PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכסה פילטר שמן צנטרפוגלי (TD5) - הברגה חרושה

rinzai
14-01-11, 18:58
היום החלפתי פילטרים: אוויר, סולר, ו- 2 פילטרי שמן. + פינקתי את הרכב בשמן Mobile S 5W-40 ..מאה חמישים ש"ח ל-4 ליטר. הפרוק עבר כשורה.

בהרכבה שבאתי לסגור את מכסה הפילטר הצנטרפוגלי, גיליתי, ש-
(א) אחד הברגים (העליון בתמונה) לא אורגינלי: הוא גם יותר קצר ..וגם לבורג האורגינלי 1/2 הסנטימטר הראשון בקרבת הראש נעדר הברגה ..חלק, ורק המשך הבורג עם תבריג (כך הבורג השני של המכסה).
(ב) הבורג קצת חרוש בקצהו.
(ג) אחרי שהחלפתי לבורג 10 אחר התברר לי שכנראה גם בית התבריג חרוש: אני סוגר את הבורג אבל הוא לא באמת מתהדק, אלא ניתן להמשיך ולסובב אותו עוד ועוד. החלפתי לבורג טיפה יותר ארוך ולא ממש שיפר.

הידקתי כמה שאפשר לפני שיחליק, נסעתי ק"מ עם האוטו חזרה לחנייה ליד הבית. נראה שלא דלפה "כמות שמן מובחנת" בחתיכת הדרך הזו. מה עושים עכשיו? האם יש-מצב להמשיך כך בנסיעה כמה עשרות ק"מ? ..לפחות עד המוסך.

shachar
14-01-11, 19:51
welcome
זו הבעיה שמהדקים אלומניום יותר מדי (זה לא בהכרח אתה).

אבל, מכיוון שהקדח עובר לצד שני. אין בעיה להכניס בורג יותר ארוך ולסגור עם אום מצד שני.
הגישה בעיקר לצד שקרוב למנוע קצת קשה אבל אפשר לעמוד בזה.

אם אתה רוצה לסגור רק את עם בורג, תבריז לקוטר יותר גדול.
בכל מקרה הבורג אינו "בורג 10" למרות שפותחים אותו עם מפתח 10 אלא 5ממ, אתה יכול לעלות ל 6ממ

rinzai
14-01-11, 20:14
עקרונית אני מעדיף בלי אום מצד שני. פתיחה/סגירה מחייבת קונטרה + לאומים במצבים של פתיחה/סגירה יש נטייה ליפול + לי יש נטייה לא למצוא אותם ;-).

מבחינת הברזה: חשבתי להשתמש בבורג יותר ארוך כך שיתפוס חלק יותר עמוק של ההברזה המקורית. אלא שלעת עתה לא השגתי בורג כזה יותר ארוך (בורג 10). ואם לא תהיה ברירה, כנראה, שאאלץ לעשות הברזה יותר גדולה ..או בורג עובר + אום.

האם "שפוי" ליסוע כך? ..או שלא להזיז את האוטו, אפילו מטר, עד שאני סוגר את זה (לפחות זמנית עם בורג עובר + אום)?

dice2
14-01-11, 22:39
או שתייצר בורג עיוור
קח מוט הברגה ותבריג אותו עם חומר הדבקה להברגה שנישארה בחלק הלא חרוש
תחתוך למידה הרצויה ותהדק את המכסה עם אום

בועז

shachar
14-01-11, 23:17
אתה עלול לאבד את המכסה או להכניס אבק לשמן.
תתחיל מבורג ארוך עם אום ניילוק וזה יתן לך זמן למחשבות

amit1
17-01-11, 20:55
אתה עלול לאבד את המכסה או להכניס אבק לשמן.
תתחיל מבורג ארוך עם אום ניילוק וזה יתן לך זמן למחשבות

אני קדחתי את שני הקדחים דוח ועשיתי הברזה לבורג M7

rinzai
17-01-11, 22:19
מאחר ומי שחרש את הבורג, איבד קודם לכן את המקורי - חרש אותו עם בורג קצר יותר, המשך ההברגה המקורית נשארה לא-חרושה.

מצאתי במוסך ליד הבית בורג עם הברגה יותר ארוכה שמתחילה לאחר שרוול חלק ארוך. סגרתי אותו וראיתי שהוא נסגר ותופס. את האקסטרה שבשרוול הארוך ביטלתי ע"י השחלת 3 אומים גדולים יותר על הבורג. זה נראה מכוער - אבל תופס.

אני צריך לפנות זמן על-מנת להשיג בורג במידה המתאימה, שיבטל את הצורך ב-3 האומים המושחלים.

---
ד"א איפה ניתן להשיג ברגים כאלה: ז"א הברגה 5 מ"מ / בוקסה 10 מ"מ (הצפיפות של ההברגה קצת אחרת ממה שיש בחנויות כלי-עבודה, נראה לי) הברגות באורכים שונים + עם צווארים חלקים באורכים שונים?

shachar
17-01-11, 23:13
ד"א איפה ניתן להשיג ברגים

למשל אצל:
כל תבריג
דרך מנחם בגין 44, תל אביב 66183
טלפון:036882088

בית הבורג (קרוב לאוטו מיני)
בית אלפא 13 תל אביב 67219
טלפון: 0579368871

אסף ד.
22-03-11, 17:32