PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת ג'יפ ראשון

sanka
08-01-11, 16:16
אני מחפש כבר קרוב לשנה גיפ (בעיקר בראש ובאינטרנט).
כרגע אני די נעול על פג'רו שנת 99/2000 או ויטרה 98 פתוח ידני
אבל שמעתי שהפג'רו מאוד יקר מבחינת תיקונים וביטוח
לעומת הויטרה אז אני בבלבלות רצח.
אני ישמח לקצת סדר בראש מחבר'ה שבטוח מיבינים יותר ממני
בגדול יש לי בתקציב 45,000 רק לרכב ויש בצד עוד קרוב ל-10,000 לשאר הדברים
והבקשות היחידות שלי מהרכב שיהיה פתוח וידני כל השאר חליק
תודה מראש

שגיא S
08-01-11, 16:29
הויטרה של שנת 98 (לא הגראנד) מופיעה ברישיונות כרכב פרטי, דבר שמוזיל את הביטוח והטסט.

כמו כן מנוע 1600 בנזין מול 2500 דיזל.
החלקים לויטרה כנראה זולים יותר משל הפאג'רו
השיפורים לויטארה זמינים יותר מאשר לפאג'רו וגם זולים יותר (נעילות קדימה, שיפורי מנוע וטרנספר, מתלים וכו')
וגם יותר קל למצוא אנשים שמתעסקים עם הכלים האלו.

מה שכן - לפאג'רו אפשר להכניס 31 בקלות, ובויטארה פשוט אי אפשר בצורה חוקית לגיטימית.

אני הייתי הולך על הויטארה, ב10000 שקל שיש לך שם בחשבון פקמ ומחכה עד שתדע מה הרמת שטח שלך..ואז משפר אותה בהתאם ;)

בהצלחה...!

נדב42
08-01-11, 17:22
טוב, אני כמובן בעד הויטארה, אבל:

א. יש ממש בודדות מודל 98, ולא בטוח שיש פתוחות - אני ממליץ להרחיב את תחום השנתונים קצת יותר, אבל רק עם מנוע 16 שסתומים (חזק וחסכוני יותר) - מאמצע 95 למיטב ידיעתי. הרבה יותר משמעותי מצב הרכב הספציפי מאשר עוד שנתיים ברזומה עם טיפול טוב ...
ב. הויטארה הקצרה היא מאוד קצרה, צפופה במושב האחורי וכמעט נטולת בגאז' - בדוק היטב שהמידות מספקות אותך ...

נדב.

sanka
08-01-11, 18:49
ואללה תודה על התשובות ואת שני הרכבים אני מכיר מבחינות מידות יש לחברים שלי את שניהם אבל רצית לדעת יותר מבחינת נתונים של ביטוח והוצאות שוטפות

נדב42
08-01-11, 19:13
מהבחינה הזו אין תחרות לזוקונים ...

מנוע קטן => אגרות וביטוחים זולים יותר, צריכת דלק צנועה יותר
מצאי נרחב של חלקי חילוף תחליפיים ומשומשים, וגם חלקים מקוריים חדשים נמכרים במחירים שפויים יחסית למלוכסנים האחרים (לא אמרתי זולים, אבל שפויים)...

יש לויטארה נקודת תורפה מכנית שחשוב לדעת עליה - הסרן הקדמי עשוי אלומיניום (יש להשיג מברזל בזוקי-פרו :-P) והוא רגיש לא רק למכות מסלע מזדמן אם אין מיגון, אלא גם למכות כוח בנחיתה מהצלבה. לא צריך להבהל מזה, אבל אם תקנה ויטארה אתה מוזמן אלי להדרכה של חצי שעה ואז זה לא יקרה לך ...

ItayWitzer
09-01-11, 09:54
מהבחינה הזו אין תחרות לזוקונים ...

מנוע קטן => אגרות וביטוחים זולים יותר, צריכת דלק צנועה יותר
מצאי נרחב של חלקי חילוף תחליפיים ומשומשים, וגם חלקים מקוריים חדשים נמכרים במחירים שפויים יחסית למלוכסנים האחרים (לא אמרתי זולים, אבל שפויים)...

יש לויטארה נקודת תורפה מכנית שחשוב לדעת עליה - הסרן הקדמי עשוי אלומיניום (יש להשיג מברזל בזוקי-פרו :-P) והוא רגיש לא רק למכות מסלע מזדמן אם אין מיגון, אלא גם למכות כוח בנחיתה מהצלבה. לא צריך להבהל מזה, אבל אם תקנה ויטארה אתה מוזמן אלי להדרכה של חצי שעה ואז זה לא יקרה לך ...

סרן קדמי , לויטרה? אולי תבדוק שוב?

נדב42
09-01-11, 10:45
סרן קדמי , לויטרה? אולי תבדוק שוב?

אכן, סרן קדמי מברזל לויטארה, אפילו לרכישה פה בארץ הקודש ...
הנה כאן: http://zukipro.co.il/vitara/סרנים-ובלמים.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=95&category_id=28
אפשר גם להזמין אותו כבר נעול מראש, אוטומטית או ARB ...
שלי כבר בדרך (במקרה שלי רק בית סרן ואיבר שלישי, ARB כבר יש ...), יגיע עוד 3-4 שבועות ...

-->