PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנווה אטיב להר כחל

אורי ק.
18-01-11, 11:44
אהלן חברים,
האם השער מנווה אטיב לכוון הר סנאים/כחל/שיזף (סימון אדום) פתוח? ואם לא, איך ואם בכלל אפשר לפתוח אותו?
עדיין יש צורך לתאם עם צה"ל את הנסיעה שם?

יונתןמצפה
18-01-11, 11:54
אהלן אורי.
הבעייה היא לא בנווה אטיב אלא ביציאה מכיוון ברכת מן. יש שם שער של הצבא שנעול כמעט תמיד וגם אם מישהו מוכן לבוא לפתוח אותו זה לוקח הרבה מאד זמן...
יש יציאה בעבירות בינונית+ לכיוון מגרש החנייה של הקופות אבל גם בקצה שלה יש מחסום שאולי אולי ניתן לעבור בשיפוע צד חריף מאד. דורש ביצים של שור- לא ממליץ!
שים לב- חלק מהשטח הוא שטח אש פעיל!!! - שוב, דורש תיאום!

את זה ראית: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=44933&highlight=%EB%E7%EC

האזור מדהים! תהנו

אורי ק.
18-01-11, 12:40
אהלן יונתן!

לפי מה שאני מבין ממך הסיכוי לצאת לחניה של הקופות הוא נמוך ביותר....
אז נותרו 2 אפשרויות- לעשות הלוך חזור בג'יפ, או רגלי.. כמה זמן להערכתך זה ברגל?
אני לא מכיר, ולא רואה במפה אופציה ליציאה ממקום אחר, תקן אותי אם אני טועה?
תאמין לי אני יודע טוב מאוד שזה שטח אש... עדיין לא מצאו מקום טוב יותר לעשות בו שבוע בולדר :D:-P
וכמובן כמובן שנתאם מראש.

אגב, עשינו את המסלול הזה לפני משהו כמו 8-9 שנים, לא היו בעיות ביציאה, וכן, אני זוכר את המבנה הזה, אם כי לא זכור לי שהיו בו מים...

יונתןמצפה
18-01-11, 12:46
לגבי אופציה רגלית, יש עד כמה שאני זוכר כמה אופציות (לא מול מפה כרגע). הייתי בונה על יום שלם רגוע למסלול מעגלי מוצלח.
הבנת נכון לגבי אופציות היציאה. (לפחות לפי מה שהיה כשהייתי שם לפני קצת פחות משנה)
אני מציע לך לנסות לתאם מעבר דרך השער שבכניסה לברכת מן עם הצבא. אם תתאם מספיק זמן מראש ותקבל מספר של המ"פ המקומי יש סיכוי לא רע שתצליח. במקרה כזה הייתי ממליץ להתחיל מהשער ולצאת בנווה אטיב..

אל תוותרו על מערת כחל.
תהנו!!!

נ.ב. - חשוב להדגיש (גם עבור קוראים עתידיים) שכל הגזרה שצפונית ומערבית להר כחל קרי נחל שיאון וכד' מסוכנת ואסורה לכל תנועה אזרחית!!!

amirk
19-01-11, 12:02
אהלן יונתן!

לפי מה שאני מבין ממך הסיכוי לצאת לחניה של הקופות הוא נמוך ביותר....
אז נותרו 2 אפשרויות- לעשות הלוך חזור בג'יפ, או רגלי.. כמה זמן להערכתך זה ברגל?
אני לא מכיר, ולא רואה במפה אופציה ליציאה ממקום אחר, תקן אותי אם אני טועה?

אפשרות נוספת:

כדאי גם לנצל שרשרור זה לעדכן שהיציאה לכביש ליד רחבת הקופות סגורה בסוללת אפר ובולדרים. על מנת לצאת לכביש 98 יש להמשיך על הדרך הסלולה המגיעה מברכת מן וכ 50 מטר לפני השער הנעול עם הבוטקה, יש נתיב בין הסלעים היוצא לכביש.

ליאור מ
19-01-11, 22:11
אהלן

עוד מידע שנראה לי שרלוונטי עבורך.
1. יש אפשרות לרדת (עבירות קשה) את הר שזיף. הירידה מתחברת לציר 5 ומשם פשוט תצא מנווה אטיב.
הכניסה- מכביש החרמון כמו שמסומן במפה. אם אין מחסום ואין חייל שומר- הרווחת. ירידה נהדרת. חוזר שוב, עבירות קשה כוללת שימוש בכננת בירידה. לא מומלץ כלל בעלייה.
2. נווה אטיב, יש כניסה מכיוון בית הקברות של הישוב, ללא צורך לעבור בשערים סגורים. נמצא בחלק הצפון מזרחי של היישוב.
3. תיכנס ל"עמוד ענן", יש מידע נוסף על אתרים בציר הקצר והמקסים הזה.
4. כתבו לך נכון, היציאה מברכת מן לחניון החרמון חסומה בבולדרים. אפשר להילחם ולצאת בעזרת כננת, אבל מיותר. כ- 300 מ' דרומית לשם יש כביש משובש שמתחבר לכביש החרמון, הרה יותר פשוט.

ממליץ בחום (בעצם חובה) לתאם עם הצבא.

אורי ק.
19-01-11, 22:35
אהלן ליאור,
קצת עשית לי בלגן...
אתה מתכוון לשביל שחוצה את הר שזיף מזרח-מערב?
בכל מקרה איני מתכוון לצאת למסע עבירות, אין לי כננת ואני לא שועל עבירות.
מאיפה אתה נכנס אליו? ממזרח או ממערב?
לפי מה שאני רואה במפה השביל מסתיים ממזרח בכביש שעולה לחרמון, ממש קצת דרומית לקופות.
החיבור לכביש, לפי מה שאני רואה, משותף גם לשביל שמקיף את ההר מכוון צפון (סימון אדום) וגם לשביל שיורד מההר לכוון מזרח.
האם החיבור הזה לכביש בעייתי? לפי מה שהבנתי מדבריך אין בעיה לעבור שם, אני מבין שהבעיה היא היא ביציאה שליד ברכת מן ובקופות....?

יונתןמצפה
19-01-11, 23:04
הי אורי
אני מכיר 2 יציאות מבקעת מן: אחת בשער שמתחת להר שזיף- זה דרך צבאית סלולה עם שער. לדברי אמיר (למעלה) ניתן לעקוף את המחסום. נכון ללפני שנה לא שמתי לב למעקף שכזה.
היציאה השנייה היא למיגרש החנייה והיא לא רלוונטית מבחינתך מבלי לשבור את הרכב.
אם יש עוד יציאה בין שתי היציאות הנל אני לא מכיר אותה.
לגבי העלייה בהר שזיף- וותר! אני לא עשיתי אותה אבל שמעתי עליה דברים רעים מאד. (לצערי היא עדיין מחכה לי)
השביל הרולוונטי עבורך זה השביל שרץ בין הר שזיף להר כחל. ושוב, אל תוותר על מחצבות כחל. וכמובן על המקדש היאטורי בהר סנאים!

ליאור מ
20-01-11, 08:22
בוקר טוב

אורי ק. הזיהוי שלך נכון.
מסכים עם יונתן, ותר הפעם על הר שזיף, אולי תגיע אליו בעתיד עם חבר'ה שרוצים "טיול בנים".
האזור מקסים גם ללא הירידה הזו.

amirk
20-01-11, 09:52
אכן, היציאה לקופות מברכת מן עוברת בדרך אתגרית עם שפ"צ מכובד אך האתגר מיותר לחלוטין מכיוון שלפני הקופות יש חסימה של בולדרים וסוללת עפר שבלתי ניתנים ממעבר או פינוי.
בעבר שהייתה חסימה עם בולדרים, גם אני ברוב חטאי עברתי שם בעזרת כננת, היום כאמור זה לא אפשרי אלא אם אתה עושה את הטיול עם D9.

היציאה בין הסלעים משמאל לשער קיימת. עברתי פה יותר מפעם אחת, תוכל "לראות" את המעבר על ידי סימנים של צמיגים על הסלעים.
כאמור - "כ 50 מטר לפני השער הנעול עם הבוטקה, יש נתיב בין הסלעים היוצא לכביש."

על העליה להר סנאים כפי שחבריי המלומדים המליצו - וותר.

יונתןמצפה
20-01-11, 19:43
על העליה להר סנאים כפי שחבריי המלומדים המליצו - וותר.

אני מניח שהתכוונת להר שזיף...

amirk
26-01-11, 13:11
אני מניח שהתכוונת להר שזיף...

אכן טעות,
הכוונה היא הר שיזף.

יובל48
26-01-11, 14:12
מכיוון שהרבו להזכיר את הר שיזף,הנה כמה תמונות תחליט לבד...

שלמי
26-01-11, 17:36
טוב נו, עם כזה צמיג...

-->