PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילות KAM לדיפנדר

itayt
16-01-11, 13:02
טוב אחרי חודשיים עם הדיפנדר החדש ולא מעט טיולים, הבנתי שאין תחליף אמיתי לנעילות, אפילו לא ה TC הנפלא שמגיע עם הרכב.
האם למישהו יש ניסיון עם הנעילות הנ"ל ? הן מיובאות לארץ ע"י חברת המזרח, בדקתי בפורומים בחו"ל, היו רק דברים טובים על הנעילות ועל הציריות המחוזקות שלהם, ה"חסרונות" היחידים שעלו על דעתי הם א: שרק המזרח מייבאים אותם ולכן אני אהיה תלוי בהם בכל דבר, רק הזמן יכול להגיד אם זה חסרון או לא.
ב: עושים ניתוח לסרן כדי להכניס את הסולונויד ואין דרך לחזור אחורנית (לא יודע למה מישהו ירצה אבל בכל זאת)

אמיר ב.א
16-01-11, 13:41
חיפוש :

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=40850&highlight=KAM

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=47780&highlight=KAM

torchak
16-01-11, 15:40
נברתי באתר שלהם די הרבה ואפילו בזמנו, לפני די הרבה זמן שעוד לא הביאו אותם לארץ, התכתבתי עם היצרן וקיבלתי ממנו תוצאות של מבחני עומסים ועוד אי אלו טבלאות וגרפים שאין לי מושג בהם בגרוש.
בכל אופן, לגבי הנעילות, לי נוצר רושם של חברה איכותית מאוד, גם בדברים שקראתי עליהם.
לגבי הניתוח לסרן - לא יודע איזה רכב יש לך אבל בסרן אחורי של דיפנדר אין צורך בניתוח. מחליפים את המכסה של הביצה במכסה של הנעילה.
לגבי חברת המזרח - הבעיה העקרית שעלולה להיות לך איתם זה המחירים, ככה לפחות לדעתי.
אם כבר קיבלת מהם הצעת מחיר, אשמח לדעת כמה הם דורשים.

נועם.

arnonshoshani
17-01-11, 07:31
איתי ונועם שלום

הנעילות של KAM גם קידמית וגם אחורית דורשות חיתוך חלקי פח של הסרן (המכסה האחורי שהוא מרותך בסרנים הללו) וריתוך של פלטה עם הברגות חדשה שתחזיק את המכסה החדש שמגיע עם הנעילה.
המכבה הנ"ל כולל בתוכו את המנגנון ואת המזלג של הנעילה.

התקנתי את הציוד של KAM והוא היה מהאיכות הגבוהה ביותר.
אני לא מכיר את המחירים של המזרח כי את האלמנטים שלהם עד היום עשינו ביבוא אישי.

רק שאלת תם: מדוע לא ARB שיש המון נסיון איתו בארץ ומכירים כבר את המחלות והייתרונות שלו?

ארנון שושני
רוק סוליד

052-6991704

itayt
17-01-11, 08:44
ארנון באמת אני עדיין מתלבט בין ARB לבין ה KAM.
בעבר היו מותקנות לי בסופה 2 נעילות ARB, סה"כ אי אפשר להגיד שהם גרועות, מה שהפריע לי זה הצורך בקומפרסור שהיה מעכב את השימוש בנעילה כשהייתי צריך אותה דחוף, אבל זה כמובן זניח. אחרי שהסופה נמכרה אני יודע שהתחילו בעיות עם דליפות אויר וכו'. קראתי די הרבה פורומים בחו"ל לגבי ה KAM ובאמת שלא מצאתי משהו רע לגביה ולגבי הציריות שלהם, כיוון שהרכב חדש ובאחריות, אם המחיר של ה KAM היה כמו בחו"ל (זול יותר מה ARB) לא הייתי מתלבט ומתקין את ה KAM, אבל בישראל כמו בישראל המצב הפוך ולכן אני עדיין מתלבט.

אילן ללל
17-01-11, 10:53
אצלי מותקנות נעילות של kam, כבר למעלה משנה, רכשתי מkam באופן אישי ומוחמד התקין לי. אכן בביצה של הדיסקסרי יש לבצע חיתוך וריתוך מחדש ואין בכך שום בעיה. ככל שידוע לי, בדיפנדר אין צורך בכך כי הביצה נפתחת משני הצדדים. הנעילות באיכות הגבוהה ביותר, היעדר הקומפרסור בהחלט משפרת את החיים, הסטליטים בנויים באופן מאסיבי ויתרון נוסף, אתה תמיד מקבל אינדיקציה של נעילה בפועל ושיחרור הנעילה, האור ידלק ויכבה רק כאשר הנעילה שולבה או שוחררה (להערכתי בarb זה לא כך) כך שאתה לא צריך "לנחש" שאתה נעול.

asafk
17-01-11, 10:57
לדעתי היתרון של KAM הוא במערכת של דיפרציאל + ציריות + פלאנג'ים. היתרון של ARB הוא בפשטות ההתקנה.
אני הייתי מתקין KAM, ולדעתי ברכב כמו דיפנדר עם בקרת אחיזה מצויינת, מספיק אחורית בתור התחלה, ורק אם ממש חסר- גם קדמית. (אלא אם כן הכסף לא משחק תפקיד)

אסף.

ארז
17-01-11, 11:25
1 המחיר של הKAM הוא עם הציריות מחוזקות? אם כן אז שים לב שלמעשה הנעילה זולה יותר מהARB.
2 בדוק איזה ציריות אתה מקבל, לKAM יש 2 דרגות של חסינות בציריות שלהם.
3 החיסרון היחיד שאני רואה בKAM הוא הניתוח שאתה צריך לעשות לסרנים, גם זה בכלל לא משהו נוראי ולא חושב שזה גורם כלכך שלילי שבגללו לא הייתי מתקין.
4 סך הכל KAM מוצר מצויין, בהצלחה.

itayt
17-01-11, 11:56
תודה לכולם על התשובות.
אסף, אני לא חושב שיש מישהו שכסף לא משחק אצלו תפקיד, ובעקרון גם אני חושב שנעילה אחורית ברכב מספיקה, אבל היתרון בהתקנת 2 נעילות הוא גם בהחלפת הציריות המקוריות מקדימה.
ארז, לגבי המחיר של ה KAM, נכון להיום הוא גבוהה מהתקנה של ARB. (שינוי "תמחור" אבל היבואן...:p)
אני באמת אבדוק אם הם נותנים ציריות HD או את ה aerospace החזקות יותר.

Discomania
17-01-11, 16:13
תודה לכולם על התשובות.
אסף, אני לא חושב שיש מישהו שכסף לא משחק אצלו תפקיד, ובעקרון גם אני חושב שנעילה אחורית ברכב מספיקה, אבל היתרון בהתקנת 2 נעילות הוא גם בהחלפת הציריות המקוריות מקדימה.
ארז, לגבי המחיר של ה KAM, נכון להיום הוא גבוהה מהתקנה של ARB. (שינוי "תמחור" אבל היבואן...:p)
אני באמת אבדוק אם הם נותנים ציריות HD או את ה aerospace החזקות יותר.

השלום והברכה

אם גם אצלך הכסף משחק תפקיד וחשוב לך לקבל מוצר איכותי במחיר תחרותי האם הבאת בחשבון גם את הנעילות של בולסטר ?

נעילה המופעלת באמצעות לחץ אוויר .
מחיר לכל הדעות נוח .
על נעילה של בולסטר יש שנתיים אחריות על המוצר .

itayt
17-01-11, 16:40
האמת שאני מעדיף הפעם לא לרכוש נעילה על לחץ אויר כדוגמת ARB או בולסטר, אני כמובן מודע לקיומה, ושהיא חיקוי לא רע, אבל אני נוטה לכיוון KAM.
אם אצליח להגיע למחיר סביר, אני ארכוש KAM, אם לא כנראה ARB אבל גם בולסטר אופציה כמובן.

amit1
17-01-11, 20:50
האמת שאני מעדיף הפעם לא לרכוש נעילה על לחץ אויר כדוגמת ARB או בולסטר, אני כמובן מודע לקיומה, ושהיא חיקוי לא רע, אבל אני נוטה לכיוון KAM.
אם אצליח להגיע למחיר סביר, אני ארכוש KAM, אם לא כנראה ARB אבל גם בולסטר אופציה כמובן.

אני לא ממליץ על הנעילה של קם.
יש שם מפסק חשמלי קטן שיושב בשמן חם ולדעתי זה יכול להוות מקור לבעיות אמינות.
אם בכל זאת אתה מעונין במוצר תקנה אותו באנגליה בסביבות 600 פאונד.

אילן ללל
17-01-11, 23:00
תתקשר לkam באנגליה, דבר עם ניגל, קצת מקח ותקבל את המחיר הנכון.

נעם1
17-01-11, 23:14
לדעתי היתרון של KAM הוא במערכת של דיפרציאל + ציריות + פלאנג'ים. היתרון של ARB הוא בפשטות ההתקנה.
אני הייתי מתקין KAM, ולדעתי ברכב כמו דיפנדר עם בקרת אחיזה מצויינת, מספיק אחורית בתור התחלה, ורק אם ממש חסר- גם קדמית. (אלא אם כן הכסף לא משחק תפקיד)

אסף.

ואם אתה מכניס לקלחת את הדטרויט לוקר כנעילה לסרן האחורי בתור התחלה ואני מודע לעובדה שאין יבוא מסודר לדטרויט.
על מה היית הולך?

נעם

nirs
17-01-11, 23:32
ואם אתה מכניס לקלחת את הדטרויט לוקר כנעילה לסרן האחורי בתור התחלה ואני מודע לעובדה שאין יבוא מסודר לדטרויט.
על מה היית הולך?

נעם

מצטרף למה שכתב נועם.
הרבה יותר זול, אין שינויים בסרן ולא צריך להחליט מתי לנעול.
כמובן שאין מה לדבר על דיטרויט ללא ציריות מחוזקות

torchak
17-01-11, 23:51
ואני שואל - עכשיו עם כל הקשיים על "יבוא אישי" של חלקי רכב, איך בכל זאת אפשר להשיג בארץ דיטרויט ל110?

נועם.

ארז
18-01-11, 01:15
איתי ,אני יודע שהמחיר גבוה יותר, מה שאני אומר שלמרות שהוא גבוה יותר, בגלל שהוא כולל גם ציריות מחוזקות(ו2 הסוגים שהם נותנים טוב יותר מזבל העופות שיושב היום בסרן הזה) אז למעשה הוא זול יותר(ARB+ציריות מחוזקות יהיה יקר יותר,לא?)

מ2003 ב110 אין סרן סולסברי מאחור ויש סרן בעל ראש חזיר כמו בדיסקברי 2 או הריינגרובר כך גם מאחור צריך ניתוח( ושוב זה לא משהו שהייתי נבהל בגללו)

תבדוק שבנעילה הקדמית אין שינוי גדול במחיר למעלה בגלל שיש יותר מכלולים לחזק(פעמונים) ואם אין שינוי תבדוק שאתה מקבל פעמונים מחוזקים...

אני לא אוהב נעילה אוטומטית, בטח לא על רכב יום, יומי ובטח בדיפנדר אם לא התקינו ציריות מחוזקות...(חוץ מזה שהיום עם הנעילה הנשלטת של בולסטר כבר אין הפרש כזה גדול למי שרוצה ללכת על תקציב מצומצם)

torchak
18-01-11, 01:38
איתי ,אני יודע שהמחיר גבוה יותר, מה שאני אומר שלמרות שהוא גבוה יותר, בגלל שהוא כולל גם ציריות מחוזקות(ו2 הסוגים שהם נותנים טוב יותר מזבל העופות שיושב היום בסרן הזה) אז למעשה הוא זול יותר(ARB+ציריות מחוזקות יהיה יקר יותר,לא?)

מ2003 ב110 אין סרן סולסברי מאחור ויש סרן בעל ראש חזיר כמו בדיסקברי 2 או הריינגרובר כך גם מאחור צריך ניתוח( ושוב זה לא משהו שהייתי נבהל בגללו)

תבדוק שבנעילה הקדמית אין שינוי גדול במחיר למעלה בגלל שיש יותר מכלולים לחזק(פעמונים) ואם אין שינוי תבדוק שאתה מקבל פעמונים מחוזקים...

אני לא אוהב נעילה אוטומטית, בטח לא על רכב יום, יומי ובטח בדיפנדר אם לא התקינו ציריות מחוזקות...(חוץ מזה שהיום עם הנעילה הנשלטת של בולסטר כבר אין הפרש כזה גדול למי שרוצה ללכת על תקציב מצומצם)

מבדיקה שעשיתי בפעם האחרונה - לבולסטר לא היו נעילות לסרן סולסברי של ה 110

itayt
18-01-11, 08:04
לגבי נעילות אוטומטיות, בכל מקרה לא הייתי מתקין כי הרכב משמש את אשתי ביום יום ויש גבול מה אני מסוגל להפיל עליה...:D
לגבי המחיר, אם משווים בארץ מחירי מחירון את ה ARB עם ציריות מקסי מול ה KAM עם הציריות המחוזקות, משום מה עדיין ה ARB זול יותר, בעיית תמחור אצל היבואן כנראה.
בכל מקרה סגרתי אחרי דין ודברים ארוכים, סט של 2 נעילות KAM עם ציריות מחוזקות (מדגם Aerospace לשאלת ארז שזה הסט החזק יותר) עם הקיט של ה fused cv שלפחות לפי מה שאני רואה באתר שלהם מגיע עם פעמונים.
תודה לכל המגיבים, כמו תמיד, עזרתם לי בהחלטה

נעם1
18-01-11, 20:16
לגבי נעילות אוטומטיות, בכל מקרה לא הייתי מתקין כי הרכב משמש את אשתי ביום יום ויש גבול מה אני מסוגל להפיל עליה...:D
לגבי המחיר, אם משווים בארץ מחירי מחירון את ה ARB עם ציריות מקסי מול ה KAM עם הציריות המחוזקות, משום מה עדיין ה ARB זול יותר, בעיית תמחור אצל היבואן כנראה.
בכל מקרה סגרתי אחרי דין ודברים ארוכים, סט של 2 נעילות KAM עם ציריות מחוזקות (מדגם Aerospace לשאלת ארז שזה הסט החזק יותר) עם הקיט של ה fused cv שלפחות לפי מה שאני רואה באתר שלהם מגיע עם פעמונים.

אם אפשר לשאול, בכמה סגרת?
ולגבי האוטומטיות, בסרן הקדמי, למיטב הבנתי, פשוט אי אפשר כי ה- 4X4 קבוע. לגבי הסרן האחורי ולאחר עיון בשירשורים בנוגע לנעילות, רבים מאלה שדעתם נחשבת בעיני מסתובבים עם אוטומטית בסרן האחורי גם ברכבים שנעים ביומיום.

נעם

asafk
18-01-11, 23:42
אני באופן כללי בעד אוטומטית מאחור. זה מה שהיה לי בדיפנדר, בסופה, ובעוד. גם אם המחיר היה זהה, בכלים מהסוג הזה לדעתי זה נכון יותר.
תתחדש על הKAM, קנית מוצר מעולה, ושים לב שלא עושים לך התקנה "שכונה" כמו ברכב של "המזרח" שראיתי, כל הכפתוריאדה נראתה מאולתרת לחלוטין.

אסף.

itayt
19-01-11, 08:46
ברכב של המזרח ההתקנה באמת נוראית מבחינת הכפתורים, בגדול זה כי הם הכניסו מערכת דבל דין והיו צריכים לחתוך את כל הדשבורד ולהעביר את הכפתורים שיש עליו למקום אחר ואז גם את הכפתורים של הנעילה היו צריכים להעביר לשם ואז התברר שבגלל המיקום של הכפתורים אפשר בטעות לנעול תוך כדי העברת הילוכים אז הם הוסיפו מפסק כללי לנעילה....:D - שכונה, אבל העיקר יש DVD :D.
בכל מקרה, אני עדיין לא סגור לגבי המיקום הכי נכון לכתפורים אבל בסוף יהיה בסדר.
לגבי נעילה אחורית אוטומטית, היתה לי בסופה הארוכה שהיתה לי, ככה קיבלתי את הרכב, של noslip שנחשבת טובה ושקטה, גרמה לי די הרבה סבל בכביש, אני יודע שיש כאלה שזה לא מפריע להם, אצלי זה לא היה ככה, הוחלפה ל ARB עם הזמן.
כמובן שנעילה אוטומטית חייבים לגבות במכלולים מחוזקים (בסופה היה לי dana60) שגם עולים לא מעט כסף, אבל לדעתי גרצוי ם לחזק את המכלולים האלה בנעילה נשלטת.
אחרי ההתקנה אני מבטיח להעלות תמונות עם התוצאה הסופית.

Discomania
19-01-11, 23:18
מבדיקה שעשיתי בפעם האחרונה - לבולסטר לא היו נעילות לסרן סולסברי של ה 110

אכן אין לנו נעילות לסרן סיילסבורי . אולם היות והסרן המותקן בדפנדרים החדשים עונה לשם P38 ולשכזה יש גם יש נעילות .

שולי

Discomania
19-01-11, 23:20

בכל מקרה תתחדש על הרכישה ותהנה זה הכי חשוב .

שולי

-->