PDA

צפייה בגרסה מלאה : גייפ סופה שנת 93 קצת בעיות לא רציני אבל דורש טיפול מהיר בגיר

taz
08-05-03, 21:09
דבר ראשון יש לכם אתר מצויין :lol:

צריך פורום לרכב מסוג סופה יש דיי הרבה שאלות בנושא

יש לי מספר שאלות דיי דחופות לגבי הרכב שלי

קניתי לא מזמן מסוג סופה שנת 93 דבר ראשון שעשיתי זה טיפול שכולל החלפה של פילטרים ושמן ומסננים מה שנדהמתי הוא שהשמן שירד מהגיר היה אדום ומכאן השאלה הראשונה שלי איזה סוג שמן אני אמור להכניס לגיר שהוא גיר רגיל, מאותו יום שהחלפתי שמן לשמן אחר לפי גיר מסוג JEEP רנגלר לפי ספר ראנגל התחיל להיות לי קשה מאוד העברה של ההילוכים אני בימים אלו מנסה לברר איזה סוג שמן צריך הרכב דרך תע"ר אבל אין תשובה כרגע מהם.

כמו כן יש לי רעידות במהירות 100 ואין לי חופש בכלל בדריישאפט ולא בצלבים מה נראה לכם הבעיה?

שאלה לעתיד הקרוב הייתי רוצה לעשות קצת שיפורים ברכב נכון לעכשיו אין לי שום נעילה לא קידמי ולא אחורי אמרו לי שעדיף לעשות רק באחורי האם זה נכון ? מה זה אומר מבחינה כספית? אצל מי אתם ממליצים לעשות את העבודה ? ואיזה עוד שיפורים כדי לעשות ?

דיברתי עם בחור בקשר לנושא המיתלים של הגלגלים מה שהוא אמר לי שיש איזה מוט אשר מפריע לגלגלים הקידמיים לרדת למטה וזה מגביל את המיתילים של הרכב והוא אמר שאין צורך במוט הזה מה אתם אומרים? להסיר אותם?

לגבי כלים לרכב על מנת שאני יוכל לטפל ברכב בשטח איזה סוג כלים מדוייק להתחלה צריך שיהיה ברכב סוגי מפתחות וגדלים עם אפשר ?

מה עם ציוד חילוץ יש מלא סוגים איזה משקלים ומרחקים של כבל רצוי שיהיה ברכב?

אני השמח עם תחזרו אלי בהקדם אני פשוט מנסה להתארגן לטיול הבאה שלי שיהיו לי כמה שפחות בעיות או שלא יהיו בכלל :wink:

בתודה רונן

t_uri
08-05-03, 21:50
שלום רונן וברוך הבא לפורום.

בדקת שהרעידות לא נובעות מאיזון גלגלים. במהירויות כאלה זה יכול להגיע גם מהגלגלים האחוריים - אותם בד"כ הפנצ'רמאכרים לא מאזנים.

בקשר לשיפורים שאתה רוצה:
קודם כל, נעילות דיפרנציאל באמת יתנו לך את השיפור המשמעותי ביותר והתמורה הטובה ביותר לכסף. קיימות בשוק מספר רב של נעילות (נשלטות ולא נשלטות - אוטומטיות) שעליהם תוכל לקרוא בהרחבה בקישור הזה http://www.jeepolog.com/j6tech_lockerguide.htm .

אני ממליץ לך להתחיל עם נעילה אחורית (אלא אם כל יש לך הזדמנות כמו שהיתה לי להביא מארה"ב או משהו כזה שתי נעילות במכה) ולפתח כבר מהתחלה סיגנון נהיגה רגוע שמתאים לנהיגה עם נעילות דיפרנציאל.

אין ספק שכל שיפור אחר (צמיגים, מתלים, ניתוק מוט מייצב) יתרמו הרבה פחות לעבירות של הסופה שלך.

מחיר הנעילות בארה"ב הוא בין 250$ ל400$ לנעילות אוטומטיות. נעילה נשלטת תעלה בערך 800-900$ לנעילה אחת (כולל קומפרסור).

נעילה אוטומטית אתה יכול להרכיב לבד בחצר. זה תהליך פשוט ותמיד תוכל להתייעץ עם חברי הפורום שכבר עשו את זה (רובם, יותר מפעם אחת).

בקשר למתלים. הבחור שדיברת איתו והמליץ לך לנתק את המוט מייצב באמת צדק בקשר להשפעה שלו. המוט הזה מחבר בין הסרן הקידמי (יעני בקקס קידמי) לשילדה ודואג שהם ישארו מקבילים. יש למוט הזה חשיבות גדולה מאד בכביש כי הוא מונע מהרכב להתגלגל. ניתוק המוט, באמת יתן לצד אחד של הסרן הקידמי לרדת יותר בזמן שהצד השני נסגר - המשמעות היא יציבות גדולה יותר של הרכב בתנאי שטח שונים.

אני הייתי ממליץ לך לעשות כמוני וכמו עוד רבים ולהתקין "ניתוק מהיר" למוט מייצב כדי שתוכל לנתק אותו כשאתה יורד לשטח ולהרכיב חזרה בכביש http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=512&highlight=%EE%E9%E9% F6%E1

לגבי כלי עבודה: אם אתה מתכוון לעבוד על הרכב לבד, אתה צריך להתחיל לאיפה שהוא. אני מניח שארגז הכלים שלך לא מצוייד בכל מה שדרוש כדי לעבוד על הג'יפ, לכן אני ממליץ לך להתחיל בכלים ידניים בסיסיים. יש צורך ב:
1. סט בוקסות עם דרייבר 1/2" + ידית מאריך (ידית כח).
2. סט מפתחות (עדיף צד אחד מפתח פתוח וצד שני רינג) במידות אינצ'יות. ומומלץ גם סט מילימטרי.
3. מברגים באיכות טובה (כדאי לקנות מברגים טובים - מנסיות, המברגים הזולים הולכים קפוט מהר מאד.
4. פטיש 300 גרם או 400 גרם ופטיש 2 ק"ג.
5. פלייר פטנט (ג'פקה - vise grip) גדול וקטן.
6. פלייר וקטר טובים.

חוץ מאלה, הייתי ממליץ לך להחזיק בג'יפ אזיקונים, איזולירבנד, שמן מנוע וגיר ונייר טואלט.

ציוד חילוץ: הכי בסיסי זה רצועת 4 טון באורך 6 מטר. רצועת 2-4 טון באורך 2-3 מטר ו3-4 שאקלים 3/4". אם הזמן, בטח תרצה גם היי-ליפט וכננת והשמיים הם הגבול.

שוב, תתחדש על הסופה.

אורי טל.

t_uri
08-05-03, 22:00
נ.ב. יכול להיות שאחראי הפורום יגידו לך מה שאני הולך להגיד, אבל בינתיים כדאי שתדע שיש פורום במיוחד לסופה. אם תסתכל בדף הראשי, תראה פורום YJ (זה הכינוי לרנגלר) ושם אתה יכול למצוא את החבר'ה שבאמת מנוסים עם הרכב הזה (טיפולים, שמנים, איתור בעיות וכד'). זה גם יעזור לשמור על הסדר בפורום.

אורי טל.

asafk
08-05-03, 22:28
לגבי השמן-
המלצת היצרן שמן גיר SAE 80W-90.
המקומות בסופה בהם צריך להיות שמן אדום (דקסרון) הם הגה כוח ותיבת העברה.

לגבי שיפורים-
המתלים בסופה זוועה. מהלך מחורבן (מצליבים על מדרכות) וקשים לאללה. אבל חכה ואל תחליף מייד. יכול להיות שיש לך סט משופר ואתה לא יודע. מעטים הם הקשוחים באמת שחיו לאורך זמן עם הקפיצים המקוריים. תתחיל לנסוע, ואם זה בלתי נסבל ממש (וזה בלתי נסבל ממש בסופה סטנדרטית), אז תדע שצריך לטפל במתלים, כי יש לך מתלים סטנדרטיים.

באופן כללי, לפני שאתה מתחיל בשיפורים, תוודא שהג'יפ תקין לחלוטין. סופה תקינה תיקח אותך כמו שהיא כמעט לכל מקום בארץ. תעשה שניים- שלושה טיולים ותראה מה מפריע לך. איפה אתה מתקשה לעבור, איפה אתה מפעיל יותר מדי כוח מנוע וכו', לפי זה תדע מה אתה רוצה לשפר.

אני יכול לומר לך מראש שמהר מאד אתה תרצה שלושה דברים:
- מתלים (בהנחה שיש אצלך סטנדרטיים)- גם יותר רכים וגם שייתנו לך יותר מהלך. יכול להיות שבמהלך העבודה על המתלים תגיע למסקנה שאתה רוצה מוט מייצב עם ניתוק מהיר.
- צמיגים- לא יודע מה יש לך, אבל המקוריים (235/75R15) קטנים מדי ולא יספקו את הסחורה. המידה הכי גדולה שמותרת לפי החוק 31X10.5R15. צמיגי שטח איכותיים יעזרו לך מאד- גם מרחיקים אותך מהקרקע, גם נותנים יותר שטח מגע, וגם עוזרים לג'יפ להיות יותר נוח.
- נעילה אחורית- זה השיפור המשמעותי ביותר לכל ג'יפ. אוטומטית או נשלטת- העיקר ננעלת.

נעילה קדמית, שיפורי מנוע, שיפורים רציניים יותר- הכל נחמד, למי שיכול להרשות לעצמו. חפש את שביל הזהב בין ג'יפ לתחרויות עבירות לרכב שאפשר לחיות איתו ביוםיום בלי שייהרס מרוב שיפורים, וגם יעבור טסט.

אבל-
הדבר הכי חשוב- קשת התהפכות!
אם הסופה פתוחה, יש לך קשת בסיסית וזה טוב. אם היא סגורה- אין לך כלום שיגן עליך בהתהפכות. זה הזמן להתקין קשת התהפכות.

תתחדש!

אסף.

זאביק
08-05-03, 23:11
לגבי רעידות.
הדרייבשפט מחובר לתיבת העברה מצד אחד ולדיפרנציאל מצד שני, ע"י צלבים.
הצלב בחיבור מהטרנספר הופך את תנועת הדרייבשפט לסינוסית, והצלב השני מיישר את התנועה.
אבל זה בתנאי שציר היציאה מהטרנספר מקביל לציר הכניסה לדיפ' (מקביל, לא על אותו קו !!!). אם זה לא ככה, בגלל הפרשי מהירויות הסיבוב, תסבול מרעידות.
אותו כנ"ל בצד הקדמי.
בסופה אתה יכול לפרק את הדרייבשפט הקדמי, לנסוע בלעדיו, ולראות אם יש רעידות. אם אין, אז הוא כנראה הגורם. זו בדיקה פשוטה, שחבל לא לעשות אותה.
בסופה אי אפשר לעשות את זה עם הדרייבשפט האחורי (בגלל צורת החיבור לתיבת העברה).
יש באתר מדריך לזיהוי רעידות, שחנן כתב. תקרא אותו. (יש עוד המון חומר טכני ששווה לקרוא)

לגבי שיפורים,
דבר ראשון, תיישר את הרכב מכנית.
סע, תטייל, תתרשם מהסופה, תגלה מה מפריע לך, ותשפר אותו.
יש המון מה לשפר, תלוי בצרכים.
אנשי הדיונות משפרים מנוע, כי הם צריכים המון כוח.
בזחילת סלעים, צריך נעילות ויחס העברה נמוך.
כל דבר בהתאם לאופי השטח והנהג.

נמרוד
09-05-03, 08:38
ברוך הבא רונן,

תוספת לקודמי:

בסופה יש בנוסף למוט המייצב, גם מוט פנהרד ( כנס לקישור הזה - http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=449 אני חושב שהמושגים האלו כבר נשאלו שם, אם לא אתה יכול לשאול והם יתווספו למילון). שניהם תורמים מאד ליציבות הסופה בנסעית כביש ושטח מהירה, שניהם פוגעים במידה מסוימת במהלך המתלה, שניהם ניתנים להסרה. אל תפרק אותם כרגע - כמו שהמליצו חברי לעיל, סע, טייל, למד את האוטו ותוכל להחליט מה לפרק ומה להוסיף ומה לשפר בשלב מאוחר יותר, על סמך נסיון אישי ולא רק שמועות.

taz
09-05-03, 21:54
אנשים יקרים
תודה רבה על התגובה המהירה אני לוקח לתשומת לבי את כל הערות שלכם, ויבדוק את הנושא כמו שאמרתם אני יעדכן אתכם בהמשך, התשובות שלכם מאוד מקצועיות ולעניין.

תודה רבה
רונן :P

-->