו.
סתם מגזימים פה עם הנסיעה. לא יהיה לך כל כך נורא.
כמובן שזה לא לנד קרוזר אבל אפשר לסבול את זה - לדעתי.

אור .ס.
12-01-11, 20:51
אני יכול להגיד שהג'ימני שלי נסעו לא מעט ק"מ, בכביש ובשטח.
אם לוקחים בפרופורציה את העובדה שהאוטו הזה משייט בנינוחות ב90-100 קמ"ש ולא יותר, מוזיקה טובה ברקע, אז הכל בסדר, שמים פק"ל קפה ברכב ועוצרים איזה פעם אחת או פעמיים בדרך (בהתאם לאורך הדרך).

l-ad
13-01-11, 11:33
תודה לכולם זה בהחלט עוזר... מה יש הבדל בג'ימני לידני או אוט'? מעבר לכך שידני חוסך עוד 1-1.5 ק"מ לליטר? האם זה רק שאלה של נוחות או שהידני חזק יותר משמעותי? אוווו שאין הבדל?
תודה

Saar
13-01-11, 11:53
דווקא בשטח האוטומטי יהיה מוצלח יותר במקרה הזה - המומנט יהיה גבוה יותר - היה פעם דיון על זה בפורום.
לטעמי האישי, אם אתה לא חייב אוטומט בגלל פקקים, ידני זו הבחירה - פשוט וזול יותר (וכמובן חסכוני יותר )
אני לא חושב שתרגיש עודף כח בידני או באוטומטי, אבל עם שניהם האוטו יסע יפה.

סער.

אור .ס.
14-01-11, 14:34
אין הבדלי כוח מורגשים, שוב בזכות ממיר מומנט (יש מומנט טוב בהילוך הראשון של האוטומט וגם הידני)

ההבדל היחיד הוא שגיר אוטמט עולה בסביבות 12K ש"ח במידה והוא מתקלקל (וזה קורה אם לא יודעים לנהוג ברכב וגורמים לו להתחמם, הגיר האוטומט של הג'ימני מאוד עדין).

כמו שאמרתי, אני מאוד אוהב ג'ימני, אני אשמח לספח לחזקתי אחד נוסף, אבל הפעם אוטמט בלבד משיקולי נכות.

hadtomer
14-01-11, 19:14
תודה לכולם זה בהחלט עוזר... מה יש הבדל בג'ימני לידני או אוט'? מעבר לכך שידני חוסך עוד 1-1.5 ק"מ לליטר? האם זה רק שאלה של נוחות או שהידני חזק יותר משמעותי? אוווו שאין הבדל?
תודה

אלעד-שאלת על ג'ימני או ספורטאז'. ענו לך. חיפוש מהיר העלה ששאלת גם על גאלופר או ספורטאז'. ענו לך. עברת להיילקס או ספורטאז'. ענו לך. מה השלב הבא, סוזוקי אלטו או ספורטאז'? אתה לא רואה שבניגוד לפורום אחר, שבו קיבלת תשובות בסגנון "אחי חחחחח ספורטייג' אני ישבור לך את התחת חחחחחח", כאן אנשים באמת מנסים לעזור לך? תתחיל בבקשה קצת להיסגר על עצמך, ולפני שאתה שואל על סוזוקי אלטו או ספורטאז', או על קמין עצים או ספורטאז' או השד יודע מה, תבין שאת כל התשובות כבר קיבלת. קנה כבר ספורטאז' ותן קצת לנוח.

אור .ס.
15-01-11, 12:12
חברים, אתמול בדקתי ג'ימני לבנה אוטמט שנת 2000 באיזור ר"ג.
הרכב מפורסם בלוח יד 2 כפרטי, יד 5 עם 150 אלף קמ מאוד שמור.

בפועל:
160 אלף ק"מ
בעלים 05 ברשיון הרכב, כאשר משודך לו לפחות העברת בעלות אחת.
הרכב עומד במגרש עפר שסמוך לצומת הפיל בצהלה ת"א מי שמכיר (סוחרים מעמידים שם), מסונדל.
המציג רכב זה התכחש בכל תוקף להיותו סוחר.
הרכב שטוף כללית כולל מנוע וספרי פלסטיקים, אך למרות זאת ניתן לראות כי הרכב סובל מנזילות שמן חריפות, החל מאטם שסתומים ומחז"שים בטימינג ועד למחז"ש אחורי בין הגיר למנוע.
מנוע לא עובד עגול (חוטי הצתה + כויל אחד כנראה)

חלקים אשר צבועים ברכב, ממה שעוד הספקתי לבדוק לפני שהתייאשתי וברחתי:
כל החזית, כלומר 2 כנפיים + מכסה מנוע + דלת ימין, כאמור לא התעמקתי לבדוק מה עוד.
לא עשיתי סיבוב על הרכב ולכן אין לי אינדיקציה נוספת.

צמיגים 215 מקסיס 751 ברשיון.

מחירון 33 המוכר מסכים לשחרר ב37, לכן לא המשכתי לבדוק את הרכב (אולי ברמת סיכון של 25-27 אלף זה יהיה שווה מחשבה)
אז מי שרוצה להכניס את הראש שלו למיטה לא בריאה, יודע עכשיו לאן הוא נכנס, ומי שלא, חסכתי לו טרחה, תרוויחו על הזקן שלי ואל תתביישו לשאול אותי איזה רכבים בדקתי כבר בלוחות
(אני אבדוק עוד הרבה בהמשך השבועיים הקרובים ואולי עוד אחרי, תלוי כמה זמן ימשכו הפעם החיפושים)

אציין ואוסיף כי אין לי בעיה לקנות רכב עם מנוע עייף או גמור לחלוטין, אם מישהו נתקל ויש מחיר שפוי אני מוכן לקחת את ההרפתקא

אור .ס.
15-01-11, 21:23
היי, בדקתי הערב ג'ימני 2000 כסופה במושב בית אלעזרי, הרכב כמובן אוטמט, 180 אלף קמ, של זוג מבוגרים, מחיר נדרש 39 אלף שח לא גמיש בכלל, הרכב יד 3 אצלהם 6 שנים, עבר ממש לפני שבוע ראש מנוע עקב רתיחה, לא טרחתי להניע מנוע ולצאת עם הרכב לסיבוב, כי אין לי את הסכום הנדרש וגם נראה לי מופרז לשלם מעל 34-35 לשנת 2000.

בגדול, האוטו נראה במצב טוב מאוד, רואים שזה לא רכב שהיה בשטח, בהצלחה למחפשים :)

-->