PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפורים לג'ימני

KillerToy
03-11-04, 13:29
הג'ימני ללא שום תוספת(מלבד מגן גחון), מה אפשר לשנות(אני יודע בעקרון הכל) ועדיין לעבור טסט. רוב השיפורים/שינויים מדברים על הסמוראי, מי מכיר ויודע מה אפשר לשפר (וכן, כמו לרובנו, יש גם לי מגבלות תקציב).

k2000
03-11-04, 15:53
לדעתי קודם נעילה לא צריך להיות סיפור יקר
ואח"כ :lol: :lol:
אם יש לך 5500 אלף ש"ח
אז את זה
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=9&item=462302

חגי

eran4x4
03-11-04, 17:08
בנוסף לנ"ל

בולמים, קפיצים, מדרגות צד, גגון, כננת, פגושי צינורות.....

asafk
03-11-04, 23:40
מתלים-
יש קיט מצויין של טאפ-דוג, כולל קפיצים ובולמים, שנותן הגבהה של בערך 2" (אני לא סגור על מידת ההגבהה המדוייקת). הקיט כולל 4 קפיצים ו4 בולמים.
להארכת מהלך המתלה, זה לא מספיק, כיוון שמה שגובל אותו הוא המוט פנהארד האחורי. יש מוט פנהארד ארוך יותר.
מקדימה, אחרי ההגבהה, משתנה זווית הסרן, ועל מנת לתקן אותה, יש לטאפ-דוג בושינגים מיוחדים, אקסצנטרים, לתיקון הזווית.
לאחר הגבהה בסרן האחורי, יישחקו הבושינגים של זרוע הרדיוס, ורצוי להחליף גם אותם למשופרים. גם את אלה אפשר להשיג- נכון- מטאפ-דוג.

מעבר לזה, אפשר להתקין דרופ-קיט בג'ימני. עדיין לא נעשה למיטב ידיעתי, אבל אפשרי בהחלט. במקרה כזה, צריך להתקין בולם ארוך יותר מזה של קיט ההגבהה.

את כל מה שכתבתי על שיפור המתלים- יש כתובת אחת מומלצת- ארז (אוברלנד), שגם מייעץ (תיכף תבוא התגובה שלו), גם מוכר, וגם מתקין.

צמיגים-
215/75R15. צמיגי שטח אמיתיים (MUD). אין לך מה לחפש משהו אחר.
*הערה- הנסיון שלי עם ג'ימני ידני עם צמיגים גדולים מהמקוריים מראה שעד שמתרגלים הולך קלאצ' אחד לפחות. אם לא מחליפים יחסי העברה- צריך לקחת זאת בחשבון.

נעילה אחורית- יותר חשוב מהכל (טוב, צמיגים יותר חשובים).. ויפה שעה אחת קודם.

מיגונים-
לא ממש צריך. תכין אזיקונים לחיבור מחדש של הפגוש בשטח, אחרי כל מדרגה. :twisted:
מגיני סף- גם אופציה, אבל שוב- לא ממש חייבים. (המקוריים, מפלסטיק, יימעכו ותוך כדי כך יגנו על הדלתות). :twisted:
שורה תחתונה- אוטו מפלסטיק. פגוש קדמי ומגיני סף- תכניס לרשימת הקניות. מאיפה? שוב- ארז.

מערכת הנעה-
אין יותר מדי שיפורים בשוק. יחסי העברה של אוטומטי קצרים יותר משל ידני. לא בהרבה, השינוי מתאים בערך לשינוי הצמיגים מהמידה המקורית ל215.
למתקדמים ממש יש קיט לקיצור הLO... יקר וכולל ניתוח פנימי די יקר.

אסף.

asafk
03-11-04, 23:41
אה, כן... ומערכת טובה עם רמקולים ממש גדולים, שלא תשמע את הבומבות שהאוטו חוטף מלמטה.

אסף.

KillerToy
04-11-04, 15:22
שמעתי קראתי ואת הרב אפילו הבנתי.
מדרגות צד בהזמנה וכנ"ל גם הצמיגים.
*הארה קטנה, ב1000 ק"מ שטח האחרונים הכל עדיין מחובר(טפו-טפו-טפו) וזה כולל את מעלה מצפה ורמה"ג.

מה לגבי אוקולונים? :?:

asafk
04-11-04, 18:49
מה לגבי אוקולונים? :?:

למה זה טוב? אתה מקטין מהלך מתלים ולא מרוויח כמעט כלום.

אסף.

dizza man
06-11-04, 22:06
יש לי אחלה שיפור בשבילך

שיפור של 100 כ"ס ,מהלך מתלים גדול בהרבה , צמיגים 31 , ורוחב של 2.5 מטר

מכור את האוטו וקנה סופה...

six 4 life
06-11-04, 22:24
וזה בא מפיו של בעל סמוראי...

לך תבין...:shock:

-ארז 8) -

yoav
06-11-04, 23:11
אסף, לא לצורך ויכוח, אלא אני שואל באמת מתוך בורות גמורה:
הגבהה כל שהיא, כולל אוקולונים, לא משפרת עבירות בכך שמרווח הגחון עולה ואז אפשר לטפס ולרדת מדרגות יותר בקלות או לחלוף מעל מכשולים יותר בקלות?
(אני מודע לחסרונותיה הכרוכות בפגיעה ביציבות, במיוחד בשפ"צ ובהקטנת מהלך המתלה אם לא מחליפים בולם באותה ההזדמנות).
כי אני מניח שההבדל בין סובארו B4 המונעת גם היא 4X4 לבין הסמוראי שלי במסלול שטח קל, דוגמת דרך הבשמים, יתבטא בעיקר במרווח הגחון שלנו- לא?
כאמור- מתוך בורות- אז גם אם יצאתי טמבל או ממש הרמתי להנחתה- תהיה עדין איתי :oops:

asafk
06-11-04, 23:27
מה שקובע את מרווח הגחון הוא גודל הגלגל. הנקודה הכי נמוכה ברכב היא תחתית הדיפרנציאל.
אוקולון מעל הקפיץ- מגביה את השלדה מעל הסרנים, ובכך משפר את זווית הבטן - לא מרווח הגחון. ברוב התנאים- מרווח הגחון משפיע הרבה יותר. מתי זווית הבטן משפיעה? במעבר סוללה, לדוגמה. במעבר מדרגה מטורפת. הגדלת קוטר הגלגל ב1" גם מגדילה את מרווח הגחון ב1/2", וגם מגביהה את השלדה יחסית לקרקע ב1/2". נכון- אוקולון של 1" מגביה את השלדה יחסית לקרקע ב1"- וזה יותר, אבל בג'ימני, עם בסיס גלגלים של 88.6 (אם אני לא טועה), זה לא משמעותי.
אם לא היה לזה שום מחיר- מילא. אבל יש- ועוד איך. מהלך הפתיחה בגי'מני מוגבל על ידי אורך הפנהארד והבולמים. אם אין בולמים בכלל- המהלך לפתיחה גדול בערך ב2 ס"מ מאשר עם בולמים מקוריים. מהלך הסגירה מוגבל על ידי הבאמפ- סטופ. בסוף מהלך הסגירה, הקפיץ סגור כמעט לגמרי, כלומר- אם לא היה באמפ-סטופ, היה עוד טיפה לסגירה, וזהו.
התקנת אוקולון- מה עשית?
האוטו יושב יותר גבוה- הסרן רחוק מהשלדה, כלומר- נמצא איפושהוא במהלך הפתיחה שלו (לא של הקפיץ. המעוות בקפיץ אותו דבר, כי לא החלפת קפיץ). המשמעות היא, שהמהלך מהמצב הסטטי ועד פתיחה מלאה קטן יותר (זוכר למה? כי הבולם, באורך פתוח, נשאר באותו האורך. גם אם תוריד את הבולם, הפנהארד פתוח נשאר באותו האורך). במילים אחרות- הקטנת את מהלך הפתיחה.
מהלך הסגירה נשאר בערך כמו שהיה- כלומר- בין המצב הסטטי של הקפיץ לקפיץ סגור לגמרי, יש בערך אותו מהלך כמו שהיה קודם. אבל עכשיו, הסרן לא סוגר מהלך עד לבאמפסטופ, אלא עד לקפיץ מכווץ לגמרי (כריכה נוגעת בכריכה). זה רע, כי קפיצים לא אמורים לעבוד ככה. אסור לתת לקפיץ להגביל את המהלך- זה מתכון בטוח לקריסת הקפיץ מהר מאוד, ובשביל זה אלוהים המציא באמפסטופים (זה נכון גם לכל מי שמרכיב קפיצים ארוכים יותר ולא רק אוקולונים. תאריכו באמפסטופים למען יאריכו ימי הקפיצים).

אז בחשבון הכולל- מהלך פתיחה קטן יותר, ומהלך סגירה בערך שווה למצב המקורי- הפסדת מהמהלך הכולל, ובדרך גם הרסת את הקפיץ. יופי. היה שווה בשביל עוד 2 ס"מ של השלדה מעל הקרקע? לדעתי- לא.
ועוד לא דיברתי על יציבות וכו'- כי לדעתי זה לא משנה איזו הגבהה תרכיב (צמיגים, קפיצים ארוכים או מה שלא יהיה)- זה נפגע בכל מקרה.

אסף.

yoav
07-11-04, 07:15
אסף- תודה על ההסבר.
שתי שאלות ברשותך: 1. לי יש הגבהת אוקולונים 2 אינץ' שבאו עם הסמוראי (סלילים 96), עם בולם מקורי ובאמפ סטופ במיקומו המקורי. היית מוריד את ההגבהה?
2. ואם לא להוריד את ההגבהה- אני מזמין בולם יותר ארוך ובכך מתקן את הפתיחה (אולי אפילו משפר אותה?)- איך אני יודע אם צריך להנמיך באמפ סטופ או שב 2 אינץ' תוספת הוא עדיין בטווח היעיל של הקפיץ (אני מניח שלקפיץ יש טווח סגירה כלשוה ולא על ה- מ"מ כפי שתוכנן במפעל לגובה מרכרב ובולמים מקוריים).
תודה,
יואב.

asafk
07-11-04, 11:03
לא בטוח שבולמים ארוכים יותר ישפרו את מהלך הפתיחה. תמדוד, בהצלבה מלאה, את אורך הבולם בפתיחה. אחרי זה, פרק את הבולמים, ובדוק שוב את המרחק מעין לעין בהצלבה מלאה (מה הבולם הכי ארוך שאפשר להתקין? ). בשני המצבים, בדוק גם את המרחק בין הבאמפסטופ לסרן. אני מנחש שלא יהיה הבדל משמעותי- כי לא הבולמים מגבילים את המהלך לפתיחה, אלא הפנהארד.

אסור לתת לקפיץ להיסגר למצב של כריכה על כריכה. בשביל למנוע את זה- חייבים להנמיך את הבאמפסטופ. קח בחשבון שהבאמפסטופ נסגר בערך שליש מהגובה שלו בעומס מלא.

אסף.

-->