PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת לפני קנית מחשב

rikmik
16-01-11, 17:09
שלום לכולם
ברצוני לרכוש מחשב "לפטופ"
נתונים: ibm t60
זכרון120 ג'יגה
פנימי 4גיגה ddr3 ,,,שזה לא אומר לי כלום....:)
מעבד אינטל 1.8 core2due ג'יגההרץ...שוב לא אומר לי כלום....
מסך15.6 אינ'ץ
סוללה מחוזקת,ווינדוס 7

הלו כל הנתונים....
רוצה את המחשב ,ללימודים של הבת,,,,
וכמובן להכניס לו תוכנת ניווטי שטח ..ו עיר!!

מבקש חוות דעת על המחשב ממי שמבין,כדאי? כן לא???

תודה מראש למגיבים!

מיקי

coas
16-01-11, 19:28
מחשב ישן ומיושן, IBM לא מיצרים יותר ניידים קרוב ל4 שנים. הדגם הספציפי יצא לשוק ב2006, שבשנות מחשב זה יובלות.

אם כמחשב יד שניה אז לא יותר מ1000 ש"ח.

נדב42
16-01-11, 21:18
כאמור מחשב מיושן, אבל סוס עבודה, לא בקיא במחירי שוק ...
אני משתמש במחשב מאותו הדור, T61P עם מפרט דומה, מריץ XP וסוחב יפה מאוד, עוד עם ההתקנה המקורית של מערכת ההפעלה (ואני לא מזבל אותו עם שטויות ...)

לגבי ניווט שטח, קח בחשבון שהדיסק הקשיח "קופא" בקפיצות בשטח (כאמצעי הגנה על הדיסק), מה שהופך את המחשב כולו לבלתי-שמיש לצורך הזה, אלא אם כן יש לך ממש הרבה סבלנות ...
(אני מניח שזה יהיה נכון עבור חלק ניכר מהלפטופים הסטנדרטיים, בסדרה הזו המנכנון הזה קיים בוודאות)

אפשר לפתור את זה עם דיסק SSD כמובן, אבל זה מייקר את העסקה כולה.

נדב.

torchak
16-01-11, 21:48
לא מאוד מעודכן במחירים ודגמים אבל ממליץ לך לבדוק מחשבים של Lenovo. תמורה טובה לכסף ועושים יופי של עבודה.
כמו שבטח כבר הספקת להבין, מחשבים יש בכל רמת מחיר ולא בטוח שלצרכים שלך שווה להשקיע מעל לנדרש.
אני מציע לך להחליט על מסגרת תקציב ותעבוד בתוכה. שוב, אני ממליץ על Lenovo - תראה איזה דגם שלהם נכנס לתקציב שאתה מגדיר לעצמך.
טיפ נוסף - אם זה ללימודים של הבת, והוא באמת מתנייד איתה הרבה, ממליץ לקחת מחשב קטן יותר מ 15.6 שהם קצת כבדים ומגושמים. אם בסופו של דבר הוא ישב בבית כי לא נוח להסתובב איתו, לא עשינו כלום. יכול להיות שזה ייקר את העיסקה אבל אולי זה משתלם, תעשה חושבים.
מקווה שהועלתי במשהו.

נועם.

rikmik
17-01-11, 00:11
תודה למגיבים
בקשר למחיר,הרבה פחות מ 1000שח
בנושא הקפיצות אני חושב שניתן לפתור את זה עיי' מעמד טוב.

המחשב אומנם מיועד גם לבת ללימודים,קצת כבד,לא נורה,לא כל יום היא סוחבת אותו על הגב:)
מחשב לנובו,בררתי,,קצת יקר לתקציב,גם יד שנייה...
או קיי בכל אופן תודה על המידע.
ננסה להסתדר אם מה שנתתם,
תודה לכם!!

מיקי

zivo
17-01-11, 02:21
קצת פחות ניחושים ויותר עובדות.

1- נכון IBM כבר לא מייצרים Thinkpad הם פשוט מכרו את כל הקו לLanovo כך שבגדול זה אותו מוצר.

2- דיסק, שום מתקן לא יפתור לך את הבעיה של "נעילות של הדיסק". יתרה מזאת, האורך חיים שלו יורד פלאים ברכב.
מנסיון שלי, דווקא להחזיק אותו ביד נתן תוצאות הכי טובות, אבל שיהיה ברור, ללא SSD אתה בבעיה.

נדב42
17-01-11, 06:22
2- דיסק, שום מתקן לא יפתור לך את הבעיה של "נעילות של הדיסק". יתרה מזאת, האורך חיים שלו יורד פלאים ברכב.
מנסיון שלי, דווקא להחזיק אותו ביד נתן תוצאות הכי טובות, אבל שיהיה ברור, ללא SSD אתה בבעיה.

ניסינו בזמנו לנווט עם הלפטופ את חוצה ישראל. לוקח לו חצי דקה להשתחרר מרגע שעמדנו לגמרי, והוא הוחזק ביד ... מהר מאוד נטשנו את הרעיון לטובת Pocket PC שהבאנו לגיבוי ...

-->