PDA

צפייה בגרסה מלאה : סכנת התלקחות בספורטאז'! (לקוח מהצהוב)

יונתןמצפה
17-01-11, 11:33
שרשור שראיתי במקרה. אני חושב שכדאי שכולם יהיו מודעים לזה...
http://www.jeeptrip.com/start/forum/start.asp?p=1&id=851495

hadtomer
24-01-11, 20:45
למעשה, פעם קיה, תמיד קיה- רק מיקום השריפה משתנה. שריפות אינן מחזה נדיר גם בדגם החדש. בעלי ספורטאז' חדשה בארה"ב מדווחים שבדגמים מסויימים של הספורטאז' החדשה הסאבוופר נוטה להצית את הדיפון שמאחור. על פי דיווחים משעשעים למדי זה מתחיל בריח שרוף, ממשיך בלהבות שמפזזות מעל ראשו של הנהג-ומסתיים בשלד מפוחם שהיה ספורטאז' 2011, הדגם שאינו מסוגל לנסוע בשטח, מהזן שטלקאר היום משלמת לטוקבקיסטים כושלים למדי כדי לקדם בפורומים השונים באינטרנט.

הבאסה, אגב, היא שקיה לא מכריזה על ריקול לבעיה חמורה שכזו בספורטאז' הישן, מה שהיה יכול בהחלו\ט לסייע. יתרה מזאת, לספורטאז' הישן יש גם בעיית האצה "סטייל טויוטה" שנובעת מתקלה ברתמת חיווט הגיר שגורמת לרכב להיתפס ב2,500 סל"ד. אני באופן אישי לא מתלונן, כיום ערכו של הספורטאז' נמוך ושיפוץ של תא מנוע אחרי שריפה הופך אותו אוטומטית לטוטאל לוס, ולכן יש לי על האוטו לא מעט חלקים יחסית חדשים, שאומנם מריחים קצת חרוך, אבל לי זה לא מזיז.

הבהרה- דברים אלה נכתבו בתגובה לתגובה שנמחקה. כותב התגובה, כמובן חדש בג'יפטריפ, הסביר שבדגם הישן אולי היתה בעיה (או עשרות בעיות. אני יודע, יש לי כזה) אך הוא משוכנע שהחדש יותר טוב ושהוא מכין את מכוניתו היטב לפני ירידה לשטח. ובנימה אישית - אלוהים אדירים, כמה שהאנשים האלה לא לומדים. בתור אחד שכותב למחייתו, אני נדהם מכמה שהרמה של האידיוטים האלה נמוכה. אלוהים אדירים, בתור אחד שמכיר משרדים שמתמחים בטוקבקים, ביצירת יוזרים, העלאת נושאים אל סדר היום הציבורי ואפילו יצירת שני יוזרים אשר מתווכחים זה עם זה וכו – אני נדהם בכל פעם מחדש מרדידותם של בני הזונות העלובים האלה. אני לא יודע כמה משלמים לחסרי הכישרון האלה, אבל מה שבטוח, מדובר ככל הנראה בפרוטות, כי הרמה מאוד נמוכה. מבירור שערכתי עולה שבכל הנוגע לאיזכורי קיה ספורטאז' החדשה, היבואנית משלמת אקסטרא על פתיחת שרשור חדש. אגב, הבעיה היא שמדובר ברכב שכלל אינו מיועד לשטח. אני לא מבין איך האידיוטים האלה לא עושים שיעורי בית ברמה מינימאלית.

רון נחמן
24-01-11, 21:04
ה אני באופן אישי לא מתלונן, כיום ערכו של הספורטאז' נמוך ושיפוץ של תא מנוע אחרי שריפה הופך אותו אוטומטית לטוטאל לוס, ולכן יש לי על האוטו לא מעט חלקים יחסית חדשים, שאומנם מריחים קצת חרוך, אבל לי זה לא מזיז.

כל ההתלהמות הזאת הייתה שווה בשביל המשפט הזה...

תומר, עושה רושם שאתה לא מרוצה מהמהלכים של היבואן החדש...

RAMURAI
24-01-11, 22:37
ואני שואל למה לא להחליף את המדיד הישן ועם הגומי היבש שלא אוטם לאחד חדש?

במקום כל מיני חוטי ברזל או אזיקונים.

rotemlod
04-02-11, 10:40
תודה על המידע הוא מאוד מועיל,שמתי לב לתופעה אצלי בספורטז' 2 המדידים תמיד מחוץ למקומם!!!
בנוסף הספורטז' השתיינית שלי נוסעת עם 65 ליטר גז מאחור אז הנושא מאוד רלוונטי לגבי שוב תודה.

אני פשוט ימחץ את התושבת של המדיד וזה נראה לי יפתור את הבעיה!!!

(ד"א אני שמתי לב לזה בהקשר אחר,לאחר טיולי בוץ שכמובן מגיע עד הראש,אזור המדידים מלא בבוץ ונכנס
פנימה לתוך השמן אז שימו לב)

rotemlod
16-02-11, 20:13
37093 חברה מאוד מסוכן!!! זה מה שקרה יום לאחר התגובה שלי באתר,הייתי בטיול בבן שמן עצרתי לקפה ולאחר שהנעתי את הרכב יצא לי מ-ל-א עשן לבן מאחורי ההגה,ישר הבנתי ממה זה נובע עקב השרשור הנ"ל ורצתי למיכל מיים פתחתי מכסה מנוע והתוצאה לפניכם-שימו לב כל אזור השמן ברקס עלה באש!!! מבקש משנה זהירות מבעלי ספורטז' !!!

החובב
16-02-11, 21:45
במקום כל הפטנטים פשוט יש להחליף את מסנן שמן הגיר. פעולה זו לא מצאתי בשום הוראת טיפול אבל מניסיון, כאשר רואים שמתחילות בעיות כמתואר למעלה, ו/או כאשר רואים ששמן הגיר איננו מתנהג כרגיל בבדיקת השמן (חם, קר, וכו) יש לבצע פעולה זו.
לדעתי כדאי לצרף פעולה זו להחלפת רצועת התיזמון (פשוט בשביל הסדר) אם לא התחילו בעיות לפני כן
בהצלחה עמרי

החובב
17-02-11, 20:59
דבר נוסף, מדיד שמן הגיר הוא גם הנשם של הגיר. למי שלא שם לב יש מגרעת בתושבת הגומי של המדיד. כך שאסור לסגור או להדק או מה שלא יהיה.
עמרי

idan_ti
01-03-11, 19:45
הבעיה של מדידי השמן לא רק בספורטאז אלא גם בסורנטו. לי יש סורנטו 2005 וגם שם אותה תופעה . פניתי עם הסיפור הזה ל ynet ותגובה אין...בקיה ברור שלא...

Genady
03-01-13, 22:04
לדעתי ויכול להיות אין לגיר מספיק קירור בתנאי שהקולר מקורי הוא מוסטר ע״י מגנים, לפחות אצלי באוטו ,מכיוון ואני כמעת לא יוצא לשטח ,שנה אחרונה הייתי אולי פעם אחת ,הורדתי את המגן קידמי שמתחת למנוע והקולר מקבל קירור מהזרם אויר מתמיד והבעיה נפתרה! חייבים להוציא קולר החוצה והגיר יפסיק להרתיח את השמן!
תקנו אותי אם תאיתי!

-->