PDA

צפייה בגרסה מלאה : ליגה לכל כיס??

ofri9999
16-01-11, 23:37
חשבתי שפה זה המקום לשאול וגם להציעה את הרעיון (שהו בטוח לא שלי אבל לא נתקלתי בו בארץ)
של ליגה עממית יותר שהעיקרון שלה שכל אדם המעוניין להתחרות בה לא יהיה חייב להוציא סכומי כסף גדולים (הערכה ללא ניסיון שלי כ10000 שקלים לכלי מוכן למירוץ )הסיגנון של הליגה הוא מסלול הקפות שבו ייסעו עם קרוס קארט חד מושבי וכדי לשמור על עלויות נמוכות יהיו הגבלות על הרכבים שישמרו על עלויות נמוכות

1) מה אתם אומרים באופן כללי
2) האם אתם חושבים שיש לזה קהל יעד פה בארץ
3) מה סדר גודל של מחירים משום שלי אין כל ניסיון פשוט אני מעוניין בליגה שכזו

בתודה מראש אחד שחולם

דרור ברלי
16-01-11, 23:44
זהו, שאין לך ניסיון.

10K לא מספיקים כדי לבנות משהו סביר.
למעשה, אפילו לבנות סתם באגי לטיולים ופאן שבנויה ממכלולים מפירוק, יעלה לך פי 3 או 4 מזה.
כל מיני באגים חד מושביים שתהליך הבנייה של חלקם נסקר כאן בפורום הבונים, עלו לבעליהם סכומים מצטברים של שש ספרות.

בקיצור - ספורט מוטורי הוא לא לעניים.
תקווה מסוימת למתחרים עממיים היתה בקטגורייה של מכוניות סטנדרטיות, כאלה שנוסעות ביומיום על הכביש. אבל החוק החדש והמיותר הקצין עוד את המצב - אין ולא יהיה רשיון דואלי, גם לכביש וגם למירוצים.
מה שהופך את הספורט המוטורי לספורט של עשירים בלבד. רצוי עשירים מאוד.

ofri9999
16-01-11, 23:59
אני חשבתי על כלים בסיגנון הזה:

http://www.diyden.net/Dd-fr-view_1.jpg

דרור ברלי
17-01-11, 00:21
הכלי הזה הוא צעצוע לפאן, לא יותר מזה. לא בנוי לפי דרישות תקני FIA.
אפשר להתאים אותו לתקן, פחות או יותר. אתה בטוח שיעלה רק 10K? כי אני לא.

eli8ball
17-01-11, 00:32
הכלי הזה הוא צעצוע לפאן, לא יותר מזה. לא בנוי לפי דרישות תקני FIA.
אפשר להתאים אותו לתקן, פחות או יותר. אתה בטוח שיעלה רק 10K? כי אני לא.

אם כבר עולה הדיון הזה, אז יש לי שאלה...

מה קורה באמת עם העניין של רישיונות אפורים - הרעיון של רישוי לרכב תחרויות? קרה כבר? יקרה בעתיד הקרוב? ימשיך להיות רעיון בלבד?

דרור אתה אמור להכיר את הנושא מקרוב אשמח לתשובה מושכלת

שיהיה שבוע טוב וניפגש בשטח

ofri9999
17-01-11, 00:33
דרור אתה מקובע למספר אחד
אני לא בטוח בשום דבר לי אין את הניסיון מה שאני מנסה לבדוק האם יש מקום בארץ לליגה מהסוג הזה ולקבל פרטים על סדר גודל של עלויות לכל משתתף לבניה של כלים ואיזה כלים מתאימים

תחשוב כמה זה יכל לתרום לספורט המוטורי בארץ שכל אדם יוכל להכנס לתחום בעלות נמוכה

חנן גולומבק
17-01-11, 06:25
אני חשבתי על כלים בסיגנון הזה http://www.diyden.net/Dd-fr-view_1.jpg

אפשר בהחלט לבנות כלי כזה ב 10K.
נראה לי רעיון נחמד עממי ופשוט לישום וגם יתן אפשרות זולה להשתתפות של ילדים.
לא חייבים להצמד ל FIA אפשר להכניס תקנון עם אמצעי בטיחות בסיסיים שיקבע על ידי ההתאחדות. צריך לזכור שהתקנון שלנו אמנם מבוסס על ה FIA אבל רק מבוסס, זה לא FIA ככתבו וכלשונו.

אני בעד.

asafk
17-01-11, 09:10
ה BAJA SAE שעליו ביססנו את המיניבאגי באופן רופף, הוא בדיוק מיועד להיות כזה- זול ופשוט. שם יש הרבה מאוד מגבלות, כולל מנוע אחיד (במקרה הזה של B&S אבל אפשר לקבוע מה שרוצים).
ועדיין, מחיר של מושב בטיחות הוא כמה אלפי שקלים (למרות שלדעתי אפשר לוותר עליו בכלי כזה, לא יוותרו לך עליו). הגה - עוד ערמה. חגורה, קסדה, מיכל דלק - והנה הלכו עשרת אלפים שקלים הראשונים, ועכשיו תתחיל לבנות את הכלי.

אסף.

דרור ברלי
17-01-11, 14:22
דרור אתה מקובע למספר אחד
אני לא בטוח בשום דבר לי אין את הניסיון מה שאני מנסה לבדוק האם יש מקום בארץ לליגה מהסוג הזה ולקבל פרטים על סדר גודל של עלויות לכל משתתף לבניה של כלים ואיזה כלים מתאימים

תחשוב כמה זה יכל לתרום לספורט המוטורי בארץ שכל אדם יוכל להכנס לתחום בעלות נמוכה

שלא תבין לא נכון. אני בעד!
כמו חנן - גם אני חושב שזו הדרך לשלב ילדים בספורט. אבל...

את הסכום הספציפי אתה זרקת. 10K זה אגב גרושים במושגי בניית רכב תחרותי ובכלל בכל מה שקשור לספורט מוטורי. זה בערך מה שעולה השתתפות במירוץ אחד לכל מתחרה בראלי-רייד (מלבד בניית הכלי - אני מדבר רק על רישום, דלק, אימונים, נזקים, ומנהלות למיניהן)

כמו שאסף ציין - על ציוד בטיחות לא יוותרו לך, בטח אם ילדים נוהגים בכלי הזה... וזה כבר מחסל את התקציב שקבעת.
עכשיו תתחיל לבנות - לדעתי 20K זה המינימום התיאורטי לכלי גמור, נוסע וחוקי. בפועל זה ייגמר ביותר.

הבן שלי חגג לא מזמן 10, ומתחיל עכשיו להתאמן בקרטינג ובקרוב גם להתחרות באחת הליגות.
בלי לרכוש את הכלי עצמו (משתמשים בקארטים של המסלול שמארח) אלא רק קורס (להוצאת רשיון תחרותי) ואימונים פעם בשבוע שלדעתי זה ממש המינימום אבל אני לא יכול להרשות לעצמי יותר מזה - כי במצטבר זה עולה הון תועפות. זה מה שאני יכול לספר בינתיים. וזה הבסיס של הבסיס של כל ספורט מוטורי.

ofri9999
18-01-11, 01:45
יש משהו יותר אופטימי מדרור שחושב שאפשרי לבנות ליגה לאנשים שרוצים להתחיל \ לא מוכנים להשקיע סכומים גדולים \ ילדים
אני לא נצמד למספרים וגם לא לקוסנספט מסויים

דרור ברלי
18-01-11, 08:25
מה זה קשור לאופטימיות? זו האמת. אתה רוצה לחיות בעולם משלך?...

מיני באגים נבנים בארץ לתפארת ולא מעט, ומתחרים בליגת הראלי-רייד. זול זה ממש לא. לא 10K ולא 20 וגם לא 50. אלה שאני מכיר כבר עברו מזמן השקעה כוללת של 100K... זו האמת - ספורט מוטורי = כסף, כסף, כסף, ורק הכסף מנצח.
היה נסיון להרים קטגורייה עממית יחסית - "פורמולה סופה", שבה העלויות נמוכות הרבה יותר. לא עבד. אלה שנכנסים היום לענף הזה באים עם הרבה כסף ומוכנים להשקיע הרבה כדי להיות תחרותיים. מי שאין לו לפחות 100K לשפוך על עונת מירוצים אחת, מוטב שלא יתחיל בכלל.

תנסה לשכנע עוד משתתפים לבנות כלים פשוטים וזולים בסגנון קרוס-קארט שכזה, אם יהיו מספיק מתחרים, אולי יפתחו עבורכם קטגוריה.

adi-ros
18-01-11, 09:14
בתור אחד שבונה מיני באגי לא לתחרויות אני יכול להגיד לך שב20 אלף אתה לא יכול לעשות כלום, כבר עדיף שתקנה לך איזה אופנוע ותתחרה איתו.וגם זה לא יסתכם ב20 אלף.
לצורך העניין אני כבר עומד על כמעט 50אש"ח ויש לי עוד מה להשקיע , מה גם שצמצמתי איפה שאפשר מכיוון שאני לא מחוייב לתקנון כל שהוא.

תנסה לחשוב על מצב שתוכל לבנות כלי שיהיה בטיחותי מספיק -ואני כבר לא מדבר על הישגים אלא רק על בטיחות , שיעלה לך 20 אש"ח.לא ראלי - לא בישראל לפחות.

ואני מאד אופטימי בגלל זה אני משקיעי הרבה כסף בזה. אבל כמו שאבא שלי אומר -
"כשהרציונל מנצח את האמציונל זה באסה אבל אין מה לעשות "

בהצלחה,
עדי.

ofri9999
18-01-11, 12:19
או שאני האופטימי היחיד או שאני חי בעולם אחר (זה לא משנה) כמה שאלות יותר ממוקדות

מה סדר גודל של בניית קרוס קארט לאדם מבוגר (גם בטיחותית)

מה סדר גודל של עלות השתתפות בתחרות מהסוג הזה (אין בארץ אבל הערכה)

איזה הגבלות כמו מנוע וכו' ניתן להטיל על הבונים\ המתחרים כדי לשמור על עממיות (שמעתי על מרוץ של מכוניות שכדי לשמור על עממיות כל מתחרה בסוף המירוץ יכול לקנות בסכום של אלף יורו את מכוניתו של מתחרה אחר)

adi-ros
18-01-11, 12:54
מה סדר גודל של בניית קרוס קארט לאדם מבוגר (גם בטיחותית)

איזה הגבלות כמו מנוע וכו' ניתן להטיל על הבונים\ המתחרים כדי לשמור על עממיות (שמעתי על מרוץ של מכוניות שכדי לשמור על עממיות כל מתחרה בסוף המירוץ יכול לקנות בסכום של אלף יורו את מכוניתו של מתחרה אחר)

את רוב התשובות שלך תמצא כאן -
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=20106
ואז גם תבין למה המחירים שציינת לא הגייונים.

המשך שבוע טוב,
עדי.

דרור ברלי
18-01-11, 13:03
חלקים בתקן FIA עולים ים של כסף. למה? ככה.

אפשר לבנות טוב, חזק, ובטוח, גם בלי להשתמש בחלקים תקניים למירוצים - מושב, ריתמות, מיכל דלק, צנרת דלק, גלגל הגה וכו.
יש גם ציוד אישי כמו סרבל, קסדה תקנית, כפפות, נעליים, בלקלווה (מין כובע גרב חסין אש ששמים על הראש מתחת לקסדה) כל זה גם לא זול. ברור שאפשר לנהוג גם בלי זה, אבל לא בתחרויות.

לא תוכל להתחרות ללא ציוד הבטיחות התקני. ללא מושב מירוצים שחובק אותך כמו שצריך ורתמה ששומרת עליך בתוכו, אתה גם תהיה פחות מהיר - וזה בדוק.

איך מגבילים/יוצרים שוויון בין המתחרים? מגבילים נפח מנוע או שימוש במנוע ספציפי מתוצרת מסוימת. "מענישים" את המנצח במירוץ האחרון במשקולות על הכלי במירוץ הבא... יש הרבה שיטות ליצור שוויון בין המתחרים ומתח בריא.

ofri9999
18-01-11, 18:37
עדי תודה רבה על הקישור למדתי הרבה

מה שראיתי שם שיש שם קטיגוריה של גוניור עד 125
מה סדר גודל של עלות בניה של קרוס קארט עם מנוע 125-250
משהו בסיגנון של הקישור שנתתי למעלה?
והאם זה מתאים גם לאדם מבוגר

אריה פאהן
18-01-11, 20:22
לדעתי הרעיון שלך הוא נכון, לו היו מתקיימות ליגות סדירות, תחום כזה יכל למנות בקלות מאות משתתפים. בסד"ג כאלו ניתן לבנות פס יצור לכלים כאלה שעלותם נמוכה, לא יודע אם 10K ש"ח או 20K ש"ח, אבל באזורים האלה נראה לי שזה בר ביצוע.
הבעיה שזה לא ישים בישראל כרגע בגלל בעיית החוקיות שבדבר.

Porsche_Dude
18-01-11, 20:53
אם מדובר על קרוס קארט ללא בולמים בסגנון של הTAIPAN של THE EDGE, עם המון סבלנות למציאת חלקים והרבה זמן פנוי לייצר כל מה שאפשר לבד ניתן גם לבנות אותו בפחות מ15 אלף ש"ח.

אני חושב שזו יכולה להיות פשרה טובה.. עם מנוע 125 דו"פ או 250 4 פעימות זאת יכולה להיות ליגה מאוד מעניינת שתבדוק לא רק את הנהג המהיר ביותר, אלא גם את הנהג עם היכולת הגבוהה ביותר לעמוד בזעזועים לאורך זמן בתוך מכונת הכביסה הזו :razz:

אז כן, אולי זה לא יהיה בתקן FIA, אבל זה מאוד בטוח.

adi-ros
18-01-11, 21:57
אני לא מצליח להבין איך הגעתם לזה שזה בר ביצוע ב20 אש"ח ?
בחישוב פרוע רק המנוע , הצמיגים - והבולמים גם אם יהיו של אוטו מגיעים ל 7 אלף שקל וזה בלי ברזלים , בלי חריטות בלי חיתוכי לייזר אם צריך , בלי מיכל דלק בלי כסא בלי רתמה ובלי כלום בעצם.

ואם נקרא את מה שדרור כתב רק על הציוד בטיחות מגיע בקלות לרבע מהתקציב של ה20K.

שורה תחתונה - אם הכלים האלה מעניינים אותכם מבחינה תחרותית וכמו שבריאן כתב לבדוק מי הנהג הכי טוב על אותו סוג רכב - תלכו להתחרות בקארטינג. סה"כ אתם לא מדברים פה על באגי אלא על קארט לשטח.

אין מה לעשות , צריך כסף.

לא להתייאש,
עדי.

אריה פאהן
18-01-11, 22:59
עדי
עשיתי בדיקה מהירה עם ספק בחו"ל, כלי כזה 500 סמ"ק דו מושבי מוכן למירוצים ברמה טובה יעלה בארץ 26.000 ש"ח ( כולל מ.ע.מ )
אני מניח שבבדיקות נוספות ניתן למצוא גם כלים חד מושביים עם מנועי 250 סמ"ק זולים יותר.

adi-ros
19-01-11, 05:33
עדי
עשיתי בדיקה מהירה עם ספק בחו"ל, כלי כזה 500 סמ"ק דו מושבי מוכן למירוצים ברמה טובה יעלה בארץ 26.000 ש"ח ( כולל מ.ע.מ )
אני מניח שבבדיקות נוספות ניתן למצוא גם כלים חד מושביים עם מנועי 250 סמ"ק זולים יותר.

שלום אריה ,
זה כולל מכס ?
בכלל יאשרו להכניס אותו לארץ במכס ?

המשך יום טוב ,
עדי.

אריה פאהן
19-01-11, 20:33
חישבתי זאת ע"פ בסיס של 20% מכס, זה אמור להיות כך אם תעבור תקנת המכס ליבוא כלים תחרותיים .

ofri9999
20-01-11, 01:38
יש בעל סדנה שיכול לנקוב במחיר שיעלה לבנות קרוס קארט בעל מנוע 250 משהו בסיגנון הזה

כמובן שהמחיר משתנה בהתאם לרכיבים אבל תכום בין$$$ ל$$$

חנן גולומבק
20-01-11, 06:30
יש בעל סדנה שיכול לנקוב במחיר שיעלה לבנות קרוס קארט בעל מנוע 250 משהו בסיגנון הזה

כמובן שהמחיר משתנה בהתאם לרכיבים אבל תכום בין$$$ ל$$$

יש הבדל בין מחיר הבנייה למחיר המכירה, אל תשכח את זה וגם, בדוגמא שהראת יש מנוע של מכסחת דשא עם בערך 5 כ"ס אז אם אתה מדבר על 250 סמ"ק של קטנוע זו כבר אופרה אחרת כיוון שרק המנוע מפרוק יעלה כמה אלפי שקלים . הציטוט הבא שלי מתייחס לדוגמא שהבאת אבל עם מנוע של מכסחת.

אפשר בהחלט לבנות כלי כזה ב 10K.
נראה לי רעיון נחמד עממי ופשוט לישום וגם יתן אפשרות זולה להשתתפות של ילדים.
לא חייבים להצמד ל FIA אפשר להכניס תקנון עם אמצעי בטיחות בסיסיים שיקבע על ידי ההתאחדות. צריך לזכור שהתקנון שלנו אמנם מבוסס על ה FIA אבל רק מבוסס, זה לא FIA ככתבו וכלשונו.

אני בעד.

-->