PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוגיה מעניינת - כלב נושך גנב בתוך הבית מי אשם ?

UNIX
21-01-11, 20:52
סוגיה שעולה כל הזמן
יש לי בבית כלב מסוכן מאוד (גם מבחינת החוק)
הכלב מאוד ידידותי רק למי שהוא מכיר
נגיד ופורץ אליי גנב ואני לא בבית הכלב אוכל את הגנב \ הורג אותו וכו'
מי אשם ? מה קורה במצב הזה?בניין קומות

*** איך, בכל צורה שהיא, קשור הנושא הזה לטכני כללי? הועבר לאוף-טופיק. נא לשים לב להבא ***

klam
21-01-11, 21:20
אז מצב החוק הזה הוא לא הגיוני
זה אומר שאסור להוריד לו את הזמם אפילו בבית כשהוא לבד סגור
היו מקרים כאלו של תביעות מישהו שמע ?

טוב, טעיתי.
מדובר על סעיף 41 לחוק הנזיקין, שקובע כי בעל-כלב חייב להחזיקו ולדאוג לתנאים שימנעו תקיפה, ואם לא יעשה כן יחוייב בפיצויים.
ישנם שלושה יוצאי-דופן: אם האדם התגרה בכלב באופן קיצוני (היכה אותו); אם האדם איים פיזית על בעל-הכלב או משפחתו; ואם הניזוק הסיג גבולות במקרקעין (השאלה שלך). בכל מקרה, חייב להתקיים דיון בערכאה שיפוטית כדי להוכיח האם מדובר על יוצא-דופן.

eli8ball
21-01-11, 21:59
אני אגיב כאחד שזכה לגדל כלב "מסוכן מאוד" גם לפי חוק הכלבים המסוכנים.

האומללה הייתה רוטווילרית בגודל מלא כולל הכנה לנגרר, משמע בהמה לא קטנה עם פרצןף ידידותי למתאבדים בלבד. התנועה איתה ברחוב(אם בכלל) כללה כל מיני הערות והארות מעניינות לגבי המוצא שלי (הבן של השטן\נאצי\רוצח\תבחרו מה אתם רוצים) להרגיעכם אני לא אוכל תינוקות לארוחת בוקר, ולא מסתובב עם קעקוע של צלב קרס, סתם נורא אוהב כלבים.

החוק מאלץ (בצדק או שלא אתם תחליטו) תנועה עם קולר חנק, כזה שנותן מכה בצוואר במשיכת הרצועג, זמם סגור והדוק וכמובן רצועה שמחוברת ליד של מישהו שמסוגל לשלוט בכלב = הילדה הקטנה שלכם לא יכולה, מצטער.

בבית אם מדובר בבית משותף משמע בניין הכלב צריך להיות סגור בתוכו בלי יכולת לצאת, ואם יש מרפסות צמודות לתת גם לזה מענה, הנבלות לא מפחדים לקפוץ מסתבר. בבית צמוד קרקע, הכלב צריך להיות בחצר סגורה שמגודרת בגדר גבוהה יותר מהיכולת של הכלב לקפוץ מעליה (כן אני יודע, מסוג החוקים שבמקרה של תביעה תצטרך להוכיח שאין לך אחות והכלב לא שתה רדבול) שער נעול כדי שאף אחד לא יכנס בטעות, ושילוט מזהיר של כלב מסוכן בחצר עם תמונה מתאימה של הכלב רוטווילר\אמסטף\פיטבול (כאילו זה משנה מי ינשוך אותך).

בכל מקרה שהנשיכה נעשתה בשל השגת גבול, תקבל זימון לבית משפט, ושם יקבע אם מדובר במקרה חריג, כמו שהזכירו לפניי, ואם כן שבמקרה פריצה לבית זה כן ודאי, אם עמדת בכל הדרישות, ורצוי שלא יהיו לך דוחות מפקחים על תנועה ללא רצועה\זמם, ושהכלב יהיה מחוסן ועם רישיון. קוקיות וקולר ורוד רק יוסיפו.

לגביי הכלבים, כאחד שגידל במשך 13 שנים את הנזכרת למעלה, אני יכול להגיד בלי שום ספק, כל ואני מוכן להתחייב על זה, כל כלב שנשך הוא כלב שעבר התעללות מכל סוג שהוא. זה מגובה במחקרים, ובידע וניסיון של מגדל כלבים שהוא חבר טוב. התעללות בכלבים האלו מתחילה במכות של הבעלים במקרים הפחות גרועים, לרוב הוא יוצר לכלב פחד מאנשים, וכלב פחדן הוא כלב תוקפן. התקיפה תעשה לא למי שהרביץ, כי בעיני הכלב הוא נחשב למנהיג הלהקה, אלא דווקא למישהו חלש כדי "להוכיח" שהוא חזק. בדרך כלל זה יהיה ילד קטן או נשים שנראים לו פחות מאיימים. המקרים הגרועים יותר מסתכמים בדלי חושך - שמי שיודע במה מדובר, יבין כמה נורא העניין ועד לקרבות כלבים ושיסוי בבעלי חיים אחרים כמו חתולים תרנגולות וחיות בר אחרות. במקרה כזה לרוב לצערי הכלב מומת והבעלים במקרה הגרוע ביותר מקבל קנס של 150 שקל. למרות שזה צריך להיות ההפך.

כל כלב כזה דורש שעות של תשומת לב, טיפול מדוקדק, יחס לכושר הגופני שלו שכולל שעות ארוכות של ריצה בשבוע, תזונה נכונה ופעילות מתאימה, והכי חשוב המון אילוף ושליטה בו, כדי שיבין שהוא חלק מהמשפחה שבעיניו היא להקה, אבל לא המנהיג שלה. זה אומר הרבה מאוד הקפדה על התנהגויות לא רצויות של הכלב, ואילוף בצורה מסודרת ותמיכה של איש מקצוע באילוף כלבים. וזה עוד לפני שדיברתי בכלל על הטיפול הבריאותי שכולל הרבה מעקב של וטרינר שיזהה התנהגויות תוקפניות או לא נכונות של הכלב שנובעות מבעיות רפואיות שגורמות לו להרגיש צורך "להוכיח את עצמו" כחלק מתפקד מהלהקה\משפחה

מי שלא מתכוון לטפל בכלב כזה לפחות כבן בית, אם לא כילד\אח שלא יתקרב לכלבים כאלו, יש לא מעט כלבים "ידידותיים" יותר למשתמש,לא שהזנחה שלהם היא בסדר. מי שמבין מה כלב שכזה דורש ומוכן לעמוד בכל המסכת של הטיפול בהם, יקבל כלב מדהים, חבר אמיתי, ויותר מזה שקט נפשי. בקטנה ככה להבהיר, כשצ'יק שלי הלכה למקום שיש בו המון עצמות ומקום לרוץ, פשוט התחלנו לנעול את הדלתות בלילה ולהפעיל את האזעקה, מה שלא עשינו כשהיא הייתה. אין אף אחד שהיה מספיק מטומטם כדי לנסות לפרוץ אלינו, מבט אחד מכזאת מפלצת וכל גנב פשוט מבין שעדיף לו לחיות עוד יום. ומדובר בשכונה שטפו טפו, הרבה בתים בה נפרצו לא אחת ולא שתיים.

יונתן, אין ספק שלמקרה שלך המענה הוא לירות בבעלים ולמצוא אחד טוב יותר לכלב, אבל זה לא העניין המקורי. חשוב לזכור שכלבים כאלה הם כמו אקדח. לא נותנים לחסר אחריות, ובגלל זה אני כן חושב שצריך להיות פיקוח על מי שמגדל אותם, אבל בארץ כמו כל דבר אחר, העדיפו להוציא חוקים דרקוניים שמשמעותם היא פשוט הכחדה מוסדרת של הגזעים האלו, תוך שיכחה מוחלטת שיש כלבים כאלו שיש להם דיסקית ומספר אישי, ואפילו שניים כאלו עם צל"ש.

חפרתי ואני מצטער, אבל האהבה שלי לכלבים האלו והשם הרע שיצא להם לחינם מאלצים אותי

שבת שלום וטיולים נעימים לכולנו... נתראה בשטח

UNIX
22-01-11, 02:04
תכלס לא קיבלתי שום תשובה עניינית אחת חוץ מklam
הכלב הזה מדהים אבל חייבים לדעת להשגיח עליו ולא לשחרר אותו לעולם לבד אני משחרר אותו רק בפרדסים
במקומות שאין סיכוי שיהיו אנשים שם .עודד נראה לי לפי התגובה שלך שדווקא בגלל אנשים כמוך
המציאו את החוק של הכלבים המסוכנים ולא בגלל כמוני
הכלב שלי מטופל לפי חוק יש לו רשיון והכל מסודר
אגב אם כבר דיברו כאן על ביטוחים ולא יודעים לתת תשובה ענינית לשאלה אז
איך עושים ביטוח ? איפה עושים ?כמה עולה ולפי איזה קריטריונים זה נקבע ?

הנה תמונה שממחישה מה זה תינוק אמיתי
מצטער שזה נכנס בטעות לטכני התכוונתי לאוף טופיק

klam
22-01-11, 10:34
הי חברים, תרגעו, קצת אינפורמציה:
התנהגות של כלבים, כמו בני-אדם, מוכתבת ע"י גנטיקה וע"י חינוך. אף אחד לא יודע בדיוק איזה אחוז לייחס לזה או לזה. נניח 50:50. יש גזעי-כלבים שפותחו במיוחד לקרבות-כלבים (הפיטבול, ובן-דודו האמסטף), שבמשך דורות הכליאו אותם כדי לטפח תכונות גנטיות של אגרסיביות, עקשנות ועוצמה. ברור שגם כלבים עם גנטיקה תוקפנית, אפשר לחנך לרוגע ואיזון, אבל חשוב לזכור שגם הדוברמן הרגוע ביותר לעולם לא יהיה פודל..
כלבים תוקפים בני-אדם מסיבות שונות - העיקריות הן: 1. טריטוריה - וכאן כל כלב טריטוריאלי, כולל פודל, יכול להיות תוקפני, ויש חשיבות רבה לחינוך. דווקא הפיטבול והאמסטף אינם טריטוריאליים במיוחד, ויתכן שיתנו לגנב לעשות את עבודתו בשקט. כגנב, הייתי פוחד יותר מכלבי-רועים שהם טריטוריאליים מובהקים. הדוגמה המובהקת (והמסוכנת מכולם), הוא הרועה הקווקאזי.
2. דומיננטיות - כלבים, שהם חיות-להקה, נאבקים רבות על שליטה, כולל עם בעליהם. כלבים בעלי נטיה דומיננטית גבוהה, יגיבו בתוקפנות כלפי זרים, כשנדמה להם שזה מה שמצופה מהם כדי לבסס את מעמדם כבעלי-הבית האמיתיים. גם כאן, החינוך הוא קריטי ואלו כלבים שמצריכים המון זמן, השקעה ותקיפות בחינוך. דוגמה מובהקת הם הרוטווילרים הזכרים.
3. אינסטיקטים - לכלבים כמו פיטבול ואמסטף, יש נטייה גנטית לתגובות מהירות ואגרסיביות. הנטיה מכוונת בעיקר לכלבים אחרים (!!!), ופחות לבני-אדם. הדוגו-ארגנטינו מגיב כך לכל חיה שזזה. הבעיה גדולה היא העוצמה האדירה שלהם - בארה"ב לבד, נהרגים בשנה כ 50 בני-אדם מנשיכות פיטבול!!! דווקא ילדים וילדות פגיעים במיוחד, משום שהתנהגותם מפורשת לעיתים קרובות כ"כלבית".
לגבי בני-אדם: יש סיבות נפשיות שונות להחזקת כלבים כאלו או אחרים. העוצמה של הפיטבול והחביבות שלו כלפי בני-אדם, קורצים מאוד לאנשים מסויימים. אלו כלבים שיכולים להעניק אהבה עצומה, ומעטים יודעים שהם כלבי-שמירה די עלובים...
בכל מקרה, מניסיון של הרבה שנים, מדובר באחריות גדולה מאוד, ובנכונות להשקיע אנרגיה, סבלנות וידע (ראו את הפיטבול המקסים של סאזאר) - שלרוב האנשים פשוט אין! ולכן, חשוב להמנע מכך - ואין גם צורך: את מרבית הצרכים שלנו בגידול כלבים, אפשר למצות עם כלבים שאינם מצריכים לחץ ופרנויה מתמידים בכל יציאה לרחוב, או בכל פעם שמגיע השליח..

לגבי ביטוח - מומלץ לכל בעל-כלב לעשות! בשנים האחרונות הזנחתי את העניין ואין לי מושג לגבי מחירים. אם מישהו יודע, אשמח לקבל אינפורמציה.

חן

UNIX
22-01-11, 11:55
Pיטבול אמסטף ובולטרייר לא יודעים לשמור ולא לשם זה הם נועדו
יונתן אל תהיה תמים הכלב חייב להיות משוחרר ולרוץ מדי פעם
גינת כלבים זה לא בדיוק מקום שמתאים לזה וצריך לדאוג לעשות את זה מסודר במקומות שאין גישה לאופניים תאילנדים
ושאר אנשים !
אגב אותי נשך פעם פודל ככה סתם באמצע הרחוב בלי שום סיבה כשהוא הולך עם הבעלים שלו קשור ברצועה
זה כאב והיה קצת סגול ביררתי עם הבעלים שהוא מחוסן והכל וזהו כי אני
לא מהאנשים שייתבעו על שטויות כאלו אז נכון שפיטבול או בולטרייר יכולים לעשות
נזק הרבה יותר גדול אבל הם לא עושים את זה ככה סתם ובכלל השאלה הייתה
לגבי גנב שפורץ הבייתה ולא לגביי ילדים \ תאילנדים\ רוכבי אופניים .

*רשיון = סירוס וכלבת

תומר א.
22-01-11, 12:06
החוק מאד מוזר בנושא, כניסה לתוך בית היא הסגת גבול ברורה לכן גם אם הכלב תוקף הוא זכאי.
חצר לעומת זאת אלא אם היא מוקפת בחומה של 3 מ' וקונצרטינה אז הפורץ יגיד שנכנס בטעות ואז
אתה אשם, למה? כובע!.
מי שמחפש הגיון בחוק שיפנה לפסיכיאטר. בכל מקרה כדאי לבטח את הכלב, בשטח הבית, ובכלל.
פנה לסוכן הביטוח מדובר בהרחבה של ביטוח צד ג' לנכס.

אני משחרר אותו רק בפרדסים
האם אתה בעל הפרדס? כך בחשבון שאתה משיג גבול עם כלב שמוגדר כמסוכן ...

yehudap9
22-01-11, 14:42
תכלס לא קיבלתי שום תשובה עניינית אחת חוץ מklam
הכלב הזה מדהים אבל חייבים לדעת להשגיח עליו ולא לשחרר אותו לעולם לבד אני משחרר אותו רק בפרדסים
במקומות שאין סיכוי שיהיו אנשים שם .עודד נראה לי לפי התגובה שלך שדווקא בגלל אנשים כמוך
המציאו את החוק של הכלבים המסוכנים ולא בגלל כמוני
הכלב שלי מטופל לפי חוק יש לו רשיון והכל מסודר
אגב אם כבר דיברו כאן על ביטוחים ולא יודעים לתת תשובה ענינית לשאלה אז
איך עושים ביטוח ? איפה עושים ?כמה עולה ולפי איזה קריטריונים זה נקבע ?

הנה תמונה שממחישה מה זה תינוק אמיתי
מצטער שזה נכנס בטעות לטכני התכוונתי לאוף טופיק

היי
לעניין של הביטוחים אתה יכול לפנות לווטרינר שלך הוא כבר ימליץ לך על סוכן שמבטח כלבים מסוכנים.
היה לי בזמנו כלב שביטחתי אותו ותודה לאל לא נאלצתי להפעיל את הפוליסה.
כעת יש לי נקבת בוקסר מגניבה שנראית מאיימת אך היא מותק של כלבה!נדמה לי שהיית אצלי וראית אותה..

ניר ל
22-01-11, 15:18
נשאלה שאלה פשוטה שיש לה תשובה פשוטה, מי שלא יודע שלא יענה ובטח שלא יתלהם.

itayhi
22-01-11, 22:50
לפי ההגדרה בחוק, "כלב מסוכן" יהיה מסורס/מעוקר, יוחזק באופן שלא יאפשר יציאה מ"חצריו" של הבעלים, יסומן בשבב, יוחזק ע"י בגיר מעל גיל 18 ויצא מ"חצריו" של הבעלים רק כאשר הוא מוחזק ברצועה שאורכה לא עולה על 2 מטר, זמם בפיו ויובל ע"י בגיר מעל גיל 18 שמסוגל לשלוט בו.
אגב, כלב מסוכן הוא לא רק אחד מהגזעים שהוגדרו "מסוכנים" עפ"י חוק אלה כל כלב מעל גיל 3 חודשים שנשך וגרם בכך ל"חבלה".
החוק, לפי מה שאני מבין ממנו, לא מדבר על אחריותו של בעל כלב במקרה של נשיכה (פרט לחובת הדיווח שחלה על בעל הכלב) בתוך ביתו או "חצריו" של הבעלים.
אני מניח שהמשפטנים פה יוכלו למצוא מקרים כלו בהיסטוריה המשפטית.

בחצר (המגודרת בחלקה) שלנו מתגוררים 4 כלבים,
אחד רוב הזמן בבית וחלק קטן מהזמן, בעיקר בערב, משוחרר חופשי.
3 נוספים ששתיים מהן מוגדרות כ"כלב מסוכן" לפי החוק (והשלישי סתם משוגע) קשורים (פרט לטיולים יומיים) 24/7 לשרשראות המחוברות לכבלי פלדה באורך של מעל 30 מטר.
בטיולים מי שמחזיק ברצועה הוא תמיד בגיר מעל גיל 18.

חשוב (לי) לציין שאף אחד מהכלבים לא הגיע אלינו מתוך בחירה, כולם "אסופים" שהגיעו אלינו
אחרי שמצאו את עצמם ברחוב או בדרך לשם...
הגישה שלנו תמיד הייתה שברוב במקרים אין כלב מסוכן, יש בעלים מסוכנים.
כלב באמת מסוכן או כזה שלא ניתן להשתלט עליו בגלל אופיו (ולא בגלל הגזע אליו הוא משתייך או איך הוא נראה) מקומו בשמירת מתקנים של משרד הביטחון/צה"ל.
החזקתי כבר כלבים "מסוכנים" בעבר, חלקם הגיעו לגיל המופלג של 13-14 שנים ומעולם, אף אחד מהם לא "השתגע פתאום" או ש"נשרף לא פיוז" או שהתחיל לנשוך את כל הסביבה ולנעול את לסתותיו האימתניות בעלות כוח הלחיצה של 82 טון....

הכלבים מבוטחים לנזק כלפי צד ג' כחלק מהרחבת הביטוח של הבית והסוכן מיודע לגבי העניין שחלקם "מסוכנים" לפי החוק.

פעם אחת כמעט ונאלצנו להשתמש בביטוח, בסוף האיש מהביטוח הוריד את הבחור מהעניין תוך הסברים שהשקרים שלו לא יחזיקו מים בבית משפט...

אגב, מקרה שקרה כך קרה:
לפני שבועיים אני חוזר מהעבודה ורואה אישה עם תינוק עומדת בתוך החצר, צמוד לכלוב התעופה של התוכים ומספרת לתינוק בהתלהבות על הצבעים היפים של התוכים.
אני שואל אותה אם אבא שלי הכניס אותה ו/או נתן לה אישור והיא אומרת "לא, החצר פתוחה אז נכנסתי"
שאלתי אותה אם הנוכחות של הפיטבולית האימתנית שלי (אמנם קשורה אבל בהחלט אמורה להגן על הכלוב מפני משיגי גבול) לא גרמה לה לחשוב פעמיים, אז היא אומרת לי "לא, היא שוכבת ומשתזפת בשמש".
משכתי בכתפיים ונכנסתי הביתה, נגד טיפשות אין לי מה לעשות...

מעניין לעניין באותו עניין:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3958917,00.html

איתי

איש
23-01-11, 00:30
, הייתי פוחד יותר מכלבי-רועים שהם טריטוריאליים מובהקים. הדוגמה המובהקת (והמסוכנת מכולם), הוא הרועה הקווקאזי.

חן

חוץ מזה שהם כלבי משפחה נהדרים ולא יפגעו בזבוב בבית (כולל גור חתולים שנושך להם את עניים והאף) , הרועה הקווקזי פשוט לא ייתן לך לישון בלילה .
כל רכש הכי קטן פשוט ידליק אותו כאילו הפורץ עכשיו כבר בתוך הבית ומאיים עליו , הם פשוט משתגעים מזעם מכל דבר ויש להם מעין קריאת הזהרה לפני שהם מתחילים לנבוח זה כמו שופר כזה פשוט מוצאים את הגרון שלהם שכולם יקומו .

לקח לי יותר משנה של השקמות ב 5:00 (חלוקת חלב, ולחם ) ואז גם ב 6:00 (מחלק עיתונים) , לחנך אותו שלא נובחים סתם באמצע הלילה .
מותר לנעום בלחש ולחשוף שיניים על הדלת או סתם לשכב במיטה ולעשות קולות מפחידים אבל לא לנבוח !! .

תומר א.
23-01-11, 12:28
משכתי בכתפיים ונכנסתי הביתה, נגד טיפשות אין לי מה לעשות...

לצערנו הרב לא מעט חוקים נחקקו בכדי להגן על אנשים טיפשים:-x

אם קורה לה משהו אתה אשם.:-(

מידבר
23-01-11, 13:26
לצערנו הרב לא מעט חוקים נחקקו בכדי להגן על אנשים טיפשים:-x

(

אולי, אבל זה בטח לא אחד מהם. החוק בענין הוא אחד החוקים הנכונים והטובים שנחקקו כאן.

כל מי שמחזיק חיה מסוכנת, על אחת כמה וכמה, "מסוכנת מאוד", והחיה גרמה נזק מגיע לו שיחטוף חזק.

אופס...לא ידעתי שהפיטבול שלי יכול לקרוע איברים.
לא, הוא תינוק...

הצורה היחידה שיש להתיר החזקת חיות כאלה היא בפורמלין.

*** יותר מ50% מהתגובות כאן נמחקו בשל חוסר רלוונטיות קיצוני וירידה לפסים אישיים, אז כנראה שהדיון היה צריך להנעל מראש. - המערכת ***

-->