PDA

צפייה בגרסה מלאה : אפשר לעבור טסט גם בלי קומבינות

lior_b.s
22-01-11, 11:55
היום, פעם תשיעית ברציפות, הניבה עוברת טסט ללא קומבינות, ללא מאעכרים וללא ריג'קטים :D
קצת הכנה מראש, גומיית ציריה שהוחלפה, תפוח שהיה ללא חופש אך גם גומיה קרועה הוחלף גם הוא , קצת ניקיון לתחתית הרכב , אישור בלמים והופ...למכון רישוי הכל עבר חלק, עד 2012 העולם אמור להחרב אז נגמרו דאגות הרישוי השנתי..:D

רון נחמן
22-01-11, 19:49
היום, פעם תשיעית ברציפות, הניבה עוברת טסט ללא קומבינות, ללא מאעכרים וללא ריג'קטים :D
קצת הכנה מראש, גומיית ציריה שהוחלפה, תפוח שהיה ללא חופש אך גם גומיה קרועה הוחלף גם הוא , קצת ניקיון לתחתית הרכב , אישור בלמים והופ...למכון רישוי הכל עבר חלק, עד 2012 העולם אמור להחרב אז נגמרו דאגות הרישוי השנתי..:D

מרגש! (בלי ציניות)

אני מקווה להגיע עם הסמוראי למצב כזה...

itayhi
22-01-11, 19:59
העולם אמור להחרב רק בדצמבר 2012 אז צפה עוד טסט אחד לפחות :D

אני העברתי את הסמוראי טסט 5 פעמים, 4 מתוכם עברו חלק וללא קומבינות כלל
אמנם לא בקלות, אבל עבר.
על הפעם החמישית לא נדבר (מה גם שזה היה כ"כ מזמן שחל על זה כבר חוק התיישנות...)

אברוווום עובר טסט כל חצי שנה ללא קומבינות ובצורה חלקה יחסית.

מסתבר שאפשר גם אחרת

איתי

cj 64
22-01-11, 19:59

תגביהה את הרכב,שים לו זוג פנסי ערפל,פרוגקטור לאחור,הגה ספורט ,ועוד כמה דברים מינורים שצריכים לשטח...
ואז לא בטוח שתעבור כ"כ בקלות.
לרכב בסיסי ,זה כייף לעשות טסט ,אז תעזוב את כל הנושא הזה:מעכרים וקומבינות ,ועל תעשה רעש אייפה שלא צריך!!שיהיה לך גיפ אמיתי,תזכור את מה שרשמת ,והשתיקה יפה לנושא הזה!!
cj64

omri_t
22-01-11, 20:01
רון, סמוראי (נורמאלי) עובר טסט בלי קומבינות.

הסמוראי שהיה לי, מעט מוגבה, פגושים בבניה עצמית ועוד כל מיני- עבר טסט בקלות לבד ובלי שום מע'כר.

הבעלים החדשים יכול להעיד אם לו היו בעיות כלשהן בטסט...( ? )

אני חושב שהקושי בלהעביר טסטים מתרכז בעיקר באחים הקצת יותר גדולים של רכבי השטח....

* כמובן שאני מדבר על רכבים תקינים.

דרור ברלי
22-01-11, 20:14
ג'יפ אמיתי (CJ, סופה) לא יעבור טסט ללא "עזרה" גם זה יקרה שעה אחרי שיצא מהמפעל, כשהוא נמוך, קטן, ועם ניילונים על המושבים.

יש שמועות שגם לרנגלרים JK כבר עושים צרות.

cj 64
22-01-11, 20:26
ג'יפ אמיתי (CJ, סופה) לא יעבור טסט ללא "עזרה" גם זה יקרה שעה אחרי שיצא מהמפעל, כשהוא נמוך, קטן, ועם ניילונים על המושבים.

יש שמועות שגם לרנגלרים JK כבר עושים צרות.
לא מדוייק בכלל!!!!!!
אם הגיפ מקורי וסטנדרט,אני מוכן להתערב שאני עובר בכל מכון רישוי בארץ!!!!!!(אבל שיהיה תקיו)

בסדר.."עזרה" נשמע טוב,טסטר שלא מחמיר זה טוב,מוסך שיודע להתווכח איתם עוד יותר טוב,
אבל למה מעכרים"קומבינות"זה נשמע לא כ"כ טוב.
ומי שעובר ככה זה פלילי,ומחפיש את כולם!!
אני עובר במבדק ,10 שנים,ונלחם על כל דבר,מתקן,מוריד גובה אם צריך ,אבל ,ללא עזרה של אף אחד,ברקסים הגה חשמל זה לא יותר מ1000 ש"ח לcj 'לא יודע לאחרים אבל זה לא רחוק במחיר.
וזה רק לטובת הבן אדם!!!
חס וחלילה באמצא עלייה או שיפוע הולכים הברקסים או ההיגוי???מה עושים??
גיפ טוב צריך להיות מתוזק,נקודה.

יונימוג אדום
22-01-11, 21:24
סיקס מודל 90 , קפיצי רוביקון אקספרס , כננת ומגן חזירים .
נכשלתי בטסט על ......פסים זוהרים ;) .
רכב מתוחזק כראוי לא צריך קומבינות !

אילן

lior_b.s
22-01-11, 22:47
תגביהה את הרכב,שים לו זוג פנסי ערפל,פרוגקטור לאחור,הגה ספורט ,ועוד כמה דברים מינורים שצריכים לשטח...
ואז לא בטוח שתעבור כ"כ בקלות.
לרכב בסיסי ,זה כייף לעשות טסט ,אז תעזוב את כל הנושא הזה:מעכרים וקומבינות ,ועל תעשה רעש אייפה שלא צריך!!שיהיה לך גיפ אמיתי,תזכור את מה שרשמת ,והשתיקה יפה לנושא הזה!!
cj64

ומאיפה אתה יודע שהרכב לא מוגבה ושהוא לא הגיע לטסט עם פרוג'קטורים על הפגוש ?..לא ידעתי שצריך הגה ספורט לשטח אבל גם את זה יש בניבה ועדיין עובר טסט ובדיקה של ניידת משרד התחבורה בשנה שעברה..אה כן גם בלי מוט מייצב ועוד כמה דברים שהשתיקה באמת יפה להם..

ואת הקשקוש על ג'יפ אמיתי תשמור למי שלא מבין דבר וחצי דבר...
מה יש ב"ג'יפ אמיתי" שאין בניבה הא...מלבד סרן חי מקדימה...שגם זה לא אומר שיש יותר מה לבדוק...

מתי תבינו שרכב תקין עובר טסט ..נקודה !!!
ואם אתה רוצה ג'יפ אמיתי אז עד לא מזמן היה לנו בלייזר שגם הוא עבר בלי קומבינות, רק הכנה מוקדמת...אין שום סיבה שרכב תקין לא יעבור טסט..
צאו מהסרט אף אחד לא מחפש אתכם ואף אחד לא מקנא שיש לך ג'יפ ובגלל זה לא מעביר אותך..

שבוע טוב

רון נחמן
23-01-11, 10:43
סיקס מודל 90 , קפיצי רוביקון אקספרס , כננת ומגן חזירים .
נכשלתי בטסט על ......פסים זוהרים ;) .
רכב מתוחזק כראוי לא צריך קומבינות !

אילן

חזק... :-D

דרור ברלי
23-01-11, 14:13
מתי תבינו שרכב תקין עובר טסט ..נקודה !!!
שבוע טוב

הרגת אותי.
זו הבדיחה הכי טובה ששמעתי.

לא מתאים לך.

ניר ל
23-01-11, 14:21
הנושא הזה חסר משמעות לחלוטין,

יש מס' בדיקות המבוצעות באמצעות מע' ממוחשבת ובהנחה שאין קומבינה במכון הספציפי - אין סיבה להיכשל בהן ברכב תקין -
בדיקת זיהום אוויר
בדיקת בלמים
כוון פרונט (זוויות היגוי)
אורות

הבדיקות האלו לא מבחינות אם הרכב עבר או לא עבר שינוי מבנה.
מעבר לכך יש בדיקות שממולאות ידנית -
תקינות מגבים ומכוונים,
נוכחות אביזרי רישוי ובטיחות
תקינות ומידות צמיגים
חפשים/נזילות וכו' וכו'

כביכול אין שום סיבה "לקמבן" אם יש רצון אמיתי לנהוג ברכב בטיחותי.

אלא שלמכוני הרישוי יש גם צורך להתפרנס/ להתעשר ולכן לעיתים כתוצאה ממדיניות הבעלים - ימצאו סיבה מדוע לא להסתפק באגרת הטסט הבסיסית.

פעם זה היה פק"ל פסים זוהרים והחלפת מספר רישוי,
אח"כ פק"ל תוסף למניעת עשן
קומבינות עם מוסכים סמוכים תמיד היו

היום בגלל שאחוז ניכר של כלי הרכב חדש יחסית - זה לא מונע מהם "לתקן" - למשל בשישי האחרון הכנסתי את הרכב לטסט (קורולה בת 4 עם 30 אלף ק"מ), בישורת האחרונה הבוחן שיחק עם מברג בפנסים, בלי לשאול אותי או להתריע שיש בעיה עם כוון האורות, אח"כ נוכחתי לדעת שחוייבתי ע"ס 35 ש"ח "עבודות חשמל".

זה לפני שהגענו ליוצאים מהכלל - כל בוחן יכול לטעון כל מה שבא לו בעניין שינוי מבנה - שהרכב גבוה, שהבולמים אדומים / צהובים/ כחולים, גם החלפת חלקים לגיטימית או אפילו חלפים מקוריים שנטען לגביהם שהם לא - אם אתה אקרעי במכון, אל תתפלא אם תקבל צינור כזה או אחר. בטח שכל העסק הזה איננו בר השוואה.

lior_b.s
23-01-11, 18:14
הרגת אותי.
זו הבדיחה הכי טובה ששמעתי.

לא מתאים לך.

דרור אני מדבר על רכב תקין באמת, כל הגומיות/גרמושקות שלמות, צינורות בלם שלמים, בלי חופשים, ...לא מה שנראה לנו תקין, וכנראה באמת תקין..
גם התפוח הגה שהחלפתי היה ללא חופש בכלל אבל הגומיה שלו הייתה קרועה..אני לא משאיר דברים כאלה שיכשילו אותי עליהם..מה גם שאתה מרכיב חלק חדש רואים שעבדו על האוטו זה מוסיף לך איזה נקודה ורבע בבור..;)
לא משנה עם איזה רכב עוד לא קרה לי שהכשילו על דברים לא הגיוניים...ולמרות שאני מחליף רפידות ברקס לבד והרכב שלי 4X4 קבוע , אני נותן להם לבדוק על הגלגלות בשביל לדעת שהברקסים באמת תקינים ושוים...
4 שניות על הגלגלות לא יהרסו לי את הדיפ' המרכזי..בינתיים זה לא קרה...
והרכב עובר טסט, לא חסר מה לבדוק גם ברכב בלי סרן חי מקדימה..

ליאור

hadtomer
23-01-11, 18:32
סליחה, אך אני באמת לא מבין על מה הדיון. גם הקורולה של אמא שלי, שתחיה, עוברת טסט פעם בשנה מכיוון שלפני הטסט דואגים לתקן את כל מה שטעון תיקון. מה הסיפור כאן?

(הדברים האמורים אינם מתיחסים למצב,בו לצורך הטיעון היה לאמא שלי ספורטאז' והוא היה מוגבה 4 אינטש על 235 + בודיליפט, ולמרות שהוא במצב תקין לחלוטין ועובר מדי חודש חיזוק ברגים ובדיקת שמנים בלמים וכו, אמא שלי היתה צריכה להתפלל לפני כל טסט...רגע, אנחנו עדיין מדברים על אמא שלי? )

דרור ברלי
23-01-11, 19:18
דרור אני מדבר על רכב תקין באמת, כל הגומיות/גרמושקות שלמות, צינורות בלם שלמים, בלי חופשים, ...לא מה שנראה לנו תקין, וכנראה באמת תקין..
גם התפוח הגה שהחלפתי היה ללא חופש בכלל אבל הגומיה שלו הייתה קרועה..אני לא משאיר דברים כאלה שיכשילו אותי עליהם..מה גם שאתה מרכיב חלק חדש רואים שעבדו על האוטו זה מוסיף לך איזה נקודה ורבע בבור..;)
לא משנה עם איזה רכב עוד לא קרה לי שהכשילו על דברים לא הגיוניים...ולמרות שאני מחליף רפידות ברקס לבד והרכב שלי 4X4 קבוע , אני נותן להם לבדוק על הגלגלות בשביל לדעת שהברקסים באמת תקינים ושוים...
4 שניות על הגלגלות לא יהרסו לי את הדיפ' המרכזי..בינתיים זה לא קרה...
והרכב עובר טסט, לא חסר מה לבדוק גם ברכב בלי סרן חי מקדימה..

ליאור

אז לפי מה שאתה אומר, כל מי שמקטר על מכוני הרישוי זה רק בגלל שהאוטו שלו לא תקין?...
בחייך. מספיק זיתים דפוקים אכלנו בחיים, אתה מצפה שנאכל עכשיו קקי של עז?

מכוני הרישוי הם רעה חולה. הם עוד גרורה מצחינה של הגידול הסרטני הממאיר שנקרא משרד התחבורע, שהוא עצמו רק עוד גידול אחד מיני רבים בגופה הרקובה, המלאה גידולים, שנקראת מדינת ישראל.
כבר כתבתי את פעם ופעמיים ועשר פעמים - לא אכפת לי לכתוב עוד פעם: אין לי בעייה עם מכון טסטים מחמיר. שיחמירו איפה שצריך - בבטיחות. יש לי בעייה שהם משחקים בקקה. ב"הגבהות", בצבעהבולמים, בלוחיות הרישוי, בפסים הזוהרים. שכה אחיה - אם לא מצאו שום דבר שמחזיק מים ולא משקרים לך בפרצוף וממציאים חופשים שלא היו ולא נבראו במכלולים חדשים לגמרי, הם עלולים להכשיל על חור של סיגריה בריפוד. העיקר לטרטר ולהכשיל ושתשלם שוב ושוב אגרת בדיקה חוזרת עד שתשתכנע לשחק את המשחק שלהם - לשלוח את האוטו עם המאכער שיחליק להם שטרות לידיים.

ג'יפ אמיתי, לא ניבה מצד אחד, ולא לנדקרוזר חדש מצד שני, לא יכול להיכנס לטסט היום במדינת ישראל שלא עם מאכער, או לכל הפחות עם מוסכניק שמקושר היטב במכון ומחליק שטרות לידיים הנכונות. במשך מעל עשרים שנות בעלות על ג'יפים, כבר ראיתי הרבה דברים מזעזעים בענף הרקוב הזה. עוד סימפטום לריקבון הסופני המחליא של המדינה הזו.

בוא ונעשה ככה: לפני הטסט שלי (בעוד חצי שנה - יולי) אני עושה לסופה הכנה לטסט. הפעם לא לבד בחצר, אלא במוסך שמתעסק בעיקר בג'יפים, אפילו אחד שנחשב למקצוען ולא זול. שיתקן כמ ושצריך, בלי קומבינות, כל מה שימצא לנכון. ואחרי זה אני מוכן להגיע איתה לבדיקה אובייקטיבית, בלתי תלויה - על חשבוני - במוסך/מקום שאתה תבחר - כדי שכולנו נשתכנע שהאוטו במצב תקין פיקס, ושאין לנו אחות. זה החלק שלי בעסקה.

עכשיו מגיע החלק שלך - אחרי הבדיקה נלך לעבור טסט במכון המופלא, ההגון, הצדיק והישר שאתה הולך אליו. העלות המצטברת של ההכשלות והטרטורים והתיקונים החוזרים הלא נחוצים וימי העבודה המבוזבזים - עליך...

lior_b.s
23-01-11, 19:39
בוא נגיד ככה דרור...
זה לא מכון יחיד שאני הולך אליו...לא כל השנים עברתי שם רצוף..ובטח לא אומר שהוא מופלא
אבל כן המכון הספציפי הזה לא מחפש חורים בריפוד, לא סופר כמה פעמים בדקה הוינקר מאותת (גם זה מופיע בספר!), לא יבדוק איזה צבע הבולמים שלך ולא ימדוד לך את הגובה של האוטו עם סרגל..(כמובן שאם תבוא עם קפיצים מעל הסרן זה לא נחשב רכב תקין אה...אפילו לא ג'יפ אמיתי)
אבל כן, רכב שלא עוצר כמו שצריך בכוח שווה , לא עובר..
אורות לא מכוונים, לא עובר...
חופשים בהגה, לא עובר, ומראים לך בדיוק איפה החופש ובדיוק מה להחליף
צמיגים שחוקים/יבשים יתר על המידה, לא מוותרים
וכל מכלול בטיחות מזמברים כמו שצריך !! (גם על פסים זוהרים דהויים לא מוותרים)

וזה לא רק ג'יפים, או ג'יפים אמיתיים כמו שאוהבים לכתוב פה...

אז גם את הסיקס שהיה הייתי מעביר ככה וגם את הבלייזר וגם מאחורי 15 שנות ג'יפים...מעולם לא נכשלתי על משהו שהוא לא הגיוני , ובטח לא כמו השרשור שרץ פה על נזילת שמן ..
ודווקא עם הניבה הראשונה נכשלתי על יותר דברים מאשר עם הסיקס בפעם הראשונה..
אולי "לא ג'יפ" אבל לא חסר מה לבדוק ולהכשיל..בוא אני אתן לך רשימה רק של מה שבודקים בפרונט של הניבה...

8 בושינגים למשולשים..
4 תפוחים במשולשים..
6 תפוחי הגה..
4 גומיות ציריה..
4 צינורות ברקס (2 לכל גלגל קדמי)..
תיבת הגה
ציר היגוי משני (בוקסות)

וכמובן צמיגים , חשמל ,בלמים וכל השאר...

אז חסר על מה להכשיל?? (ויש עוד דברים שאני מעדיף לא לכתוב שהם ההוכחה שהמכון לא מתעסק בשטויות)

אני לא מסנגר ולא מהלל שום מכון, אבל אני לא חושב שמישהו יושב ומחכה שיגיע "ג'יפ אמיתי" לחלוב אותו על פסים זוהרים..
אז לפי מה שאתה אומר כשעברתי עם הסיקס כנראה שהבוחן ישן או ששילמתי לו, ועם הניבה ריחמו עלי כי זה לא ג'יפ?...;)
או שכל מי שיש לו ג'יפ (אמיתי) לא עובר טסט?..רק בתשלום???

חנן geep
23-01-11, 21:42
ברשותכם העתקה משרשור אחר.

http://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon1.gif תגובה להודעה: צמיגים ומשרד התחבורה
טוב אז בואו נוסיף קצת שמן למדורה.

היתי היום במכון רישוי בראש העין לא אכתוב את שמו בכדי למנוע לשון הרע אבל...

נכשלתי והינה הסעיפים:
1.גומיות מוט פנהרד "שחוקות".
2.פנסיי חזית.
3.צינור בלם אחורי "לחוץ".

עד כאן הסעיפים.

לפני כחודש החלפתי קיט שלם של כל הבושינגים הכל כולל הכל בגי'פ אצל סמי פרונט-ירדתי לבור בדיקה בליווי הבוחן להבין על מה הוא מדבר הבושינגים אדומים מצוחצחים ומגורזים חדשים והוא הראה לי מין שריטה קטנה על הבושינג של המוט פנהרד ואמר שמבחינתו זה לא תקין,כשרציתי הסבר הוא טען "ככה החלטתי" =מילה שלי מול מילה של בוחן.
פנסי חזית כחדשים ועל זה יעיד SOS4U שמכר לי אותם ליפני כחודש.-על מה הכשילו?לא ברור!
צינור בלם עם לחיצה קטנה של אבן שכניראה קפצה באחד הטיולים,אגב הבלמים עברו את הבדיקה הממוחשבת ככה שהלחץ שמן תקין ואין בעיה של מעבר שמן.-אמרתי לו שזה לא רכב 2011 וברור שהצינור לא חדש כמו שהמנוע והגיר לא חדשים הם שנת 95 אבל כמובן שדיברתי לאוויר.
לידיעתכם.:evil::evil::evil::evil::evil:
חנן

ששון המחסל
23-01-11, 22:09
אם בקומבינות,עסקינן,
רוב הקומבינות,הם משאיות,ופרטיים ולא דוקא גיפים.

דרור ברלי
23-01-11, 23:27
או שכל מי שיש לו ג'יפ (אמיתי) לא עובר טסט?..רק בתשלום???

כעיקרון, לפחות במכונים במרכז - כן. בפירוש. ואם לא 100% מהג'יפים, אז בוודאי 99%.
בשביל זה הצעתי מה שהצעתי. יכולה לצאת מזה גם אחלה כתבה.

elro
23-01-11, 23:47
ברשותכם העתקה משרשור אחר.

http://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon1.gif תגובה להודעה: צמיגים ומשרד התחבורה
טוב אז בואו נוסיף קצת שמן למדורה.

היתי היום במכון רישוי בראש העין לא אכתוב את שמו בכדי למנוע לשון הרע אבל...

נכשלתי והינה הסעיפים:
1.גומיות מוט פנהרד "שחוקות".
2.פנסיי חזית.
3.צינור בלם אחורי "לחוץ".

עד כאן הסעיפים.

לפני כחודש החלפתי קיט שלם של כל הבושינגים הכל כולל הכל בגי'פ אצל סמי פרונט-ירדתי לבור בדיקה בליווי הבוחן להבין על מה הוא מדבר הבושינגים אדומים מצוחצחים ומגורזים חדשים והוא הראה לי מין שריטה קטנה על הבושינג של המוט פנהרד ואמר שמבחינתו זה לא תקין,כשרציתי הסבר הוא טען "ככה החלטתי" =מילה שלי מול מילה של בוחן.
פנסי חזית כחדשים ועל זה יעיד SOS4U שמכר לי אותם ליפני כחודש.-על מה הכשילו?לא ברור!
צינור בלם עם לחיצה קטנה של אבן שכניראה קפצה באחד הטיולים,אגב הבלמים עברו את הבדיקה הממוחשבת ככה שהלחץ שמן תקין ואין בעיה של מעבר שמן.-אמרתי לו שזה לא רכב 2011 וברור שהצינור לא חדש כמו שהמנוע והגיר לא חדשים הם שנת 95 אבל כמובן שדיברתי לאוויר.
לידיעתכם.:evil::evil::evil::evil::evil:
חנן

גם לי מוכר אישית מכון כזה (מתחיל ביד...) מראש העין, כשהלכתי עם התקלות למוסך טויוטה, הם פשוט גיחכו.
בנוסף לאחר שהחלפתי את הדרוש החלפה ובאתי מיד לשם (כולל חשבוניות), הם היו כ 20 דקות מתחת לרכב מזיזים את כל המכלולים, להזכירכם טסט חוזר, כדי אולי למצוא עוד משהו.
כשכבר יצאתי נזכרו שלא עשו לי בדיקת עשן ממוחשבת בפעם הקודמת, כשטענתי שיש חתימה והבודק הקודם בדק, זה לא כל כך עניין אותם, אני לשם לא חוזר, כי זה היה די ברור שהם חיפשו וחיפשו.
הם פשוט ראו אותי והשקלים החדשים הסתובבו להם בעיניים, זה היה די מעצבן.
אני יכול להעיד על עצמי, שאני "שופך" על הרכב הרבה כסף כדי שיהיה כשיר כל הזמן ולא הזנחתי דבר, לראיה, פעם אחרונה עשיתי טסט והרכב עבר ללא תקלות אחרי בדיקה ללא היכרות מוקדמת איתי.

lior_b.s
24-01-11, 12:13
כעיקרון, לפחות במכונים במרכז - כן. בפירוש. ואם לא 100% מהג'יפים, אז בוודאי 99%.
בשביל זה הצעתי מה שהצעתי. יכולה לצאת מזה גם אחלה כתבה.

אז אני מתנצל מראש...
מעולם לא עשיתי טסט באיזור המרכז, אני פשוט לא משם ולא מכיר ולא יודע מה הולך שם...
לגבי כתבה , עדיף שלא..אתה יודע יש פה איזה "חבר" ג'יפאים שדואג לעדכן מכוני רישוי במסווה של עזרה לחבריו הג'יפאים...
שוב אני אומר, המכון מחמיר בכל מה שקשור לבטיחות הרכב ואין ויתורים, אבל כשהבוחן בבור רואה גומיות ציריה חדשות, תפוח הגה חדש והרכב נראה שעבר הכנה , הוא לא מנענע הכל בכח לחפש מה פספסת, עושה בדיקת חופשים שגרתית, צינורות בלם, נזילות וכו', אבל לא מחפש בנרות במטרה להכשיל בכוונה...
זאת לפחות ההתרשמות שלי מהשנים האחרונות..

ליאור

דרור ברלי
24-01-11, 14:11
מה אתה אומר.
ובכל שנה אתה מחליף את כל הגומיות, בושינגים, תפוחים, בולג'וינטים?...

את האידיוט ההוא, הבנצ'רמאכר מהבגושים והעגבאות, עזוב כרגע. זה לא קשור אליו.

lior_b.s
24-01-11, 18:12
חס וחסה דרור..
אבל האוטו נוסע בשטח, תמיד יש מה להחליף...
מה שנקרע, מחליף, גם אם אין חופש במקרה של תפוח או בולג'וינט..
ואתה יודע מה, במחירים שזה עולה לניבה (35 לתפוח הגה או בולג'וינט, 25 גומיה לציריה , 40 לצינור ברקס), אז לפני שנתיים החלפתי את כל הצינורות ברקס, כולל אחורי עלה לי 200 שקל, וזה פעם שניה סה"כ מאז שהרכב אצלי (מ-1/1/98)..
לפעמים אני הולך לקנות תפוח ורק בגלל שכבר נסעתי לחנות אני קונה כבר 4...שיהיה.

עד היום זה עובד...

ואל תזלזל בטרחנות של אותו אידיוט...כשזה מעלה אותו לכותרות הוא משקיע..

ליאור

יגאל81
27-01-11, 14:15
הנסיון הראשון שלי עם מכוני טסטים היה תמים לגמרי, ואחרי שהבנתי מה קרה שם כמובן שלא חזרתי לשם יותר.

עם הניבה הקודמת שלי, לפני 7 שנים, נסעתי ישר לטסט חודש ומשהו אחרי שקניתי אותה, בלי להבין כלום ברכבים.

נכשלתי כמובן, על טענה לנזילת שמן וחתיכת פלסטיק שחסרה בפגוש. את החתיכת פלסטיק לא השגתי וגם ראיתי שהיא לא נמצאת על מספיק רכבים אחרים, בטסט החוזר אמרתי שהמוסך הזמין את החלק ואני ארכיב אותו כשהוא יגיע.

המוסך גם לא מצא שום נזילת שמן ובחודשים אחר כך לא היה לי חסר שמן אפילו פעם אחת. סתם המנוע היה מלוכלך.

הנקודה החשובה בסיפור היא, שרק חודשים אחרי זה בכלל שמתי לב שאני נוסע עם שני גלגלים לא תואמים! (כן. כן. באמת לא הבנתי אז מהחיים שלי).
אחד הגלגלים האחוריים היה ג'נט פלדה 16 (כמו הרזרבי של הרכב) ועל השני ג'נט מגנזיום 15 - כמו שני הקדמיים. ככה קניתי את הרכב, ואין לי מושג כמה זמן הוא נסע ככה. לא נגרם נזק כי בסך הכל הגלגלים היה באותו גובה.
הבוחנים לא בדקו, לא ראו, לא העירו.

אז אני ממש לא מקבל את זה שהם מתרכזים בבטיחות ובחוקיות של הרכב.

תני לי אחד באתר הזה שהיה מסתכל בתמונה פה ולא היה שם לב לזה תוך שניה:
http://lh5.ggpht.com/_mKj4I7oKcVY/TUFTh8WgZ4I/AAAAAAAAC34/nRagn_xIfk4/s400/%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%AA%20%D7%90% D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A1%D7%98%D7%A8%D7%A 6%D7%99%D7%94.jpg

Alik36
28-01-11, 01:17
מה עם הקטע של טסט כל חצי שנה לרכב בגיל 19 (מיושן)

הוצאות כפולות אישורי מוסך אישורי בלמים תשלומים כפולים למכון רישוי

לא יבטלו את זה מתישהוא?

WildLove
30-01-11, 01:52
לא מדוייק בכלל!!!!!!
אם הגיפ מקורי וסטנדרט,אני מוכן להתערב שאני עובר בכל מכון רישוי בארץ!!!!!!(אבל שיהיה תקיו)

Put your money where your mouth is :)

cj 64
30-01-11, 01:57
Put your money where your mouth is :)

אפשר תרגום..לערבית בבקשה?

RAMURAI
30-01-11, 02:56
אפשר תרגום..לערבית בבקשה?

עוד פעם אתה מתחיל אם השטויות שלך?

הנה לך, תעזר בזה:).

http://translate.google.co.il/#en|iw|

חנן geep
30-01-11, 21:53
דרור וכל השאר עברתי טסט...
חבל שלא שמענו לעצתך לעשות כתבה היה הרבה מה לכתוב.
לכל המאמינים במוסד שנקרא מדינה,שלטון,משטרע,מש' התחבורע,חוק...רק דבר אחד אוכל לומר "אשריי המאמין".
הכל סובב סביב כסף הכסף משגע ראשי ממשלות,שרים,ח"כים,שופטים,שוטרים,בוחנים,מוכסים,וכל חלקה טובה וכל אזרח טוב הורסים מטמאים וגורמים להם להיות מסריחים כמותם.
פה אסיים כי זה רק יחמיר.
תודה על הבמה.

tzagi
31-01-11, 10:49
ליאור,
למה לשחק אותה?
הרי אתה מודע היטב למקום מגורך, כולם מכירים את כולם ואם תצייץ איפה אתה עושה טסט תוך 10 דקות אפילו אני יכול לספר לך למי הבוחן נשוי ועם מי הוא בוגד....

זה לא המרכז ולכן אתה לא דוגמה,

ואם כבר מדברים גומיות ותפוחים....יש מקומות בעולם שעוברים טסט עם גומיות ותפוחים מקוריים משנת 1972, ואף אחד לא מת מזה, (סתם, לקטע)

lior_b.s
31-01-11, 12:11
רגע ג'ו..
אתה טוען שאני מכיר את הבוחן ולכן עברתי?...

אז לעשות סדר בדברים, את הרכב לקח חבר לטסט (הראשון והיחיד שנהג בניבה שלי), ואין לו דבר וחצי דבר עם מכוני טסטים...
החלק השני של מה שכתבת נכון..אני לא גר באיזור המרכז..וכל מי שאני מכיר גם ג'יפ או פרייבט נוסע עם טסט..לכן לא מבין מה כ"כ קשה לעבור טסט??

ליאור

Chen_t
25-02-11, 07:47
היי
להוסיף למה שנאמר כאן, ממני בסיקס שנת שמונים דרשו להרכיב מוט מיצב קדמי למרות שברכב שלי לא היה כזה מעולם ואפילו אין חורים בשילדה שמאפשרים להרכיב אחד, בטסט החוזר הייתי צריך להתחנן לבוחן שיוותר לי, הבעיה שבסוג כזה של תקלות אין ממש דרך לצאת מזה, הקטע ההזוי באמת שפעמים לפני כן עברתי שם עם הסיקס אצל אותו בוחן והוא לא העיר על העניין, אולי כל הסיפור הוא מכיוון שחצי שנה קודם הוא הציעה לי בזמן הטסט לקנות את הרכב ואני סרבתי?

חן

tzagi
25-02-11, 09:21
רגע ג'ו..
אתה טוען שאני מכיר את הבוחן ולכן עברתי?...

ליאור

אתה לא חייב להכיר את הבוחן,
אבל הסיכוי הוא שהוא מכיר את הרכב (כמה כבר יש בביצה שלך?) ובטח זוכר אותו מהשנה שעברה, ואני בטוח שאתה, כמו כולם תמיד לוקח אותו לאותו מכון, (כאילו יש כול כך הרבה בחירות)
ותגיד מה שתגיד, מבחינה פסיכולוגית טהורה, בוחן שזוכר "אותך" וזוכר שהעביר אותך אז, יהיה נטוי גם להעביר אותך היום, יצר אנושי.

itayy
25-02-11, 09:54
ומדגיש שלא מחפש קומבינות - אם יש משהו לא תקין רוצה לדעת וגם לתקן!

דרור ברלי
27-02-11, 01:32
מקום הגון?

שאלה קשה.
בכנות? אני כבר לא מאמין לאף מכון רישוי במדינת ישראל. כל הענף הזה רקוב מדי, נגוע מדי, חולה מדי.
לכן אני כבר לא מחפש מכון רישוי הגון, אלא דווקא את אלה שלא - כאלה שאפשר לעבור אצלם במינימום כאב ראש. גם אם זה יעלה כמה שקלים.
זה אומר שאתה כבעל רכב צריך להיות מספיק אחראי כדי לדאוג למצבו הבטיחותי של האוטו כל הזמן, ובלי קשר למבחן הרישוי המתקרב או למכון שאליו אתה נכנס.

אמיר ב.א
04-03-11, 15:28
באותו נושא - סיפור לא כלכך טוב על מכון טסטים ברמת ישי, ועל מכון הטסטים באפק :

אני תמיד מוודא לפני טסט שהכל תקין , וגם נוסע עם הרכב למקצה שיפורים במוסך באותו היום - לפני הטסט.

בשני המכונים האלה , היה את הסיפור הבא :
אני עובר בדיקת עשן , אומרים שניכשל ,
אומרים שאני צריך לקנות את התוסף אצלהם במחיר מופקע , ולשים ולנסות שוב ,
אני קונה , הולך הצידה , עושה כאילו אני שם את התוסף, נוסע עם הרכב כמה דקות , חוזר וראה זה פלא - עובר את הבדיקת עשן - כאשר בעצם לא השתנה כלום.
ברמת ישי התעלו על עצמם וטענו שאני צריך לקנות שני תוספים ב200 שח בגלל שזה רכב גדול! - התחלתי להתווכח איתו שזה לא רק שלא יעזור אלא יעשה נזק , ובסוף קניתי רק אחד -100 שח, בשביל לרצות אותם , כמובן לא שמתי , ואחרי שאמרתי ששמתי - הרכב עבר את הבדיקה.

באותה צורה , דרשו כיוון אורות , החשמלאי אצלהם מאחורה , (העמדתי פנים שאני לא מבין ), שיחק עם בורג פיליפס שלא קשור לכלום (מחזיק איזה פלסטיק ליד הפגוש),
אמר שתיקן - שילמתי בידיעה שזה פשוט עוד 35 ש"ח שצריך בשביל שיעבור.

את ה35 שח אני מוכן לסבול אם זה מה שמעביר ,
אבל אחרי ה200 ש"ח - לשם לא נחזור ...
מצדה לא תיפול שנית :rolleyes:

סולי
04-03-11, 20:10
אני יודע על שני מקרים בהם הוחלף ברכב מנוע.. ולמרות שבעלי הרכב שכחו לשנות ברישיון, שני הרכבים עברו טסט ללא בעיה .. (בלי תוספים לא לאוטו ולא לבוחנים).

-->