PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרנספר בסמוראי.... האם אפשר בלי

condor
09-05-03, 17:13
שלום לכולם
אז ככה...
לאחר "נפילה" די רצינית לבור בכביש החלו להשמע רעשים בלתי נסבלים מכיוון הטרנספר.
איךשהוא (עדין לא ברור) הצלחתי להגיע הביתה למרות הכל (אני גר במרכז וזה התחיל פחות או יותר בצומת עמיעד...
כרגע המצב הוא כזה:
האוטו לא זז כאשר משלבים הילוך יש רעשים וכח לא עובר לגלגלים גם ב4X4 וגם ב2X4.
מה שעשיתי הוא כזה:
ניסיתי לבודד את התקלה (אולי יש בעיה בבקאקס), הרמתי גלגל אחורי אחד, וסובבתי - הציר לכיוון הטרנספר הסתובב. הרמתי גלגל שני אחורי וסובבתי הגלגלים החלו להסתובב בכיוונים הפוכים (תקין, לא?), אלו התוצאות כאשר הדרייבשאפט האחורי לא מורכב, כאשר הוא היה מורכב לא הצלחתי לסובב רק גלגל אחד, וכאשר סובבתי אחד כשאר שניהם היו באויר אז הם הסתובבו בכיוונים מנוגדים.
האם אני יכול להסיק מכך שהבקאקס תקין?
ועכשיו לטרנספר, העברתי את כל המערכת לניוטרל (גיר וטרנספר) והתחלתי לבוסס את הדרייבשאפטים, הקידמי - חלק, האחורי - יש רעשים וגם הדרייבשאפט שבין הגיר לטרנספר מניב רעשים...
איפה יכולה להיות הבעיה, האם כל הטרנספר הלך? להוריד את הטרנספר? או שאולי הלך שם רק משהו שקשור לפלאטה האחורית, ראיתי שעליה גם מתלבש בלם היד????
ועוד שאלה: האם ניתן לעקוף את הטרנספר וליסוע בלי? ואם כן אז כיצד?
תודה לכולם.
אוהד
:?: :?: :?: :!:
תיבת העברה

סוזי המשתוללת
09-05-03, 23:55
קודם כל לא
אי אפשר לנסוע בלי אלא אם תמצא דרייבשפט ישירות מהגיר בקאקס
תגדיר רעשים ?
האם יש רעידות חזקות?
נענעת גלי הינע האם יש חופשים בצלבים /מפרק החלקה?
במידה ונשבר הטרנספר אבל הביית שלם אולי שווה כבר להביא קיט שיפור 4:1
במידה ותחליט לתקן יש לי גלגלי שיניים במצב טוב (אני שמתי קיט שיפור )

חנן-ג'יפולוג
10-05-03, 01:57
נשמע די פשוט לבודד את הבעייה, במיוחד בסמוראי שבו יש גל הינע חשוף בין הטרנספר לגיר.
שים בהילוך, משוך בלם יד, עזוב מצמד, רד מהרכב, הסתכל עליו מהצד ובדוק איזה גל הינע מסתובב ואיזה לא וכך תדע היכן נעצרת שרשרת הכוח.

condor
10-05-03, 15:59
תודה, מה שקורה הכוח מגיע לתוך הטרנספר וולא יוצא ממנו, הרעשים הם רעשים שמזכירים קצת פטיש אוויר...
אני אפרק את הטרנספר ואראה בדיוק מה קורה שם, אני אשמח לקבל חלקים (כמה אתה רוצה עבורם?).
ד"א יש למשהו אולי תמונות של הטנספר המפורק?
תודה,
ענבר אוהד

סוזי המשתוללת
12-05-03, 00:24
אין לי מושג כמה ?
תתקשר ונדבר אחרי שתפרק ותדע מה אתה צריך

condor
12-05-03, 02:38
סוזי שלום,
אני מאמין שבסוף השבוע הזה אני אפרק את הטרנספר ואצור איתך קשר רק תשאיר לי פרטים בבקשה...
תודה רבה
ענבר אוהד

ניר ל
12-05-03, 09:23
אוהד,
שמוליק לא יוכל לעזור לך בחלקים כי הטרנספר שלו שונה (סמוראי 1300),
נראה לי שתזדקק שוב לשרותיו של אמנון, לפי התאור זה נראה כמו שבר בטרנספר, תמשיך לעשות חייל... עכשיו תור הבקאקס ....

אריק זמר
12-05-03, 11:19
אגב, לא קשור, ולא ברור למה...
יש שלושה גרסאות לחלקי הסמוראי...
בקורונה פיניון, מס' השיניים שונה, ותצורת חיתוך השיניים גם כן...
דגם אחד - שנת 84 (41-10 כמדומני)
דגם שני - 86-87 (43-11 כמדומני)
דגם שלישי - 88- (43-11 במידות ותצורה שונה)
לגבי הטרנספרים, יש שוני גם שם...

זאביק
12-05-03, 14:15
למה לא ברור למה ?
84 - מנוע 1000, יחסי העברה יותר קצרים (שיוכל לנסוע)
86-87 - מנוע 1300, אבל סרך צר יותר.
+88 - מנוע 1300, אבל סרן רחב (אותו יחס העברה של 86-87).

סוזי המשתוללת
14-05-03, 00:36
גם ב1.3 יש יחסים שונים 3.62 ו 3.73 בדגמים מסויימים
אוהד הטלפון שלי 068648712
אם שלך 84 אז זה באמת לא מתאים בכל מקרה יש לי תחושה שהתפרק לך מייסב סיכות של הקונטרא גיר ועם המשך הנסיעה גם המשכת לטחון
עצתי אליך כשאתה מרוקן את השמן לפני הפירוק רוקן אותןו לדלי גדול כשסמרטוט פרוס עליו כמסנן ותראה מה ייצא עם השמן - גם הפקק התחתון אמור להיות מגנטי

condor
14-05-03, 10:02
אני אצור איתך קשר ברגע שאני אפרק את הטרנספר, וזה לא לא יקרה לפני עוד שבועיים... (מילואים)
בכל אופן תודה.
ענבר אוהד

אריק זמר
14-05-03, 12:56
סרן רחב או סרן צר...
אם הם נשארו אותו קוטר ואתו יחס העברה, אז למה לכל הרוחות הם הכניסו עלויות ייצור נוספות בהתחשב שהם שינו את חיתוך השיניים (זוויות השיניים) ויצרו קו חדש של חלקי חילוף שהם חייבים להעמיד ללקוחות שלהם מכורח החוק ?

מילא אם זה היה עדכון ותיקון של חלק הנוטה להישבר בתדירות גבוהה...אבל לא נראה לי שרכב שהמגבלה שלו היא מנועו החלש, שנשברו שם דברים...

-->