PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית גיפ ראשון

Anonymous
05-11-04, 17:58
אני מעוניין לדעת אם שווה לחפש רוקי או פרוזה טובים או סמוראי ???
בכל מקום מדברים רק על הסמוראי לתקציב של 20-30
מה יותר טוב סמוראי 92+ אורוקי/פרוזה

t_uri
05-11-04, 21:54
ששון שלום וברוך הבא לפורום ג'יפולוג. :)

אתה כמובן לא הראשון ששואל שאלה כזו וכמו כל הקודמים לך, אתה מבקש עזרה אבל אתה לא מספק לנו את הפרטים הרלוונטים בשביל לענות לך. אנא כתוב לנו מה אתה רוצה לעשות עם הרכב. האם מושכים אותך טיולי עבירות או טיולי שבילים רגועים? האם אתה הולך לטייל לבד? משפחה? חברים?

נסה לענות על השאלות ששאלתי אותך ונוכל לעזור לך.

יום טוב.

אורי טל.

ששון
06-11-04, 13:13
תודה על המענה המהיר :D אני מתכוון לטייל בו הרבה באזורים של הצפון זאת אומרת מים ובוץ כמו כן גם במדבר יהודה והנגב . אני חולה שטח מאז שקניתי ווריאר ליפני הצבא ובצבא נסעתי על סופה הרבה אני משתחרר יום חמישי והמטרה שלי בקניית הגיפ זה להיכנס לתחום הזה לאט ובטוח כמו כן זה היה רכב שישמש אותי לעוד דברים כמו נסיעה לעבודה וכאלה.
המטרה העיקרית הוא רכב שהביצועים שלו בשטח היו ברמה טובה כי אני אוהב אתגרים !!!!
כמו כן רכב שהיה לי קל לטפל בו לבד (לאבא שלי יש ידע במכונאות)

אלון_ק
07-11-04, 01:39
ששון, מצאתי איזה קישור עלום שדומני שיעניין אותך קצת.
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=2885&highlight=%F4%F8%E5 %E6%E4

אני מניח שהיום, כשרוב עולם המושגים של הג'יפים עדיין לוטה בערפל והרעיון של נעילות דיפרנציאל רוחביות נשמע קיצוני, אתה מגדיר לעצמך מטרה פשוטה: רכב אמין, 4X4, זול לאחזקה ועביר ברמה סבירה. אז כן, הפרוזה הוא כל אלו.
אבל (וזה אבל גדול מאוד), הפרוזה הוא רכב ללא מוצא. אם אתה תקנה כזה ותחליט מחר שהעבירות שלו לא מספיק טובה, זבש"ך. אין שום שוק שיפורים ששווה לדבר עליו לרכב הזה, וזה אומר שמבחינת המשתמש הממוצע (אני ואתה, לדוגמא) אין שום סיכוי לשפר אותו. לא נעילות, לא יחסי העברה, לא צמיגים, לא הגבהות, כלום.
שוב, אני מבין שזה אולי נשמע קצת קיצוני, בייחוד למי שמכיר קצת את השריטה הקלה שלי. מה שאני רוצה שאתה תבין זה שגם אם אתה בכלל לא שרוט היום, אתה בהחלט עשוי לרצות שיפור כזה או אחר ברכב (ויהי זה שיפור פשוט ונפוץ מאוד, כמו נעילה אחורית רוחבית) מחר. בפרוזה, אין לך כזו אפשרות.

אני מאוד בעד סמוראי כרכב שטח ראשון. לא כי אני הבעלים של אחד; אם היה לי את הכסף היה לי רכב אחר. אבל יש כמה עובדות חד משמעיות לגבי הרכב הזה:
1. כרכב יומיומי, הוא ה4X4 האמיתי הזול ביותר לאחזקה (בהנחה שאתה נוסע כמות ק"מ ממוצעת כמו כל צרכן אחר - בין 15 ל20K בשנה).
2. זה רכב סחיר מאוד.
3. יש שוק שיפורים ענק.
4. הרכב מוכר מאוד. יש לך כאן פורום שלם שיתמוך בך עם הרכב הזה, עם פרוזה רובנו נוכל רק למשוך בכתפיים. כן, זה חשוב מאוד. בייחוד אם אתה מתכוון לעסוק במכונאות עצמית.
5. חלפים זמינים מאוד וככלל, לא יקרים במיוחד.
6. זה CJ קטן מבחינת המכלולים. להוציא אי אלו יוצאי דופן בינהם, הם רובם פשוטים מאוד, דהיינו מתאימים לעבודה עצמית. אין מחשבים ושאר חיות (ההתייחסות היא לדגמים מהשנתונים המדוברים. מ94 נכנסה מערכת הזרקה חד נקודתית, אבל זה לדיון אחר).

הסמוראי הוא רכב לא נח. רבים רואים זאת כחסרון; אני רואה זאת כיתרון, במיוחד לנהג מתחיל בשטח. אתה יודע מתי הגלגל על האבן, מתי הוא יורד ממנה. אתה יודע כשהגזמת עם המהירות מעל הבמפ (אוי, הגב). זה רכב שקל יותר להרגיש אותו מאשר רוב הרכבים פשוט כי הוא רכב קשה. זו דעתי האישית, לא עובדה מוגמרת.

רוקי הוא רכב נדיר עוד יותר במחוזותינו, אין לי הרבה מה לומר עליו - ראיתי רק אחד כזה בימי חלדי. ביננו, זה יכול להיות פלטפורמה מעניינת למשחקים בהנדסה, אבל לקנות כרכב שטח ראשון לא הייתי קונה ולו רק משום גודל השווקים שלו.

ששון
07-11-04, 18:19
תודה רבה סגרתה לי פינה חשובה ואני ילך על העצה שלך אני ישמח בעתיד הקרוב אני מקווה להישתמש בידע שלך עוד בתודה רבה ששון (מורעל חדש יחסית)

-->