PDA

צפייה בגרסה מלאה : מהירות מופרזת .... עאלק , מחפש פתרונות .

zagi
17-01-11, 20:51
מקרה שקרה כך היה ...

נסעתי בהיילקס 97 האטמוספרי שלי במהירות של 95 קמ"ש לערך , מרחוק אני רואה מכונית משטרה חונה בצד הדרך .

150 מטר לפני שהגעתי לרכב המשטרה ראיתי את השוטר יוצא מהאוטו ומסמן לי לעצור , אותתי ימינה וכמו ילד טוב עצרתי את הרכב .
השוטר ניגש אלי ושואל לאן אני ממהר ......:confused: , שאלתי מדוע והא אמר כי נסעתי במהירות של , חכו לזה ....

138 קמ"ש .... בהיילקס .....

גם אם אני אזרוק את האוטו מצוק אני לא בטוח שהוא יגיע למהירות כזו ...

ועכשיו השאלות :

א. הוא זימן אותי מחר לקצין משטרה שיבדוק אם לתת לי שלילה מנהלתית ל30 יום , וכמובן שהוא יתן ... איך אני אמור להוכיח מחר שאחותי לא זונה ??? , מה ניתן לעשות ?

ב. המשפט יהיה עוד 4 חודשים , צריך המלצה לעו"ד תותח .

shmil
17-01-11, 21:02
מה היו המילים שאמרת לו?
לאיזו תחנה זומנת והיכן נתפסת?
מה העבר התעבורתי שלך?
כמה אתה מוכן להשקיע (בכסף ובעונש, אם בכלל)?
אתה מוזמן להמשיך בה"פ או בטלפון.

חנן-ג'יפולוג
17-01-11, 21:10
זה כראה נאיבי מדי, אבל זה המעט שיש לי להציע, לא למשפט, אלא לפגישה מחר:
בעלי ההילקסים האטמוספריים יכתבו כאן את המהירות שהרכבים שלהם מגיעים אליה, במישור.
ההיילקס שלי מגיע במישור ל120 על השעון (על הGPS 2-3 קמ"ש פחות) ואם תרצה אני אוכל להגיע מחר לתחנה לבדיקה.

לקראת צאתך לתחנה תדפיס את השרשור הזה ותבהיר לשוטר שעד שאתה תגיע למשפט אתה תתן את הרכב לבדיקה של עד מומחה שיעיד לאיזו מהירות רכבים כאלה מגיעים. בכל מקרה הצע לשוטר שינהג ברכב ויראה בעצמו.

shmil
17-01-11, 21:16
לצערי, חנן, זה לא כל כך לוקח, כי תמיד יהיה מי שיטען שהוא שינה משהו כדי להאט את הרכב.
אלא, כמובן, אם זו חוות דעת של עד מומחה המחוברת לנתוני יצרן.

elro
17-01-11, 21:20
אם זה לא היה עצוב כל כך זה היה אפילו מצחיק...

פשוט לא יאומן, עכשיו מה באמת עושים עם דבר כזה?

hadtomer
17-01-11, 21:24
אהלן. טוב, ראשית, חשוב לציין שכל מה שאני רושם כאן נרשם לאחר התייעצות עם עו"ד תעבורתי שאני עובד מולו באופן קבוע. מה לעשות, יש לי רקורד מאוד נאה בתחום (אגב, מעולם לא הורשעתי) ואני גם מסקר אותו למחייתי. עכשיו-עצומות, הסברים, תדפיסים עם הצהרות מבעלי היילקס, לא יביאו אותך לשום מקום. אולי יעצבנו את השוטר. עזוב סיפורי כובע לא כובע, סיגריה עם פילטר או בלי- חארטה.<O:p</O:p
<O:p</O:p<O:p</O:p
1. בבקשה סרוק את הדו"ח.<O:p</O:p
2. איפה זה קרה?<O:p</O:p
3. מהו אמצעי התפיסה? אני משער שלייזר.מה הטווח? האם מדובר באקדח מסוג LT2020 מרקסמן?<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>
<O:p</O:p4. המהירות הרשומה בדו"ח-האם היא אחרי ניכוי של טווח סטייה?<O:p</O:p
5. בהתאם למקום שבו זה קרה-היום היה יום גשום. הפעלת ממל"ז בגשם אסורה. <O:p</O:p
6. תדפיס את זה:<O:p</O:p
http://carbaze.com/car/index/10892/toyota-hilux-24-diesel-lwb/specifications (http://carbaze.com/car/index/10892/toyota-hilux-24-diesel-lwb/specifications)
אם הדו"ח אשר ניתן לך הוא "בקיזוז אחוז סטיה" תבדוק מהי המהירות המקורית. שים לב שמהירותו הסופית של ההיילקס היא 141 קמ"ש בלבד. תראה את זה לקצין.<O:p</O:p
<O:p</O:p
7. קח בחשבון שקצין משטרה אינו אלוהים. הוא יכול לוותר לך על הפסילה, אבל ככל הנראה הוא לא יוותר לך על העבירה ועל המשפט. בשביל זה תזדקק לעו"ד.<O:p</O:p
<O:p</O:p
8. כשזה קרה, צילמת את המקום?<O:p</O:p

omri_t
17-01-11, 21:28
תמצא בחומר של הייבואן את המהירות המרבית שהרכב הספציפית מגיע- בנתוני הייבואן \ ייצרן
אם זה נמוך מהמהירות הזו- זה משפר מאוד את מצבך.
(למרות שבמקרה הזה המהירות בפועל נמוכה ייחסית והיצרן כנראה יהיה גבוה יותר)

אל תלך בלי להתייעץ עם עו"ד !!!

אם לא תמצא עו"ד מחברי האתר- אבנר גולוב, עו"ד - 036880303

ובהמשך לאמור- גש למקום , צלם עם תאריך את המקום ותנאי השטח מכל הזויות, מדוד את המרחקים והכל- זה עלול לשמש אותך בעתיד.

zagi
17-01-11, 21:43
תודה רבה לכל המגיבים .

שמיל , מתקשר אליך עכשיו ...

אעדכן בהמשך .

osh
17-01-11, 21:45
אני ממליץ על עו"ד שירי שפר שהיתה 10 שנים ראש לשכת תביעות תעבורה במשטרת ישראל.
טל 0546658758

בהצלחה

ליאור ק
17-01-11, 21:45
שגיא היקר,
קבלת פה מספר עצות טובות ונכונות.
לא אחזור על מה שנכתב. רק אוסיף כי אפשר לבטל את הדו"ח/ כתב אישום- אם יוגש או לחלופין להשיג זיכוי.
לשם כך אני יכול להמליץ לך לך על עד מומחה בתחום הממל"ז (אקדח הלייזר הנפוץ), שיתכן וישמח לעזור לך (אם כן הוא אינו גובה תשלום).
אבודק איתו ואשלח לך את המספר שלו.
אל ייאוש (מנסיון אישי- זה אפשרי).
ליאור.

דרור ברלי
17-01-11, 21:47
זו טעות מדידה.
או קשקוש.
או כצפוי אצל אנשים קטנים שלובשים מדים כחולים לפרנסתם - רוע לב נטו (מה עוד חדש?)
למה?

היילקס 97 אטמוספרי.
מהירות מירבית מוצהרת - נתון יצרן - 130 קמ"ש בלבד!
וזה מתייחס לרכב חדש על כל 83 כוחות סוסיו המקוריים, על צמיגים מקוריים צרים ולא 31', ללא סגירה ועם ארגז ריק.

צריך לנבור קצת ברשת ולהוציא נתונים מדוייקים. אני משוכנע לגמרי בנכונות המספר הנ"ל.

מה שצריך לעשות זה להביא למשפט מנהל שירות/מהנדס מטעם יבואן הרכב עם הספרות הטכנית המקורית של היצרן, בתור עד מומחה. הבעיה היא שעד אז אתה בחודש שלילה מנהלתית. לעצמאי שתלוי ברכב וברשיון הנהיגה שלו, זו מכת מוות.

אפשר להגיש לבית המשפט בקשה להחזרת הרשיון. זה הליך רגיל ומקובל.
ולו רק משום הספק שבמקרה הזה - איך אוטו עייף, מרוט, זקן ועמוס, בן 14, עם מנוע מקורי עייף ומאות אלפי ק"מ בתחת, מגיע למהירות גבוהה מזו שהיצרן קובע שהיא המקסימלית שהוא יכול להשיג כשהוא חדש ורענן? - אם היה צדק במערכת המשפט הישראלית, השופט צריך להתחשב ולהחזיר את הרשיון. לפחות עד למשפט, אליו תתכונן כמו שצריך, תביא נתונים טכניים ועד מומחה ותעשה צחוק מהתביעה המשטרתית.

והלוואי שאם/כאשר/אחרי זיכוי, אפשר היה גם לתבוע על דבר כזה את המשטרה בתביעה אזרחית, ולדרוש ממנה לשלם את הנזקים ועוגמת הנפש בריבית דריבית.

WildLove
17-01-11, 21:58
למיטב ידעתי (הלא גדולה) - הוא לא אמור להציג לך באמצעי האכיפה את המהירות? כשאני נתפסתי בממל"ז, בלי להכחיש או משהו כזה, או הראה לי את הנתונים על האקדח לפני שהם נרשמו על הדו"ח - מהירות וטווח דגימה, האם ראית דבר כזה?
וכמו שכבר אמרו פה... באיזה אמצעי אכיפה זה היה? האם מזג האוויר יכול היה לגרום לשוטר להתבלבל בינך לרכב אחר? (גשם\ערפל וכו')

אשמח לשמוע את הסוף של הסיפור העצוב הזה...

dingo1st
17-01-11, 22:02
מה???
שגיא מתי ואיפה זה קרה ?
ואני כל פעם שאני רואה ממל"ז אני מבסוט אני אומר לעצמי עם הגמל לא יתפסו אותי בחיים..
לא להאמין ..מדינת חלם.....
מי זה השוטר אתה מכיר אותו מאיזורינו ?
ניראה לי שבאמת טוב שהלכתי ליום הולדת של חמתי...
יאללה בריאות..
אני רואה שכבר קיבלת מס' עצות טובות..
אם יש משהו שאוכל לעזור דבר איתי..
ראם

תומר א.
17-01-11, 22:06
בכל מקרה סרוק את הדו"ח ושלח לשיאי גינס

נדב42
17-01-11, 22:06
אם לא תמצא עו"ד מחברי האתר- אבנר גולוב, עו"ד - 036880303

ממליץ בחום על אבנר, עו"ד מנוסה ביותר וגם הגון :p
אמנם לא איש שטח, אבל אופנוען ותיק, תמסור לו דרישת שלום ואם אתה צריך יש לי גם את הנייד שלו.

אתה גם יכול לנסות להציג להם את התגובה הזו (http://jeepolog.com/forums/showpost.php?p=332303&postcount=77) ... :p

דבר איתי,

נדב.

דרור ברלי
17-01-11, 22:19
זה המקום לציין ש"עו"ד תותח" אבל באמת תותח, תותח הוביצר - מסוגל לבטל את כתב האישום בהינף שיחת טלפון, אפילו בעוד שעה. היו מקרים. זה כמובן עולה כסף, ולא מעט... השאלה היא רק כמה רשיון הנהיגה חשוב לך וכמה כסף נזיל (כמה אלפים טובים) מסתובב אצלך בידיים.

שגיא היקר - לעניות דעתי - בלי להיכנס לדעתי הידועה על משטרת התנועה ושיטות האכיפה שלה, זה מקרה קלאסי שבו הסיכוי לסוף טוב מבחינתך, דהיינו זיכוי ולו מחמת הספק, הרבה יותר מאשר גבוה - שוב, רק לדעתי. בכל מקרה תתחיל בעבודת תחקיר רצינית אחרי נתוני היצרן של האוטו, וכמובן אל תוותר על שירותיו של עו"ד טוב.

ואני לא מכיר שמחה גדולה יותר משמחה לאיד, מלווה באצבע משולשת לתובע המשטרתי, כאשר השופט יזרוק אותו מהאולם לכל הרוחות וישלח אותו להכין להבא שיעורי בית.

shmil
17-01-11, 22:24
מבלי להכנס לפרטים, מדובר בדבורה, לא בממל"ז.
אם היה מדובר בממל"ז, המצב היה קצת יותר טוב.

בוזי
17-01-11, 22:38
ממליץ בחום על אבנר, עו"ד מנוסה ביותר וגם הגון :p
אמנם לא איש שטח, אבל אופנוען ותיק, תמסור לו דרישת שלום ואם אתה צריך יש לי גם את הנייד שלו.

אתה גם יכול לנסות להציג להם את התגובה הזו (http://jeepolog.com/forums/showpost.php?p=332303&postcount=77) ... :p

דבר איתי,

נדב.

עו"ד אבנר גולוב הוא גם אופנוען ותיק, גם ג'יפאי (לפחות אני זוכר שהיה לו CJ) וגם איש נחמד.

WildLove
17-01-11, 22:45
יש לדבורה מצב שנקרא POP:
"מעבר לזה- לדבורה מצב הנקרא POP המאפשר לקבל מדידה תוך 67 מילישניות. - זאת אומרת 0.067 שניות(!!) המהירות הזו היא מעבר לגבולות האלקטרוניקה של המכשיר- מה שאומר שעלולות להיות טעויות מדידה גדולות.

היתרון היחיד שעומד לזכותנו במוד ההפעלה הזה הוא שאפילו היצרן קובע שלא ניתן להשתמש במצב הזה על מנת לקבל קריאה מהיימנה של המהירות- אלא כדי לקבל "תחושה" ראשונית. המהירות הנמדדת ב-POP אמורה להעלם תוך זמן קצר מהמכשיר על מנת לא לאפשר רישום דו"ח במצב זה. בכל מקרה- במידה ונעצרתם יש לוודא כי לא מופעות האותיות POP על יד המהירות הנמדדת- ואם כן להתעקש שזה יכתב בדו"ח"

נלקח מ
http://www.speedtrap.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=31810&PN=1

אם במקרה השוטר לא טרח להראות לו את המהירות שהוא נתפס בה על גבי הצג, אולי אפשר לטעון לשימוש בזה.. אבל מה אני כבר מבין :)

מי יתן והדבורה פולטת מספיק קרינה כדי שהנבלות תנועה האלה לא יוכלו להתרבות

zagi
17-01-11, 23:08
שוב תודה לכולם , ובמיוחד לשמיל ונדב שעוזרים המון ...

ליאור , כמו ששמיל רשם מדובר בדבורה ולא ממל"ז , אם הממוחה שאתה מכיר מבין גם בדבורה אוכל בהחלט להעזר בו ... אם יתאפשר .

דרור , המצב לא כזה פשוט , אמנם במקרה הזה אני באמת לא אשם , וגם אם הייתי רוצה ההילקס לא היה מגיע למהירויות כאלו , אבל ...( וזה אבל גדול ) יש לי לא מעט הרשעות קודמות , ועכשיו לך תוכיח כשדווקא היית בסדר דופקים אותך עד לעצם .

נ.ב - אני עדין מחכה לתגובה של טושי ( טיפל באוטו לא מעט ולדעתו ההיילקס שלי חלש לעומת אטמוספרים אחרים ) כשיקרא שזה הדו"ח שקיבלתי .

asafk
17-01-11, 23:20
אם אתה מתכוון למלחמה (לקחת אותם לבית משפט) וצריך עד מומחה בתחום הרכב (לא הממל"ז) שיעיד שהיילקס לא יכול להגיע למהירות הזו (כולל נתוני יצרן, חישובים וגרפים שיגרמו לכל היושבים בבית המשפט להתעלף ולהתחנן שאפסיק) - קיבלת.

אסף.

shmil
17-01-11, 23:25
זה בסדר, אסף, זו כבר הפעם השנייה שאני חושב עליך כעד מומחה.
בסוף עוד ננצל את זה..

zagi
17-01-11, 23:32
תודה רבה אסף , אעדכן בהמשך .

gmike
17-01-11, 23:37
אהלן שגיא!
מצטער לשמוע..
שבוע שעבר היה לי מקרה דומה, נתפסתי במהירות 135 בכביש של 90,
אבל זו לא הייתה טעות מדידה לצערי.
בכל אופן,באותו יום שפסלו לי את הרישין מנהלית ל30 יום, ניגשתי לבית המשפט וביקשתי לבטל את הפסילה, זה היה ביום שני שעבר.
נקבע דיון לאתמול, בדיון התובעת הציעה לי פשרה-הרישיון הוחזר לי באותו יום, 850 ש"ח קנס, ו 3 חודשי פסילה על תנאי למשך 3 שנים. לא נעזרתי בעורך דין.
יש בעברי 2 עבירות מהירות קודמות משנת 2003 וב3 השנים האחרונות הגיליון שלי נקי.

לא יודע מה העבר שלך, אבל אם אתה לא יכול לוותר על הרישיון לחודש, אולי עדיף להודות ולגמור עם זה. שיקול עלות-תועלת שלך.
אני חייב את הרישיון לעבודה,מה גם שבאמת נסעתי קצת מהר, ככה שבכל מקרה לא היה לי קייס.

מיכאל.

zagi
17-01-11, 23:51
מיכאל , כמו כשכתבתי הגליון שלי לא כזה נקי וזה לא יגמר כמו שנגמר אצלך , תודה בכל אופן .

gmike
18-01-11, 00:19
תראה, סה"כ אתה קובע דיון על הפסילה המנהלית, לא על העבירה.
אולי כדאי להיעזר בעו"ד, לא חובה בשלב זה לדעתי.
אתה לא חייב להודות וללכת לפשרה עם התובעת.

הגיליון שלי לא ממש נקי, היו לי עוד כמה עבירות, אבל לא מהירות.
אגב, כמובן שלא נסעתי על הסמוראי 140, זה היה רנו פלואנס,
רכב מודרני, אתה לא שם לב ואתה כבר ב150..

דרור ברלי
18-01-11, 10:49
שגיא, דבר ראשון כשאתה מתייצב אצל קצין המשטרה שמחליט, ספר לו את הסיפור הזה, תביא איתך נתוני יצרן שאתה יכול למצוא ברשת. מה זה קשור לגליון ההרשעות הישנות שלך אם האוטו לא יכול לנסוע כל כך מהר?.....

בהנחה שהוא שולל לך את הרשיון (זה מה שקורה ברוב המקרים, פשוט כי הם יכולים), אתה בא לבית המשפט ומגיש בקשה לבטל את השלילה המנהלתית בדיוק מהסיבה הזו - כל העניין בטעות יסודו, כי האוטו לא יכול לנסוע כל כך מהר גם אם יזרקו אותו מצוק. וגם כי אתה זקוק לרשיון לפרנסתך. מה יש לך להפסיד?

גם אם בסוף יסרבו, תדע שלפחות ניסית.

zagi
18-01-11, 13:22
חדשות טובות .... לא שללו לי את הרשיון מנהלתית .

מאוד מפתיע עקב העובדה שלפני היה איש באמצע שנות החמישים שנתפס באותו מקום ע"י אותו שוטר כמה דקות לפני במהירות נמוכה משלי ובכל זאת קיבל שלילה .

טוב , עכשיו צריך להתחיל לחשוב על המשפט שיגיע ועל דרכי פעולה .

ושוב תודה לכולם על התגובות , על הטלפונים ועל העזרה הרבה .

היפה והחיה
18-01-11, 19:40
סתם שאלה מפגרת.

איך המכשיר מזייף ב קרוב ל 50%, ממהירות 95 קמ"ש הוא מודד 138 קמ"ש?

ניחא 5%- 10% אבל 50%?

משהו לא מסתדר בהיגיון.

אם באמת יש כזה זיוף, אז זה משהו שצריך לעורר דאגה כי כל נהג בסיכון לשלילת רשיון.

אמיר ב.א
18-01-11, 21:32
איך מכשיר הדבורה נותן תוצאות שגויות ב50% :

מכשיר הדבורה , כמו הממל"ז צריכים לעבור כיול תקופתי.

המשטרה בעקביות , לא מכיילת את המכשירים שלה.

יצא פסק דין גם לגבי הממל"ז וגם לגבי הדבורה בנושא הזה ,

רוב הסיכויים שזה יעבוד גם במקרה שלך בבית המשפט :

http://www.lawforums.co.il/objDoc.asp?PID=22&OID=263776&DivID=1

shmil
18-01-11, 21:57
לא, אמיר,פס"ד עמיקם לוין, זצ"ל, מתייחס רק לממא"ל LTI2020.
גם שם זה היה רק במחוזי, ולכן מנחה ולא מחייב.
על המולטנובה יש ערעור אחר בעליון כעת, ואילו הדבורה עדיין לא בעסק, מה גם שהיא עובדת כמכ"מ דופלר, ולא כלייזר.

ההשלכה מאחד לשני לא טריביאלית לגמרי, מה גם שבדיקת הכיול היומית של הדבורה כנראה מדוייקת יותר.
להזכירך - לא כל מה שכתוב באינטרנט הוא נכון. :)

אמיר ב.א
18-01-11, 22:21
מתנצל .... כניראה שעו"ד כבר לא יצא ממני ...

רק כדי לוודא הריגה , מה שהיה כתוב באתר שהבאתי לא נכון ?

zagi
18-01-11, 22:29
נראה לי שהוא פשוט מדד את המהירות של מישהו בנתיב הנגדי בטעות ( או שלא ...?).

asafk
18-01-11, 22:43
מההבנה הטכנית המועטה שלי בתחום הזה, הניחוש שלי הוא לטעות מדידה כתוצאה מגשם / ערפל כבד, או יותר הגיוני, שהוא "נעל" על מכונית אחרת (כיוון שאין קשר עין בזמן ה"נעילה"). קורה יותר מדי פעמים.

אסף.

zagi
18-01-11, 22:54
אסף , לא היה גשם ולא ערפל .
אמנם היה חושך כבר ( 19:00 ) אך היתה תאורת כביש ( כביש הבטון בין לטרון לנחשון למי שמכיר ) .

shmil
18-01-11, 23:09
לאחר תחקור של שגיא, ההשערה שלי היא שנמדד רכב מהמסלול השני, מה גם שהשוטר לא רשם בדוח את מצב המדידה בדבורה.
שגיא - אתה עוד חיב לי תשובה לגבי התחנה שנמצאת בצד השני של הכביש, ממול.

אמיר - קראתי את הפסק שצינת במקור.
אכן השופטת סלוטקי אמצה את המסקנות של עמיקם לוין גם לדבורה. אבל -
יש לזכור שזו פסיקה מנחה, לא פסיקה מחייבת, לצערנו.
כמו שאמרתי - יש עכשיו ערעור מולטנובה בעליון.

דרור ברלי
19-01-11, 09:54
חדשות טובות .... לא שללו לי את הרשיון מנהלתית .

טוב , עכשיו צריך להתחיל לחשוב על המשפט שיגיע ועל דרכי פעולה .

.

נו, אתה רואה?!....
אם הוא היה משוכנע שאתה כזה טייס, ושההיילקס שלך כזה טיל, לא היה לך רשיון עכשיו.

עכשיו תתחיל לעשות שיעורי בית.
בעוד 4 חודשים המשפט - זה השלב הראשון שנקרא "הקראה" - השופט קורא בפניך את כתב האישום ושואל את אתה מודה או לא.
אם מודה - תקבל גזר דין במקום.
לא מודה? ייקבע תאריך חדש למשפט, עם הוכחות ועדים וכל הבלגן.
לאור העומס המטורף בבתי המשפט, זה ייקח עוד כמה שבועות/חודשים.
כמובן שהמקרה שלך קלאסי - לא להודות! העובדה שרשיונך לא נשלל מנהלית עומדת לגמרי לטובתך.

אמיר ב.א
19-01-11, 10:05
שמיל , אני שמח לשמוע שפסק הדין לגבי הדבורה נכון , נקווה שיבואו עוד בעקבותיו.

נדב42
19-01-11, 10:08
נו, אתה רואה?!....
אם הוא היה משוכנע שאתה כזה טייס, ושההיילקס שלך כזה טיל, לא היה לך רשיון עכשיו.
...
כמובן שהמקרה שלך קלאסי - לא להודות! העובדה שרשיונך לא נשלל מנהלית עומדת לגמרי לטובתך.

אתחיל מהסוף: ברור שזה טוב שהרשיון לא נשלל מנהלית ושזה גם עומד לטובתו במשפט, אבל אני לא יודע עד כמה יש לזה משקל. זה גם כנראה משתנה בין שופט לשופט.

לגבי הסיבה שלא נשלל מנהלתי - אין לזה קשר לשאלה אם הקצין חשב ששגיא נסע מהר או לא !!!
שגיא פעל פה לפי עצה טובה מעו"ד מנוסה, שייעץ לו לא לנסות לשכנע את הקצין שהוא לא נסע מהר, או שהיילקס לא מסוגל וכדומה, אלא לפנות ללב שלו ולהסביר לקצין שהוא זקוק לרכב לצורך פרנסתו ולפנות ללב שלו, ואת ההכרעה בעניין המהירות להשאיר לבית המשפט ...
מסתבר שגם קצין משטרה משועמם שכבר שמע את כל הסיפורים בעלם בתוקף תפקידו, הוא בסופו של דבר גם בן אדם ואפשר להגיע אליו :rolleyes:

לגבי ההמשך: לא לזוז מטר בלי עו"ד מנוסה לענייני תעבורה. המוצא הטוב ביותר הוא להגיע לעסקה עם התביעה עוד לפני ההקראה, ואת זה קשה מאוד לבצע בלי עו"ד טוב (גם כאן, החוכמה היא לדעת לדבר נכון עם האנשים הנכונים, ולא סתם להיות צודק).
זה הזמן לעשות קצת שופינג ולבחור את העו"ד המתאים לך (ההמלצה שלי ידועה כבר :rolleyes: והוכיחה את עצמה עד כה) ולהתכונן לשלב הבא ...

נדב.

הירשפלד יובל
19-01-11, 15:55
" המוצא הטוב ביותר הוא להגיע לעסקה עם התביעה עוד לפני ההקראה, ואת זה קשה מאוד לבצע בלי עו"ד טוב ."

חולק עליך כאן.אם שגיא בטוח שלא היה במהירות הנ"ל שלא יכנס לעסקאות (למרות עברו התעבורתי),כי גם אם לא יקבל שלילה בפועל הוא יקבל על תנאי (אם אין לו עדיין) ונקודות.
בשנת 87 בערך התנגשתי בבלייזר של אלוף אהוד ברק כשהיה עוד אלוף פיקוד מרכז .רצו לשלול או שללו לי מנהלתית את הרשיון,צילמתי בלילה את הצומת והראיתי לשופט תורן ששני הרמזורים בו זמנית בכתום/צהוב למשך פרק זמן והוא החזיר לי את הרשיון. במשפט אצל אחת מהשופטות בירושלים נשלל הרשיון ל-3 חודשים וערערתי למחוזי.היה שם מצב אבסורדי שהתובעת הבינה כנראה שאני צודק וביקשה מהשופט למחול לי או לא להחמיר איתי.השופט מסיבותיו הוא הרשיע לבסוף(אני סבור שלא רצה לשבור פסק של השופטת זוכוביצקי) והרשיון נשלל.
אני ניגשתי בזמנו לכל ההליכים ללא עו"ד ויכול להיות שאם היה לי הייתי מזוכה אבל מכיוון שגרתי אז בירושלים והרכב לא שימש לפרנסתי לא כאב לי במיוחד.
קח עו"ד טוב, תביא נתונים ו/או חוות דעת ואל תודה.יתכן שתהיה בבעיה שגם אם יבינו שאתה צודק לא ירצו ליצור/להוסיף תקדים לגבי אמינות ה"דבורה"

zagi
19-01-11, 16:39
אני חושב שהסיבה העיקרית לזה שלא קיבלתי שלילה היא העובדה שעבירת המהירות האחרונה שלי היתה ב-96 , הקצין גם ציין זאת בדו"ח שרשם (רק היום בבוקר שמתי לב לזה ).

כמובן שכל המהלך היה מוצלח , אך זאת לדעתי הסיבה העיקרית .

נ.ב - לכל מי שלא מכיר את שמיל , הבן-אדם פשוט מלך , עוזר בצורה יוצאת דופן , בדק , חקר , התקשר ... אין עליך שמיל , תודה על הכל .

אייל67
19-01-11, 18:37
מעניין ... הסיפור דומה באופן מדהים לתיק שטיפלתי בו.
וכך היה סיפור המעשה:

הלקוח נסע בהיילקס (אם כי חדשה יותר - ויגו) בעליה מצומת כפר חסידים לכיוון טבעון.
המדובר אומנם בעליה, אך רחבה וללא עיקולים כך שאם יש מספיק כח ניתן לפתח מהירות ניכרת ...
על הטנדר היתה אותה עת סחורה חקלאית במשקל 428 ק"ג.

השוטר עמד ככל הנראה בכיוון הנגדי ולקח לו משהו כמו 3-4 ק"מ להגיע ללקוח שכבר עצר רכבו והחל פורק הסחורה.

השוטר ציין כי הטנדר נסע במהירות 135 קמ"ש, לאחר הפחתה של 5 קמ"ש כמקובל (במכשיר הדבורה הופיע 140 קמ"ש וזה הוצג ללקוח). הלקוח אמר לו שאין דבר כזה והרכב לא מסוגל להגיע למהירות זו, בטח לא כשהוא עמוס בעליה. השוטר ביקש רשיון הרכב וכשראה כי מצויין בו 170 כ"ס, ציין כי הרכב מסוגל להגיע ל- 170 קמ"ש ... :confused:
הלקוח בשלב זה עוד ניסה להסביר לשוטר שאין קשר בין השניים (אמר לו: "יש לי טרקטור עם 200 כ"ס. נראה לך שהוא מגיע ל-200 קמ"ש ???"), אך כצפוי, נפל על אוזניים ערלות.
לאחר שנוכח כי אין עם מי לדבר, וכשהתבקש למסור את תגובתו כדי שתרשם בטופס הזימון למשפט, אמר ברוב תסכולו כך (ציטוט מדוייק כפי שנרשם ע"י השוטר):

"אי אפשר לנסוע בעליה עם האוטו הזה 140. בגלל חארות כמוך אנחנו מפסידים במלחמות" :grin:

רשיונו נלקח במקום והוא זומן להתייצב בתחנה בפני קצין משטרה, אשר יחליט אם לפסול את רשיונו מנהלית ל- 30 יום. בפני הקצין הסביר כי הרכב לא מסוגל להגיע למהירות כזו, ואף איתגר אותו לצאת ולנהוג ברכב ואם יצליח להגיע למהירות - מוכן לשלילה כפולה ללא מילה נוספת. הקצין השתכנע (מבלי לערוך הניסוי ...) והחזיר הרישיון.

בבדיקת "זכרון הדברים להפעלת מכשיר מדגם BEE III IL" (זהו מעין דו"ח ההפעלה של המכשיר המהווה את הבסיס הראייתי לאישום) קיימת סקיצה הזהה לתצוגה שיש במכשיר הדבורה, ובה סימון של כיוון הניידת ושל ארבעה חצים (מאחורי הניידת ולפניה בכיוונה, וכנ"ל לגבי הכיוון הנגדי), כאשר השוטר מקיף בעיגול את החץ הרלוונטי שנדלק, כפי שהוא רואה זאת בתצוגת המכשיר. (ניתן להפעיל הדבורה בניידת נייחת לכל הכיוונים הנ"ל ולכן האופציות השונות).

עיון בדו"ח הפעלה זה, והצלבת המידע כפי שהופיע בדו"ח (זימון למשפט) שקיבל הלקוח מידי השוטר (בו מציין השוטר את כיוון העמדת הניידת ואת כיוון נסיעת הלקוח), העלה כי מדובר בנעילת המכשיר על מהירות של רכב בנתיב הנגדי ... (או שהשוטר טעה בציון הכיוון שבו העמיד את הניידת, שכן לגבי תצוגת המכשיר מדובר "בהעתקה צילומית" כפי שרואה אותה השוטר ובה הסבירות לטעות נמוכה, בעוד שלגבי הכיוונים עליו לחשוב מעט ... שוטרים כנראה רואים טוב יותר מכפי שהם חושבים, ולא שהם ניחנים בראיה מצויינת ... ;)

הדבר הספיק כדי להביא לביטולו של האישום, לא לפני שהתיק הגיע לביהמ"ש, ולא לפני שנתקיימה פגישת שכנוע עם ראש לשכת התביעות המשטרתי (לפניה קדמה הצעת התובע המשטרתי כי המהירות תתוקן כלפי מטה והלקוח יקנס בלבד ב- 750 ש"ח. אני ביקשתי שלא יעשה טובות ולא יתקן מאומה. שישאיר 140 קמ"ש בעליה עם טנדר עמוס ונראה לאן נגיע ...).

זהו, ההודעה הארוכה ביותר שרשמתי אי פעם בפורום, אבל נראה היה שמתבקש ...

בהצלחה,

אייל

zagi
19-01-11, 19:48
אייל שלום , תודה על התגובה .

איך אני יכול לראות את דו"ח ההפעלה של המכשיר ?

shmil
19-01-11, 21:36
בבדיקת "זכרון הדברים להפעלת מכשיר מדגם BEE III IL" (זהו מעין דו"ח ההפעלה של המכשיר המהווה את הבסיס הראייתי לאישום) קיימת סקיצה הזהה לתצוגה שיש במכשיר הדבורה, ובה סימון של כיוון הניידת ושל ארבעה חצים (מאחורי הניידת ולפניה בכיוונה, וכנ"ל לגבי הכיוון הנגדי), כאשר השוטר מקיף בעיגול את החץ הרלוונטי שנדלק, כפי שהוא רואה זאת בתצוגת המכשיר. (ניתן להפעיל הדבורה בניידת נייחת לכל הכיוונים הנ"ל ולכן האופציות השונות).

זו בדיוק הסיבה למה שכתבתי אתמול:

לאחר תחקור של שגיא, ההשערה שלי היא שנמדד רכב מהמסלול השני, מה גם שהשוטר לא רשם בדוח את מצב המדידה בדבורה.

שגיא - את הדוח רואים בדרך כלל רק אם המשפט מגיע לשלב של ראיות.
כלומר - אם בהקראה במאי תטען "לא מודה" או "אין להשיב לאשמה", אז רק לקראת הדיון שלאחריו ניתן יהיה לקבל אותו.

ותודה, שגיא, כמו שראית, בכיף ומכל הלב.

אייל67
20-01-11, 11:00
שמיל בוקר טוב,

אין צורך להמתין עד ההקראה עמ"נ לראות את "חומר החקירה" שבידי המשטרה, והדבר גם איננו סביר, שהרי זכות הנאשם להשיב לאישום לאחר שיעיין בחומר הראיות המצוי בידי המאשימה.

הואיל ושגיא קיבל "הזמנה לדין וכתב אישום" בטופס אחד, הרי שעומדת לו כבר הזכות לעיין בחומר וניתן לפנות למשטרה ולקבל עותקו. במקרה זה סביר להניח כי הדו"ח המלא (כולל חלקו האחורי שלא נמסר לנאשם ביד ובו רשומות נסיבות המקרה ודברי הנהג) וכן דו"ח הפעלת הדבורה נסרקו למערכת דות"ן (דוחו"ת תנועה) שבמשטרה ופשוט ידפיסו לו אותם במקום (מדובר בשניים שלושה עמודים בלבד).
רצוי להמתין מס' ימים עד ההגעה למשטרה כדי להבטיח את קליטת החומר במערכת.
אם תמצא בחומר ביסוס לביטול האישום - ניתן לעשות זאת עוד בטרם ההקראה (גם התביעות מעדיפים, בדר"כ, לבטל בטרם ההקראה, אם יש הצדקה לכך).

בהצלחה,

אייל

zagi
18-05-11, 21:20
טוב , יש התפתחיות ... לטוב ולרע .

בתחילת החודש חיפשתי את הדו"ח בשביל לראות מתי המשפט ( זכרתי שהוא באמצע מאי ) ולהפתעתי המפשט היה בתחילת מאי יום קודם לכן ... ( סמיילי של יצאתי אידיוט ) .

מייד רצתי למצוא את ניידת התנועה הראשונה שאמצא ולברר אם קיבלתי שלילה או לא ( המשטרה לא מעבירה פרטים כאלו בטל' ) וכשמצאתי השוטר ביסר לי כי אני לא בשלילה אך הוא הוסיף ואמר כי לוקח לזה שבועיים בד"כ עד שמתעדכן במסוף .

הרמתי טל' לשמיל לברר מה ניתן לעשות והוא ציין כי ניתן לטעון למשפט חוזר ולציין שם את בעיות הזכרון שאני סוחב מתאונת דרכים קשה שעשיתי לפני שנים מספר .
היות ואני מוצף בעבודה בזמן האחרון לקח לי קצת זמן לשבת על מכתב בקשה שכזה , אך שלשום קיבלתי הביתה את תוצאות המשפט בדואר .

הנזק :

קנס כספי של 850 ש"ח ושלילה לחודשיים ........................... על-תנאי לשנתיים .

היות ואני לא יכול להוכיח באופן חד-משמעי שבאמת לא נסעתי במהירות הזו אני דווקא דיי מרוצה מהחלטת השופט ( במיוחד שלא הייתי שם ולא יכולתי לטעון שום דבר ) .

השופט נימק את העונש הקטן יחסית בזה שלא היו לנאשם עברות מהירות משנת 94 .

ד"א - המכתב שהגיע אלי היה מודפס עם חלקים להשלמה בכתב יד , כמובן שהכתב יד לא היה קריא בעליל אך צויין מס' טל' מרכז מידע של בתי המשפט והם אפילו ענו מהר ונתנו את כל הפרטים .

מי שצריך את מס' הטל' - מרכז מידע - 0772703333

ושוב אני רוצה להודות כאן לשמיל על היחס , הסבלנות והרצון לעזור , תודה לך שמיל

מי שלא מכיר , זה ההוא עם הסגול ...( ועוד סמיילי אחד . )

GodsFather
21-05-11, 11:30
היות ואני לא יכול להוכיח באופן חד-משמעי שבאמת לא נסעתי במהירות הזו אני דווקא דיי מרוצה מהחלטת השופט ( במיוחד שלא הייתי שם ולא יכולתי לטעון שום דבר ) .

כאן הבעיה שלך ושל רוב העם הישראלי. יצאת בזול אז לא איכפת לך שאתה עדיין עם כתם.
כמו שאתה לא יכול להוכיח, למעשה גם הם לא יכולים להוכיח. אפילו להם יותר קשה להוכיח מאשר לך. כי אתה צריך רק "צל של ספק" והם צריכים להוכיח באופן חד משמעי.

אבל ככה המערכת הרוויחה עוד תיק לטובתם ואתה "רק" עם קנס של 850 שקל וחודשיים על תנאי.

נכון שלא תמיד צריך להיות צודק אלא חכם וכל אחד ושיקוליו, אבל בסופו של דבר, המערכת ניצחה של באופן מוצדק וזה צריך להטריד כל מי שמאמין בדמוקרטיה.

אמיר, שממשיך להיאבק בממל"ז כבר כמעט 3 שנים, גם כשהוא לא בארץ.

zagi
21-05-11, 21:53
אמיר , אתה צודק מאוד !

הבעיה היא שבין העבודה שלי , לזמן עם הילד , למלחמה בהתייקרות הדלק ( והמיסים ) ועוד .... לא נשאר לי זמן למלחמות מיותרות .

נדב42
21-05-11, 22:12
אפילו להם יותר קשה להוכיח מאשר לך. כי אתה צריך רק "צל של ספק" והם צריכים להוכיח באופן חד משמעי.

אמיר, אתה רואה יותר מדי סרטי אמריקאיים. זה לא עובד ככה בבתי המשפט לתעבורה, שם אתה אשם אם השוטר אומר כך.
הדבר היחידי שבתי המשפט מוכנים לחייב את המשטרה להוכיח זה שהציוד מכוייל ע"פ הוראות היצרן.
אני לא אומר שכך קובע החוק או שכך צריך להיות, אלא שכך הוא המצב בפועל...

GodsFather
22-05-11, 12:02
נדב - אתה טועה ובגדול.

שגיא - המערכת יודעת שאלו הבעיות שלך ושל רוב העם וכך היא מנצחת. היא לא באמת אוכפת את החוק אלא דואגת להתיש אותך לפני שבכלל ניגשים לנושא האמיתי.

נדב42
22-05-11, 13:11
נדב - אתה טועה ובגדול.

שגיא - המערכת יודעת שאלו הבעיות שלך ושל רוב העם וכך היא מנצחת. היא לא באמת אוכפת את החוק אלא דואגת להתיש אותך לפני שבכלל ניגשים לנושא האמיתי.

אדרבא, תקן אותי בבקשה, חוץ מאשר לכתוב את זה בשלוש מילים.

סוזי המשתוללת
22-05-11, 13:27
אם אתה מתכוון למלחמה (לקחת אותם לבית משפט) וצריך עד מומחה בתחום הרכב (לא הממל"ז) שיעיד שהיילקס לא יכול להגיע למהירות הזו (כולל נתוני יצרן, חישובים וגרפים שיגרמו לכל היושבים בבית המשפט להתעלף ולהתחנן שאפסיק) - קיבלת.

אסף.

אסף
הוא התכוון למומחה אמיתי ................. (אך אם היו סמיילים )

שגיא - בהצלחה

GodsFather
22-05-11, 17:24
אדרבא, תקן אותי בבקשה, חוץ מאשר לכתוב את זה בשלוש מילים.

יש לי פרוטוקולים של 3 שנים אחרונות, רק מהמשפט שלי, שעדיין נמשך, לצד עוד כמה מאות (!) פרוטוקולים של תיקים מקבילים בנושא. עד לרמת העליון.

מעבר לכך, לא מתכוון להתנצח או להוכיח ששלי יותר גדול בשרשור הזה. את המסר שלי אני מקווה שהעברתי וגם שגיא הבין אותו - המערכת יודעת שלאזרח הקטן אין את היכולת להתמודד מולה וכך היא גורפת עוד ועוד כסף ונקודות לזכותה, כשבפועל היא לא עושה כלום. אלה שכן מוכנים להשקיע מזמנם ולהיאבק מצליחים.

-->