PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה לבדוק לפני קניה ??

tomer s
06-11-04, 17:42
מה צריך לבדוק לפני קניה של טרקטורון בכלל ,EX במיוחד??
זה קצת לחוץ...תודה :wink:

רונן וסרמן
06-11-04, 18:05
אם זה EX אז קודם כל שהוא לא גנוב...
סתאאם, כמו בכל טרקטורון -יש לבדוק שהוא לא נבלה ,
קשה עכשיו לציין את כל המכלולים כעיקרון תבדוק שהוא לא רעוע,למרות שהונדה מזדקנים לאט יותר מהפולאריסים
אם חסר לך הניסיון אז עדיפה בדיקה במוסך לטרקטורונים או כדאי להביא חבר מנוסה.

עירא
06-11-04, 18:37
אם זה EX אז קודם כל שהוא לא גנוב...
סתאאם
למ סתם?
במקרה של EX באמת חשוב לוודא את זה (ולוודא שהוא לא מה שגנבו לי...)
אבל כמו שרונן כתב לך, כמו בכל רכב שקונים, צריך לבדוק הכל בשביל לדעת באיזה מצב הוא נימצא וכמה יעלה להביא אותו למצב שאתה רוצה. הכוונה היא שלמישהו אחד יכול מאוד ליהיות חשוב שהפלסטיקים יהיו שלמים, ולמישהו אחר שהשילדה ולאחר המנוע והגיר, כך שלמעשה הבדיקה היא יותר בשבילך בכדי שתוכל להעריך יותר טוב כמה אתה מוכן לשלם.
ואם אתה לא מבין כל כך באיך לבדוק את הרכיבים השונים, כך איתך מישהו שיודע או שתילך למוסך של טרקטורונים.
עירא

tomer s
06-11-04, 18:49
אני לא מבין בטרקטורונים :( אז נשארו 2 אופציות :1 למצוא חבר שמבין (יש מתנדבים???) :wink:
2 מוסך שמבין!! בטרקטורונים באזור המרכז/דרום(אני מקווה שזה לא שחיטה ..)

עירא
06-11-04, 22:37
צטערת' אני לא מבין מספיק גדול (תאמת אני לא מבין קטן אפילו) בטרקטורונים
מוסכים, תגדיר איזור קצת יותר מצומצם.
עירא

רונן וסרמן
07-11-04, 08:50
תומר
איפה נמצא הטרקטורון המיועד?
אולי אני אבוא איתך אם זה בכיוון שלי :lol:

sharonbh
07-11-04, 12:15
תומר שלום,
רבות עסקתי בחיפוש טרקטורון עד שמצאתי לי את שלי.
אעלה כאן עוד נקודה שקודמיי לא הזכירו ולי באופן אישי מאוד הפריעה.
הבעיה היא הגיל הממוצע של בעלי הטרקטורונים למכירה (ו-EX בראשם).
מדובר בחבר'ה בשנות ה"עשרה" לחייהם וככאלה:
1. הם משתוללים עם הכלי, מסכנים את עצמם, ומבחינתך, כקונה, הם קרעו אותו בזה שעשו בו שימוש באופן שונה לו הוא נועד.
2. הם מוגבלי תקציב ואין להם יכולת אמיתית לתקן את מה ששברו ו/או לתחזק אותו בצורה נאותה במוסך שמכיר, ולפיכך, רוב התיקונים מבוצעים בגראז' הביתי עם כל המשתמע מכך תוך הקפדה על חיסכון בכל חלף כי, כאמור, התקציב דל.
3. רכב + נגרר לא תמיד קיים, ואם קיים, יוצר תלות מול ההורים שצריכים להסיע. זה מקשה יותר על הגעה למוסך.
4. מכירת הטרקטורון והכסף המתקבל עבורו הם קרש קפיצה לאופנוע ולעיתים רכב. ולכן המטרה מקדשת את כל האמצעים, כולל לא לאמר את כל האמת (בלשון המעטה)...

נ.ב,
1. תומר, אני לא יודע מה גילך, ייתכן שאתה נמנה עם קבוצת ה"עשרה" וזה מצוין. גם אני הייתי נער אבל אז לא הכרתי (או לא רציתי להכיר) את המגבלות של רכבי וכיסי. שים לב לפרטים הללו כי, לדעתי, טרקטורון שטופל, גם אם נסע כפליים, שווה יותר מכזה שהוזנח.
אם אינך נער, דע מול מי אתה עומד. בדוק רשיונות, בעלויות, טיפולים במוסכים + חשבוניות אם יש כאלה.
2. אני חלילה לא מזלזל בגראז' הביתי אני רק אומר שצריך להכיר ולדעת מה עושים כשהחיסכון הוא לא השיקול העיקרי, אלא דווקא, צפייה קדימה למה יכול להישבר והחלפתו טרם השבר. במיוחד בפורום זה יש מכונאים שהייתי מפקיד בידיהם את הטרקטורון שלי בלב שקט, רק שהם עברו מזמן את גיל ה"עשרה". גם אני מתקן (עד רמה מסויימת) את הטרקטורון שלי בעצמי.

בהצלחה.
הייתי שמח לעזור אך הידע שלי מתחיל ומסתיים בפולאריסים.

רונן וסרמן
08-11-04, 11:14
שרון
כל מילה חצובה בסלע....

-->