PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בפתרון בעיה בהתקנת הגה כוח

evyakfir
06-01-11, 18:22
טוב אז חרשתי בכל שרשור אפשרי לגבי הגה כוח בסמוראי והבנתי שהכי כדאי זה להתקין תיבת הגה של l200 וכך עשיתי, הבאתי מהדודים שלנו תיבת הגה משאבת שמן ואת כל הצנרת מ אל 200 לאחר כל המתאמים שעשיתי בכדי שהכל ישב כמו שצריך הגעתי לשלב הסופי והוא לסובב את הסוויץ ואז קרה דבר מאכזב, הגה פשוט התחיל להסבוב לבד ימינה ושמאלה בעוצמה ממש חזקה (כמעט שבר לי תיד) אשמח לעזרתכם במידיי הדבר מטריד אותי ומפריע לשלוותי. תודה לעוזרים שבינכם.
נ.ב אי אפשר להתבלבל בחיבור הצנרת מהתיבה למשאבה ולהפך, יש הבדל בקוטר הצינורות.

evyakfir
06-01-11, 21:28
מה זה?? איפה כל המומחים המדוברים?
גיפולוג במילה אחת אכזבה.

patrol01
06-01-11, 21:55
החלף תיבת הגה
הבעיה במוט הפיתול שבתוך התיבה (כנראה שבור) והוא גורם לתיבה להסתובב לבד
אי אפשר לטעות בחיבורי הצנרת וגם אם ההית טועה אז התיבה היתה מתחילה לנזול ולא להסתובב לבד
יש מצב שהתיבה באה מרכב שהיה מעורב בתאונה:?

evyakfir
07-01-11, 05:37
צדיק אחד בסדום.. שאלתי מוסכניק אחד הוא אמר שצריך להיות בתוך הצינור לחץ שסתום חד כיווני האם זה נכון ואיפה השסתום הזה יושב בדיוק..?

shlomomos1
07-01-11, 11:29
צודק "פטרול", הגה כוח מבוסס על סרוו בחוג סגור. תנועה עד הסוף מעידה על זה שהחוג לא סגור (מוט שבור זו אפשרות סבירה). בקיצור תיבה לא תקינה.

evyakfir
07-01-11, 17:02
חברים אולי הבנתם אותי לא נכון כשהתכוונתי לזה שההגה מסתובב עד הסוף אז הכוונה לכך : הנעתי את הרכב במיכל התחיל להתרוקן הוספתי שמן אדום עד שנשאר במיכל כמות מלאה. לאחר מיכן התחלתי לשחק עם ההגה בתקווה להרגיש מרגרינה אך קרה דבר אחר, נגיד וסובבתי ימינה אז ההגה התחיל להנעל ולהיות קשה וממש התחיל לזוז לבד ימינה ושמאלה עד שנינעל לאחד הכיוונים בסופו של דבר ההגה היה במצב הכי ימינה ממש כמו אבן לא יכלתי להתנגד לו אז כיביתי את המנוע

shlomomos1
07-01-11, 17:54
זו בדיוק הבעיה: בהגה כח יש בוכנה המקבלת לחץ הדראולי (שהמשאבה מספקת כל הזמן) מי ששולט עליה זה שסתום פנימי בתוך התיבה הנסגר כשהבוכנה הגיעה למצב הרצוי. מה שאתה מתאר, זה שהשסתום (או המנגנון שמניע אותו) שבור ואז הבוכנה "רצה" לסוף המהלך שלה ונשארת תקועה במצב הזה עם לחץ.

יש הסבר בקישור:
http://www.howstuffworks.com/steering4.htm

evyakfir
07-01-11, 19:23
טוב חברים אז כך: לפני ששאלתי אותכם שאלתי מוסכניק אחד מכפר בסביבה והוא טען שזאת בעיה של חיבורים בצינורות הוא אמר לי להחליף בינהם אך התעקשתי שזאת לא הבעיה כי אי אפשר לטעות, יש בתיבה חור גדול וחור קטן יותר אז פניתי אילכם.. בכל אופן השתכנעתי וחתכתי עם דיסק את הסופיות של הצנרת והלכתי לרתח צנרת שילחים לי אותם..חזרתי הביתה מסוקרן מאוד חיברתי את הכל הוספתי שמן הנעתי את המנוע העוצמתי והופתעתי לגלות שקימבנתי מפעל ליצור מרגרינה... תשמעו זה נפלאה ומרגש שברגע ההגה שלך הופך להיות כמו של ג׳ון דיר:) :) :) חברים תודה רבה על העזרה...!

ishc
07-01-11, 20:00
אני אשמח אם אפשר לבוא לראות את ההתקנה. צור איתי קשר.

Ace2000
07-01-11, 20:10
נשמח לתמונות..

shlomomos1
07-01-11, 20:49
גם אני למדתי משהו חדש.:oops:
אולי ב L200 המשאבה מסתובבת הפוך? זה מסביר את התנועה לסוף טווח בלי לעצור.
סוף טוב הכל טוב.
מברוק, תיהנה מההגה. :D

evyakfir
08-01-11, 03:21
תודה תודה, אני חייב לשתף אותכם זה פשוט מושלם משדרג את הסמוראי בצורה מפתיעה ההגה זז חלק ללא מאמץ מיותר ולכל החוששים מעומס על המנוע אז אל דאגה הוא עובד יופי יופי בלי שום בעיה או ירידת טורים בסרק...
לכל המעוניינים עלות הסיפור מסתכמת בכ 1200 שח לכל היותר ממש גרושים להנאה כזאת..
תמונות אני אשתדל לעלות בקרוב למרות שכבר הכל מורכב אז סביר להניח שהן לא יהיו הכי ברורות..
מי שמעוניין למידע נוסף או עזרה אז בשמחה.. 0543380016-אביתר

נדב42
08-01-11, 10:42
צר לי לקלקל את האופוריה ...

אף פעם לא אהבתי את ההגה של ג'ון-דיר. חסר רגש לחלוטין. אתה יכול לרסק את תפוחי ההגה על הסלעים ולא תרגיש כלום בהגה. אני מעדיף הגה שנותן לך להרגיש מה קורה שלם למטה...
אם אכן זה המצב, אני היית מחפש לעשות השתלה מרכב קצת יותר קרוב במשקל לסמוראי ...

אלו היו ה- 7 אגורות שלי ...

נדב.

evyakfir
08-01-11, 10:52
אוקי לקחתי לתשומת ליבי את עניין הגון דיר ... אבל מכאן צצה לה שאלה האם באמת תפוח יכול להשבר מסבוב הגה בין סלעים?? אם כן אז מפחיד.. ודבר שני יש איזו שהיא המלצה לגבי משאבה פחות חזקה שעובד יפה בסמוראי??*

RAMURAI
08-01-11, 11:18
כן. משאבה של ויטרה 8 שסתומים+התושבת. ואם כבר שינוי אז תיבה של גימני גם. שילוב מנצח, מניסיון.

ishc
08-01-11, 11:47
תיבת הגה של ג׳ימני מתאימה אחד לאחד ומשאבה של ויטרה 8 שסתומים או של ג׳ימני יהוו את ההסבה הכי קלה אבל מאוד קשה להשיג את החלקים הנ״ל ובדר״כ המחיר שלהם יוצא כפול ממה שהבחור דיבר. רמי כמישהו שיש לו לא מעט ניסיון הסמוראים האם ההסבה עם חלקים של L200 היא באמת לא פיתרון טוב (סה״כ יש L200 בשפע)?

evyakfir
08-01-11, 11:55
רמי אני אשמח אם תוכל לפרט לגבי ההיתרונות וחסרונות של ההסבה בחלקים שלL200?
בכל אופן מימה שאני קראתי בשרשורים קודמים ההבדלים הם במחיר ובעבודה של המתאמים..! אשמח להסבר.;)

ishc
08-01-11, 12:09
אביתר איך פתרת את בעיית הזרוע פיטמן?

RAMURAI
08-01-11, 12:14
זה נכון שהחלקים של הסוזוקים(גימני וויטרה) לא ממש כמו L200.

אבל מערכת היגוי זה לא ממש משחק. לכן מוממלץ/רצוי להרכיב דברים שיותר מתאימים ובנוים לדבר(בלי שום מילה רעה על מערכות של L200). אין לי ניסיון בתיבה/משאבה שלהL200(בנתיים;)). לפי מה שאני יודע יש פה כאלה שעשו את הדבר. שווה לחפש אותם, למי שרוצה להתנסות.

נדב42
08-01-11, 12:37
אוקי לקחתי לתשומת ליבי את עניין הגון דיר ... אבל מכאן צצה לה שאלה האם באמת תפוח יכול להשבר מסבוב הגה בין סלעים?? אם כן אז מפחיד.. ודבר שני יש איזו שהיא המלצה לגבי משאבה פחות חזקה שעובד יפה בסמוראי??*

תפוח לא יישבר בגלל המשאבה, ובשביל לשבור חלקים במערכת ההגה צריך להכנס בסלעים באלימות רבה. הבאתי את זה רק כדוגמא לחוסר הרגישות של הגה הג'ון-דיר.

אני חושב שעבור כל מי שמחפש גם להינות מהנהיגה עצמה, יש חשיבות רבה לרגש ולמשוב של ההגה, ומשאבה חזקה מדי מאבדת את שניהם ...

אגב, פתרון קל בהרבה להקל את קלות הסיבוב של ההגה הוא, תתפךאו, כיסוי הגה טוב.
זה לא ברמה של הוספת הגה כוח איפה שאין, אבל זה הרבה יותר משמעותי ממה שחושבים.

הכיסוי החביב עלי הוא כיסוי מעור אמיתי של HR, דגם נאפה, קיים באוטו דיפו/אייס בשלושה צבעים: קרם, אפור ושחור, עולה כמאה זוזים.

הנה תרמתי עוד 7 אגורות ...

נדב.

evyakfir
08-01-11, 13:00
לא יעזור אף כיסוי ברגע שאתה צריך להסתובב בשטח במקום אתה מסיים ולאחר מכן אתה אומר רבאק מה היה כל כך קשה ליבא סמוראים עם הגה כוח.. מה שבטוח אחרי ההתקנה המופלאה הזאת אני לא אסתכל על שום כיסוי... בקשר לזרוע פיטמן: זרוע פיטמן של מיצובישי מגיעה עם תפוח דבר שהפוך מהזרוע של סוזוקי אז פשוט חתכתי את הסופית של המוט שמתחבר לפיטמן וגם את הסופית של הזרוע פיטמן של הסמוראי ולאחר מדידה מדוייקת ריתכתי את הסופית של הפיטמן מהסמוראי למוט שמתחבר לפיטמן.. יושב ממש בול.. ממליץ לגשת לרתך מקצועי שיעשה זאת..!

ishc
08-01-11, 13:49
אחי בקטע בטיחותי לגמרי. ריתוך על מוט שפור הוא רעיון רע לאללה מבחינת חוזק. אני עשיתי הסבה לתפוח פריק וגם עליה אני לא סומך במאה אחוז וזה רק עניין של זמן עד שאני אשנה את זה

omri_t
08-01-11, 14:52
בקשר לזרוע פיטמן: זרוע פיטמן של מיצובישי מגיעה עם תפוח דבר שהפוך מהזרוע של סוזוקי אז פשוט חתכתי את הסופית של המוט שמתחבר לפיטמן וגם את הסופית של הזרוע פיטמן של הסמוראי ולאחר מדידה מדוייקת ריתכתי את הסופית של הפיטמן מהסמוראי למוט שמתחבר לפיטמן.. יושב ממש בול.. ממליץ לגשת לרתך מקצועי שיעשה זאת..!

לא מומלץ בכלל- זה כבר לא קומבינה- זו סכנת נפשות....
(אם אני מבין נכון- ריתכת על יציקה)

evyakfir
08-01-11, 20:07
לא מומלץ בכלל- זה כבר לא קומבינה- זו סכנת נפשות....
(אם אני מבין נכון- ריתכת על יציקה)

אני אבדוק זאת לעומק אבל מה שבטוח נעשת עבודה יסודית בריתוך כלומר פאזה משני צידי הריתוך עם אמפר גבוה קיצר עבודה מקצועית... דרך אגב קומבינה העלה תמונות של המוט שהוא בנה וראיתי שהוא עשה זאת מצינור מגולבן חלול אז הסקתי שעדיף כך.. יכול להיות מאוד שטעיתי.. שוב אומר אני אבדוק זאת או שהמומחים יגיבו ויתנו מניסיונם..

מורי
09-01-11, 07:46
לא יעזור אף כיסוי ברגע שאתה צריך להסתובב בשטח במקום אתה מסיים ולאחר מכן אתה אומר רבאק מה היה כל כך קשה ליבא סמוראים עם הגה כוח.. מה שבטוח אחרי ההתקנה המופלאה הזאת אני לא אסתכל על שום כיסוי... בקשר לזרוע פיטמן: זרוע פיטמן של מיצובישי מגיעה עם תפוח דבר שהפוך מהזרוע של סוזוקי אז פשוט חתכתי את הסופית של המוט שמתחבר לפיטמן וגם את הסופית של הזרוע פיטמן של הסמוראי ולאחר מדידה מדוייקת ריתכתי את הסופית של הפיטמן מהסמוראי למוט שמתחבר לפיטמן.. יושב ממש בול.. ממליץ לגשת לרתך מקצועי שיעשה זאת..!

לפי דעתי הבחור מתבלבל במונחים,והוא התאים את זרועות ההיגוי.(אני מאוד מקווה שכך...)
הכי טוב תעלה תמונה של מה שבנית.

-->