PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות בין נעילה אחורית לבין בולמים סוזוקי גימיני

skill
12-01-11, 16:02
שלום.

ברשותי סוזוקי גימני שנת 2008 ואני מעוניין בשדרוג המכלולים.
לאחר קריאה מרובה בפורום וחיפוש נרחב אני מתלבט בין נעילה אחורית לבין החלפת בולמים.
לאחר בדיקה של שני המוצרים במקומות מתמחים עלו לי כמה שאלות ואשמח לתשובות.
בקשר לבולמים, מדובר בבולמים של חברת אולדמן.
נאמר לי כי לא מומלץ להחליף עם הבולמים גם את הקפיצים מכיוון שזה יפגע בנוחות שהבולמים החדשים יתנו, אך נאמר לי שחייבים להגביה את המרכב בעזרת אוקולונים. לפי מה שאני מבין הגבהה בעזרת אוקולונים מגביהה את המרכב מהשלדה ולא מגביהה את השלדה. השאלה שלי היא האם זה לא מסוכן להגביהה את הרכב? בעיקר ברכב צר כמו הגימיני? אין סט קפיצים משופר אשר עונה על צורך הנוחות?
בקשר לנעילה, קראתי שנעילה אחורית משפיעה על הנהיגה ברכב.
מכיוון שאני לא היחיד שנוהג ברכב הדבר קצת מפחיד אותי. גם ככה האוטו מסוכן, תוספת סכנה אינה דבר מבורך. האם הנעילה באמת משפיעה עד כדי כך בזמן נהיגה? ואם כן, היכן אוכל לקבל מידע לגבי השינוי בנהיגה?

תודה לעונים.

sapog
12-01-11, 16:27
בוא נעשה קצת סדר...

אני מניח שאתה מדבר על נעילה אחורית אוטומטית (לוקרייט), אמת?
הג'ימני שלך אוטומטי או ידני?

לגבי הבולמים - מה אתה מעוניין להשיג? יותר גובה? יותר נוחות? או שניהם?

skill
12-01-11, 18:44
סליחה על הבלאגן.

הגימיני ידני. אני מתעניין בנעילה אחורית אוטומטית של לוקרייט.
ובקשר לבולמים, אני רוצה להשיג גם נוחות וגם גובה.

שוב תודה.

lior_b.s
12-01-11, 19:37
סליחה על הבלאגן.

ובקשר לבולמים, אני רוצה להשיג גם נוחות וגם גובה.

שוב תודה.

בולמים לבד לא מגביהים רכב...

ליאור

אלי אהרוני
12-01-11, 19:59
אישית, הייתי שם את הכסף על נעילה אוט'.
לדעתי יותר עדיף מבולמים.
מה גם, שאם את מעוניין בגובה, תצטרך להחליף דווקא את הקפיצים.
כמו שציין קודמי - בולמים לבד לא מגביהים.
לא משנה למה תחליף - האוטו עדיין לא יהיה ממש נוח אז לדעתי עדיף לסבול קצת יותר וליהנות מיתרונות הנעילה בשטח.
במיוחד בג'ימיני, מנסיון, אחרי נעילה תרגיש הבדל משמעותי ביכולות הרכב בשטח מכל הבחינות.
אבל זו דעתי.

אלי

מורי
12-01-11, 20:07
שלום.

ברשותי סוזוקי גימני שנת 2008 ואני מעוניין בשדרוג המכלולים.
לאחר קריאה מרובה בפורום וחיפוש נרחב אני מתלבט בין נעילה אחורית לבין החלפת בולמים.
לאחר בדיקה של שני המוצרים במקומות מתמחים עלו לי כמה שאלות ואשמח לתשובות.
בקשר לבולמים, מדובר בבולמים של חברת אולדמן.
נאמר לי כי לא מומלץ להחליף עם הבולמים גם את הקפיצים מכיוון שזה יפגע בנוחות שהבולמים החדשים יתנו, אך נאמר לי שחייבים להגביה את המרכב בעזרת אוקולונים. סליחה על הבוטות אבל מדובר בשטויות שסיפרו לך! מומלץ מאוד להחליף גם את הקפיצים לשיפור הנוחות,מהלך המתלה והגובה.
"חייבים " להגביה עם אוקולנים??? :cry::cry::cry:

לפי מה שאני מבין הגבהה בעזרת אוקולונים מגביהה את המרכב מהשלדה ולא מגביהה את השלדה.
אתה מדבר על בודי ליפט...

השאלה שלי היא האם זה לא מסוכן להגביהה את הרכב? בעיקר ברכב צר כמו הגימיני?
אין סכנה בהגבהה מתונה לג'ימני.

אין סט קפיצים משופר אשר עונה על צורך הנוחות? יש !

בקשר לנעילה, קראתי שנעילה אחורית משפיעה על הנהיגה ברכב. אמת

מכיוון שאני לא היחיד שנוהג ברכב הדבר קצת מפחיד אותי. גם ככה האוטו מסוכן, תוספת סכנה אינה דבר מבורך. האם הנעילה באמת משפיעה עד כדי כך בזמן נהיגה? ואם כן, היכן אוכל לקבל מידע לגבי השינוי בנהיגה? בניגוד לג'ימני האוטומטי,בידני עליך לסגל צורת נהיגה מסוימת בעיקר בסיבובים.שום דבר מסובך או מסוכן.עשרות כאלה בארץ ואין בעיות.

תודה לעונים.

על לא דבר...

לירן.
12-01-11, 20:33
ראשית כל הייתי מחליף לסט בולמים וקפיצים משופרים שיתנו לרכב קצת יותר נוחות וקצת יותר גובה.
לאחר מכן נעילה אחורית.

אני כרגע לפני התקנה של סט 2" של 4X4 ART.

יונתןמצפה
12-01-11, 20:38
יש לי מספר שאלות:
1. כמה זמן יש לך את הרכב?
2. האם הספקת לעשות איתו יותר מ-3 טיולים של ממש בשטח.
3. במידה וענית כן, בטיולים האלו- האם הרגש שחסר גובה? כלומר האם חטפת מכות מלמטה בתדירות מציקה?
3. האם הגעת מספר רב של פעמים למצבים בהם הרכב לא עבר מכשול כי הגלגלים האחוריים התסחררו?
4. כמה נסיון בנהיגת שטח יש לך?

אחרי שתענה על השאלות האלו תנסה להבין את הדברים הבאים:
למטייל הממוצע, שמרבה לטייל עם הרכב אבל לא בהרכח בשבילים קשים ומעלות כדרך קבע אין צורך משמעותי בנעילה. נכון, היא עוזרת, היא כיפית והיא מעלה את הרכב מספר דרגות ביכולות שלו.
מצד שני, הג'ימיני הוא רכב יחסית נמוך ובשביל להימנע ממכות בגחון אפילו בשבילים רגילים ולא קשים במיוחד יש צורך ביתר תמרונים וריכוז בנהיגה, דבר שבטיולים ארוכים יכול להתיש.
עכשיו יש את עניין המחיר- הגבהה טובה (קפיצים + בולמים, ראה תגובתו של מורי) עולה משמעותית יותר מנעילה...
לדעתי, אם אתה מרבה לטייל בשטח אבל לא באופן קבוע במעלות קשים, וותר על הנעילה ובשלב הראשון תגביהה את הרכב.
אם אתה רואה את עצמך יוצא למשחקי עבירות לעיתים תכופות, הנעילה מתבשקת.
דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון זה את הנסיון בנהיגת שטח. מומלץ ביותר לצבור נסיון מספק בנהיגת שטח לפני שמתקינים נעילה אוטו' במיוחד ברכב קצר. ללא הנסיון בעזרת הנעילה אתה מהר מאד תמצא את עצמך במצבים שאין לך את הידע להתמודד איתם, לעומת מצב שללא הנעילה לא היית מגיע אליו.
מקווה שעזרתי!

zerez
12-01-11, 20:45
גילוי נאות - הרכב שלי לא מוגבה ולא נעול.
מבחינת עבירות בשטח לדעתי ומתוך נסיון שלי עדיפה נעילה,
מבחינת בטיחות עדיפה הגבהה, נעלה אוטומטית יכולה להיות להנעל כשהרכב מחליק על כביש רטוב/חלק ואם הנהג לא מודע לזה זה יכול להגמר לא טוב.

הגבהה עם אוקולונים לא תשפר לך את מהלך המתלה, עדיף סט בולמים וקפיצים

skill
12-01-11, 23:39
יש לי מספר שאלות:
1. כמה זמן יש לך את הרכב?
2. האם הספקת לעשות איתו יותר מ-3 טיולים של ממש בשטח.
3. במידה וענית כן, בטיולים האלו- האם הרגש שחסר גובה? כלומר האם חטפת מכות מלמטה בתדירות מציקה?
3. האם הגעת מספר רב של פעמים למצבים בהם הרכב לא עבר מכשול כי הגלגלים האחוריים התסחררו?
4. כמה נסיון בנהיגת שטח יש לך?

אחרי שתענה על השאלות האלו תנסה להבין את הדברים הבאים:
למטייל הממוצע, שמרבה לטייל עם הרכב אבל לא בהרכח בשבילים קשים ומעלות כדרך קבע אין צורך משמעותי בנעילה. נכון, היא עוזרת, היא כיפית והיא מעלה את הרכב מספר דרגות ביכולות שלו.
מצד שני, הג'ימיני הוא רכב יחסית נמוך ובשביל להימנע ממכות בגחון אפילו בשבילים רגילים ולא קשים במיוחד יש צורך ביתר תמרונים וריכוז בנהיגה, דבר שבטיולים ארוכים יכול להתיש.
עכשיו יש את עניין המחיר- הגבהה טובה (קפיצים + בולמים, ראה תגובתו של מורי) עולה משמעותית יותר מנעילה...
לדעתי, אם אתה מרבה לטייל בשטח אבל לא באופן קבוע במעלות קשים, וותר על הנעילה ובשלב הראשון תגביהה את הרכב.
אם אתה רואה את עצמך יוצא למשחקי עבירות לעיתים תכופות, הנעילה מתבשקת.
דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון זה את הנסיון בנהיגת שטח. מומלץ ביותר לצבור נסיון מספק בנהיגת שטח לפני שמתקינים נעילה אוטו' במיוחד ברכב קצר. ללא הנסיון בעזרת הנעילה אתה מהר מאד תמצא את עצמך במצבים שאין לך את הידע להתמודד איתם, לעומת מצב שללא הנעילה לא היית מגיע אליו.
מקווה שעזרתי!

אני אהיה כנה, הרכב אינו בבעלותי הוא בבעלותו של אבי (נכתב מטעמי נוחות). אני כן נוהג עליו אך אני לא עושה טיולים מעבר לשבילים ופה ושם טיול קצת יותר רציני, לכן לי אין כמעט ניסיון בנהיגת שטח.
אבי לעומת זאת, כן עושה טיולים ובעל ניסיון בנהיגת שטח (נהג בעברו על רכבי שטח גדולים יותר).
הרכב אצלנו מעל שנתיים.
אני אדבר עם אבי כדי לשמוע על אופי הטיולים, ואחזור עם תשובות.

חוץ מזה, הידע שלי מאוד נמוך בכל הקשור לרכבי שטח, ועלו פה מספר תשובות שלא הבנתי לגמרי.
מה ההבדל בין הגבהה עם קפיצים לבין הגבהה עם אוקולונים?
עד איזה גובה הגבהה נחשבת למתונה? (קראתי את הכתבה באתר על הגבהה של רכב ואיך זה משפיע על הכוחות הפיזיקליים הפועלים על הרכב בזמן סיבוב. איך הגבהה תשפיע בנושא הזה?)
האם סט של אולדמן כולל קפיצים טובים שיספקו גם הגבהה, מהלך מתלה גדול יותר וגם נוחות?
דיברתם הרבה על ניסיון עם נעילה אחורית, איך לומדים לנהוג עם נעילה בשטח ובכביש בלי לגרום להתהפכות הרכב?

שוב תודה.

זרקו
13-01-11, 21:50
חוץ מזה, הידע שלי מאוד נמוך בכל הקשור לרכבי שטח, ועלו פה מספר תשובות שלא הבנתי לגמרי.

הגבהה עם אוקולונים תיתן לך גם גובה וגם מהלך מתלה.

עד איזה גובה הגבהה נחשבת למתונה? (קראתי את הכתבה באתר על הגבהה של רכב ואיך זה משפיע על הכוחות הפיזיקליים הפועלים על הרכב בזמן סיבוב. איך הגבהה תשפיע בנושא הזה?)

לא למדתי פיזיקה. מתונה =עד 2''

האם סט של אולדמן כולל קפיצים טובים שיספקו גם הגבהה, מהלך מתלה גדול יותר וגם נוחות?

אולדמן זו אחת החברות- תבחר לפי המחיר ולפי איכות המוצר. ראה איא לו שרשורים בנושא הגבהה לא מאוזנת. מהלך מתלה ושות' תלוי במה שהתקנת 1'' או 2''. אין טעם להגביה 1'' לדעתי.

דיברתם הרבה על ניסיון עם נעילה אחורית, איך לומדים לנהוג עם נעילה בשטח ובכביש בלי לגרום להתהפכות הרכב?

מנסים

יונתןמצפה
14-01-11, 00:33

הגבהה עם אוקולונים תיתן לך גם גובה וגם מהלך מתלה.

[/B][/U]

בדיוק להיפך.
אוקולונים- רק גובה.
קפיצים (אם נעשה נכון) - גובה + מהלך + נוחות + התנהגות טובה יותר.

ינשוף
18-01-11, 01:05
לדעתי הבחירה תלויה בצרכים שלך:
אם אתה מעונין בעיקר בשיפור העבירות בשטח - אין ספק שנעילה תתרום יותר מכל שיפור אחר. לעומת זאת בכביש היא בודאי לא תעזור ואולי גם תפגע ביציבות.
אם אתה מעונין בעיקר בשיפור נוחות הנהיגה (גם בכביש וגם בשטח) - לך על סט בולמים וקפיצים ותהנה הרבה יותר מהנסיעה. התרומה לעבירות פחותה בהרבה לעומת נעילה.

-->