PDA

צפייה בגרסה מלאה : מי יודע מהם חניוני הלילה הפופולרים ביותר בארץ?

joedavni
10-01-11, 17:00
ברור שזה משתנה מעונה לעונה, אבל מי יודע באילו חניוני לילה ישנים הכי הרבה ג'יפאים? ובאילו ישנים הכי הרבה בעלי מכוניות פרטיות?

נמרוד
10-01-11, 21:06
שאלה מוזרה... מה זה משנה? אתה עורך מחקר?

joedavni
10-01-11, 22:01
שאלה מוזרה... מה זה משנה? אתה עורך מחקר?
אכן מדובר במחקר לצורך שיווקי.

נמרוד
11-01-11, 08:58
חניוני לילה במובן המקובל פה באתר הם חניוני לילה מוגדרים של הרט"ג בשמורות הטבע, שהם בדרך כלל לא יותר מחלקת אדמה מיושרת פחות או יותר, מוקפת אבנים ועם שלט. אפשר לדבר על פופולריות רק בחגים סוכות ופסח, בשאר ימות השנה הם נטושים, גם בערבי שבת לא בטוח שתמצא בהם תמיד קבוצת ג'יפאים. מן הסתם, החניונים שצמודים לכבישים הם אלו שפופולריים יותר באופן כללי. אלו שנמצאים בעומק השטח משמשים רק ג'יפאים ובתדירות נמוכה יותר. בנוסף, תזכור שאין מגבלה ללינה מחוץ לשמורות טבע. אני יכול להגיד שחלק גדול מלילותי בטיולים במהלך השנים ביליתי לאו דווקא בחניון מסומן של הרשות, אלא מחוץ לשמורות.

האם אתה שואל לגבי אזורים מסוימים בארץ? ואולי אתה בכלל מתכוון לחניונים מהסוג המסודר יותר, שמציעים תנאים משופרים בתשלום?

יונתןמצפה
11-01-11, 09:10
נמרוד, תרשה לי לתקן אותך מעט.
יש לא מעט חניונים מוכרזים בתוך שמורה שהם הומים ופעילים לא מעט באמצע השבוע. מדובר בחניונים שהם חלק ממסלולים "קבועים" של בתי ספר, ואם תגיע אליהם במהלך השבוע בעונת הטיולים השנתיים לא תאמין למה שאתה רואה...
ייתכן ובאחד מטיוליך הגעת לחניון כזה יום אחרי ששהו שם בסביבות 1000 תלמידי בי"ס!
וכן, מדובר בחניונים בעומק השטח שהגישה אליהם אפשרית רק ברכבי 4X4. (או משאיות 4X4 ענקיות :D )
לפעמים אנחנו כג'יפאים שוכחים שהרט"ג נאלצים להתמודד עם קבוצות אטניות יותר "בעיתיות" מאיתנו הג'יפאים.
נכון, פותח השרשור שאל ספציפית לגבי ג'יפאים ורכבים פרטיים אבל חשוב להדגיש את זה. ולו רק בשביל אלו שאולי מתכננים להגיע לאיזה חניון כזה מחוץ לשטח אש באמצע השבוע והטיול שלהם יידפק.

יש גם את ה"שביליסטים" שבעונת הטיולים כמעט תמיד תמצא איזו קבוצה או שניים בחניונים שעל השביל.
ויש גם איזורים שהחניונים בלילה הומים לא רק באנשים אלא גם באוטובוסים (הרי אילת...)

joedavni
11-01-11, 14:20
חניוני לילה במובן המקובל פה באתר הם חניוני לילה מוגדרים של הרט"ג בשמורות הטבע, שהם בדרך כלל לא יותר מחלקת אדמה מיושרת פחות או יותר, מוקפת אבנים ועם שלט. אפשר לדבר על פופולריות רק בחגים סוכות ופסח, בשאר ימות השנה הם נטושים, גם בערבי שבת לא בטוח שתמצא בהם תמיד קבוצת ג'יפאים. מן הסתם, החניונים שצמודים לכבישים הם אלו שפופולריים יותר באופן כללי. אלו שנמצאים בעומק השטח משמשים רק ג'יפאים ובתדירות נמוכה יותר. בנוסף, תזכור שאין מגבלה ללינה מחוץ לשמורות טבע. אני יכול להגיד שחלק גדול מלילותי בטיולים במהלך השנים ביליתי לאו דווקא בחניון מסומן של הרשות, אלא מחוץ לשמורות.

האם אתה שואל לגבי אזורים מסוימים בארץ? ואולי אתה בכלל מתכוון לחניונים מהסוג המסודר יותר, שמציעים תנאים משופרים בתשלום?
נמרוד, תודה על תשובתך המפורטת.
כמי שמפתח פטנטים ומוצרים שונים, פיתחתי מוצר או שניים לג'יפאים רציניים. כדי לקבל התרשמות ראשונית ובלתי אמצעית ממשתמשים פוטנציאלים חשבתי לצאת לחניוני לילה ולהציג בפניהם את אשר פיתחתי. לא אפרט מהם המוצרים כדי שלא לגלוש למסחר שלא על פי כללי הפורום.

נמרוד
11-01-11, 15:28
אני בהחלט יכול להמליץ לך על חניוני לילה להעביר לילה חורפי בכיף מול המדורה, אבל במקרה הטוב תפגוש שם קבוצה אחת אקראית של ג'יפאים - ורוב הסיכויים שתהיה לבד...

אם מה שאתה רוצה זה פידבק של ג'יפאים לרעיונות שלך, זה בסדר גמור להציג אותם כאן בפורום. כמובן שכאן אין שום סודיות, מה שאתה מעלה ולא מוגן כבר בבקשת פטנט אתה מאבד, אז תעשה את השיקולים שלך... אבל אני יכול להבטיח לך שתקבל כאן פידבק איכותי לחיוב או לשלילה.

רון נחמן
11-01-11, 18:08
נמרוד, תודה על תשובתך המפורטת.
כמי שמפתח פטנטים ומוצרים שונים, פיתחתי מוצר או שניים לג'יפאים רציניים. כדי לקבל התרשמות ראשונית ובלתי אמצעית ממשתמשים פוטנציאלים חשבתי לצאת לחניוני לילה ולהציג בפניהם את אשר פיתחתי. לא אפרט מהם המוצרים כדי שלא לגלוש למסחר שלא על פי כללי הפורום.

נראה לי יותר פשוט להגיע (בתאום) לאחד מהמפגשים - מפגש ג'יפולוג, סוזוקיאדה, וגם התחרויות הם מתכונים בטוחים לקהל גדול וחדור מוטיבציה...

נדב42
11-01-11, 19:29
נראה לי יותר פשוט להגיע (בתאום) לאחד מהמפגשים - מפגש ג'יפולוג, סוזוקיאדה, וגם התחרויות הם מתכונים בטוחים לקהל גדול וחדור מוטיבציה...

זוקיאדה רון, זוקיאדה...
בתור מי שמודע לחשיבות הציטוט (:twisted:) הייתי מצפה שתדייק ...

moshik999
11-01-11, 20:17
"שהרט"ג נאלצים להתמודד עם קבוצות אטניות יותר "בעיתיות" מאיתנו הג'יפאים"

זה נשמע שחצני גזעני ומתנשא .

יונתןמצפה
11-01-11, 21:02
"שהרט"ג נאלצים להתמודד עם קבוצות אטניות יותר "בעיתיות" מאיתנו הג'יפאים"

זה נשמע שחצני גזעני ומתנשא .

מושיק, את המושג ציניות אתה מכיר? המרחאות מרמזות על הכוונה.
ואם לא הבנת, אז המושג אטני גם היה צריך להיות במרחאות... הכוונה היא שאנחנו לא בכרח כאב ראש כזה גדול לרט"ג כמו שלפעמים גורמים לנו לחשוב (לפחות לא באופן יחסי).
קבוצה של 1000 תלמידים בגיל הטיפש-עשרה משאירה בשטח חותם "קצת" יותר משמעותי משני ג'יפים עם פוייקה.

ואם אני עדיין נשמע "שחצני גזעני ומתנשא" אשמח אם תסביר לי מדוע.

רון נחמן
11-01-11, 21:26
זוקיאדה רון, זוקיאדה...
בתור מי שמודע לחשיבות הציטוט (:twisted:) הייתי מצפה שתדייק ...

איזו בושה... :(

moshik999
12-01-11, 09:33
נשמע מדבריך כאילו לקבוצה אתנית מסויימת ("בעייתית") יש התנהגות שמייחדת
אותה מקבוצות אתניות אחרות.
1000 תלמידי תיכון שמבלים בחניונים לא צריכים להתנצל בפני אף אחד
בוודאי לא בפני הרט"ג.
אני מקווה שבני הנוער (בעיקר "האתנים הבעייתיים") יגבירו את הביקורים שלהם במדבר.

יונתןמצפה
12-01-11, 18:22
נשמע מדבריך כאילו לקבוצה אתנית מסויימת ("בעייתית") יש התנהגות שמייחדת
אותה מקבוצות אתניות אחרות.
1000 תלמידי תיכון שמבלים בחניונים לא צריכים להתנצל בפני אף אחד
בוודאי לא בפני הרט"ג.
אני מקווה שבני הנוער (בעיקר "האתנים הבעייתיים") יגבירו את הביקורים שלהם במדבר.

מושיק, לא יודע מדוע אתה מנסה בכח להדביק לי דעות שלא התכוונתי אליהם. זה דין ודברים מיותר, במיוחד לאור נושא השרשור.
אבל מכיוון שאני ממש לא מעוניין שדברי יובנו שלא כהלכה אני חייב להבהיר (והפעם בלי ציניות):
1. אני בעד בני נוער שמגיעים למדבר. במיוחד כאלו שבאים מרצונם החופשי.
2. אני כ"כ בעד שאפילו עסקתי לא מעט בלהביא אותם למדבר..
3. למרות האמור, ל-1000 תלמידים שבאים למדבר יש השפעה גדולה. וכך, למרות שבטיולים שאני הייתי נוכח הקפדתי לא לעזוב את השטח עד שווידאתי (ביחד עם תלמידים!) שאספנו את כל ניירות הטואלת והטמפונים המשומשים שהצלחנו למצוא, תמיד נשארו כמה טמפונים מוחבאים טוב טוב שאיזה זאב התעקש למצוא ולאכול בלילה שאחרי בגלל הריח של מה שיש על הטמפון.
4. ואני לא מדבר על כמויות החד-פעמי שמתעופפות להם בלילה לפני שמספיקים לאסוף אותם לפחי האשפה.
5. ועדיין, התעקשתי לא מעט בעברי להוציא את בני הנוער מחדרי האכסנייה ולהעביר גם את הלילות במדבר.
6. אבל מה לעשות שלא תמיד המבוגרים האחראיים מספיק אחראיים בכדי להשאיר חניון נקי ומסודר ואז הפקחים צריכים לנקות בעצמם את השטח, או לחילופין להחזיר חלק גדול מהקבוצה לנקות.
7. אבל נכון, יש גם בתי ספר שאפילו משאירים יותר נקי ממה שהשטח היה כשהגיעו אליו ולכן אתה צודק ואי אפשר לכנות אותם "קבוצות אטניות". (יש לציין לטובה את בי"ס תיכון משגב)
8. ויש גם ג'יפאים שאפילו שהם 10 ולא 1000 עדיין עושים יותר נזק מקבוצה של 1000 תלמידים (נקיים יותר או נקיים פחות). ויש כאלו שלא.

עד כאן הנסיון שלי להוכיח לך שהחלטת במקרה הזה לצאת על הבן-אדם הלא נכון. [וכמעט שכחתי את עשרות אם לא מאות השקיות שהתלמידים שהדרכתי אספו בשבילי הארץ השונים מבלי שבכלל ביקשתי מהם. רק כי הם ראו את המדריך שלהם עושה את זה והעריכו אותו...]

moshik999
12-01-11, 18:57
אני מתנצל כנראה לא הבנתי אותך נכון.

-->