PDA

צפייה בגרסה מלאה : סקר שוק- למי יש טלפון חכם?

tzagi
12-01-11, 07:58
במדינה שיש בה יותר טלפונים סליולריים מבני אדם,
מעניין לדעת מה האחוזים של הטלפונים החכמים,
אז תשפכו, יש (איזה?) או אין (למה?)
עלות הגלישה- זה לא תרוץ ועזבו את זה כרגע, ולמי שלא יודע, אפשר להשתמש (תאורטית) בטלפון חכם בלי תוכנית גלישה.

dudu
12-01-11, 08:13
לי אין למרות שלא הייתי מתנגד למכשיר מבוסס אנדרואיד.
עקרונית אני מעדיף להתרחק עד כמה שניתן מחברות הסלולר ובנוסף לא מרגיש שזה נכון וכלכלי להסתובב עם מכשיר יקר כל כך לקנייה ותיקונים.
אני מסתפק במכשיר שאני מקבל ממקום העבודה(נכון לעכשיו נוקיה נוויגיטור ).

yes1952
12-01-11, 08:31
לאחר שאיבדתי ברוב טיפשותי את הטושיבה-פינקתי את עצמי בHTC-MAGIC
משמש כמשרד נייד מהיר -דהיינו פגישות תזכורות וכו'
נווט חמוד ברכב
כעיקרון אני לא גולש באופן סלולארי כך שאני עם סים מהדור הישן
פרט נוסף-הטלפון מבוסס אנדרואיד
עזרתי?
יוסי

tzagi
12-01-11, 08:32
בא נעזוב את העלות בצד, ניצא מנקודת הנחה שמחיר המכשיר הוא 400 עד600שקל
או אפילו כפול מזה.....איך זה משפיע על החלטת הרכישה?

yes1952
12-01-11, 09:19
ידידי
אין ספק שטלפון בעלות של 400-600 ש"ח הינו קורץ מאוד
במיוחד באם יש לו gps מובנה או אפשרות לחיבור שן כחולה(אני אוהב את התרגום הזה)
לקהל הג'יפאים נראה לי שמחיר כמו שציינת עם התוספות שאני הוספתי יכול להיות פתרון חרוםמצויין
אני לא זז בלי שני מכשירים במיוחד בטיולים.
עיניין של לפעמים חיים ומוות ואינני צוחק-חלילה תאונה בשטח-תקלה רצינית ובדיוק הטלפון שבק-
טלפון חרום תמיד יעיל
יוסי

landY
12-01-11, 10:22
סמסונג גלקסי-S קפטיבייט (של AT&T, לא נקנה בארץ)

eysham
12-01-11, 10:34
סמסונג גלקסי-S קפטיבייט (של AT&T, לא נקנה בארץ)

+1 על ה CAPTIVATE ... הלוואי 600 ש"ח...

ומרוצה עד הגג.

לפניו היו לי HTC G1, HTC DIAMOND, IMATE KJAM, IMATE JAM

גם המכשיר הבא יהיה אנדרואיד.

http://reviews.in.88db.com/images/stories/android-vs-iphone.jpg

איל

Juv
12-01-11, 10:35
סמסונג גלקסי-S, נקנה בהונג-קונג והחליף מכשיר שקיבלתי מהמעסיק (הקו והגלישה עליו).
לא מבין איך ארגנתי את עצמי קודם.
הכי חשוב - מתי יש אפליקציית ג'יפולוג לאנדרואיד ?:D

danipc
12-01-11, 10:39
במדינה שיש בה יותר טלפונים סליולריים מבני אדם,
מעניין לדעת מה האחוזים של הטלפונים החכמים,
אז תשפכו, יש (איזה?) או אין (למה?)
עלות הגלישה- זה לא תרוץ ועזבו את זה כרגע, ולמי שלא יודע, אפשר להשתמש (תאורטית) בטלפון חכם בלי תוכנית גלישה.

אצלי יש אומניה - מערכת הפעלה WM6.1
מתכונן להחליף עכשיו למכשיר HTC HD7

eysham
12-01-11, 11:04
אצלי יש אומניה - מערכת הפעלה WM6.1
מתכונן להחליף עכשיו למכשיר HTC HD7

ממליץ בחום (שלא לאמר בלהט....) לעשות את המעבר לאנדרואיד.
לא מכיר את 7 אבל ההיסטוריה של ה-WM מזעזעת...

מנסיון.. אתה לא תבין איך הסתדרת עם זה קודם.

My 2 Kb
איל

OP2000
12-01-11, 11:10
אייפון 4

שגיא S
12-01-11, 11:39
לי יש אייפון 4 גם כן...
חבילת גלישה 2GB...

moriseven
12-01-11, 11:45
אייפון 3GS
חבילת גלישה 10G

shahar sv
12-01-11, 11:50
לי יש אייפון 4 גם כן...
חבילת גלישה 2GB...

כול המכשירים עם הטאץ איך נמאסו עלי

לכן עברתי ל בלקברי 9700 ההההההמכשיר :p

נימי
12-01-11, 16:02
Nexus One
מיום ההשקה שלו ב CES 2010

eysham
12-01-11, 16:15
Nexus One
מיום ההשקה שלו ב CES 2010

למען הצדק ההיסטורי...

הנקסוס לא הושק ב-CES
הוא הושק במסיבת עיתונאים ב-MOUNTAIN VIEW ב-5 בינואר 2010
CES היה כמה ימים אח"כ

איל

גלדיאטור
12-01-11, 19:07
אייפון 4
30 מגה (לא גולש -רק בוויפיי)

Tourist
12-01-11, 19:13
HTC Touch Pro 2
עם ווינדוס 6.5

חבילה של 1 ג'יגה

tzagi
12-01-11, 20:53
אז מה היה לנו עד עכשיו:
1.הרוב הלא מוחלט עם אנדרויד
1.5 מלאי האייפונים בארץ אזל.
2.לא מבינים איך חיו בלי זה
3. עם כול הכבוד לבלקברי, והוא שימושי למטרות מסויימות אבל .....השימוש שלו מוגבל.

אני מעוניין לשמוע מאלה שאין להם (כן, זה כולל אותך, אדון ברלי)
ומה הסיבות. ועוד פעם, נשאיר את עלות הגלישה בצד.

shmil
12-01-11, 21:00
1. אין לי.
2. למה זה טוב?
3. זה יודע איך לא להשרט כדי שניתן יהיה לראות את המסך? (ולכן אני עדיין עם פליפ).
3.5 איזה קפה זה יודע להכין?
:)

eysham
12-01-11, 21:04
1. אין לי.
2. למה זה טוב?
3. זה יודע איך לא להשרט כדי שניתן יהיה לראות את המסך? (ולכן אני עדיין עם פליפ).
3.5 איזה קפה זה יודע להכין?

3. כן

<object width="640" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/3jDRX1HPzKU&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/3jDRX1HPzKU&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="390"></embed></object>

3.5 אוטוטו, וגם עוד כמה דברים...

<object width="640" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/1-v8c7J1xCw&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/1-v8c7J1xCw&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="390"></embed></object>

בוזי
12-01-11, 21:23
סמסונג אומניה בן שנתיים. עושה כל מה שאני צריך ממנו (משרד נייד + ניווט),
אבל איטיייייי.....
חבילת גלישה של 30MB מספיקה לי בול לסנכרון מול השרת + ניווט וקצת גוגל.
שוקל להחליף לאייפון.

Tourist
12-01-11, 21:47
אני חושב שסמארטפון זו פשוט מחלה של גברים....
כמו ג'יפים אבל זול יותר (אם אתה לא משדרג פעם ב-3 חודשים....)

לכן אני גם חושב שאייפון זה לא ממש סמארטפון - אין עם מה להתעסק, זה עובד וזהו...
ובגלל זה אני עם ווינדוס 6.5 ולנדרובר דיפנדר. אם אני לא מתעסק עם אחד אז אני מתעסק עם השני...

tzagi
12-01-11, 22:12
שמיל הוא דוגמה נהדרת

"מי צריך את זה"

התשובה בנויה בגוף השאלה
כול עוד לא תנסה לא תבין, אחרי שתנסה לא תבין איך חיית בלי זה, כמו שאחרים כבר כתבו.....

זה הכול בגישה, אתה רואה את זה כטלפון עם צעצועים WRONG ANSWER!
זה לא טלפון, זה מכשיר שלגמרה במקרה אפשר לנהל ממנו שיחות טלפון
מה הוא יודע לעשות חוץ מזה?
כול מה שאתה רוצה שהוא יעשה (תלוי כמובן בעומק הכיס והרצון ללמוד)
אז למה באמת זה טוב?
אני אתחיל את הרשימה, אתם מוזמנים להוסיף:
1. מחשב נייד
2.מצלמה
3 מצלמת וידאו
4 נגן מוזיקה
5 נגן וידאו
6 פנס
7. GPS
8.מילון
9.אנציקלופדיה
10. סורק באר קוד
11.כלי תקשורת
12.יומן
13.פלס
14.ספריה לספרים מסמכים מוזיקה סרטים יו ניים יט
15. מחשבון מדעי
16. משחק וידאו

התעייפתי.......תמשיכו

asafk
12-01-11, 22:50
הטלפון של העבודה... חכם? יותר ממני. בלקברי שאומרים שהוא המילה האחרונה. המון כפתורים.
הטלפון של סוף שבוע... מוטורולה קטן, חצי מוקשח, טיפש, עובד.

אסף.

zagi
15-01-11, 16:16
אני משתמש בטלפון של נוקיה "טיפש " , ובמחשב כף יד של מיו ( שכולל GPS ) .

הנוקיה סוס עבודה , נופל בעבודה יום יום וחי כדי לספר , ללא חיבור לאינטרנט ללא תשלום וללא התחייבות כמובן .

את המיו הראשון קניתי לפני 4 שנים , לפני שנתיים השארתי אותו ברכב -שברו את החלון ולקחו אותו במצב מצויין . השני נקנה בפחות מ1000 ש"ח ועד היום אצלי , הGPS שלו בין המדוייקים ביותר שראיתי .

טובים השניים מן האחד ! :p

התייש
15-01-11, 16:27
לי יש V-3 כבר כמה שנים וגם את זה קיבלתי חלופי כי נגמר להם שירות החלפים למכשיר הקודם שהיה ברשותי וזה מספיק לי, תודה.

BackDoorMan
15-01-11, 17:51
הייתי רוצה פרי2, נראה עדיף על אייפון או אנדרואיד (http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3437241,00.html)

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ArVP6ZNkmqw?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ArVP6ZNkmqw?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

coas
15-01-11, 18:20
שמיל הוא דוגמה נהדרת

"מי צריך את זה"

התשובה בנויה בגוף השאלה
כול עוד לא תנסה לא תבין, אחרי שתנסה לא תבין איך חיית בלי זה, כמו שאחרים כבר כתבו.....

אז למה באמת זה טוב?
1. מחשב נייד יש לי, נייד אמיתי עם מקלדת
2.מצלמה יש לי, גם בטלפון הטיפש
3 מצלמת וידאו יש בטלפון הטיפש
4 נגן מוזיקה יש בטלפון הטיפש
5 נגן וידאו כנ"ל
6 פנס נו באמת
7. GPS הלו, זה ישראל? בחו"ל יש ברכב השכור או נהג המונית
8.מילון למה אני צריך את זה?
9.אנציקלופדיה כנ"ל
10. סורק באר קוד איך אפשר לחיות בלי זה...
11.כלי תקשורת כמו כל טלפון טיפש
12.יומן יש, כזה שכותבים בו עם עט...
13.פלס וואו!!
14.ספריה לספרים מסמכים מוזיקה סרטים יו ניים יט בשביל זה יש מחשב נייד
15. מחשבון מדעי בילט אין במחשב הנייד.
16. משחק וידאו למי יש זמן לזה

התעייפתי.......תמשיכו

מי שם את כל הביצים בסל אחד?

טלפון טיפש, LG משהו, צולל, שוחה, צונח צניחה חופשית, משחק לילדה בת השנה, נגן מוזיקה בזמן רכיבה עם אזנייה, מצלמה לזמן חירום. אין אינטרנט, אין GPS אין יומן.

אחרי שכוייסתי בחו"ל ובבת אחת איבדתי קשר עם העולם החיצון, את לוח הזמנים שלי, את כל כתובות המייל והטלפון הפנמתי שטכנולוגיה כזאת זה נחמד למי שיש זמן למשחקים וצעצועים. אז אולי אני לא מספיק לשלוח מייל ברגע שהתקבל, אבל כשאני עובד אני עובד עם מחשב נייד נוח. כשאני לא עובד, שייזדיינו בסבלנות עד שאפתח את המחשב. לא מעדכן סטטוס פייסבוק (גם כי לא רשום שם) לא מצייץ, לא מתקשר בסקייפ.
לא יודע איך, אבל אני מסתדר בלי פלס בנייד....

המשעשע הוא שעוד כמה שנים כולכם תסתכלו אחורה במבוכה, על איך הייתם מגוחכים.

דרור ברלי
15-01-11, 18:47
מי שם את כל הביצים בסל אחד?

טלפון טיפש, LG משהו, צולל, שוחה, צונח צניחה חופשית, משחק לילדה בת השנה, נגן מוזיקה בזמן רכיבה עם אזנייה, מצלמה לזמן חירום. אין אינטרנט, אין GPS אין יומן.

אחרי שכוייסתי בחו"ל ובבת אחת איבדתי קשר עם העולם החיצון, את לוח הזמנים שלי, את כל כתובות המייל והטלפון הפנמתי שטכנולוגיה כזאת זה נחמד למי שיש זמן למשחקים וצעצועים. אז אולי אני לא מספיק לשלוח מייל ברגע שהתקבל, אבל כשאני עובד אני עובד עם מחשב נייד נוח. כשאני לא עובד, שייזדיינו בסבלנות עד שאפתח את המחשב. לא מעדכן סטטוס פייסבוק (גם כי לא רשום שם) לא מצייץ, לא מתקשר בסקייפ.
לא יודע איך, אבל אני מסתדר בלי פלס בנייד....

המשעשע הוא שעוד כמה שנים כולכם תסתכלו אחורה במבוכה, על איך הייתם מגוחכים.

+1.

יש לי נוקיה 3120C. גרוטאה. מצלמה איומה, איכות שמע מזעזעת. דור 3 עם אינטרנט שכמו כמעט כולם גם אני לא משתמש בו אבל כן משלם עליו... מכשיר טיפש ומגעיל, אבל עובד. תמיד. סמארטפון משוכלל יחזיק מעמד אצלי בערך שעה-שעתיים לפני שמשהו רע יקרה לו.
אני צריך טלפון בשביל לדבר. לא יותר. לפעמים בשביל שיעיר אותי בבוקר. תזכורות? פגישות? יש לי יומן ולוח שנה של פעם. מנייר.

ג'ו, את דעתי על הצעצועים המיותרים האלה אתה יודע:
לא נחוצים, לא אמינים, לא מהימנים.
אני רואה מסביבי אנשים עם סמארטפונים - מסתובבים כמו זומבים, מחפשים אפליקציות כדי לתקשר זה עם זה, מה שפעם היו עושים בשיחה פשוטה פנים אל פנים, היום אנשים שיושבים בשני משרדים סמוכים על אותו מסדרון לא קמים מהכיסא כדי להחליף ביניהם מילה אלא מצייצים או השד יודע מה... כל הזמן משחקים בדרעק זה כי שילמו עליו כל כך הרבה - אז מוכרחים לעשות עם זה משהו ולהצדיק את ההוצאה.
אני, יש לי חיים מעבר להתעסקות הבלתי פוסקת בגאדג'ט המפוקפק הזה. למעשה, אפילו שונא את זה. אולי פעם אני אתפתה. היום לא. וגם מחר לא.

Nash
15-01-11, 19:58
לא יודע אם השרשור הזה הוא המקום והזמן (תמחקו אם לא) אבל יש למישהו ניסיון עם הדבר הזה:
sonim xp3 quest pro (http://www.sonimtech.com/products/xp3questpro.php)

וכמה יעלה להביא אותו לארץ?

Nash

תומר א.
15-01-11, 20:15
הכל תלוי בעבודה.
נכון שזה נחמד שהוא מעיין לדרמן אלקטרוני אבל קודם כל הוא צריך להיות טלפון.
מסתבר שמרבית המכשירים הללו הם קצת עדינים ולחיצה קלה על המסך וזהו, שלא לדבר על מים.
וכשאני צריך להזמין את הוטרינר בדחיפות והופ המסך שבור זה ממש לא משנה מה הוא יודע לעשות,
כי את ספר הטלפונים אני כבר לא יכול לראות. (דוגמא אמיתית).

BackDoorMan
15-01-11, 20:52
+1.

יש לי נוקיה 3120C. גרוטאה. מצלמה איומה, איכות שמע מזעזעת. דור 3 עם אינטרנט שכמו כמעט כולם גם אני לא משתמש בו אבל כן משלם עליו... מכשיר טיפש ומגעיל, אבל עובד. תמיד. סמארטפון משוכלל יחזיק מעמד אצלי בערך שעה-שעתיים לפני שמשהו רע יקרה לו.
אני צריך טלפון בשביל לדבר. לא יותר. לפעמים בשביל שיעיר אותי בבוקר. תזכורות? פגישות? יש לי יומן ולוח שנה של פעם. מנייר.

ג'ו, את דעתי על הצעצועים המיותרים האלה אתה יודע:
לא נחוצים, לא אמינים, לא מהימנים.
אני רואה מסביבי אנשים עם סמארטפונים - מסתובבים כמו זומבים, מחפשים אפליקציות כדי לתקשר זה עם זה, מה שפעם היו עושים בשיחה פשוטה פנים אל פנים, היום אנשים שיושבים בשני משרדים סמוכים על אותו מסדרון לא קמים מהכיסא כדי להחליף ביניהם מילה אלא מצייצים או השד יודע מה... כל הזמן משחקים בדרעק זה כי שילמו עליו כל כך הרבה - אז מוכרחים לעשות עם זה משהו ולהצדיק את ההוצאה.
אני, יש לי חיים מעבר להתעסקות הבלתי פוסקת בגאדג'ט המפוקפק הזה. למעשה, אפילו שונא את זה. אולי פעם אני אתפתה. היום לא. וגם מחר לא.

מסכים עם חלק מהתיאורים , לא עם המסקנות.
סמראטפון זה כלי רב תכליתי יותר מסלולרי טיפש, זה שיש לא מעט בעלים טיפשים של טלפונים חכמים לא פוסל את המכשיר , רק את בעליו, או יותר נכון זן ספציפי ודי המוני של בעליו, מנגד קיימים משתמשים מתוחכמים המנצלים את יכולת המכשיר ביעילות לניצול מיטבי של זמנם וכספם (http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20110107_12 08348)
או לתקשר בארץ עם שפה זרה
<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Znffg_G65ek?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Znffg_G65ek?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/LqdpWNSvf0A?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/LqdpWNSvf0A?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

אמיר ב.א
15-01-11, 21:10
אין לי פלאפון עדיין בכלל משום סוג... לא קניתי עד היום.

אחרי יותר מ10 שנים של עבודה בתעשיית ההי-טק.

יש עוד מישהו מוזר כזה כאן ?

אולי בסוף אני אשבר בגלל הדאגה לילד בגן.

אם אקנה , ניראה לי שעדיף משהו חזק ישן ועובד , שלא נורא אם יאבד , אבל זה בטח לא השיקולים של כל אחד.

דרור ברלי
16-01-11, 00:14
שימי, אתה רומז משהו?

אני לא מכיר אפילו בנאדם אחד שבאמת צריך סמארטפון.

תגידל י בעצמך? אתה באמת צריך את גרוטאת ה-ZX16V שדחסנו איכשהו לתוך החצר שלך?
מה פתאום. אתה לא צריך. אבל אתה אוהב ורוצה. זה העניין.

אני באמת צריך ג'יפ? הרי 90% מהזמן הוא נוסע על הכביש, בתוך העיר, חשוף לפגיעתם הרעה של שוטרים וגנבים, זולל דלק, לא הכי נוח.... הכי כלכלי היה להחזיק איזה קורולה ופעם בחודשיים לשכור טנדר 4X4 ולנסוע לטייל... אבל אני אוהב ורוצה ג'יפ. בשביל אותם 10% מהזמן שהוא כן מסב לי הנאה ונחת, אני מחזיק אותו. כל עוד אני יכול - זה מה יהיה.

ככה גם סמארטפון. בדרך כלל (אם אתה לא איזה איש עסקים סופר-עסוק) זה גאדג'ט שאתה קונה כי אתה אוהב ורוצה, לא כי אתה צריך.
בטח שיש לו המון יכולות, וברור שרוב משתמשיו לא מנצלים אפילו עשירית מהן.
אני לא מחפש את היכולות הללו ומבחינתי הוא סתם צעצוע.

אז אני לא אוהב ולא רוצה. לא סמארטפון ולא אייפד ולא נגן MP3/4 ולא שום גאדג'ט מטופש אחר, ולכן לא משקיע שקל בזה, כי אני ממש לא צריך את זה ואת היכולות של זה, וממש לא מנסה לעשות רושם על אף אחד שבכיס שלי נמצא המכשיר שהוא המילה האחרונה (נכון לאותו רגע.... בעוד חמש דקות הוא כבר יהיה מיושן וחובב הגאדג'טים לא ידע את נפשו מרוב אכזבה).

מה אני כן צריך? מכשיר טלפון בסיסי אמין. להבדיל ממכוניות, שם אני מחפש הנאות וריגושים - טלפון בשבילי הוא רק מכשיר. לכן אני רוצה אמינות לפני הכל. כי הוא לפעמים יחטוף מכה פה, מכה שם. ייפול לפעמים על ריצפה מברזל, של ג'יפ. על אבן.
אני דורש ממנו להיות קודם כל טלפון: קליטה טובה במקסימום איזורים, איכות שמע טובה.
אני צריך שיכיל ספר טלפונים ענק כי אני שם עליו מעל 1000 מספרי טלפון שכולם חשובים.
מצלמה בסיסית לשעת חירום זה באמת טוב.
לא צריך אינטרנט בטלפון בכלל. לא משתמש בזה. אבל דור 3 כופה את זה עלי.
רדיו זה נחמד וטוב.
לא צריך שינגן לי כל מיני קבצי מוסיקה. בשביל זה יש מחשב ומערכת בבית ובכל מכונית מודרנית כבר יש רדיו שקורא קבצי MP3.
ושוב - שיהיה אמין, כי אני לא רוצה להגיע למרכזי התשת הלקוחות. כי זמני יקר, והפתיל שלי קצר.

הסיכוי שסמארטפון כלשהו יצטרך לבקר במעבדות של מרכזי התשת הלקוחות הוא גבוה בהרבה מאשר במכשיר פשוט וטיפש.

ענבר
16-01-11, 01:15
HTC Desire מבוסס אנדרואיד כמובן, מספר חודשים איתו.

זה מסוג הדברים שאתה לא באמת מרגיש שחסר לך משהו עד שיש לך ואז אתה לא מבין איך אפשר בלעדיו...

להערכתי, עוד מספר שנים כל המכשירים הסלולריים יהיו סמרטפון כזה או אחר כמו שהיום כל המכשירים הם עם מצלמה כסטנדרט.

moisofnik
16-01-11, 01:53
יש בבית אייפון 4 ובלקברי טורץ'
יש גם נקסוס S אבל הוא חדש מכדי להביע דעה
גם אני חיפשתי משהו לדיבור אבל בפועל משתמש המון בוידאו ברמת HD והעלאה ליו טיוב, בסקייפ ואפליקציות ובדואל.
אני אוהב את הטורץ' אבל האייפון מכונת גלישה מדהימה ומלא אפשרויות ממכשיר MP3 ועד אפליקציית blech contest. וזה מבלי להתייחס למה שלא רלבנטי בישראל - netflix וגם ממשק ישיר עם APPLETV :p

BackDoorMan
16-01-11, 02:18
אין לי ספק שתוך זמן קצר, לדעתי מדובר בשנה-שנתיים אולי פחות, עולם ה PCשאנו מכירים ישתנה ללא הכר.
כל הסימנים מעידים על כך, יש כבר ניצנים שהופיעו בסוף השנה האחרונה ובתחילת החדשה:

בתערוכת CES האחרונה מוטורולה כבר הפעילה לפטופ טיפש ללא מעבד היישר מסמרטפון נתקע.

סמרטפון עם 2 ליבות כבר הופיע ב LG, עד סוף השנה יהיו מעבדי סמרטפונים (פריסקייל) גם עם 4 ליבות.

כבר היום הנוקיה N8 מסוגל להזרים סרטי HD למסך דרך חיבור HDMI ובעצם לתפקד כסטרימר הקטן בעולם.

עוד כוח עיבוד, עוד תוספת זכרון ואנו כבר בטריטורייה שהייתה שייכת ל PC מלפני שנתיים-שנה והכל במכשיר שנכנס לכיס.

סמרטפון ישאר כשם מסיבות היסטוריות, תכל'ס מדובר בתחליף קומפקטי ביותר למחשב, ואני מנחש שעבור רבים הוא יהיה גם היחיד ובתוספת אמצעי קלט פלט (מקלדת, עכבר מסך בגודל מלא בבית )
הקופסה הגדולה שפעם קראנו לה PC תעלם מרוב שולחנות העבודה.

דרור הראל
16-01-11, 02:19
בלקברי כבר 3 שנים,אותי מעניין בעיקר קבלת מיילים ושליחה,גלישה הפסקתי לנסות מזמן למרות שאני משלם-הייתי מחליף את כל שאר האפליקציות בפותחן בירה יעודי-אז זה באמת היה סמארטפון.

דרור הראל

ofiredri
16-01-11, 09:24
שכחתם לציין שטלפון חכם חוסך בחשבון הסלולאר החודשי ! במיוחד אייפון, ובקרוב אחרים נוספים כגון אנדרואיד.
אני מדבר על אפליקציות סמס חינמיות כגון Whatsapp (שאגב זמינה לכל הפלטפורמות אפילו לנוקיה סימביאן) ו Viber שמאפשרת שיחות חינם על גבי הרשת ללא סירבול מיותר דוגמת סקייפ.

הטלפון החכם חוסך גם בעלויות רכישת מכשירים משלימים כגון גי פי אס, נגן MP3 ואפילו מצלמה.
לאחרונה יצאו תוכנות נווט שטח מדהימות לאייפון (TOPOMAP) שמורידות את הצורך ברכישת מכשיר או מחשב נווט.

אז כן, מעבר לאפליקציות והיכולות הטלפון החכם חוסך בהוצאות השוטפות.
זה בתנאי שגם המשתמש צרכן חכם :-)

גיא
16-01-11, 10:01
למה ככה ? ... וואי לייק דיס ? ..

האייפון דור 3 שלי לא יותר מטופש מהג'יפ שלך דרור.
אני בטח פותח לעצמי פה לשטן אבל ב 3 שנים האחרונות הוא לא היה חולה ולא היה במוסך.
הוא הרבה יותר חכם ממה שאני צריך אבל הוא מסב לי עונג. אולי אני טיפש כי אני נהנה מאלקטרוניקה יקרה ומיותרת ... אבל טיפשי זה לא.

יש לי אפליקציה אחת מותקנת עליו מעבר למה שמגיע מהמפעל וזה תכנת ניווט כבישים חינמית.
גם בה אני בקושי משתמש.
( כל השאר זה לשוחח ושעון מעורר ואת שני אלו הוא עושה בצורה מעוררת התפעלות כבר 3 שנים )

אבל אני עושה את זה בסטייל ונהנה מכל שניה.

אני חולק על הקביעה שזה טיפשי.

שימי, אתה רומז משהו?

תגידל י בעצמך? אתה באמת צריך את גרוטאת ה-ZX16V שדחסנו איכשהו לתוך החצר שלך?
מה פתאום. אתה לא צריך. אבל אתה אוהב ורוצה. זה העניין.

אני באמת צריך ג'יפ? הרי 90% מהזמן הוא נוסע על הכביש, בתוך העיר, חשוף לפגיעתם הרעה של שוטרים וגנבים, זולל דלק, לא הכי נוח.... הכי כלכלי היה להחזיק איזה קורולה ופעם בחודשיים לשכור טנדר 4X4 ולנסוע לטייל... אבל אני אוהב ורוצה ג'יפ. בשביל אותם 10% מהזמן שהוא כן מסב לי הנאה ונחת, אני מחזיק אותו. כל עוד אני יכול - זה מה יהיה.

ככה גם סמארטפון. בדרך כלל (אם אתה לא איזה איש עסקים סופר-עסוק) זה גאדג'ט שאתה קונה כי אתה אוהב ורוצה, לא כי אתה צריך.
בטח שיש לו המון יכולות, וברור שרוב משתמשיו לא מנצלים אפילו עשירית מהן.
אני לא מחפש את היכולות הללו ומבחינתי הוא סתם צעצוע.

אז אני לא אוהב ולא רוצה. לא סמארטפון ולא אייפד ולא נגן MP3/4 ולא שום גאדג'ט מטופש אחר, ולכן לא משקיע שקל בזה, כי אני ממש לא צריך את זה ואת היכולות של זה, וממש לא מנסה לעשות רושם על אף אחד שבכיס שלי נמצא המכשיר שהוא המילה האחרונה (נכון לאותו רגע.... בעוד חמש דקות הוא כבר יהיה מיושן וחובב הגאדג'טים לא ידע את נפשו מרוב אכזבה).

מה אני כן צריך? מכשיר טלפון בסיסי אמין. להבדיל ממכוניות, שם אני מחפש הנאות וריגושים - טלפון בשבילי הוא רק מכשיר. לכן אני רוצה אמינות לפני הכל. כי הוא לפעמים יחטוף מכה פה, מכה שם. ייפול לפעמים על ריצפה מברזל, של ג'יפ. על אבן.
אני דורש ממנו להיות קודם כל טלפון: קליטה טובה במקסימום איזורים, איכות שמע טובה.
אני צריך שיכיל ספר טלפונים ענק כי אני שם עליו מעל 1000 מספרי טלפון שכולם חשובים.
מצלמה בסיסית לשעת חירום זה באמת טוב.
לא צריך אינטרנט בטלפון בכלל. לא משתמש בזה. אבל דור 3 כופה את זה עלי.
רדיו זה נחמד וטוב.
לא צריך שינגן לי כל מיני קבצי מוסיקה. בשביל זה יש מחשב ומערכת בבית ובכל מכונית מודרנית כבר יש רדיו שקורא קבצי MP3.
ושוב - שיהיה אמין, כי אני לא רוצה להגיע למרכזי התשת הלקוחות. כי זמני יקר, והפתיל שלי קצר.

הסיכוי שסמארטפון כלשהו יצטרך לבקר במעבדות של מרכזי התשת הלקוחות הוא גבוה בהרבה מאשר במכשיר פשוט וטיפש.

דרור ברלי
16-01-11, 10:10
שלא תבין לא נכון.
אני לא שולל את יכולות הסמארטפונים. הן מדהימות. אני רק חושב שאני לא זקוק לזה.
בשטח אני מהעתיקים האלה שמנווטים עם מפה.
רחובות? אם אני צריך להגיע למקום שאני לא מכיר, אני מסתכל בבית ב-YMAP לפני שאני יוצא, וזוכר הכל.

רק בשביל לדבר בטלפון ולהשתמש בשעון מעורר (שאלה שני השימושים היחידים שהנוקיה 3120C המכוער שלי נדרש להם) אני לא צריך אייפון יקר. ועזוב אותי מסטייל ואופנות... גמרתי תיכון לא מזמן, אני כבר בן 44...

יוני5
16-01-11, 12:13
אני אתחיל ואסייג שיש לי נוקיה N97 שכל תכליתו בחיים זה לגרום למשתמשים בו להיות לא מרוצים.

אבל מכיוון ששוכני השלג בפינלנד הגדירו אותו כסמארטפון אז:

כבר שנה וחצי אני מנסה - לא מבין בשביל מה צריך את הדרעק הזה.

אז למה באמת זה טוב?
1. מחשב נייד
לא תודה, יש לי נטבוק של אסוס, עובד מעולה
2.מצלמה
שווה לתחת
3 מצלמת וידאו
עכשיו צריך להיכנס עוד קצת במעלה הרקטום ע"מ לתאר את החוויה - מה שכן, המצלמות זמינות
4 נגן מוזיקה
נכון ושימושי, אבל לא צריך סמארטפון בשביל זה. רוב הטלפונים כוללים כרטיס זכרון ומנגנים MP3
5 נגן וידאו
עכשיו הגענו למעי הגס
6 פנס
ובמסגרת לימודי גוף האדם - הנה אנו במעי הדק
7. GPS
טוב, נו, לא שאני משתמש בו, אבל אני מבין את הצורך
8.מילון 9.אנציקלופדיה
נו באמת
10. סורק באר קוד
אפשר גם למצוא נקודות זכות אצל אחמדינג'אד
11.כלי תקשורת
כזה שמטלפנים איתו? וואלה, איך לא חשבו על זה קודם
12.יומן
נכון
13.פלס
ממש שימושי, בייחוד לבעלי מקצוע. אייפון לכל טייח!
14.ספריה לספרים מסמכים מוזיקה סרטים יו ניים יט
קוראים לזה אמצעי אחסון. כמו דיסק און קי שעולה עשירית, לא ככה?
15. מחשבון מדעי
16. משחק וידאו

התעייפתי.......תמשיכו

מה ביקשתי? טלפון נורמלי, עם רמקול ורטט, שינגן מוזיקה וישמש כשעון מעורר ויחזיק יום עבודה נורמלי.
מה קיבלתי? דרעק בן דרעק - אבו דרעק, עם סוללה שנגמרת מהר (מודה ומתוודה, גם אם אני הייתי צרים להחזיק מסך כזה, גם אני הייתי נגמר).

שלא תבינו לא נכון - תנו לי אייפון או אנדרואיד עם סוללה נורמלית - קניתי!
(אשתי עם אייפון כבר שנתיים וחצי, מאוד מרוצה, אבל היא חייה ליד מטען, אני לא).

יוני5

amimiller
16-01-11, 12:21
שלא תבין לא נכון.
בשטח אני מהעתיקים האלה שמנווטים עם מפה.
רחובות? אם אני צריך להגיע למקום שאני לא מכיר, אני מסתכל בבית ב-YMAP לפני שאני יוצא, וזוכר הכל.

רק בשביל לדבר בטלפון ולהשתמש בשעון מעורר (שאלה שני השימושים היחידים שהנוקיה 3120C המכוער שלי נדרש להם) אני לא צריך אייפון יקר. ועזוב אותי מסטייל ואופנות... גמרתי תיכון לא מזמן, אני כבר בן 44...

+1.
אחר כך מתפעלים שהעולם מלא בג'אנק
<style> qtl { position: absolute; border: 1px solid #cccccc; -moz-border-radius: 5px; opacity: 0.2; line-height: 100%; z-index: 999; direction: ltr; } qtl:hover,qtl.open { opacity: 1; } qtl,qtlbar { height: 22px; } qtlbar { display: block; width: 100%; background-color: #cccccc; cursor: move; } qtlbar img { border: 0; padding: 3px; height: 16px; width: 16px; cursor: pointer; } qtlbar img:hover { background-color: #aaaaff; } qtl>iframe { border: 0; height: 0; width: 0; } qtl.open { height: auto; } qtl.open>iframe { height: 200px; width: 300px; } </style><qtl style="display: block; left: 458px; top: 181px;" class=""> <qtlbar name="bar">http://www.qtl.co.il/img/copy.pnghttp://www.ask.com/favicon.ico (http://int.ask.com/web?siteid=10000861&webqsrc=999&l=dis&q=%D7%9C%D7%A2%D7%99)http://translate.google.com/favicon.ico</qtlbar> <iframe name="content"></iframe> </qtl><style> qtl { position: absolute; border: 1px solid #cccccc; -moz-border-radius: 5px; opacity: 0.2; line-height: 100%; z-index: 999; direction: ltr; } qtl:hover,qtl.open { opacity: 1; } qtl,qtlbar { height: 22px; } qtlbar { display: block; width: 100%; background-color: #cccccc; cursor: move; } qtlbar img { border: 0; padding: 3px; height: 16px; width: 16px; cursor: pointer; } qtlbar img:hover { background-color: #aaaaff; } qtl>iframe { border: 0; height: 0; width: 0; } qtl.open { height: auto; } qtl.open>iframe { height: 200px; width: 300px; } </style><qtl style="display: none; left: 363px; top: 181px;" class=""> <qtlbar name="bar">http://www.qtl.co.il/img/copy.pnghttp://www.ask.com/favicon.ico (http://int.ask.com/web?siteid=10000861&webqsrc=999&l=dis&q=%D7%96)http://translate.google.com/favicon.ico</qtlbar> <iframe name="content"></iframe> </qtl>

דרור הראל
16-01-11, 16:21
יוני מה קורה?
לאן בדיוק אתה מנסה לדחוף את הסמארט פון?זה נכון שחברה מהתפוצה שלך ובגילך מתחילים לחשוש מכל מיני מריעין בישין במעלה החלחולת אבל לא בשביל זה המציאו את הסמארטפון.

דרור הראל

BackDoorMan
16-01-11, 16:58
איזו תפוצה זו ? שאדע להיזהר .

zagi
16-01-11, 19:42

אם היית צריך להיות אצל 8 לקוחות ביום באזורים שונים ( ככה נראה החורף אצלי ... ), תאמין לי שהיית מצייד בתוכנת ניווט הכי טובה שהיית מוצא והיא גם הייתה מצדיקה את המחיר בזמן שהיא חוסכת .

ושלא תבין לא נכון ... אני לא סומך על תוכנת הניוווט אף פעם ! אני משתמש בה רק כדי לראות את היכן נמצא הרחוב הספציפי ואז אני בוחר את הדרך להגיע לשם .

הכל תלוי ביעוד המכשיר וצורך ...!!!

moisofnik
17-01-11, 03:04
שלא תבין לא נכון.

ואיך תוכל לקרוא בג'יפולוג ולהגיב מהשרותים?:razz:

Saar
17-01-11, 03:13
גם לשירותים הסמארטפון מגיע?
עד שיש מקום אחד נורמלי לקרוא עיתון של פעם...
(באמת של פעם, אנחנו לא קונים עיתונים :rolleyes: יש לי שם עיתון "טורבו" מודל 86...)
באופן אישי, אני גם לא חובב סמארטפונים, כשאר שידרגתי את המכשיר לפני חודשיים הציעו לי כזה,
לאחר 3 שניות התלהבות ניסיתי לדמיין את עצמי שוכב מתחת לאוטו, עם חלקי דיפרנציאל בידיים, מלא בשמן ומנסה להתקשר ליואב לשאול איך מכניסים את החלק ולאן :D
זו הנקודה שביקשתי מהנציגה את ה "נוקיה קבלנים" - לפחות ככה היא קראה לו.

סער

moisofnik
17-01-11, 06:27
לאחר 3 שניות התלהבות ניסיתי לדמיין את עצמי שוכב מתחת לאוטו, עם חלקי דיפרנציאל בידיים, מלא בשמן ומנסה להתקשר ליואב לשאול איך מכניסים את החלק ולאן :D

סער
אבל אתה לא צריך להתקשר ליואב ממתחת לאוטו - גם אם תצעק חזק הוא ישמע....

tzagi
17-01-11, 07:00
אוי וייז מיר....
צריך לעשות פה סדר
כמות השטויות שנכתבה פה.....יש מצב שזה שיא חדש בג'יפולוג.
ברצוני לתקן את הטועים ונמשיך לניתוח פסיכולוגי של הטועים
here goes:
1.
אחרי שכוייסתי בחו"ל ובבת אחת איבדתי קשר עם העולם החיצון, את לוח הזמנים שלי, את כל כתובות המייל והטלפון הפנמתי שטכנולוגיה כזאת זה נחמד למי שיש זמן למשחקים וצעצועים

אשר יקירי, במכשירים המדוברים שום פרטים לא נמצאים על הסים, איבוד המכשיר מאבד רק את המכשיר ולא יותר מזה
באנדרויד כול אנשי הקשר נמצאים בשרת של גוגל, איבדת?
קח מכשיר אחר, תפעיל אותו עם השם משתמש והסיסמה והטלפון הישן משוחזר אוטומטית
באיפון זה דומה, וניתן לשחזר טלפון אחר ע'י חיבורו למחשב והורדת כול המידע מהטלפון הישן, לוקח כמה דקות
אין שרות לקוחות, אין לחכות בתור,אין טכנאים שימחקו את המידע.
בנתיים הסמרטפון-1 הטיפש-0

2.
מה אני כן צריך? מכשיר טלפון בסיסי אמין.

הרוב המוחלט של המכשירים אמינים מאד, אני אישית הרסתי הרבה יותר טלפונים רגילים מכול סמרטפון,
אם נושא האמינות מאד מדאיג אותך, יש מוטורולה דאפיי ודומים
טלפונים אטומים לאבק, מים (אפשר לשטוף את הטל בכיור) ויש גם את הגורילה גלס-אין סריטות.
לדעתי זה לא כזה נחוץ, לכול מכשיר ניתן לקנות קייס ומגיני מסך בגרושים-יגנו עליו טוב מאד (חוץ מטביעה)
הרוב המוחלט של הבעיות נגרם אקסקלוסיבית ע'י המשתמש
כול טלפון זה לא מטוס ולא צוללת, מעניין שאף אחד לא יתלונן שהקאנון ראבל שלהם נפל לריצפה ונשבר, אבל טלפון?
פתאום זה לא מכשיר אמין.

2.

אף אחד לא צריך כלום, בשנות ה80 לא היו סליולרים וזה לא היה חסר לאף אחד
בכלל, אפשר לחזור למעברות או למערות, מי צריך בכלל מקרר או תנור? אפשר לאכול טרי, לחלוב את הפרה ולבשל מעל מדורה.
הטכנולוגיה נמצאת כן היום- נצל אותה לטובתך.

4.
מצלמה
שווה לתחת

זה שקנית מכשיר עם מצלמה חרא-אשמתך בלבד
במכשירים "מודרניים" יש מצלמה מעל ל6MP והתמונות מדהימות, ועוד בHDMI
אל תשווה .

יש עוד הרבה אבל אין לי כוח וזמן

נגיע לניתוח הפסיכולוגי
COAS (וגם ברלי)
מתעב את העדר עם הסמארטפונים ומסתכל עליהם בלעג,
הוא-הם לא רוצים להיות כמו כול אלה שמסתובבים כמו זומבים ומחפשים אפליקציות (מה המשפחה תגיד?)
ולכן, ממציאים 1001 תרוצים כדי לפסול (להצדיק את נקודת המבט)
למעשה, זה 2 אנשים שיכולים להרויח הרבה ממכשיר כזה(ואני יודע שעמוק בפנים, היו מתים לאחד).....אבל הסטיגמה....הסטיגמה....

ויש לנו את יוני,
יוני קנה מכשיר חרא בלי כול שימוש,(זה לא סמרטפון-זה רק נראה ככה) והוא מוציא את זעמו על העולם, כולם אשמים שמכרו לו גרוטאה.

בקיצור
המכשיר הנכון יכול לחסוך הרבה זמן וכסף, וכמו כול כלי אחר, השימוש וערך היעילות תלויים אך ורק במשתמש ורצונו ללמוד, הגיל זה לא פונקציה, דעות קדומות והכנעה לסטיגמה חברתית כן.

BackDoorMan
17-01-11, 07:38
אני אוהב את השרשור הזה !

eysham
17-01-11, 07:42
ג'ו,

רק מנסה להבין מה הפואנטה של השרשור הזה? מה אתה מנסה להוכיח ולמי? :confused:

איל
שכאמור למעלה, לא ממש צריך שכנוע

tzagi
17-01-11, 08:01
ג'ו,

איל

כנאמר,
עו'ד טוב אף פעם לא שואל שאלה בלי לדעת את התשובה לה מראש

ידעתי בדיוק מי יענה מה
והוצאתי את הסיבות לאור, תחשוב בכיוון של.......מחקר אנטריפולוגי של התרבות הישראלית.
על הדרך, אולי אפשר לתקן דעות קדומות ואגדות אורבניות ואולי ללמד כמה כלבים זקנים טריקים חדשים.
לדעתי זה ממש שרשור של "שרות לציבור" או "למען הקהילה". :-)

Juv
17-01-11, 08:09
מהנסיון שלי ההבדל בין טלפון חכם לטיפש הוא אחד.
בטיפש אתה מחובר לרשת הסלולר. בחכם אתה מחובר לאינטרנט - באופן שמאפשר ניצול אמיתי של הקשר הזה (חבילת גלישה בנוקיה 72 או מכשירים דומים לא באמת נופלים להגדרה הזו).
כל שאר ההבדלים (מבנה, עמידות, מצלמות, GPS וכו') הם לחלוטין משניים ומשתנים מדגם לדגם, ללא תלות האם הטלפון חכם או טיפש.
מי שלא "מבין" מה יכול לתת לו חיבור רציף לאינטרנט, בשנת 2011, כנראה עושה את עצמו.
כמובן שיש כאלה שמשתמשים בקישוריות הזו בכדי לחיות בפייסבוק, אבל ניתן לעשות עם זה מה שרוצים, בדיוק כמו עם כל מחשב מחובר לרשת.

Pageup
17-01-11, 10:36
והנה אני מסכים עם ג'ו. גם אני חשבתי פעם שזה מיותר.
מאז עברו 6 שנים ו 4 מכשירים חכמים. על אותו משקל,
פעם לא היו מכונות כביסה, מדיחי כלים, מיקרוגל, מייבשי
כביסה וכו'. אפשר להסתדר בלי, אבל זה הרבה יותר קל נוח
אם יש לך אותם.
פעם מנכ"ל IBM אמר שלדעתו יהיו כמה עשרות מחשבים בעולם.
תראו לאן זה הביא אותו.
אני עם HTC Desire, אחרי I-Mate Jam, I-Mate KJam, HTC TrinityII.
המכשירים החכמים שינו את צורת העבודה שלי, הקפיצה המשמעותית
ביותר הייתה עם האנדרויד.
החסרון היחידי של המכשירים החכמים ביחס ל 6310i שמשמש אותי לגיבוי
(בעיקר בזמן כניסה למפעלים בטחוניים, וגם זרוק בתור ספייר באוטו)
הוא זמן הסוללה, וגם עם זה אפשר להסתדר. כשאני מטייל הוא מקבל
אריזה קשיחה בשביל השרידות וגם במילואים. בשאר הזמן רק מגן מסך שמוחלף
פעם בכמה חודשים (ולא בטוח שבמכשירים מהדור הנוכחי דרוש כזה בזכות
הזכוכית גורילה).

coas
17-01-11, 11:01
אם הייתי מדרדר עד לפסיכולוגיה בגרוש הייתי אומר שמישהו כאן מנסה לשכנע עצמו שלא יתכן שיש מישהו שלא חושב כמוני...

אבל אני לא.

גיא
17-01-11, 11:40
ג'ו,

איל

שמת לב לחתימה של ג'ו ?

בכל מקרה, דרור וכל המקטרגים.
הם אנטי בעיקרון.
אנדר-דוג.
זה קטע של פוזה שניקרא "אנטי פוזה" :)
יעבור להם :)

דרור ברלי
17-01-11, 15:12
קישקוש.

ג'ו, מה נהיית לי, בן גוריון?... ("אני לא יודע מה היהודים רוצים, אני יודע מה הם צריכים")

כרגע, אני לא צריך סמארטפון.
אני לא צריך אינטרנט ואפליקציה של חתול מתעטש במכשיר הטלפון שלי.
אז מה הפואנטה שלך? שאני מוכרח סמארטפון רק כי הטכנולוגיה קיימת?

וואלה יופי. גם הטכנולוגיה להגיע לירח קיימת כבר 42 שנה. אז תרשום אותי לטיול הבא לים השלווה?...

כשאני אחליט שזה מה שאני צריך ורוצה - יהיה לי אייפון. עד אז, לא.

eysham
17-01-11, 15:37
עד החתול המתעטש הסכמתי איתך...
זה וציפורים מתעופפות מרוגטקה...

tzagi
17-01-11, 16:13
קישקוש.

ג'ו, מה נהיית לי, בן גוריון?... ("אני לא יודע מה היהודים רוצים, אני יודע מה הם צריכים")

כרגע, אני לא צריך סמארטפון.

פיספסת את הנקודה,
ולא כתבתי בשום מקום שאתה או משהו אחר צריך, אף אחד לא צריך כלום.
אתה חושב שאין לך צורך, וזה בסדר, אבל להביא תרוצים מצוצים מהאצבע כמה שזה דרעק...זה כבר סיפור אחר.

אשר גם פיספס (לא אופייני לו)
הנקודה היא שאנשים מגיעים להחלטות מסיבות סוציאליות שלא מבוססות על הגיון, אין כן כול קשר למי חושב מה ומי מסכים אם מי, זה לא שונה מהצד השני שיקנה את המכשיר בגלל ש"לכולם יש" אבל הם רק מבינים בכפתור האדום ובכפתור הירוק ולא יותר מזה.(אולי לפעמים גם ילחצו על הכפתור הכחול, בטעות, בלי כוונה,)

ofiredri
17-01-11, 18:55
דרור et all,
עד שלא יהיה לכם לא תדעו כמה זה נחמד שהכל נמצא במכשיר אחד חכם וחסכוני שגם משמיע מוזיקה, גם מנווט לכם בכביש ובשטח, וגם מעביר שעות המתנה לדוגמא בגלישה באינטרנט או באיזה משחק ציפורים כועסות. והכל בג'יפ שלכם כן ?

לי רוב הזמן היו פלאפונים פשוטים אך חכמים (נוקיה, מוטורולה V3x), ולו מהסיבה שיצרנים למינהם ניסו ליצור משהו חכם אבל יצא להם משהו מסורבל ומעצבן. מאז הולדתו של האייפון ועוד' Wannabes כדוגמת אנדרואיד וכו', אני לא יכול בלעדיו.
נוחות זה שם המשחק, צורך של רובנו, וזה בדיוק מה שטלפון חכם מספק.
אז קדימה, עזבו את מפות השטח ותתקדמו לטלפון חכם. אבל בתנאי אחד - שתשכילו להודות לנו, ולהודות שחייכם שופרו משמעותית מאז המעבר האמיץ.
ממתין בסבלנות ;-)

coas
17-01-11, 18:56
ג'ו, אתה מכיר אותי דיי זמן כדי לדעת שאני מדבר בשם עצמי (רק כאשר אישתי לא בסביבה), ושסיבות חברתיות ,כגון אופנה כזאת או אחרת או סגנון, חסרי רלוונטיות מבחינתי.
אם אני לא צריך או לא רוצה, זה בדיוק מסיבות אלה ורק אלה.

בוא נרד מניתוחים סוציולוגים, שנינו מבינים קטנים בעניין. מה שאני כן מבין שזה גימיק שיותר מאשר מועיל ומשכלל, גוזל זמן ואנרגיה.

זוכר מה הייתה המטרה הראשונית של של טלביזיה? אמצעי מהיר ונגיש להעברת ידע ומידע. ומה קיבלנו? ריאליטי ושאר פסולת אשר גוזלת זמן ומביאה לטמטום. בשרשור מקביל כאן תראה שיותר ויותר אנשים מתפכחים ונגמלים.

הטלפון, אמצעי תקשורת, בדרך לשם.

boaz avrahami
17-01-11, 19:04
במגירה נוקיה E71
בשימוש אייפון.

כשצריך הרבה זמן על סוללה אני מחליף בינהם.
עבורי זה שימושי ככלי עבודה ופנאי מהמעלה הראשונה.

moriseven
17-01-11, 19:13
אני מסכים עם ג'ו, ואופיר צודק, גם אני תמיד הייתי עם המכשיר הכי פשוט, עד שהחברים סביבי החליפו כולם לסמארטפונים ואני עדיין הייתי עם הפשוט במשך שנתיים. וכאשר לפעמים היו יושבים כולם ומדברים על הטכנולוגיה הזאת וכל מה שקשור בסמארטפונים, הרגשתי מחוץ לשיחה, לא מבין על מה מדברים והאמת, היה נשמע מעניין כל האפשרויות שקיימות במכשירים ומה שאפשר לעשות איתם.
אז החלטתי שאני מביא אייפון בשביל לראות במה מדובר, ללמוד ולהכיר את החידוש.
חכיתי עד שנפל לידי אייפון במחיר מציאה, לא אייפון 4, למרות שהוא כבר יצא לשוק, אלא 3GS
והאמת להגיד לכם...

לא יודע איך הייתי עד עכשיו עם טלפון אחר!

האפשרויות הרבות שגם חוסכות זמן, האפליקציות המשעשעות שמעבירות לפעמים את הזמן ובקיצור כמעט הכל במכשיר אחד.

דרור ברלי
17-01-11, 19:32
אשר, עכשיו זה הולך לטקטיקות של כיתה ו'. לחץ חברתי...

מהי אגיד לכם? אוי לג'יפאי, שלא מנווט עם מפה אלא עם סמארטפון...
אוי למי שבשביל להעביר את הזמן, פותח "אפליקציה משעשעת" של חתול שמקלל, או M16 שיורה צרורות. פתח ספר, בן אדם.
נהייתם זומבים, לא זזים ולא מתפקדים בלי השטן הקטן הזה.
אהה, איך יכולתי לשכוח. יש בו גם פלס.... בשביל להעביר את הזמן, אפשר לבדוק אם השולחן בעבודה ישר ומפולס כמ ושצריך. אכן פריצת דרך טכנולוגית ראשונה במעלה.

אני, בשביל להעביר את הזמן, יש לי המון מה לעשות חוץ מלשוטט בין האפליקציות ולהתפעל מחוכמתו של הטלפון שלי, וחיי בהחלט ישתפרו משמעותית כשהילדים שלי יגדלו ויהיה לי קצת יותר זמן פנוי... לא כשיהיה לי טלפון כזה או אחר. טוב לי ככה, בחיי. כשאחליט שהגיע זמן הסמארטפון/אייפון/טמבלפון - אעבור לזה. בינתיים לא, תודה.

ofiredri
17-01-11, 20:21
מה שנקרא להנות מהספק ...

בוזי
17-01-11, 22:09
השרשור הזה מעניין מאוד.
קודם כל גילוי נאות:
העסק שבבעלותי, נותן, בין השאר, שירות של תיבות דואר חכמות, המאפשרות שיתוף מידע, ספרי טלפונים, יומן פגישות, מטלות ועוד, בין עובדי המשרד. כמובן שכל החומר הזה מסתנכרן לסמארטפונים ומגובה היטב ע"ג השרתים, למקרה של טעויות משתמש.

עכשיו ככה:

עבורי כעצמאי, זהו כלי עבודה ממעלה ראשונה. מאד קל ונוח לקרוא מיילים, לגשת לספר הטלפונים הארגוני, ולבקש מהמזכירה שתדבר עם מישהו שנמצא בספר הטלפונים שלי, ותקבע לי פגישה עם שלושה אנשים, מתי שכולם פנויים, בשני קליקים. לקבל ולשלוח מסמכים, מפרטים, הצעות מחיר, מה לא.
בקיצור, מאז שעברתי לסמארטפון, אני מצליח לתת שירות טוב יותר ללקוחותי, גם מתחת לג'יפ.
עם זאת, אילו הייתי במשרד כל היום, המכשיר היה מיותר לחלוטין.

יש אפליקציות טפשיות,ויש מדהימות. גשו לאתר הבית של בנק הפועלים ותראו אחת מהמדהימות.
אבל - אני לא חושב שזה מתאים לכל אחד, וממש לא כל אחד זקוק לכל התכונות האלה.
אגב - חלק מהתכונות הן סתם פיצ'רים שעוזרים למכור את המכשיר, או עוזרות לחברת הסלולר למכור עוד נפח גלישה. (פנס זה אחלה פיצ'ר. פלס זה קישקוש)

דרור הראל
17-01-11, 22:26
מה שנקרא להנות מהספק ...

אופיר,אתה חושב שמישהו יכול לקרוא את התגובות שלך?תגיד לה שתעצור רגע,תן לנשום.בילבלתה לי את העיניים.

סמארטפון-בעיניי כמו חלק מקודמי הינו גוזל זמן,משחית דעת וגורם להסתיידות המוח-בעבר הייתי מתעורר באמצע הלילה רק כדי לבדוק מיילים,היום נגמלתי משאיר את המכשיר בחדר אחר.שים לב ג'ו-רק מיילים ןOUTLOOK,כל השאר בעיניי מיותר,גוזל זמן גורם לאנשים לשבת עם חברים ולא לדבר אחד עם השני משום שכולם כל היום מתעסקים בסמארט פון.אמר מישהו לפני-ההקבלה לטלוויזיה והשפעתה היא מדוייקת.

פעם האמריקאים היו בחזית הקידמה וזכו להערצה עולמית,הם הטיסו אדם לירח,פיתחו תעשיות אדירות והיו אחראים למירב הפיתוחים הטכנולגיים המהפכניים והרפואיים בעולם,היתה להם מוטיבציה להוכיח עליונות על הקומניסטים.מאז סוף המלחמה הקרה אפילו מכוניות נורמליות הם לא מסוגלים לייצר ,הסינים עוקפים אותם והמוסלמים מאיימים עליהם תרבותית והם וכלל העולם המערבי עסוק בכלום,מייצרים כלום(הייטק-זה היי כלום,אי אפשר לאכול את זה) מנפחים בועה פיננסית שהיא פחות מוסרית מלאס ווגאס,ועסוקים ברכילות-גוגל,פייסבוק.הכלום הפך לעיקר,פלא ששאר העולם רוחש בוז לתרבות המערבית?כשאין צורך אין המצאה,עוסקים בכלום-פאריס הילטון זו תרבות,ואיי פון זו תעשייה ודיסק און קי זה מהפכה(מעניין איך חיינו קודם בלי זה-נעים יותר,לאט יותר ופשוט יותר)-זה מה שנשאר מתרבות דמקורטית מפוארת שגוססת במהירות אל מחוזות הכלום.

דרור הראל

וג'ו אל תשכח את המכשיר שדיברנו עליו

boaz avrahami
17-01-11, 22:43
אשר, עכשיו זה הולך לטקטיקות של כיתה ו'. לחץ חברתי...

מהי אגיד לכם? אוי לג'יפאי, שלא מנווט עם מפה אלא עם סמארטפון...
אוי למי שבשביל להעביר את הזמן, פותח "אפליקציה משעשעת" של חתול שמקלל, או M16 שיורה צרורות. פתח ספר, בן אדם.
נהייתם זומבים, לא זזים ולא מתפקדים בלי השטן הקטן הזה.
אהה, איך יכולתי לשכוח. יש בו גם פלס.... בשביל להעביר את הזמן, אפשר לבדוק אם השולחן בעבודה ישר ומפולס כמ ושצריך. אכן פריצת דרך טכנולוגית ראשונה במעלה.

אני, בשביל להעביר את הזמן, יש לי המון מה לעשות חוץ מלשוטט בין האפליקציות ולהתפעל מחוכמתו של הטלפון שלי, וחיי בהחלט ישתפרו משמעותית כשהילדים שלי יגדלו ויהיה לי קצת יותר זמן פנוי... לא כשיהיה לי טלפון כזה או אחר. טוב לי ככה, בחיי. כשאחליט שהגיע זמן הסמארטפון/אייפון/טמבלפון - אעבור לזה. בינתיים לא, תודה.

תגיד דרור, גם חשבון אתה עושה עדיין עם חשבוניה?
סמארט פון נועד לתת למעוניין יכולת מהירה וקללה לגשת לדברים שימושיים כמו מיילים, יומני פגישות משותפים, אינטרנט ניווט וכו'.
על הדרך יש גם אפליקציות נחמדות שרק מעשירות את השימושיות.
לא לכולם זה דרוש ויש כאלו שזה דרוש להם אבל הם מאותגרים טכנולוגית וזה לא מתאים להם.

מזל שעדיין בארץ הבחירה חופשית - למרות שלפי הגישה שלך יש סיכוי שזה ישתנה :-)

coas
17-01-11, 23:29

הרמה להנחתה...

כמה כאן עדיין מסוגלים לחשב בראש? כמה מסוגלים לחלק 869 ל12 בלי מחשבון?

מי זוכר מי המדינות שהשתתפו במלחמת העולם השנייה מכל צד?

מי יודע מה זה גז אציל ומה זה אלמתכת?

מי יודע מה ההבדל בן אבחנה להבחנה? מה לא תקין ב"הבית מצערת"?

כיום, כאשר יש גוגל, מחשבון וויקיפדיה, לא צריך לדעת, צריך לדעת איך ואיפה לחפש.

הבורות שמכשירים כאלה מקדמים רק מתחילה להיראות, צעירים אינטילגנטים לא יודעים לכתוב משפט תקני בשפט אימם, לא יודעים מה גבולות המדינה ובטח שלא את הנ"ל.

ולמה צריך? הרי כל המידע זמין בסמארטפון תוך דקה של חיפוש. הבעיה מתחילה כשצריכים לשלב מידע, להסיק מסקנות מתוך ידע ולהיות מקוריים, יצירתיים. אז גוגל והסמארטפון לא יכולים לעזור.

tzagi
17-01-11, 23:36
צעירים אינטילגנטים לא יודעים לכתוב משפט תקני בשפט אימם

אם בארזים נפלה שלכת......או poetic justice? :-P

coas
18-01-11, 00:00
צעירים אינטילגנטים לא יודעים לכתוב משפט תקני בשפט אימם

אם בארזים נפלה שלכת......או poetic justice? :-P

עריכה לא מוצלחת... והשעה והרצפה העקומה... וכן, זה משפיע גם עליי, לא במקרה הנ"ל ששימח אותך, במקומות אחרים.

תתיחס לעניין.

tzagi
18-01-11, 00:10
העניין הוא שכול מה שכתבת מתייחס לכול מחשב, והסמארטפון הוא מחשב נייד לכול דבר, ולכן...
אי אפשר להתיחס לזה ברצינות כול עוד אתה עושה הבדלה בין לאפטופ למחשב שאתה יכול להחזיק בכף ידך.

כבר אמרת.....יש לי לאפטופ אז אני לא צריך את זה, אז מה ההבדל?
גם אני לפני שנים הסתובבתי עם לאפטופ, עד שגיליתי שיש אופציה הרבה יותר קומפקטית.

ofiredri
18-01-11, 00:14
נו באמת, זה עשור שני או שלישי שבמבחני מתמטיקה משתמשים במחשבון במקום לחשב לבד. הגיעו למסקנה מזמן, שהעיקר הוא הדרך ולא איך מחשבים. איך זה פתאום קשור לסמארטפון ?
קדימה תתקדמו אנשים.

מאז עידן האינטרנט, המוח שלי התרחב משמעותית, ומאז שהוא בסמארטפון, בכלל הפכתי להיות חזיר של מידע.

לעניינינו, אני נהנה הרבה יותר בטיולים מאז שהפסקתי להתעסק בקריאת מפות והתחלתי להנות מהנוף והטבע. פעם הייתי מאזין לדיסק עם 18 שירים שחוזר על עצמו שוב ושוב. היום אני נהנה משאפל של 1700 שירים.
יש עוד המון דוגמאות אבל אדגיש שוב שעד שלא תנסו לא תדעו.

coas
18-01-11, 00:50
זה נכון לכל מחשב, אבל מחשב נייד לא צמוד אליך כל הזמן, לא זמין כל רגע, בכל מקום. המחשב משמש ככלי עבודה, לא תחליף לקריאה, זיכרון, ידע או תקשורת.

המסקנה הייתה לגבי חישובים מורכבים, לא לאריתמטיקה בסיסית. ובכלל, גש לאוניברסיטאות ותגלה לא מעט שרואים בזה התחלה של הורדת הרף, כיום זה נמצא ב"מיקוד", בבגרות 5 יחידות בנושאים איזוטרים.

די, אני לא מתכוון להיכנס לתפקיד המוכיח בשער, ברלי עושה את זה טוב ממני.
הבנתם את הכוונה, שיבושם לכם בבחירתכם ולי בבחירתי.

boaz avrahami
18-01-11, 00:58
נסה את הזווית הבאה:

גם לפני הם לא כתבו משפט שלם ללא שגיאות בשפת אימם.
(אגב, אצלנו בבית התופעה מכונה - לכתוב נח בחמש שגיאות)
היום כשלכולם יש מחשב או סמארטפון ודיעה על הכול, העולם נעשה קטן יותר ולצערנו אנחנו נאלצים גם לפגוש לקרוא ולהתמודד עם העילגים באותו המרחב הווירטואלי..
פעם כנראה, הם לא היו "במעגל החברתי שלנו בכלל" והעולם נראה לנו יפה וחכם יותר.

מישהו אמר אינטגרציה בחינוך?

BackDoorMan
18-01-11, 06:53
YYY איזו התקטבות.
אני מבין היטב השיקולים של כל צד והם כבדי משקל בחלקם, אז ככה :

סמארטפון זה בסה"כ כלי, נקודה.
חלק מאוכלוסית המשתמשים ובד"כ הפחות קולני, משתמש בו באופן המקדם את חייו מבחינת ייעול
זמנו, במיוחד אצל משתמשים עם חיים רוחשי פעילויות רוויות מידע, שוב עדיין כלי.
חלק קולני ביותר שייך למשתמשי הלופטגשאפט, ומשמש אותם כעוד כלי להשחתת זמנם לריק.
אבל זה סה"כ הבחירות הגרועות שאנשים מחליטים לבצע עם כלי מסוים, ותלוי בהם.

לדוגמה: את התקוממות העם הסיני בשנות ה 80 ניסה המשטר להחביא מהעולם החיצון, אך
נכשל כשההמונים עקפו את המגבלות ע"H שימוש בפקסימליות.

ההתקוממות האחרונה של העם האירני אורגנה בחלקה ע"י שימוש בטוויטר.

אפשר להשתמש בטכנולוגיה בצורה מועילה או בצורה מחרידה (כור אטומי פצצת אטום) לפי שיקולי המשתמש.
<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/PYDA7__znfY?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/PYDA7__znfY?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

דרור ברלי
18-01-11, 09:04
סמארט פון נועד לתת למעוניין יכולת מהירה וקללה לגשת לדברים שימושיים כמו מיילים, יומני פגישות משותפים, אינטרנט ניווט וכו'.
על הדרך יש גם אפליקציות נחמדות שרק מעשירות את השימושיות.
לא לכולם זה דרוש ויש כאלו שזה דרוש להם אבל הם מאותגרים טכנולוגית וזה לא מתאים להם.

מזל שעדיין בארץ הבחירה חופשית - למרות שלפי הגישה שלך יש סיכוי שזה ישתנה :-)

בועז, הגישה שלי? שים לב לעצמך. הרי הגעתם לשלב אחד לפני להכריח אותי לעבור לסמארטפון בכוח, פיזית... אז אני לא מעוניין, והבחירה חופשית, ולכן אין לי סמארטפון ואני מרוצה מזה. מאוד. לך יש ואתה אוהב את זה? תהנה. מה אכפת לי.

אני מכיר כמה אנשים שמתוך עיקרון אין להם סלולרי בכלל, והאמת? די מקנא בהם.

Juv
18-01-11, 10:17
אז עכשיו עצם הבעלות על עצם מאפיינת את הבעלים?
זה שיש לי סמארטפון גוזר שאני מבזבז את זמני במרחב הוירוטאלי? שאני לא קורא מספיק? שאני לא מצליח לכתוב משפט אחת (זה היה בכוונה) בעברית תקנית?
נמשיך את אותו קו המחשבה ונגזור שבעלותי על אקדח מחייבת אותי להיות פסיכופת שמחפש לרצוח מישהו.
או שזה שיש לי קונגו במחסן נובע מחלום ילדות ישן : התייצבות בדיזינגוף - קינג-ג'ורג' ולהתחיל לפתוח את הכביש.
טוב, לגבי הקונגו - יכול להיות שזה נכון.

גיא
18-01-11, 10:47
הרמה להנחתה...

כמה כאן עדיין מסוגלים לחשב בראש? כמה מסוגלים לחלק 869 ל12 בלי מחשבון?

מי זוכר מי המדינות שהשתתפו במלחמת העולם השנייה מכל צד?

מי יודע מה זה גז אציל ומה זה אלמתכת?

מי יודע מה ההבדל בן אבחנה להבחנה? מה לא תקין ב"הבית מצערת"?

כיום, כאשר יש גוגל, מחשבון וויקיפדיה, לא צריך לדעת, צריך לדעת איך ואיפה לחפש.

הבורות שמכשירים כאלה מקדמים רק מתחילה להיראות, צעירים אינטילגנטים לא יודעים לכתוב משפט תקני בשפט אימם, לא יודעים מה גבולות המדינה ובטח שלא את הנ"ל.

ולמה צריך? הרי כל המידע זמין בסמארטפון תוך דקה של חיפוש. הבעיה מתחילה כשצריכים לשלב מידע, להסיק מסקנות מתוך ידע ולהיות מקוריים, יצירתיים. אז גוגל והסמארטפון לא יכולים לעזור.

או קיי
נקודת מבט אחרת
אם במקום לבזבז שנים על למידת חומר בע"פ ומילוי המוח בדברים שאין להם שום חשיבות בחיי היום יום ( בלי דוגמאות, כל אחד יכניס פה מה שהוא רוצה )
מלמדים אותך כיצד למצוא את המידע ולא כיצד לזכור אותו
מלמדים אותך כיצד ללמוד ולא את חומר הלימוד עצמו
מלמדים אותך את הדרך ולא את השורה האחרונה.

אני גם מאילו שזוכרים איזה מדינות היו בציר הרשע ויודע לחשב 456 חלקי 23 ביד עם נייר ועיפרון. אבל כמה באמת אני עושה את זה ? מתי ?

כשהפסקתי לנווט עם מפות ( מחזיק בתעודת מדריך ניווט ובעבר לימדתי ) אלא עם מחשב נייד בשנות ה 90 עם מיו בשנות ה 2000 וכיום עם אייפון, התחלתי לראות את הכלניות, את העתיקות ואת הטבע .. יש כל כך הרבה דברים שנסעתי לידם עשרות פעמים ולא ידעתי שהם נימצאים מטר מחוץ למסלול. כיום אני עובר שם, עוצר ונהנה הרבה יותר מהטיול.
גם המצטרפים / חברים / ילדים נהנים יותר כשיש ערך מוסף לטיול.

גם אותי "היפה והחנון" מטריד נורא וגם לי אין בבית טלויזה כבר שנים, אבל האייפון ( או כל מכשיר חכם אחר ) כן מעשיר את חיי. גם אם אני כבר לא מתלהב מהמשחקים והאפליקציות אלא רק ממשימות אפורות ומשעממות כמו ניהול משרד נייד.

הכל צריך להיות בפרופורציה.
החינוך הוא לאו דווקא חשבון או לזכור בע"פ את פרק ג' פסוק כ"ז.
חינוך הוא לא המה אלא האיך.

לדעתי.

coas
18-01-11, 11:49
הידע שזוכרים בע"פ הוא הידע בו אתה משתמש, בשפה, בהסקת מסקנות, בפיתרון בעיות.

חינוך הוא אכן האיך ולא התוכן. לימוד ושינון הוא המה, ההשכלה. לדעת את האיך זה החלק הטכני, חינוך ללא ידע נצבר הוא טכנאות גרידא.

היפה והחנון מטריד אותך? חכה כמה שנים ותראה איך התכנית נכנסת לפנתאון יצירות המופת של הטלביזיה הישראלית.
כבר היום אתה קורא ושומע כתבי עיתונות וטלביזיה עילגים ובורים.

אגב ניווט, מי עדיין מסוגל תוך יומיים לזכור בע"פ סיפור דרך של 50 ק"מ ו15 נ"צ? יש עדיין דרישה כזאת בצה"ל?

מאוד נוח עם הפוך והמזגן, אבל אם לא תצא לרוץ תהפוך מועמד לצינתור ולקוח של מתאים לי. אותו דבר עם הראש.

דרור הראל
18-01-11, 12:38
גיא,

ברגע שאתה לומד רק איפה למצוא את החומר ולא לומד את החומר-זוהי בדיוק הנקודה בא אתה הופך מאדם חושב לפלטפורמה(ראיתה את סרט הילדים וואלי?).למה לבשל אם אפשר לקנות מוכן?למה לעשות ספורט אם יש מכשיר שיביא אותך לכל מהקום?למה לדבר עם חברים אם יש פייסבוק?
חופש וזמינות המידע גרם לאובדן הידיעה והדעת-כשאני הייתי ילד והייתי צריך להגיש עבודה בבית הספר,הייתי נאלץ לגשת לסיפריה ותוך כדי חיפוש הערך המתאים באינצקלופדיה נעצרתי וקראתי על עוד 10 ערכים שהיו להם תמונות מעניינות.היום פשוט נכנסים לגוגל או ויקפדיה ומוצאים בדיוק ערך אחד שחיפשנו,עושים קופי פייסט ונגמר.
את המוח כמו כל דבר צריך לתרגל,ילדים שכל היום נמצאים מול מסך מחשב ומשחקים כל היום עם הסמארטפון הופכים להיות מבוגרים עם יכולות טכנולגיות מרשימות אבל עם מעט השכלה.
כמו כל דבר בחיים הכל עניין של מידה-צריך גם סמארט פון וגם גוגל ואפילו קצת ריאלטי,הבעייה היא שאצלנו זה הולך קצת רחוק מידי לדעתי.אני יכול לספר לכם שיש מדינות שלבית הספר אסור להביא מכשירים ניידים ואם יש בעייה מסויימת צריך להפקיד את המכשיר אצל המנהל ורק בעת הצורך ובאישור ניתן להשתמש בו-אף אחד לא מת מיזה להיפך.

דרור הראל

Pageup
18-01-11, 15:08
מדיון על סמארטפונים עברנו לויכוח על להיות סמארט.
כמו שציינתי קודם, יש לי סמארטפון כבר מספיק שנים. החיים שלי
נעשו קלים יותר בהרבה מאוד מובנים. גם אני לא סובל תוכניות
ריאלטי, והבת שלי (בת 6 וחצי) התחילה להשתמש במחשב
לפני חצי שנה. הקטן אחריה אז התחיל בגיל 3.5.
המשחק המועדף על שניהם זה המשחק של הציפורים המעוצבנות (מעצבנות).
עדיין, שאנחנו חוזרים מהדרום הביתה, אנחנו לא מפסיקים לדבר על:
כיפה ואוכף, ואדי ונחל, על הנשיא הראשון, ורוה"מ הראשון וכו', הכל לפי
מה שרואים בדרך (הנסיעה גם עוברת ככה הרבה יותר מהר).
ואחרי שאנחנו חוזרים הביתה, היא לוקחת ספר וקוראת אותו בעצמה,
בעיקר מסקרנות (רוצה כבר לדעת מה קורה בהמשך הסיפור).
אז נכון שלא כל הילדים לומדים לקרוא בגיל 5 (אחרי מלחמת התשה של
ההורים שלא רוצים ללמד אותה לקרוא). אבל אם בונים בסיס הילד
כבר יודע לבד להמשיך ולבנות (מה שלא אמור לגרום להורים להפסיק).
הכי קל להאשים את הטלויזיה, בתי הספר וחברי הכנסת. איך אמר פעם מישהו:
שאתה מצביע, אצבע אחת מורה על הכוון, אבל 3 מצביעות עלייך.
הגענו למצב שההורים הפסיקו לחנך, יש להם היום כלים שאנחנו היינו מתים
שיהיו לנו, הבעיה היא שלא גורמים להם להפעיל אותם כמו שצריך.
הכי קל לתת למערכת החינוך להפעיל את הילדים, אבל גם בתקופתי,
אם ההורים לא היו מעורבים היינו מקבלים הרבה פחות. רק שבעידן
של חוסר תקציב ויחס משפיל יש להם עוד פחות זמן/רצון להגדיל ראש .

הבעיה היא לא עודף המידע, הבעיה היא השימוש בו והלימוד איך להשתמש בו.

ואם נחזור לנושא המקורי, הסמארטפון לא יפתור את בעיות החיים, הוא רק יעשה
אותם יותר קלים. אפילו אבא שלי (שהוא קצת יותר מבוגר מרוב האנשים פה,
טכנופוב לא קטן ועל כל בעיה אני מקבל טלפון) עבר לסמראטפון וברגע שהוא
הוחזר יחד עם העבודה הקודמת, הרגיש כאילו לקחו לו יד.

moriseven
18-01-11, 15:37
לא חושב שבאים פה להכריח אף אחד, אבל אתם (דרור, אשר ושות') לוקחים את זה רחוק למצב שמי שיש לו סמארטפון נהיה חסר ידע, יכולות חשיבה, זכרון (אני אחראי על 100 רכבים בחברה שבה אני עובד ואני זוכר את כל המספרים ולמי שייך כל רכב) וכו'. הגזמתם, כמו שאמרו ישנם הרבה תכונות בסמארטפון שמקלות על החיים וכן גם סתם מעבירות את הזמן(כמו לשחק טאקי בשירותים:)) וגם חלק מהעניין של ללמוד את הטכנולוגיה החדשה והשימושים בה זה מה שמשך אותי, אבל האייפון זה ממש לא מה שמאפיין אותי בתור בנאדם.

eysham
19-01-11, 15:12
משעשע... זהירות לרגישים...

<object width="640" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/FL7yD-0pqZg&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/FL7yD-0pqZg&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="390"></embed></object>

והקונטרה:

<object width="640" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/UAOtC9QfXac&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/UAOtC9QfXac&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="390"></embed></object>

yes1952
19-01-11, 22:49
אני מחובר לאינפוזיה ואם לא היה לי טלפון חכן
כם לא הייתי יכול להתחבר בוויפיי
נחמד לי עד מחר ובנתיים אני עוד קצת מאופס
יש כאן אחות בשם יטי אין לה קק4*4 אך בהחלט יש לה פגושים יפים
וגם קראתי את המייל עם המזט ליום הולדת אזי תודה
יוסיאני

גיא
19-01-11, 23:21
גיא,

ברגע שאתה לומד רק איפה למצוא את החומר ולא לומד את החומר-זוהי בדיוק הנקודה בא אתה הופך מאדם חושב לפלטפורמה(ראיתה את סרט הילדים וואלי?).למה לבשל אם אפשר לקנות מוכן?למה לעשות ספורט אם יש מכשיר שיביא אותך לכל מהקום?למה לדבר עם חברים אם יש פייסבוק?
חופש וזמינות המידע גרם לאובדן הידיעה והדעת-כשאני הייתי ילד והייתי צריך להגיש עבודה בבית הספר,הייתי נאלץ לגשת לסיפריה ותוך כדי חיפוש הערך המתאים באינצקלופדיה נעצרתי וקראתי על עוד 10 ערכים שהיו להם תמונות מעניינות.היום פשוט נכנסים לגוגל או ויקפדיה ומוצאים בדיוק ערך אחד שחיפשנו,עושים קופי פייסט ונגמר.
את המוח כמו כל דבר צריך לתרגל,ילדים שכל היום נמצאים מול מסך מחשב ומשחקים כל היום עם הסמארטפון הופכים להיות מבוגרים עם יכולות טכנולגיות מרשימות אבל עם מעט השכלה.
כמו כל דבר בחיים הכל עניין של מידה-צריך גם סמארט פון וגם גוגל ואפילו קצת ריאלטי,הבעייה היא שאצלנו זה הולך קצת רחוק מידי לדעתי.אני יכול לספר לכם שיש מדינות שלבית הספר אסור להביא מכשירים ניידים ואם יש בעייה מסויימת צריך להפקיד את המכשיר אצל המנהל ורק בעת הצורך ובאישור ניתן להשתמש בו-אף אחד לא מת מיזה להיפך.

דרור הראל

אתה משכנע את המשוכנע
גם פייסבוק אין לי
וגם בחיפה בבית הספר של הילדים אסור להשתמש בטלפון סלולרי. אם יש בעיה הם צריכים ללכת למזכירות

כל השרשור הזה מצחיק אותי

אורי ק.
20-01-11, 01:01
סיכום הדיון ב2:30 דקות משעשעות

http://www.collegehumor.com/video:1899978

BackDoorMan
20-01-11, 11:50
נהיו מגיפה הסרטונים האלו

<iframe title="YouTube video player" class="youtube-player" type="text/html" width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/Z5W4kvcW4Tw" frameborder="0" allowFullScreen></iframe>

coas
31-01-11, 20:43
מספר מכשירי טלפון מסוקסים:

Motorola Tundra™ VA76r (http://mediacenter.motorola.com/content/detail.aspx?NewsAreaID=22&ReleaseID=10477)

http://www.cameraphonesplaza.com/wp-content/uploads/2009/08/reviews-of-motorola-tundra.jpg

Samsung Xcover 271/B2710 (http://www.gsmarena.com/samsung_xcover_271-3415.php)

http://st2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-b2710-ofic-2.jpg

Verykool R80 (http://www.verykool.net/Phones/r80/)

http://www.geeky-gadgets.com/wp-content/uploads/2010/10/r80-gg.jpg
Technical Specifications

GPS, Altimeter, Barometer, Thermometer, IPX 5 Water resistance, E-Compass, UV Detector, Pedometer, Flash light, 3.5mm audio jack, Dual SIM optional.

Sonim XP1300 CORE (http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2375072,00.asp)

http://common1.ziffdavisinternet.com/util_get_image/24/0,1425,i=243650&sz=1,00.jpg

כל המכשירים בתקן IP-67 (http://en.wikipedia.org/wiki/IP_Code) לפחות, דהיינו עמידים למיים, אבק וכו..

jase
31-01-11, 20:49
אייפון 3.5

התייש
23-03-11, 23:59
קראתי את כל השרשור מתחילתו ועד סופו בתקווה שאני אשכיל.
ובכן, עד לפני השרשור הייתי לחלוטין נגד ועכשיו אחרי שקראתי אני סתם מבולבל.
כן, אני גם מאותגר טכנולוגית אבל מוצא שזה מעניין ואם זה יכול להכניס את הכל לתוך מכשיר תומך אחד אז אני מתחיל להישבר ומגלה יותר ויותר עניין תוך כדי קריאת התגובות.
ועכשיו תסבירו לי בבקשה, למאותגר שכמוני- [FONT="Arial"][SIZE="6"]מה זה אנדרואיד לעזאזל???[SIZE="3"]
והאם זה ניתן להתקנה בכל מכשיר??
איזה הכי מומלץ בין כל אלו?
נוקיה E72 , NOKIA E5, SAMSUNG GAKAXY], BLACKBARY?

tzagi
24-03-11, 00:17
אנדרוייד זה מערכת הפעלה בדיוק כמו חלונות או IOS, ההבדל העיקרי שהיא קוד פתוח,
כול הכלים לשינוי תיכנות ניתנים ע'י גוגל לכול המעוניין,

בקשר למה מומלץ, יש לי סיפור קצר על זה, השבת היתי ב"מסיבת" פורים, היה בחור בשם אבישי (אצ'קלון) שהתלונן שה HD7 שרק קנה הוא חרא ולא עובד,(אין עיברית וכולו)
עניתי לו ככה,
אין מכשירים גרועים, יש מכשירים שלא מתאימים לקליינט,
שאליתי אותו...צ'גיד, לא עשית שעורי בית לפני שקנית?
לא ידעת שאין לו עיברית, ענה (בשיא הרצינות) "אבל יש לו מסך גדול!"

אתה הבנת......אדון תייש?

(אם לא, אז המושר השכל זה ככה: זה לא משנה מי ימליץ על מה, לך ותנסה ותראה מה מתאים לך)

בסוף היום אתה צריך להיות מרוצה ממה שקנית.

Pageup
24-03-11, 01:04
ג'ו, זה ששינית את החתימה שלך ואתה מוכר גם אנדרויד זה אומר שהוא עבר את המבחן ?

tzagi
24-03-11, 01:23
היו מבחני אש קשים,
בסוף היום הוכח שהיתרונות עולות על החסרונות.
כמובן, שזה לא לכול אחד, ולדעתי ההתאמה בין המשתמש למכשיר זה החלק החכי חשוב.
זה דומה ל...אדם שרוצה לקנות-לאמץ כלב
מה שמתאים לאחד לא מתאים לאחר,לכול אחד יש דרישות שונות וגם יש מספיק זנים למלא את כול הדרישות וההעדפות.

התייש
24-03-11, 18:29
הבנתי, אחלה.
ועכשיו התחלתי לבדוק.
הבנתי שלאייפון אין שירות תיקונים / אחריות. - הדבר מוזר ותמוהה בעיניי.
אני מעוניין לנסות אנדרואיד שכזה ו"לתת לו צ'אנס" אבל אין מצב שאני קונה משהו כל כך יקר בלי אחריות \ שירות ולכן הוא נפסל.
אשמח לקבל המלצות \ חוות דעת על מכשירים בעלי אופי דומה (אפשר בה"פ).
תודה

tzagi
24-03-11, 18:42
לא יודע למה אתה מתכוון ב"שרות"
האייפון זה המכשיר הכי זול לתיקון בעולם, אפילו בישראל אי אפשר לירוק בלי לפגוע במקום שמתקן אותם.
בקשר לאחריות.....כבר אמרתי, מעל ל%90 מהבעיות נובעות מהמשתמש ולא מהמכשיר, לידיעתי לא נותנים אחריות על נזק פיסי או נזק ממים, אבל, תמיד יש יוצאים מהכלל.

erezgur
24-03-11, 23:41
הבנתי שלאייפון אין שירות תיקונים / אחריות. - הדבר מוזר ותמוהה בעיניי.
אני מעוניין לנסות אנדרואיד שכזה ו"לתת לו צ'אנס" אבל אין מצב שאני קונה משהו כל כך יקר בלי אחריות \ שירות ולכן הוא נפסל.

אם הבנתי נכון את מה שכתבת אז יש כאן בלבול מסויים - אייפון אינו אנדרואיד (ממש לא!).

ארז גור

בומס הקופץ
25-03-11, 02:02
htc HD2 leo ומריץ WM6.5, android 2.3.3, ubuntu, וכרגע מנסה לאלץ גם את meegoo ואת xperia arc לעבוד עם המכשיר. נכון לכרגע השילוב של אנדרואיד עם מערכת ה sense של HTC הופך את כל מה שקשור לעסק בפרט ולCRM בכלל להרבה יותר נוח ופלואידי.
אני לא ממש מבין את הערגה הזאת לפעם, כשהיה יותר טוב. זה נשמע לי כמו סוג של דיסוננס קוגנטיבי. בעיניי לטוב הזה היה מחיר די רע ברמת החלופות שלו היום. זה קצת מזכיר לי שסבא שלי עדיין לא מבין למה צריך מזגן ברכב, בבריגדות לא היה צריך מזגן ולא היה צריך בוסטר לבלמים.
מצד שני אני משחק באנגרי בירדס (כולי תקווה שזה לא השפיע לי על היכולת לעשות דברים עם מידע), ולא חושב ש wall-e הוא סרט ילדים (הוא סרט משפחה, לא הייתי נותן לילד קטן לראות את השעה הראשונה לבד) אז אני כנראה סוג של מיעוט :)

אמיר.

tzagi
25-03-11, 07:07
תייישינו,
אני מרגיש שאתה ניכנס לתחום עם 2 רגליים שמאליות, או מישהו מאכיל אותך קנולי ברוטב אלפרדו, (לתרגם מאיטלקית ליידיש-מאכילים אותך לוקשים )

יש לך שאלות ספצפיות-שאל פה, יש מספיק שיתנו לך מידע נכון ואמיתי.

התייש
25-03-11, 13:26
תייישינו,
אני מרגיש שאתה ניכנס לתחום עם 2 רגליים שמאליות, או מישהו מאכיל אותך קנולי ברוטב אלפרדו, (לתרגם מאיטלקית ליידיש-מאכילים אותך לוקשים )

יש לך שאלות ספצפיות-שאל פה, יש מספיק שיתנו לך מידע נכון ואמיתי.

וזה בדיוק מה שאני עושה!
אני שואל משום שאני לא יודע ומחפש מידע.
האמת שהתחלתי להתעניין במכשירים בעקבות השרשור הזה. (אנשי השיווק קוראים לזה "גירוי - תגובה") .
אממה- לאחר שקבעתי פגישה מיוחדת לעניין הספציפי הזה והגעתי אל מרכז השירות על מנת לראות את המכשירים ולבחור מביניהם לא הסכימו להדליק אותם בפניי.
ולכן אני משער שישנו אינטרס לחברות הסלולר שאני ועוד כמה אנשים כמוני נעבור לטלפונים מתקדמים יותר. אבל עם זאת, אני לא מוכן לקנות חתול בשק.
אני רוצה הסבר מפורט ולראות איך זה עובד ולעמוד על הדקויות שבין המכשירים (אולי אני לקוח קשה אבל אני לא מבין בזה כלום וחשוב לי לדעת על מה מבקשים ממני כל כך הרבה מזומנים). האמת שלא היה לי כל רע במכשיר הזקן שברשותי עם הפומית- זה עושה את העבודה. אבל כדי להחליף תכנית לתכנית שכביכול מוזילה לי עלויות מכריחים אותי להחליף למכשיר מתקדם יותר. אז אם כבר- שיסבירו ולא יסחבו אותי לאולם התצוגה שלהם בשעה שנוחה רק להם כי צריך לתאם פגישה ויראו לי סטנד של פלסטיקים שלא ניתן להדליק. (זה כמו שתיקנה אוטו חדש מאולם תצוגה שאמור לשרת אותך יום יום אבל אין אפשרות לנהיגת מבחן ואין גם אפשרות לראות את הרכב מבפנים כי הוא נעול ויש חלונות שחורים).
ועכשיו אני מבקש את עזרת החברים פה שיודעים ומבינים- קאפיש?

עכשיו - אנדרואיד זו מערכת הפעלה?, משהו כמו ווינדואוז?
מה ההבדל בין מכשירים עם קוד פתוח (נדמה לי שכך זה נקרא) לקוד סגור?
אני יודע מה אני צריך ולמה אני מצפה מהמכשיר אבל באולם התצוגה סתם מנסים לדחוף לי מוצרים שאני לא בטוח שיתאימו לדרישותיי ושאני צריך אותם.
מה כבר ביקשתי?- מכשיר שישלב את כל העולמות- איכותי ואמין עם מינימום תקלות, שיהיה לו רטט חזק מספיק ושתהיה מצלמה טובה ונגן מוזיקה איכותי, ממשק נח להפעלת המשתמש בלי להיכנס ולצאת מהגדרות לפני על פעולה פשוטה, שלא יהיה עדין מידי ולא יתפרק בכל נפילה מהכיס, סוללה שתחזיק לאורך זמן ומקשים מספיק גדולים ונוחים לחיוג מדיבורית.
והכי חשוב- משהו עם אבא ואמא ועם שירות תיקונים נורמלי שאפשר לבטח. המחיר ממש לא משנה עכשיו.

Pageup
25-03-11, 14:03
קצת סדר
יש מספר מערכות הפעלה בשוק הסמארטפונים:
אחדת של ווינדוז (גרסא אחרונה WP7) - מערכת הפעלה די חדשה ומתחילה לבנות קהל לקחות חדש.
של אפל - מגיעה רק עם טלפונים של אפל (אייפונים לסוגם)
בלקברי - אותו כנ"ל.
אנדרויד - המערכת הפעלה הנמכרת ביותר כיום, מערכת שמבוססת על קוד פתוח. גוגל נותנת רשיונות
חינמיים וכל אחד יכול לפתח מה שהוא רוצה על המערכת כי הקוד חופשי.
החברות הגדולות בשוק (מוטורולה, סמסונג, HTC, LG וכו) מייצרות טלפונים שונים עם מערכות הפעלה
שונות, לדוגמא ל HTC יש מכשירים מבוססי ווינדוז מגירסה 2003 עד WP6. וגם אנדרויד. אותו דבר לסמונג
(אולי גרסאות ווידוז מובייל יותר מתקדמות, וגם מכשירים עם המערכת הפעלה שלהם). מוטורולה משווקים
מכשירים חכמים רק עם אנדרויד. ואני חושב שגם סוני אריקסון.
לגבי ביטוחים, אם קנית טלפון אצל ספק השרות שלך הוא יתן לך אחריות, לרוב יש מעבדות תיקון בארץ, לאייפון - לא !
הם שולחים לתיקון באנגליה ואני לא יודע לגבי מה קורה בינתיים בוודאות - השמועה אומרת שאתה מקבל תחליפי זול.
כל הסמראטפונים זוללים סוללות, אם אתה מדבר הרבה בטלפון במהלך היום, כדאי שיהיה לך איפה להטעין אותו (רכב,משרד).
לגבי ההבדל בין אייפון לאנדרויד - אפשר לסכם את זה ב:"אפל טוענים שהם יודעים מה אתה צריך והם יחליטו בשבילך" זה כולל
אפליקציות, ממשק קבוע וכו'. באנדרויד יש לכל אדם יש יכולת לסדר את המכשיר איך שהוא רוצה כמעט בכל דבר, כולל ממשקים
שונים ומשונים. אבל, עם החופש יש גם חסרונות: אין בקרה על אפליקציות על כל המשתמע, המכשירים נראים שונים מאחד לשני,
ולפעמים אפליקציות לא רצות בצורה אידיאלית כי הן אמורות להתאים להרבה מכשירים.
אחד המכשירים הנפוצים בשוק היום הוא הסמסונג גלקסי אס (נמכרו מעל 100 אלף יחידות בארץ, וברבעון האחרון של 2010 הוא נמכר
בכמות של באזור 10 מיליון - אפל מכרה 16 מיליון, כל האנדרויד 33 מיליון).
יש לו את המסך הטוב ביותר בשוק עם זכוכית גורילה מבית קרונינג (חפש ביוטיוב), מעבד חזק ומסך גדול, החסרון העיקרי - אין לו פלאש
למצלמה).
מכשיר שיכול להיות מעניין לקהילה פה הוא המוטורולה DEFY - מכשיר מוקשח ואטום למים שהיה אמור להתחיל שיווק החודש בארץ לפי הדיבורים.

גילוי נאות - אין לי שום קשר לאף אחד למעט זה שיש לי HTC DESIRE עם אנדרויד בפנים.

tzagi
25-03-11, 16:03
בנוסף ללמעלה,
אם אתה לא רגיל לחיי סוללה של טל חכם, תכין את עצמך מעכשיו ואל תשווה לחיי סוללה במכשיר רגיל,
שימוש כבד יגמור את הסוללה בזמן קצר, במכשירים שהסוללה יוצאת פשוט קונים עוד סוללות ומטען לסוללות ומחליפים כשצריך, לאיפון גם יש סוג של פתרון בתור סוללה חיצונית שמאפשרת טעינה בשטח.
הדברים האלה ממש לא יקרים.

היתרון בקוד פתוח הוא פשוט, הוא מאפשר לאנשים לגרום למכשיר לעשות דברים שהיצרן מעולם לא תכנן, כמו כן להחליף מערכות הפעלה בדקות
סתם לדוגמה,
לHTC יש את סידרת הHD2,7 מכשירים שהגיעו עם WM שלרוב הציבור, זה דרעעעק
אז מהר מאד מישהו הבין איך אפשר להעיף את החלונות ונהתקין אנדורוייד והבעיה נפתרה
במילים אחרות, זה מאפשר לציבור הלקוחות למצוא פתרונות משלהם לבעיות המוצר,
כנ'ל עם מערכות הפעלה, כול אחד יכול לשנות ולשפר כטעמו, הרעיון של גוגל הוא גאוני, למה לשלם למתכנטים כשאפשר לתת לציבור לעשות את העבודה השחורה?

Pageup
25-03-11, 22:34
והיצרנים גם מעודדים את הסיפור. הדוגמא הכי טובה זה XDA-DEVELOPERS.
סמסונג בהתחלה ניסתה להלחם, לא מזמן ראיתי שרשור של נציג רשמי של החברה
שמבטיח לשחרר גרסאות לטיפול וייעוץ של החברה למפתחים באתר. וכל זה לפני
שחרורים רשמיים. HTC מזמן הבינו את הכח של האתר הזה ומשתפים אתם פעולה
שנים.

asafk
25-03-11, 22:46
היתרון בקוד פתוח הוא פשוט, הוא מאפשר לאנשים לגרום למכשיר לעשות דברים שהיצרן מעולם לא תכנן, כמו כן להחליף מערכות הפעלה בדקות
סתם לדוגמה,
לHTC יש את סידרת הHD2,7 מכשירים שהגיעו עם WM שלרוב הציבור, זה דרעעעק
אז מהר מאד מישהו הבין איך אפשר להעיף את החלונות ונהתקין אנדורוייד והבעיה נפתרה
במילים אחרות, זה מאפשר לציבור הלקוחות למצוא פתרונות משלהם לבעיות המוצר,
כנ'ל עם מערכות הפעלה, כול אחד יכול לשנות ולשפר כטעמו, הרעיון של גוגל הוא גאוני, למה לשלם למתכנטים כשאפשר לתת לציבור לעשות את העבודה השחורה?

נהדר. מכל זה הבנתי רק מילה אחת - דרעק.

אסף.

tzagi
25-03-11, 22:51
לצעריינו זה מתחיל להשתנות
HTC התחילו להשתמש ב SIGNED RECOVERY
בראיון שקראתי הם טוענים שזה בדרישת הלקוחות (החברות הסליולריות) להקטין הוצאות אחריות.

כמובן שזה לא יעצור אף אחד, רק יגרום לעוד עבודה בתהליך הפריצה.

tzagi
25-03-11, 22:56
אסף, אתה מכיר אותי מספיק טוב,
אתה יודע שאני לא גאון הדור (בלשון המעטה).....
אז, אם אני יכול, כול אחד יכול (אם הוא רוצה ומעוניין).

asafk
25-03-11, 23:15
היום בבוקר סחבק קם עם השעון המעורר ב 0705 כמו כל בוקר. (כמובן, המעורר שבטלפון. מדובר בפונקציה בסיסית ונחוצה בכל טלפון). מכין את הילדים מהר, שיניים, כריכים, כל מה שצריך.
יש ראלי היום, צריך לצאת בזמן, אין חוכמות. בשמונה הם יהיו בגן ובכיתה ואני בדרך דרומה.
עשרה לשמונה. הילדים מוכנים, התיק שלי כבר ארוז. בדיקה אחרונה. בטריות של המצלמות טעונות, כרטיסים מפורמטים. אפשר לצאת. עם קצת מזל והרבה גז אני מגיע עד הזינוק ב0900 ללכיש. ואז הג'ינג'ית מסתכלת באייפון ועושה פרצוף מופתע. "יכול להיות שעכשיו עשרה לשבע? ". לא נראה לי. זה אומר שקמנו ב0605. אבל עכשיו זה המילה של הבלקברי מול המילה של האייפון. פותחים את המחשב לראות מה הוא אומר. המניאק הבוגדני לוקח את הצד של האייפון, וזה בכלל מחשב אייביאם. דילמה. אבל אם שניים אומרים, מה נעשה.
כמעט שעה אחרי, אני מוריד את הילדה בגן, ואחת האמהות שבדרך כלל מגיעה מאוחר, והיום במפתיע הגיעה מוקדם, מחזיקה ביד בלקברי כמו שלי, ואומרת "אתה לא מאמין מה קרה לי הבוקר...". אני דווקא כן מאמין. אני מתקשר לאייל, הוא כבר בזינוק למירוץ. מתברר שגם לו יש בלקברי ולכן הוא כל כך חרוץ.
חכם חכם, אבל העיר אותי מוקדם מדי. ולא רק אותי, מתברר.
וזה לא שהטלפון לא חכם, זה אנחנו נהיים טפשים בגללו, ומאמינים לו גם כשהוא מדבר שטויות.

אסף.

tzagi
26-03-11, 00:26
כרגיל, בעיה ידועה,
קשורה לתוכנה, המכשיר שינה לשעון קייץ, יש מצב ש המיקום שלך שגוי בהגדרות, או שבתוכנה של אפפל השעון אמור להתחלף אבל התאריך שונה, בכול מקרה, בתור משתמש, אתה "אמור" לדעת את הדברים האלה.....חלק מהבעלות.

Pageup
26-03-11, 00:50
ג'ו,
הבעיה הייתה במכשירים עצמם, חלק מהעולם עבר היום לשעון קיץ - ישראל שונה.
אסף,
זה קרה בכמה טלפונים טיפשים גם כן. כולל נוקיות.

באייפון זה היה הרבה יותר גרוע, אנשים בכל העולם אחרו פעמיים לפני מס' חודשים.
תתכוננו, שבוע הבא יש מעבר לשעון קיץ בארץ ומישהו בטוח יפקשש (אני מהמר
על טלפונים מבוססי ווינדוז מובייל לדורותיה).

tzagi
26-03-11, 01:08
כמו שאמרתי. בעיה ידועה
אם בא לכם להאשים מישהו....
אפשר להאשים את מדינת ישראל שמחליפה שעון קייץ שונות מהעולם,
אפשר להאשים את היבואן-חברת הסלולרי שלא טורח להסביר ללקוחות שזה קורה-יקרה, אפשר אפילו להאשים את המתכנתים שלא טרחו לעדכן את עצמם בשינוי השעון קייץ במדינת ישראל.

אבל להאשים את המכשיר?.......קצת טיפשי, לא?
הוא עשה בדיוק מה הוא אמור לעשות.
סתם לדוגמה,
אריזונה מחליפה שעון קייץ מאוחר יותר משאר המדינות בארה'ב, כולם מודעים לזה וכולם מכוונים את השעון ידנית (בניגוד למה שהוא מראה) ואף אחד לא מתלונן או מאשים את המכשיר בגלל שהשעה השתנתה לא בצורך (למדינת אריזונה).

התייש
26-03-11, 12:58
מסתבר שהטלפונים האלו גם יכולים לגרום למוות??
http://www.youtube.com/watch?v=-5YlNvsZhjU

Saar
30-03-11, 12:02
הי

בשורה התחתונה, יש מכשירים מבוססי אנדרואיד שמומלצים? (לאו דווקא בארץ)
האם הם חסומים (אם אני קונה בחו"ל, מה צריך לבדוק ע"מ להשתמש ברשת פלאפון)?
מישהו מכיר את המכשירים של גוגל?
האם יש סטנדרט של גודל ורזולוציית מסך?
תודה,
סער.

tzagi
31-03-11, 04:39
סער,
1 בעניין המומלצים, קרא מה כתבתי בעמוד 5
2.כמעט כול מכשיר ניתן לפתיחה לרשתות שונות, די בקלות ובגרושים.
3. אין טלפונים של גוגל, הם "מוכרים" את השם לשימוש ע'י יצרנים שונים.
4.אין כול סטנדרטים, באים בגדלים וטעמים שונים. מ3.2"-4.3" וכדומה.

eysham
31-03-11, 07:21
הי

בשורה התחתונה, יש מכשירים מבוססי אנדרואיד שמומלצים? (לאו דווקא בארץ)
האם הם חסומים (אם אני קונה בחו"ל, מה צריך לבדוק ע"מ להשתמש ברשת פלאפון)?
מישהו מכיר את המכשירים של גוגל?
האם יש סטנדרט של גודל ורזולוציית מסך?
תודה,
סער.

סער,
בכל מקרה הייתי הולך על מכשיר "מיינסטרימי" ולא משהו מגניב שקנו 22 אנשים בעולם...
אם הייתי צריך לקנות היום אז כניראה הייתי בוחר בגלגקסי S2 של סמסונג .

כנס ל- http://iandroid.co.il/
ול- http://www.mobilityfreak.co.il/

או למרכז העולמי של התחום: http://www.xda-developers.com

קח בחשבון שמכשיר חדש חדש בשוק, ייקח לו זמן עד שיקבל תמיכה מלאה בעברית, ושהכל יעבוד בו כמו שצריך.
אם לא בא לך להתעסק יותר מידי, אטלי כדאי לקנות מכשיר טיפה יותר ישן, שיש לו כבר ידע, ושאחת המפעילות הסלולאריות כבר עיברתה* אותו

*לעיברות יש 3 רמות:
1. הצגת פונטים בעברית
2. יישור לימין, תיקוני היפוך מילים/מספרים וכד'
3. תפריטים מלאים בעברית, והכל בעצם בעברית
אני אישית מעדיף להישאר עם רמה 2. לא אוהב את הממשק עצמו כשהוא בעברית.

איל

אפרים
31-03-11, 08:21
משתמש ב HTC-HD2 מערכת הפעלה WM כנראה שאתקין אנדרואיד.
מרוצה מאוד מהמכשיר.

shmil
31-03-11, 21:30
איך נפלו גיבורים.קיבלתי אייפון 4 במתנה, ואינני יכול להחליף.
בינתיים הוא כבר כמה ימים אצלי על השולחן, עדיין באריזה.

fuksi
01-04-11, 10:58
Hi tzagi
?DO you have a good frice for ipad2
[email protected]
Delivery in u.s.a

התייש
01-04-11, 15:32
רוצה לומר תודה רבה לאמיר (בומס הקופץ) שפנה אליי בעקבות השירשור הזה והציע לי להיפגש איתו ולהסביר על טלפונים חכמים.
אמיר תודה עשית לי סדר בראש, הייתה פגישה מעניינת ולמדתי המון. בדיוק מה שחיפשתי ולא הצלחתי להבין מהספק שלי.
כן ירבו צדיקים כמוך- אשרך!
תודה רבה ושבת שלום.

tzagi
01-04-11, 18:30
"מחיר טוב" זה דבר יחסי
במקרה שאתה מעוניין לשלם(מעל לעלות) אני יכול לקשר אותך .
שלחתי לו את המייל שלך.

Saar
02-04-11, 16:29
הי

תודה על התשובות.
המטרה שלי היא בין היתר פיתוח לטלפון חכם, גוגל נקסוס S ניתן לפריצה בקלות יחסית? (אני יודע שסמסונג מייצרים אותו עבור גוגל)
תודה,
סער

Pageup
02-04-11, 17:06
תגדיר פריצה. והתשובה היא ככל הנראה כן. הפריצה באנדרויד מוגדרת קצת אחרת
כי הוא לא ממש סגור. בגלל שהמערכת בנויה על קוד פתוח זו לא ממש בעיה.
ההתאמות הקטנות הן קצת יותר איטיות לדוגמא ממשק SENSE של HTC לגרסה 2.3
לטלפונים שלה אין למצוא. אבל ברגע שיצאה 2.3 כבר היו למרבית המכשירים הנפוצים
גרסאות ROM מוכנים לצריבה.

בומס הקופץ
02-04-11, 21:04
רוצה לומר תודה רבה לאמיר (בומס הקופץ) שפנה אליי בעקבות השירשור הזה והציע לי להיפגש איתו ולהסביר על טלפונים חכמים.
אמיר תודה עשית לי סדר בראש, הייתה פגישה מעניינת ולמדתי המון. בדיוק מה שחיפשתי ולא הצלחתי להבין מהספק שלי.
כן ירבו צדיקים כמוך- אשרך!
תודה רבה ושבת שלום.

בכיף.

הי

תודה על התשובות.
המטרה שלי היא בין היתר פיתוח לטלפון חכם, גוגל נקסוס S ניתן לפריצה בקלות יחסית? (אני יודע שסמסונג מייצרים אותו עבור גוגל)
תודה,
סער

אם אתה מדבר על פריצת ה- sim אז כן זה לא ממש בעייתי אפשר למצוא מאגריי מידע חינמיים של מערכות פתיחה, ואפשר גם בצורה פשוטה יותר לשלם לאתר כזה או אחר בעבור פתיחת הסים. לגבי פריצה של המערכת כמו שנכתב מעליי היא פתוחה אין ממש מה לפרוץ בה. צריך להוריד את ה SDK (בחינם) עדיף להבין במערכת לינוקס, ולהבין את הספסיפיקציות שגוגל מגדירה כחובה בטלפונים שלה. נקסוס המקורי היה המקום שבו גוגל הכריזה על הסטנדרטיזציה של סמארטפוני אנדרואיד, לא בדקתי את ה S אבל אני מניח שהוא עומד בסטנדרטים, ואין לך מה לעקוף או לשנות במערכת עצמה. ושוב כמו שהפנו אותך מעליי, xda-developer היא הקהילה הנכונה לשאלות כאלה.

BackDoorMan
18-04-11, 15:47
תובנה קטנה, החלטתי לקנות סלולרי משוכלל יותר מהנוקיה הישן שלי, אחרי המלצות ממאוכזבי אייפון בחרתי בנוקיה N95 8GB, סגרתי עם המוכר על 350 ש"ח ויצאתי לדרך.

איזו אכזבה... לא תיארתי שאפול שוב על אותם תפריטים משמימים של הסימביאן, חיפוש WI FI לקח איזה רבע שעה, ה GPS נראה אנכרוניסטי, החומרה עדיין איכותית אבל קבורה בתוך ממשק משתמש מיושן מידי.
על אף הסכום הצנוע החלטתי לוותר, הטלפון הבא שלי חייב להיות ידידותי הרבה יותר ממה שיש לי כרגע בבית.

itt8
18-04-11, 16:07
למי שלא הבין עדיין, אייפון 4 זה היסטוריה, !!
הדבר הבא זה השילוב המנצח של HTC Desire HD עם Android 2.3 , כל היתרונות במכשיר אחד החל ממערכת הפעלה מעולה עם קוד פתוח וגם פלטפורמה חומרתית מעולה, גם ה - HTC EVO 4G משאיר את המתחרים הרבה מאחור.

Pageup
18-04-11, 17:21
ה HTC DESIRE HD הוא יופי של מכשיר, אבל הוא חתכת בלטה בגודל ולא מתאים לכל אחד (הוא גם לא זול במיוחד).
ה EVO 4 גם הוא מכשיר מצוין וגם לו יש חסרונות. אותו דבר לגבי הגלקסי S, והממחליף S2.
לכל אחד יתרונות וחסרונות (מישהו הזכיר את ה DEFY ?).
עם דבר אחד אני מסכים, העתיד כנראה נמצא באנדרויד (הטבלה לא משקרת). החברה שעשתה הכי הרבה טעויות
הפעם היא נוקיה. הם פשוט אחרו את הרכבת ובסוף הלכו על פתרון אחד (מיקרוסופט בלבד), ימים יגידו אם זה מה
שקבר אותם או מה שהציל אותם.
רק שיהיה ברור, אני עם HTC Desire, בחרתי ב HTC בגלל שזה HTC.

itt8
18-04-11, 17:54
HTC זול יותר מאייפון במעל אלף ש"ח

Saar
19-04-11, 11:31
מישהו יודע להשוות בין ה HTC הנ"ל לגוגל נקסוס S ?
הדבר החשוב במיוחד אצלי זה היכולת להציג קבצי פלאש.
סער

BackDoorMan
19-04-11, 12:04
כתבה מומלצת שמתחילה מהאייפון הראשון,
How Apple Outsmarts Its Competitors (http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2383661,00.asp)

BackDoorMan
29-04-11, 10:53
כתבה מרתקת על חיישני ה מיקרו בסלולריים (http://www.technologies.co.il/beta/Page.aspx?Id=1061),

-->