PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחשב נייד

דרור ברלי
11-01-11, 14:22
מציעים לי בסלקום מחשב נייד (לפטופ) LENOVO G560:

מסך 15.6 LED 1366X768
מערכת הפעלה Windows 7 Home Premium x64
מעבד 2Ghz
כונן 250GB
זיכרון 2Gb DDR III
כרטיס מסך אינטל HD
מצלמה Lenovo Easy Camera 0/3 MegaPixel
3 יציאות USB (מתוכן אחת eSATA)
D-Sub
DVD-RW
PCI Express slot
תקשורת: Realtek PCIe FE Family Controller
Broadcom 802.11n Network Adapter
סוללה: 6 תאים, עד 5 שעות
משקל: 2.6 ק"ג כולל סוללה וצורב

זה לא ג'יפ - אני לא מבין בזה שום-כלום. באמת.... המיפרט הזה הוא סינית מבחינתי (גם המחשב סיני), והעתקתי אותו כמות שהוא.

כל זה כולל גם חבילת גלישה, ב-179 שקל כפול 36 חודשים. לפני מיקוח - ו"יש הרבה על מה להתמקח" - זה מה שהם אמרו לפני שהתחלתי להתמקח...

מישהו מכיר? שווה? כדאי? תשובות רציניות בבקשה... עיזבו לרגע את הדאחקות על מה שאני חושב על סלקום ושאר ספקי הסלולר.
ישמש לגלישה ברשת, כתיבה ואולי קצת משחקים לילדים. לא לניווט בשטח וכו'.

eysham
11-01-11, 14:39
דרור,

לא פירטת מה הם כוללים אבל שים לב שהמחיר האמיתי לרוב מתחבא בחבילת הגלישה.
מה ההגבלה? כי כל חריגה מביאה איתה תשלומי ענק...

לגבי המחשב עצמו, מפרט לא רע, למרות שאני לא מכיר את הלנובואים לאז ש-IBM מכרה להם את הזכויות.

יותר מזה יש טון מידע ברשת: http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=5860

Review Summary
:
The Lenovo Essential G560 is a solid consumer budget notebook with a weak touchpad.

Pros
Good build quality and keyboard
Lots of ports
Four hours of battery life

Cons
Horrible touchpad
Glossy plastic lid

Subpar screen quality

matokik
11-01-11, 14:53
אהלן דרור!
מבחינת המחשב והמחשב בלבד:
אחלה של מפרט, באמת נשמע מחשב מצויין, "בשבילי"

אם כל מה שתעשה עם המחשב, הוא מה שפירטת, אז לך על זה.
שאל אם ישנה אפשרות, שתוסיף תשלום X (את הסכום תברר) ותוכל להגדיל את גודל הזיכרון של המחשב.
(עדיף עכשיו, מאשר לדחות לאח"כ, בעוד שנה או חצי שנה או חודשיים)

בעניין התחייבות וכ'ו, סלקום או לא, זה אני משאיר לך.

שיהיה בכייף.

השבדי
11-01-11, 15:11
אותו דגם של מחשב G560 עולה ברשת אייבורי 2945 ש"ח בלי טובות.
זאת אומרת בפריסה ל 36 תשלומים 82 * 36
אתה מדבר על 36 * 179 => זאת אומרת שחבילת הגלישה עולה לך 97 ש"ח
לחודש למשך 3 שנים.
http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=6232&CatCode=315
מצורף קישור לאיבורי.
בהנחה שרוב הגלישה תעשה בבית ויש לך אינטרנט ביתי אין לך צורך בחבילת הגלישה.
(לדעתי מיותרת לחלוטין)
במידה ואין אינטרנט אלחוטי ביתי ראוטר אלחוטי טוב ב 300-400 ש"ח יפתור את הבעיה.
במידה ואתה זקוק לאינטרנט בכל מקום מחוץ לבית גם במקומות שאין אלחוטי , כדאי לבדוק
כמה עולה חבילת גלישה בלי טובות מאחת החברות הסלולריות.
אולי תוכל להשיג במחיר זול יותר מ 97 ש"ח לחודש ?
אולי תוכל להשיג בהתחיבות לתקופה קצרה יותר ?
באופן אישי אני לא אוהב את הקשירות האלה שלרוב החבל עולה לגרון ...

בצלחה !!
ואתה יודע כיצד להשיג אותי...
לירן - השבדי

zerez
11-01-11, 15:11
המפרט של המחשב בהחלט טוב למשתמש בייתי רגיל.
לגבי חבילת גלישה, היו הרבה טענות שסלקום חוסמת חלק מהשירותים בחבילת הגלישה, למשל VOIP או P2P והמשמעות היא שתוכנות טלפוניה כמו סקייפ ותוכנות שיתוף קבצים כמו אימיול לא עובדים.
אני לא יודע (או לא רוצה להסתכן...) עד כמה זה נכון ומה קרה עם זה אבל שווה לשים לזה לב.

דרור ברלי
11-01-11, 15:45
אותו דגם של מחשב G560 עולה ברשת אייבורי 2945 ש"ח בלי טובות.
זאת אומרת בפריסה ל 36 תשלומים 82 * 36
אתה מדבר על 36 * 179 => זאת אומרת שחבילת הגלישה עולה לך 97 ש"ח
לחודש למשך 3 שנים.
http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=6232&CatCode=315
מצורף קישור לאיבורי.
בהנחה שרוב הגלישה תעשה בבית ויש לך אינטרנט ביתי אין לך צורך בחבילת הגלישה.
(לדעתי מיותרת לחלוטין)
במידה ואין אינטרנט אלחוטי ביתי ראוטר אלחוטי טוב ב 300-400 ש"ח יפתור את הבעיה.
במידה ואתה זקוק לאינטרנט בכל מקום מחוץ לבית גם במקומות שאין אלחוטי , כדאי לבדוק
כמה עולה חבילת גלישה בלי טובות מאחת החברות הסלולריות.
אולי תוכל להשיג במחיר זול יותר מ 97 ש"ח לחודש ?
אולי תוכל להשיג בהתחיבות לתקופה קצרה יותר ?
באופן אישי אני לא אוהב את הקשירות האלה שלרוב החבל עולה לגרון ...

בצלחה !!
ואתה יודע כיצד להשיג אותי...
לירן - השבדי

עד כה אז אני מבין ממכם שהמפרט של המחשב דווקא בסדר.
אגב, איזה מהחלקים שמפורטים מאפשר לי גלישה בכל מקום?
רק המחיר לא מסתדר לי.
עבור המחשב בלבד, ללא חבילת הגלישה - הם באמת רוצים 80 שקל לחודש. על זה הם מזכים ב-40 שקל ממחיר חבילת הגלישה שהוא 139... אז הכל ביחד יוצא 179. זה עדיין לפני מיקוחים.

גם אם נניח שאצליח ללחוץ אותם מ-179 ל-150, בואו ונאמר ל-160 שקל, עדיין כפול 36 תשלומים זה יוצא 5760 שקל - עדיין נראה לי המון כסף. או שאני טועה?... וכמובן יש כאן את ההיכבלות לסלקום שאני שונא.

בבית יש מחשב נורמלי וגם רשת אלחוטית, ולמען האמת, אני לא זקוק ללפטופ בבית למעט בפעמים שהילד ירצה לשחק בזמן שאני עובד.
אני כן זקוק לו בחוץ - בנסיעות לחו"ל, מחוץ לבית בכלל.

Juv
11-01-11, 16:42
בחו"ל חבילת הגלישה שווה ל*&^.
בד"כ העסקאות האלה טובות למפעילים. מעבר להכל - אתה באמת רוצה להיקשר לחברות הללו גם בנושאי שירות/תמיכה/שאלות וכו' לגבי מחשבים ניידים?
תמיד ניתן למצוא עסקה טובה יותר המורכבת ממחשב נייד כמו שאתה באמת צריך/רוצה ולחבילת גלישה הנקנית בפני עצמה שתתאים לך.
אני, לדוגמא, משתמש בסלולרי שלי מהעבודה (חבילת גלישה של 5GB) כמודם אלחוטי עם הנייד וחוסך חבילה ייעודית לנייד. יש הרבה שיטות להפיק חבילות אטרקטיביות.

נדב42
11-01-11, 17:57
בחו"ל המודם הסלולרי לא יעבוד לך ממילא ובארץ אתה לא צריך אותו ..

לגבי המחשב - יש ללנובו (כמו לכל יצרן היום !!! זו לא השמצה) סדרות טובות וסדרות מחורבנות ... אני אישית קניתי לחברים מחשבים מדגם אחר של לנובו, אבל יותר יקר (3,700 ש"ח, עם מעבד i3, דיסק גדול ומהיר יותר, והכי חשוב: מסך מט ולא מבריק כמו שאופנתי היום - רואים מכל זווית גם אם יש פלורסנט בחדר ...)

פרט מחשיד ומעצבן: לא רשמו במפרט איזה סוג מעבד אלא רק את המהירות שלו. שים לב שתחת אותה סדרה יש מעבדים מהדור הקודם וגם מהנוכחי, גם באותה מהירות. גם לא ציינו דגם מדוייק.

אם אתה עוד שוקל את זה, קבל מהם בכתב את מספר הדגם המדוייק והמלא ונבדוק שוב באינטרנט, וגם אשאל חבר שהו CTO בחברה שמשווקת את לנובו (כולל מעבדת שרות גדולה) מה הם יודעים להגיד על הדגם הספציפי, מידע אמיתי ממי שנדרש להתמודד עם התקלות ...

נדב.

zagi
11-01-11, 20:00
תגיד לי דרור , מה אתה חושב שהתחיבות לסלקום ללפטופ שונה מהתחייבות לסלולארי ???

אתה לא לומד לקח , אתה ? אהה ???

דרור הראל
11-01-11, 21:22
תגיד לי דרור , מה אתה חושב שהתחיבות לסלקום ללפטופ שונה מהתחייבות לסלולארי ???

אתה לא לומד לקח , אתה ? אהה ???

ברלי,אם אתה מתחייב לסלקום אני לא מצביע בשבילך יותר ,בסוף עוד תתנדב למשטרה.
ולעיניין,לפחות על פי הצרכים שכתבתה-לך על נטבוק-אני קניתי בסיוע של ערן 4X4 ב1700 ש"ח לאותם שימושים.

דרור הראל

Saar
11-01-11, 21:46
דרור,
אם הצרכים שלך מלפטופ הם בעיקר לנסיעות/לילד מדי פעם, אל תקנה מחשב עם מסך 15.6.
זה גדול וכבד יחסית ולפי מה שאתה מתאר זה לא ממש נחוץ.
אתה יכול לקנות לנובו THINKPAD EDGE עם מפרט טוב מאוד ומסך 11.6 ב 2500 ש"ח בערך ועם מסך 13.3 ב 3000 ש"ח (דבר עם רמי GRAND....)
תקבל ממחשב כזה את כל מה שאתה צריך, חומרה טובה (סדרת THINKPAD....) ומחיר טוב, בלי להיות תלוי בסלקום.

סער.

boaz avrahami
11-01-11, 23:12
דרור,

מה חיפשת בסלקום, חבילת גלישה סלולרית או מחשב?
אם אתה לא מחפש חבילה סלולרית לגלישה אני משוכנע שתמצא נייד זול יותר במקומות אחרים.

אם אתה באמת צריך באנדל של חבילה ונייד המבצעים של החברות בד"כ אטרקטיביים.
בד"כ את הכסף הם עושים עליך אם תחרוג מהמכסה.

נדב42
11-01-11, 23:44
חבילת הגלישה של סלקום ב- 139 ש"ח לא מוגבלת בעקרון.
למה רק בעקרון ? כי היא מוכרזת כלא מוגבלת ואין שום חיוב נוסף, אבל אם הם מזהים שאתה צרכן כבד של P2P או וידאו או משהו אחר, הם מגבילים את הקצב שאתה מקבל עבור השרות הזה (לא חוסמים לגמרי). מנסיון, לשימוש "ביתי" שיכול לכלול שעות של וידאו באיכות גבוהה - לא מרגישים מגבלה.

לגבי הגודל - זה עניין אישי, אני מעדיף את אזור ה- 15 אינץ', ואני בטוח שגם הילדים ישמחו למסך גדול. מבחינת סרבול בנסיעות - תחזיק כזה ובהוא ביד ותחליט ...

אחד הדברים החשובים מבחינתי במחשב נייד הוא קריאות המסך. כיום האופנה היא להשתמש במסכים מבריקים, זה פשוט איום ונורא בתנאי תאורה שאינם אידאליים. אני מעדיף את מסכי המט - יש כאלו בחלק מסדרת ה- Thinkpad Edge שהוזכרה מעלי ונחשבת לסדרה טובה.

7 אג' על חשבוני :p

נדב.

eli8ball
12-01-11, 03:07
מסכים מאוד עם נדב לגבי העניין עם מסך מט ולא מבריק, זה יכול להביא אנשים שפויים לחלוטין לכמה ימים של אישפוז בכפייה.

לגבי העסקה עם סלכלום, דעתי האישית, רד מזה. לנסיעות בחו"ל המודם כמו שאמרו לך לא יעבוד, חוץ מזה שבמקומות נורמאליים בחו"ל - יש היום רשתות אינטרנט ציבוריות אלחוטיות.

לשאלת הרכיב המאפשר גישת רשת אלחוטית, הוא נקרא WI-FI או כרטיס רשת אלחוטי והוא קיים היום כחלק אינטגרלי מכל לפטופ נורמלי, הייתי מקפיד גם על בלוטות' כדי לאפשר שיחות סקייפ עם אוזנית טלפון רגילה, הרבה יותר נוח מהרמקולים של המחשב.

במידה ולא הלכת לחפש מודם סלולרי עם חבילת גלישה אני מציע שתרד מהעסקה, גם בשל המחיר הסופי שהוא מאוד גבוהה ביחס לתמורה ובעיקר בשל ההתחייבות לחברה המחו$%^& הנ"ל.

מחשב שיענה לצרכים שהגדרת יעלה לך בין 1500 למקסימום 3000 ש"ח וזה במידה ואתה באמת משתגע. מיני לפטופ כדוגמת EEE או נטבוקים למיניהם יעלה בסביבות 1500 ש"ח ויעשה את העבודה מצויין יחסית לדרישות שלך, ויהיה גם קל בצורה משמעותית, מה שיהפוך אותו לנייד באמת ולא לעונש שאתה נסחב איתו. החיסרון היחיד הוא גודל המסך, ולחלקנו זה לא ממש חיסרון אלא יתרון נוסף - בעיקר לאלו שבאמת משתמשים בו כנייד ולא כמחשב עיקרי

yes1952
12-01-11, 07:07
בוקר טוב מר ברלי
מחשב קונים בחנות מכשבים
טלפון בחנות טלפונים
סים לתקשורת קונים בסלקום(העברתי 5 טלפונים העלות הנמוכה ביותר)
לעצםהעיניין-מפרט המחשב הינו טוב המחיר יוצא גבוה(וכן כדאי להגדיל את הזכרון)
טלפונים לא חסרים במחירים יותר שפויים ממחירי חברות הסלולאר
סים כבר לא בעיה
לעינייננו-המחשב היום יומי שלי הינו יבמ או לנובו כיום-מפרט דומה לשלך,למעט התוספת של שן כחולה
אני מאוד נהנה ממנו-מידי פעם אני מחבר אותו לטלויזיה בסלון ומריץ אתתמונות החתונה של יורש העצר או מדבר עם חו"ל בסקייפ וכך הם רואים את כל המשפחה-
בנוסף-רק בשביל הבדיקה-בזמנו היתקנתי עליו תוכנת ניווט שטח-עבד יפה מאוד-החסרון גודלו-
מסקנות
אל תתפתה למוכרנים של סלקום אורנג' פלאפון-הם ירוויחו ואתה תשאר עם חור בכיס
יוסי

דרור ברלי
12-01-11, 08:56
כמו כל דבר שמגיע מספק תקשורת סלולרית, המחיר נראה לי גבוה ובגלל שאין לי מושג בצעצועים הנ"ל, העליתי את השאלה כאן.
אז תודה רבה לכולם. במיוחד לאלה שדיברתי איתם בטלפון ובה"פ.
ללא ספק החכמתי.

ללא ספק הנייד העתידי (בקרוב) שלי לא יגיע מסלקום.

landY
12-01-11, 14:09
רק הערה:
לכל מי שיש טלפון "חכם" כמו אייפון או אנדרואיד, בעלות של דולרים בודדים עד חינם, יש אפליקציות טטרינג ש"חולקת" עם הטלפון את חבילת הגלישה של הנייד דרך ה-WIFI. רק זה, יכול לחסוך כמה עשרות שקלים בחודש.
דרך אגב, יש גם טלפונים חכמים פחות שנותנים את השירות הזה עם כבל.
לי, חבילה של 2GB על הנייד מספיקה גם לגלישה מזדמנת מהמחשב כמה פעמים בחודש.

Juv
12-01-11, 16:04
רק הערה:
לכל מי שיש טלפון "חכם" כמו אייפון או אנדרואיד, בעלות של דולרים בודדים עד חינם, יש אפליקציות טטרינג ש"חולקת" עם הטלפון את חבילת הגלישה של הנייד דרך ה-WIFI. רק זה, יכול לחסוך כמה עשרות שקלים בחודש.
דרך אגב, יש גם טלפונים חכמים פחות שנותנים את השירות הזה עם כבל.
לי, חבילה של 2GB על הנייד מספיקה גם לגלישה מזדמנת מהמחשב כמה פעמים בחודש.

באנדרואיד 2.2 ומעלה (וכפי שהבנתי גם בגרסת התוכנה האחרונה של האייפון) זה פיצ'ר מובנה ללא עלות, ניתן להפוך את הטלפון לנקודת גישה Wi-Fi. עובד נפלא.

-->