PDA

צפייה בגרסה מלאה : שינוי מבנה בגלל טמבון??

יצחק
04-11-04, 20:15
שלום אני רוצה לבנות טמבון אחר לסמוראי שלי :wink:
נאמר לי שאני צריך אחר כך ללכת למשרד התחבורה בגלל שזה נחשב "שנוי מיבנה " :?
ואם לא ,ויקרה משהוא, אני בעצם בלי טסט =בלי רשיון=בלי בטוח :roll:
מה ידועה לכם על זה ולמי צריך לפנות ??????????.
תודה

asafk
04-11-04, 21:37
כל שינוי ברכב- החלפת פגוש, התקנת כלוב, ואפילו הגדלת המאפרה- הוא שינוי מבנה ואסור על פי חוק. על מנת לאשרו, צריך לפנות למשרד התחבורה, לאישור אב- טיפוס.

אז מה?

אסף.

tayrie
04-11-04, 23:50
אסף, איפה הגבול?

asafk
05-11-04, 00:12
הגבול- אצלך בראש. שוטר יכול להוריד מהכביש, אם הוא רוצה, גם על דיבורית שלא הותקנה על ידי מתקין מורשה (שינוי מבנה).
כל אחד מוכן להסתכן במידה אחרת.

אסף.

gil4
05-11-04, 00:20
איציק תשאל את ארנון, יש לו פגוש די מסיבי.תסתכל ברשיון שלו.

shermenz
06-11-04, 06:18
אני מצטרף לשאלה...
לא ממש הבנתי אסף, אני רוצה להחליף את שתי הטמבונים שלי בסמוראי לטמבונים ממתכת כי נמאס לי להשאיר חתיכות על מדרגות :?
עכשיו נגיד והחלפתי את שתיהם, אני הולך למחלקת התקינה במשרד הרישוי נכון?
עכשיו אם זה לא חוקי, זה לא חוקי, הם לא יאשרו, כמו שהם לא אישרו לי את הצמיגים. אז איך אני יכול להכניס אותם לרישיון בכול זאת?
אם זה לא בגבולות החוק תשלח לי בפרטי...

tayrie
06-11-04, 13:41
הגבול- אצלך בראש. שוטר יכול להוריד מהכביש, אם הוא רוצה, גם על דיבורית שלא הותקנה על ידי מתקין מורשה (שינוי מבנה).
כל אחד מוכן להסתכן במידה אחרת.

אסף.

כשמשפר בונה/מתקין לך פגוש צינורות/TJM הוא שולח אותך לתכניון לאשר אותו?!
אם לא אז מה אתה אומר שמיבאים ומתקינים דברים לא חוקיים בארץ?!

נראה לי שמצאתי את הגבול .

אלון_ק
06-11-04, 16:32
לא מצאת כלום. המתקין המורשה הוא מורשה, כך גם המוצר שלו. הם נבדקו כבר וקיבלו אישור להפיץ את זה. אין כאן על מה להתדיין; החוק ברור מאוד:
שינוי מבנה ללא רישום תואם הוא עבירה. בנית פגוש ולא אישרת אותו בטכניון? עבירה. להגיד לך שיורידו אותך על זה מהכביש אני לא אגיד. אבל תיאורטית, מותר להם.

asafk
06-11-04, 17:50
בוא נגיד... שאתה רוצה להיות 100% חוקי.
תבנה פגוש, סע עם הרכב למבדקה של הטכניון או למכון התקנים (שניהם- "מעבדה מוסמכת" ), ותבקש שיבדקו ויאשרו את הפגוש. סיכוי טוב שאכן יאשרו, במידה והפגוש בנוי כהלכה. אתה תצטרך לשלם על "בדיקת אבטיפוס". תמורת התשלות תקבל תווית מתכת שצריך להצמיד בניטים לפגוש. וזהו. השינוי חוקי.
אם גם יש כננת על הפגוש, או וו גרירה, אתה צריך לקבל מהמעבדה המוסמכת גם אישור להתקנת הוו או הכננת (הם בודקים חוזק של ההתקנה, ואת גובה הוו גרירה). עם האישור הזה סע לעמדה 1, ותרשום את הכננת או הוו ברשיון.
אם לא יאשרו? תלוי בך. הרוב הגדול של החברים פה נוסעים עם שינויים לא מאושרים.

אסף.

shermenz
07-11-04, 01:18
אוקיי ומה ביום שמחלקת התנועה תסמן לי לעצור בצד?
מה אז? נגיד והורידו אותי מהכביש, מה אני עושה עכשיו?

six 4 life
07-11-04, 02:46
אם כבר הורדות מהכביש-
עוד לא שמעתי על ג'יפ שקיבל הורדה מהכביש על טמבון. אם עוצר אותך בוחן תנועה תתחיל לחשוב איך אתה משכנע אותו שזה לא הגבהה, ושהצמיג לא בולט, ושההגה קטן, ושאמא שלו %#@!...
הטמבון זה הדבר האחרון שצריך להדאיג אותך שהוא ישים לב אליו(לדעתי!).
אבל אם תפס אותך בוחן, ורשם לך הורדה רק על הטמבון-אז דבר ראשון תגיד תודה יצאת בזול.
דבר שני-חוזר הביתה, בלי באסה לא נורא זה קורה, מוריד הטמבון, מרכיב הישן, עובר טסט, מוריד הישן מרכיב שוב החדש, ונוסע יותר עירני בכביש לפעם הבאה :twisted: .

-ארז 8) -

shermenz
07-11-04, 09:34
אוקיי הבנתי סוף סוף..
עכשיו עוד משהו סתם לידע כללי, מה קורה אם הם תופסים אותך פעם אחת, עברת את כול תהליך ההורדה של הטמבון (במידה והורידו בגלל הטמבון) ההחזרה לעבור טסט וכ'ו... ופעם שניה ושלישית (תאורטית כמובן) לא נידלקת אצלהם נורה אדומה מתישהו?

eran4x4
07-11-04, 10:47
אוקיי הבנתי סוף סוף..
עכשיו עוד משהו סתם לידע כללי, מה קורה אם הם תופסים אותך פעם אחת, עברת את כול תהליך ההורדה של הטמבון (במידה והורידו בגלל הטמבון) ההחזרה לעבור טסט וכ'ו... ופעם שניה ושלישית (תאורטית כמובן) לא נידלקת אצלהם נורה אדומה מתישהו?
1. אם זה המזל שלך אל תתחיל עם זה.
2. תשאל את השאלה הנ"ל אחרי הפעם השניה.
3. בפעם השלישית תתקין כננת, אישור התקנת הכננת הוא גם אישור לפגוש (הרי לא יתכן שמבדקת הטכניון אישרה התקנת כננת על פגוש לא מאושר....)

gil4
07-11-04, 16:14
תתקין כננת, אישור התקנת הכננת הוא גם אישור לפגוש (הרי לא יתכן שמבדקת הטכניון אישרה התקנת כננת על פגוש לא מאושר....)

איציק קיבלת פתרון לבעיה. אתה מחליף טמבון-כדי לשים כננת, נכון?

-->