PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת מסלול

גיא
01-11-04, 23:44
האם המסלול השחור ממצפה רמון לכיוון מזרח, מעלה נוח , דרב-אל-סולטן וכו , נחל נקרות לעין יהב ,

הוא אחד מהמומלצים למטייל הבודד ברכב בודד ?

לא מדובר על עכשיו אלא עוד חודש אולי. לא ביום גשום ולא לחפש אתגרים. רק לחפש את עצמי.

עשיתי את המסלול לפני 3 שנים ואני לא ממש זוכר אותו. זכורה לי מדרגה אחת בירידה בנקרות ואולי גם משהו מיד אחרי מעלה נוח .. זה נכון ?

בכל מקרה, לא משהו שסמוראי סטנדרטי עם נהג לא מיומן לא עשה לבד ...
תודה.

PW
02-11-04, 05:06
יש כמה נקודות תורפה במסלול שתיארת: מעלה נוח כשמו כן הוא בדרך כלל, אבל מצריך תשומת לב ועלייה נקיה מטעויות נהג, במיוחד שאתה לבד וללא מכוון.
בקעת טריפה יכולה להיות בוגדנית....במיוחד הירידה אחרי מעלה נוח והעלייה מייד אחריה. מעלה מרזבה (שאתה כמובן עושה אותו בירידה) מצריך בניה ומכוון קרקעי, גם לנהגים מנוסים. זו התורפה הגדולה ביותר בנתיב שתיארת. טעות שם יכולה להסתיים בשפוע צד והתהפכות שמאלה לוואדי.
למה שלא תחפש אותך בנחל נקרות עד הערבה? או נקרות -אבוס - צרורות וקצרה מואה?.....

גיא
02-11-04, 08:39
הי,

מעלה נוח רק עוצרים לקפה ... אני מגיע על המצוק וממשיך .. אבל אני מקבל את העניין של מרזבה.

נחל נקרות לכל האורך הוא יותר פשוט ?

ד ו ר ו ן
02-11-04, 09:28
גיא,
שוב,זה עניין של נסיון ובטחון בעצמך.
אתה נוסע רכב אחד לבד או לבד לגמרי-רכב אחד ולבד ברכב?
אני יכול להגיד בבטחון שאחרי כ"כ הרבה פעמים שהייתי שם אין לי חשש לעשות את הנקרות לבד.
המכשולים שם (אם בכלל) הם באופי שתוקע אותך קדימה אחורה ולמעט אם יש לך נטייה לנסוע מהר בחלק הפתוח הסיכוי להתהפכות קטן במכשולים שהנחל הזה מציע,יותר עניין של תשומת לב לגבי נסעיה בקטעים הטכניים שיש בחלק מהמסלול.
נק' לתשומת לב הן מעלה\מורד דקלים(מדרגה בסיבוב) ואולי "המדרגה" של הנקרות שאישית אני לא מבין מה הביג דיל שעשו ממנה,בנוסף,הירידה מקצרה לערבה,הצלבות לא היסטריות.
כנ"ל לגבי המסלול מעל המכתש וכנ"ל לגבי המסלול לבקעת אבו-טרייפה.
לא היה לי שום חשש או מחשבה שנייה כשיצאתי לבד לשם לעזור לחבר שנתקע עקב שבר אדיוטי ברכב-אגב,הוא נתקע בין אבו-טרייפה לנוח,ישב ושתה קפה עד שהגענו.

לדרב-אל-סולטן בחלק מהצומת שעל הרכס לכיוון הערבה לא הייתי מתלהב לנסוע לבד ברכב,המדרגה שם לפני המרזבה היא אתגר בטיחותי ולא יותר,אין אתגר של עבירות אלא בטיחות והמצב שלה לא משהו.

נמרוד
02-11-04, 11:14
בשבת או ביום חול?

דארב-א-סולטן הוא פשוט פרוזדור בין שטחי אש שמאפשר לך טיול בכל זמן. נקרות הוא כן שטח אש, לאו דווקא פעיל אבל בכל זאת זה אומר רק בשבת - ואז אתה גם לא תהיה לגמרי לבד.

מה זה בכלל "מסלולים מומלצים למטייל הבודד ברכב בודד" ??? אני חושב שהזכות להמציא קטגוריות מסלולים חדשות בישראל שמורה לאבירם ברקאי :lol:

eran4x4
02-11-04, 11:24
נקרות הוא כן שטח אש, לאו דווקא פעיל אבל בכל זאת זה אומר רק בשבת - ואז אתה גם לא תהיה לגמרי לבד.

נכון נקרות מסומן כשטח אש, למיטב ידיעתי לא פעיל לחלותין, מטילים שם כל הזמן, כל ימי השבוע

נמרוד
02-11-04, 11:26
נקרות הוא כן שטח אש, לאו דווקא פעיל אבל בכל זאת זה אומר רק בשבת - ואז אתה גם לא תהיה לגמרי לבד.

נכון נקרות מסומן כשטח אש, למיטב ידיעתי לא פעיל לחלותין, מטילים שם כל הזמן, כל ימי השבוע

ואללה? חברות טיולים עוברות שם כל יום? אם כן, זה מספיק טוב בשבילי.

גיא
02-11-04, 12:43
אז ככה .. אבירם ברקאי .. באופן אישי מכיר אותו , איש נחמד. אבל הוא מרשה לי להכריז על קטגוריות.

המסע לחיפוש עצמי שקוק חושב עליו זה משהו שאני כבר מעל שנה מפחד לעשות.

עכשיו מתחיל להגיע האומץ .. ( כניראה כשהאוטו בסדר .. )

מה שאני מחפש הוא בעיקר שבילים ארוכים שהבם הסיכוי לפגוש מישהו נודניק הוא קטן. מקסימום אומרים שלום שלום וממשיכים כל אחד לדרכו.
לא מחפש שום אתגרים. מדרגה כמו של ערוד זה המקסימום שאני מוכן. אפילו שיש לי כננת ואני מתכוון לקחת איתי 30 אולי 40 צמיגי ספייר :twisted:

הרעיון הוא שום עבירויות ואתגרים חוץ מהלבד

חשבתי לנסוע בחופשת חנוכה. לא יודע אם הצבא נח גם אבל דברים כאלו אני אברר עם מתא"ם ובכל מקרה אני גמיש ויכול להזיז את זה יום לפה או לשם .. שבוע לפה או לשם ...

המסלול שחשבתי עליו הוא בערך 50 ק"מ של שביל. אני לא אוהב לנסוע מהר ובטח לא אחרי מקרה אורי. ובטח לא מדרגות ושפצים שגם ככה אני לא אוהב. ( אתה זוכר נימרוד איזה פחדן אני ? )

asafk
02-11-04, 13:50
חשבתי לנסוע בחופשת חנוכה. לא יודע אם הצבא נח

לא ינום ולא יישן שומר ישראל.. הצבא מתאמן בשנים האחרונות גם בחנוכה, סוכות, ופסח. בנקרות במילא לא יורים, וגם את מתאמנים שם, זה לא באש, ואפילו לא טווח בטיחות של ירי. מקסימום תפגוש שיירה מ"הפועל שושו" או"מכבי שושו" נוסעים בנקרות. באזור שער נקרות יש מחסום לכיוון נחל מישר. אל תעבור אותו לנחל מישר בלי אישור. זה יכול להיות באמת לא נעים. אם תשאל את המתא"מ, יש סיכוי טוב שיאמרו לך לא לנסוע, למרות שהם משתדלים לפנות אזורים כמו נקרות בחנוכה וחוה"מ.
מירידה במעלה נוח ממש אין לך מה לחשוש. אתה יכול להתחיל בשדה בוקר- סביב נחל צין (דרב א- סולטן), ולחתוך לרמון דרך בקעת אבו- טריפה ונוח, ומשם לנקרות, או ממצפה על השביל נוף לנוח ולהמשיך אותו דבר.

אסף.

גיא
02-11-04, 14:17
אני ממש לא חושש מהמדרגה של נוח. אני עולה אותה בלי להזיז אבנים. ( גם לא חצץ .. )

בדקתי את זה בערך 12 פעמים :twisted:

תודה על המידע.

עירא
02-11-04, 17:18
האזור של נחל נקרות הוא בהחלט שטח אש צבעי פעיל.
אבל כמו שערן ואסף כתבו, אש אין שם.
באופן רישמי מותר לטייל שם במסלול הרגלי (קצת צפונית למסלול הרכוב) ויש קטע קטן ששני המסלולים מצטלבים (לייד החניון לילה בגב חולית). הקטע הזה הוא חלק משביל ישראל ומותר להליכה בכל זמן שהוא.
לגבי מה שאסף כתב לא להמשיך לאזור המישר, אני יכול רק לחזק את המלצתו, זה ממש מסוכן.
עירא

חכמולוג
02-11-04, 18:47
מה שאני מחפש הוא בעיקר שבילים ארוכים שהבם הסיכוי לפגוש מישהו נודניק הוא קטן. מקסימום אומרים שלום שלום וממשיכים כל אחד לדרכו.

המממ :roll: :roll: :roll: לשם כך תצתרך לפרק את כל המראות ברכב!!!!!

גיא
03-11-04, 02:06
למה ?

אתה מתכוון לנסוע מאחורי ?

ד ו ר ו ן
03-11-04, 02:33
בשנה שעברה דיברתי ארוכות עם מתא"ם דרום לתאם טיול באמצע השבוע.
נקרות לשיטתם עובר בדיוק בגבול של שטח אש של ראפ"ל שבכללי נמצא באזור הר כיפה-מישר-נחל חדב.
היה לבחורה במתא"ם די קשה לשחרר הצהרה אבל בסופו של עניין אישרה לנוע שם באמצע השבוע-ובמדובר על אמצע שבוע חול,לא חג ולא נעליים.
הסיבה היחידה שהיא חשבה אולי לסתייג מהנסיעה היא השטח אש מדרום ומזה שהקו יורים והכיוון לגיחות שנכנסות הוא מכיוון נקרות לכיוון דרום.

לפי הכרותי יש לא מעט חברות טיולים שעובדות בדרך הבשמים במשך כל השנה בכל ימי השבוע.

גיא
03-11-04, 11:30
אתה אומר שבכללי ניתן לנוע שם ללא אישור מקדים בכל ימי השנה ?
נחל נקרות לפי מה ?
הנחל עצמו ?
מסלול שחור+אדום ?

זה מידע טוב !

ד ו ר ו ן
03-11-04, 18:08
נקרות ע"ב דרך הבשמים ממכתש רמון ועד למואה.
שים לב שהדרך בשלוחת עומר לכיוון קצרה עוברת בדיוק על הגבול של שטח האש וניתן לראות את החביות שמסמנות את גבול שטח האש.
זה מה שאמרו לנו שנה בשנה שעברה,רוצה להיות סופר שקט? תצלצל אליהם שוב,תתכונן לתשובה שלילית עוד לפני שבכלל שאלת משהו, איך שתגיד "שלום" בהתחלה של השיחה.. ורק אח"כ שיחה עיניינית.

חברות טיולים באזור הנגב נוסעות קבוע במסלול של דרך הבשמים באמצע השבוע.

yoav
05-11-04, 19:14
גיא - מבחינת עבירות: עשינו את מכתש רמון- נקרות- מואה (דרך הבשמים בקיצור) לא מזמן- ואני בהחלט נהג מתחיל בג'יפ נטול יומרות (סמוראי בסיסי)- שום בעיה לא היתה בדרך. וכל היום הזה, אף שהיתה שבת נעימה, פגשנו שני רכבים- שלום שלום וזהו :lol:
בכל מקרה- כשאתה כבר נוסע לבדך- שים בזיכרון של הפלאפון את המספרים שלנו הדרומיים- לכל צרה שלא תבוא. :shock:

גיא
06-11-04, 01:53
יואב, לפני חצי שנה או פחות נסעתי במסלול ההפוך, ממואה למכתש.
אני מכיר את הדרך בגדול.

אגב, מצאנו שם איזה כביש סופר מושקע פתאום באמצע החיים ... זה בטח של הצבא ... ?

לגבי המספר טלפון שלך, ידוע לך שאין קליטה שם ? ...
תודה בכל מקרה, אני ארשום.

boaziko
06-11-04, 02:06
גיא, אני עשיתי טיול לבד ברכב בודד למשך ארבעה ימים באזור המכתש. באוגוסט האחרון באמצע השבוע. אז קודם כל תדע שלגבי השאיפה להיות עם עצמך המטרה הושגה - לא ראיתי ג'יפ אחד לאורך כל הטיול, המטילים היחידים שראיתי היו ארבעה רוכבי אפניים שחלפו ליד האוהל שלי בלילה בנחל צין. אפילו ג'יפ של פקח לא עבר. אבל שוב - זה היה באוגוסט בימי חול.
אז ההתבודדות באמת הושגה אך אני חייב להודות שהעדר מוחלט של מטילים העיב לעיתים על תחושת הבטחון..
לגבי המסלול שאתה מחפש - האזור הוא בחירה נכונה לטעמי, התגובות שקיבלת די כיסו את השאלות שלך אך אני אדגיש מספר פרטים:
המסלול השחור ממצפה רמון לכיוון מעלה נוח כן עובר בחלקו בשטח אש, ומבחינת תיאום שטחי האש הם לא מאפשרים כניסה, אלא אם כן יש אישור ספציפי לזמן נתון בו הם מודאים שאין פעילות בשטח (ואני לא בטוח שמשהו יטרח ויעשה את זה לבקשתך), לעומת זאת באופן לא רשמי הפקחים של המכתש אומרים - סע!
המסלול הכחול ממעלה נוח צפון מזרח לכיוון שלוחת צלמון דרך בקעת טריפה עובר במרכז שטח אש ומונע למעשה את החיבור בין המכתש לשלוחת צלמון.
האפשרות הנותרת להגיע לנחל נקרות מכיוון המכתש היא דרך מעלה דקלים (קצת עבירות - שתי מדרגות בירידה)
הפתרון שהייתי מציע לך - תתחיל את הטיול בירידה מממדרשת שדה בוקר - נחל צין - נחל חווה - שלוחת צלמון - מרזבה - נקרות. עד כמה שאני יודע - מסלול פנוי משטחי אש. (תוודא בכל זאת)
המכשול במסלול - שתי מדרגות בירידה למרזבה (בעיתי אך אפשרי - תפעיל שיקול דעת!)
המשך לדרך הבשמים מאד מומלץ.(מכשול - מדרגה אחת בירידה לנחל קצרה. אם אתה מיומן אין צורך במכוון)
עוד מסלולים אפשריים במכתש נקיים משטחי אש - ההמשך של נחל נקרות לכיוון דרום מערב, ירידה מכביש המכתש לכיוון מעלה ערוד (מסלול כחול), וחזרה ממפער ערוד לכיוון צפון מזרח (מסלול שחור) עד לכביש. אל תתפתה למעלה רמון :wink: ...
הטיול לבד הוא חוויה מיוחדת אך לא תמיד שלווה - הפחד מתקלה כל שהיא מלווה תמיד (לפחות כך היה לי) אך הוא עוזר לא לעשות שטויות. הלינה לבד היא הרפתקה בפני עצמה.. לטוב ולרע..
תשאיר מסלול יומי אצל משהו שבקשר איתך. תתאם שטחי אש - האש בשטחים האלה היא לאו דוקא 5.56... :shock: .
תנסה ליצור קשר עם הפקחים של השמורה ותיידע אותם על הטיול שלך. תמנע מכניסה ללילה.
ההמלצה שלי היא לטייל באזורים שאתה פחות או יותר מכיר. עדיף- יותר.
קח את הזמן, תתענג על הבקרים בחניונים (אגב חניונים - ישנם באזור הרבה חניוני לילה - אם אתה רוצה להתבודד, לך למבודדים. חניון הר ארדון מדהים כשהבן אדם הכי קרוב הוא במצפה).

יאללה, תהנה :D .

ד ו ר ו ן
06-11-04, 10:59
המסלול השחור ממצפה רמון לכיוון מעלה נוח כן עובר בחלקו בשטח אש, ומבחינת תיאום שטחי האש הם לא מאפשרים כניסה, אלא אם כן יש אישור ספציפי לזמן נתון בו הם מודאים שאין פעילות בשטח (ואני לא בטוח שמשהו יטרח ויעשה את זה לבקשתך), לעומת זאת באופן לא רשמי הפקחים של המכתש אומרים - סע!:D .
קצה שטח "נתירים" של אזור בורות הקצינים,בין הבורות לשביל יש בסיס חימוש גדול מאד,אש לא תהייה שם,אם מישהו יטעה בכיוון של הירי ויגיע לשם את הפיטרייה יראו עד ב"ש.

המסלול הכחול ממעלה נוח צפון מזרח לכיוון שלוחת צלמון דרך בקעת טריפה עובר במרכז שטח אש ומונע למעשה את החיבור בין המכתש לשלוחת צלמון.:D .
כנ"ל,קצה שטח נתירים של הלשבייה של בה"ד 1, אין שילדות וכו'.

עוד מסלולים אפשריים במכתש נקיים משטחי אש - ההמשך של נחל נקרות לכיוון דרום מערב, ירידה מכביש המכתש לכיוון מעלה ערוד (מסלול כחול), :D .

אני מניח שהתכוונת למעלה אפור ולא למעלה ערוד,כניסה למה שנקרא גם "השביל הגיאולוגי". המשך הנקרות לכיוון דר' מע' נמצא מחוץ למכתש,ההסבר שלך לא מסתדר במיוחד משום שנקרות מערב הנו על הגבול של אחד משטחי האש הפעילים ביותר באזור,הרבה רעש של מטוסים יש שם באמצע השבוע.
עד לפני כמה שנים הופיע במפות צבאיות כ"שטח נגוע מצרר" ואיך הם החליטו שהוא נקי עכשיו רק אלוהים יודע.

boaziko
06-11-04, 20:44
דורון, אני לא מתמצא בשימוש שצה"ל עושה בשטחי האש המסומנים, אני רק מעביר לגיא אינפורמציה של אישורי מעבר שלא ניתנו לי בטיול שהזכרתי בשני המסלולים האלה. ייתכן שגם שטח אש מסומן יהיה בטוח למעבר ברגע נתון, וייתכן שלא.. בסיס תחמושת, בסיס הכנה לפקידות פלוגתיות, בסיס מ"שקי ממטרות, לא יודע, מה שאני יודע, זה שגיא רוצה לעשות טיול לבד, ומבחינתי וממה שהבנתי מגיא הוא רוצה שקט ומינימום סיכונים- כניסה לשטח אש מסומן באמצע השבוע מתוך הנחה שאין שם ירי כי זה בסיס תחמושת, למרות שהמרכז לתיאום אומר לך "אל תכנס יש פעילות", לא כל כך משיג את המטרה של שקט נפשי. (אגב, גם טיול אתגרי לא אמור לכלול בתוכו התחמקות מפגזים).
לגבי המסלול לכיוון מעלה ערוד - אני לא מבין בדיוק למה אתה מתכוון אז אני אסביר למה אני מתכוון - מפה 18. יש ירידה מכביש המכתש ליד קילומטר 83 למסלול כחול , בתחילתו יש חניון לילה, המסלול הכחול יורד בכיוון כללי דרום מערב ומגיע ליד מפער ערוד למפגש עם מסלול המסומן בשחור. המסלול השחור עולה בכיוון כללי צפון מזרח עד למפגש עם הכביש בקילומטר 89. אני לא מבין לאיזה מעלה אפור אתה מתכוון ולפי המפה המסלול אינו עובר בשום חלק בשטח אש.
בקיצור מסלול מעגלי, בלי אתגרי עבירות קיצוניים, חניוני לילה מבודדים בעומק השטח, ונוף מכתש. עד כמה שאני מבין - אופציה למה שגיא מחפש.
אם אני טועה והמפה טועה והמסלול עובר בשטח אש - שמישהו יתקן ויזהיר.

ד ו ר ו ן
06-11-04, 21:55
דורון, אני לא מתמצא בשימוש שצה"ל עושה בשטחי האש המסומנים, אני רק מעביר לגיא אינפורמציה של אישורי מעבר שלא ניתנו לי בטיול שהזכרתי בשני המסלולים האלה. ייתכן שגם שטח אש מסומן יהיה בטוח למעבר ברגע נתון, וייתכן שלא.. בסיס תחמושת, בסיס הכנה לפקידות פלוגתיות, בסיס מ"שקי ממטרות, לא יודע, מה שאני יודע, זה שגיא רוצה לעשות טיול לבד, ומבחינתי וממה שהבנתי מגיא הוא רוצה שקט ומינימום סיכונים- כניסה לשטח אש מסומן באמצע השבוע מתוך הנחה שאין שם ירי כי זה בסיס תחמושת, למרות שהמרכז לתיאום אומר לך "אל תכנס יש פעילות", לא כל כך משיג את המטרה של שקט נפשי. (אגב, גם טיול אתגרי לא אמור לכלול בתוכו התחמקות מפגזים).
חלילה,אני לא בא לתקן אותך רק מסביר למה הפקחים נוטים להתעלם ממי שנכנס לאזור הזה.

לגבי המסלול לכיוון מעלה ערוד - מעלה ערוד לא מתחבר לכביש שעובר במכתש,בגלל זה לא הסתדר לי התאור שלך אני לא מבין בדיוק למה אתה מתכוון אז אני אסביר למה אני מתכוון - מפה 18. יש ירידה מכביש המכתש ליד קילומטר 83 למסלול כחול , הירידה הזו מהכביש נמצאת מחוץ למכתש,שוב,בגלל אי ההתאמה בין סיפור הדרך לצבעים ניסיתי להבין למה אתה מתכוון.בתחילתו יש חניון לילה, המסלול הכחול יורד בכיוון כללי דרום מערב ומגיע ליד מפער ערוד למפגש עם מסלול המסומן בשחור.

גיא
06-11-04, 23:30
חבר'ה , ..

בבקשה. אני לא מכיר את השמות של המקומות אז אם אפשר ..נ.צ. ... יהיה טוב.
תודה.

כמו כן, אם אפשר צילום של המדרגות המדוברות שיהיה לי מושג אם הייתי שם או לא ואם זה גדול עלי או לא ...

שוב, תודה.

yoav
07-11-04, 00:15
המדרגות של דרך הבשמים- בכניסה לנקרות ובמורד מעלה דקלים:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=5356&start=40

גיא
07-11-04, 00:48
אופס ...

עניתי לא בשירשור הנכון...

לפי התמונה זה לא ניראה רציני. זה פחות מעשוש .. ?

yoav
07-11-04, 08:20
השבתי לך בשרשור ההוא... :lol:

boaziko
07-11-04, 14:57
גיא, אני חוזר לשרשור הזה כיוון שהדיון כאן הוא לא על המסלול, אלא על המסלול למטייל בודד ברכב בודד.
המדרגה בסולטן בעייתית בגלל שיפוע צד. אני מסכים עם זאביק - אל תעלה אותה. לגבי הירידה.. זה די תלוי בך, אני ירדתי אותה מספר פעמים בצורה איטית ונעימה בלי שום תקלה גם ביום וגם בלילה, ולמרות זאת נמנעתי מלרדת אותה כשהיתי לבד לגמרי בטיול שהזכרתי קודם. יש שם שפ"צ וואדי קטן, פודרה חלקלקה על הסלעים. החלקה קטנה עלולה להסתיים על הצד, בצד השביל. לעומת זאת בטיול אחר (גם ברכב בודד אבל עם עוד אדם ברכב) ירדנו את המדרגה עם בניה נכונה בקלות. בלילה.
אין מה להבהל מהמדרגה הזאת בירידה, היא פשוטה כשיש מכוון, אבל הפרמטרים לכל מכשול משתנים בצורה קיצונית כשאתה לבד. אתה כבר תכיר את התחושה... :wink: הפחד מוכפל..
אבל משנה הזהירות הזה יאפשר לך טיול יחסית שליו. וזה מה שאתה מחפש.

KOOKE
14-11-04, 01:40
גיא

כל הזכויות שמורות... :D :D :lol:

בכל אופן את המדרגה במרזבה אני לא הייתי יורד לבד..

שלמה

-->