PDA

צפייה בגרסה מלאה : דוושת הקלאץ' נלחצת ולא נעזבת בדיפנדר TDI300

ddl
14-01-11, 18:32
שלום רב. קרתה לי תקלה בקלאץ'- דוושת הקלאץ' נלחצת ולא נעזבת. מייד, אוויר הוצא מהמערכת, נוזל בלמים מולא איפה שצריך[היה חסר כ 2 ס"מ בלבד], והאוטו נוסע אבל כשלוחצים על הקלאץ' יותר מ כ 2 שניות הדוושה שירדה למטה לא חוזרת למעלה, אלא צריך להחזיר אותה עם הרגל, כדי שאפשר יהיה להפעיל שוב את הקלאץ'. מה בעצם קרה פה, האם החלפה פשוטה של משאבת קלאץ' תחתונה תפתור את זה?
תודה על כל עזרה.

torchak
14-01-11, 21:25
אכן זה נשמע כמו משאבת קלאץ' תחתונה אבל לפני שאתה מחליף אותה כדאי שתבדוק שהיא באמת נוזלת.
אם אתה נכנס מתחת לרכב, אתה תראה את המשאבת קלאץ' (אתה יכול לעקוב אחרי הצינור מהמשאבה העליונה).
אם תסתכל מהמשאבה טיפה לכיוון המנוע (לא לכיוון אחורי הרכב) תמצא חור גדול, עם הברגה. אם יש נזילה, השמן ייצא משם. תנקה ותעקוב. אם יש שמן, תחליף משאבה, זה לא מסובך רק חשוב להקפיד לוודא שהפין של המשאבה נתפס במקום המיועד לו במזלג של הקלאץ'.

שבת שלום,
נועם.

רמיק
18-01-11, 01:23
אכן זה נשמע כמו משאבת קלאץ' תחתונה אבל לפני שאתה מחליף אותה כדאי שתבדוק שהיא באמת נוזלת.
אם אתה נכנס מתחת לרכב, אתה תראה את המשאבת קלאץ' (אתה יכול לעקוב אחרי הצינור מהמשאבה העליונה).
אם תסתכל מהמשאבה טיפה לכיוון המנוע (לא לכיוון אחורי הרכב) תמצא חור גדול, עם הברגה. אם יש נזילה, השמן ייצא משם. תנקה ותעקוב. אם יש שמן, תחליף משאבה, זה לא מסובך רק חשוב להקפיד לוודא שהפין של המשאבה נתפס במקום המיועד לו במזלג של הקלאץ'.

שבת שלום,
נועם.

תופעה זהה עברה עלי לפני שנה,
אצלי הלכה המשאבה העליונה. התופעה נגרמת בשל התבלות האטימה. שמן עובר לצד השני של הבוכנה. אין איבוד שמן מהמיכל.
החלפתי משאבה עליונה. לדברי המוסכניק (עמוס מעמיעד) אין דרך לתקן את המשאבה.

בהצלחה,
רמי

torchak
18-01-11, 01:35
אני יורשה לי תיקון קטן - יש דרך לתקן את המשאבה - את שתיהן.
אפשר לקנות קיט שיפוץ ובכמה דקות לסדר אותה. אני אישית עשיתי את זה אבל אני יכול להגיד שזה לא מחזיק יותר משנה.
המחירים של המשאבות האלה, עד כמה שאני זוכר, לא בשמיים (כבר החלפתי את שתיהן). קיט שיפוץ כבר ממש זול.
יכול מאוד להיות שהמשאבה העליונה הלכה והיא לא נוזלת. זה גם קורה, במקרה והלכה האטימה הפנימית.
בכל אופן, בד"כ כשמשאבה עליונה הולכת התופעה שנוצרת היא שלוחצים על הקלאץ' והוא לא מפריד אלא רק אחרי כמה וכמה פמפומים, או לחליפין שמחזיקים דוושת קלאץ' לחוצה והוא לאט לאט משתחרר לו מעצמו.
התופעה שתוארה מתאימה יותר למשאבה תחתונה, ככה למיטב זכרוני.
להחליף משאבה תחתונה זה דקות. עליונה זה סיפור הרבה יותר מרגיז אבל גם לא מאוד מסובך.

נועם.

gali
18-01-11, 09:46
הי נועם,

איך ניתן לדעת שהפין של הבוכנה באמת נתפס במקומו?

torchak
18-01-11, 15:09
הי נועם,

איך ניתן לדעת שהפין של הבוכנה באמת נתפס במקומו?

שאלה טריקית. אני הייתי צריך להרוס משאבה אחת בשביל זה.
בעיקרון, קצה הזרוע של המשאבה מעוגל (כדורי) והוא אמור להכנס לשקע יעודי בקצה המזלג.
צריך לעשות את זה עם הרבה תשומת לב ורגש. אם משחילים את זרוע המשאבה המעוגל לפני שדוחפים את כל המשאבה למקום, אפשר בזהירות לגשש ולהרגיש שהוא במקום שלו. זה לא לגמרי במרכז החור אבל, עד כמה שאני זוכר זה טיפה למטה מהמרכז.
חשוב להרגיש שכשאתה מכניס את המשאבה הזרוע הקטנה הזאת נשענת על משהו, יש לה קונטרה, ככה אתה יודע שלא השחלת את זה לצד המזלג. אם תנסה בזהירות להזיז את הזרוע ותראה שהיא תפסה את המקום שלה היא כנראה בסדר.
שוב, קשה מאוד להסביר את זה. צריך לעשות את זה בזהירות והכי חושב, לדעת את העובדה שיש לזה מקום שהוא צריך להכנס אליו ולא סתם דוחפים את המשאבה.

נועם.

-->