PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה באוזי אקספלורר

BlackStar
22-01-11, 16:51
התקין לי בחור נחמד אוזי אקספלורר במיו מוב שלי קצט איטי אבל מצליח לטעון
עכשיו איך לכול הרוחות גורמים לאוזי למצוא להתחבר ללווין ?

erezgur
22-01-11, 19:14
בהנחה שמדובר באחת הגרסאות החדשות - הוא אמור לחפש לבד ולמצוא (המסך הראשון שנפתח הינו מסך חיפוש לוויינים).

אם אתה באחד ממסכי המפה - יש כפתור בצורת צלחת קליטה מלוויינים שמפעיל / מפסיק את חיפוש המיקום מהלוויינים.

בכל מקרה, צריך פעם אחת לקנפג את התוכנה כדי שתמצא את היציאה (הפורט) מולו עובדים עם ה-GPS עושים זאת ע"י:
File -> Configuration -> NMEA(GPS) - בלשונית Port Settings וודא שבחרת את מספר הפורט המתאים ואת מהירות העבודה מול הפורט. תוכל לבדוק בתוכנת ניווט אחרת המותקנת במכשיר או לנסות את COM1 או 2 או 3 או .... מהירות 4800 בד"כ.

אם תכתוב את הדגם המדוייק אוכל לחפש ולכתוב בדיוק את הגדרת ה-port המתאים.

בהצלחה,
ארז גור

BlackStar
22-01-11, 22:11
ארז דבר ראשון תודה
אחרי שהתוכנה מצאהGPS
איךאנימסנכרןאתזה עם המפות או מכוון אותו למפות?

erezgur
23-01-11, 18:16
לאחר שאתה סורק את המפות ומכייל אותן (או משתמש במפות מתצ"ל גוגל-ארץ שהכין בזמנו דורוןט מהפורום הצהוב) שים את כל הקבצים בתיקיה maps שמתחת לתיקיית OziExplorer - זו השיטה הפשוטה ביותר (יש אפשרות להעביר את הקבצים לתיקיות אחרות ולהוסיף אליהן הצבעה בקונפיגורצית התוכנה).

כאשר התוכנה מזהה את ה- GPS ומצליחה לקבל ממנו מיקום מדוייק - אוטומטית תיפתח המפה המתאימה והסמן יופיע במיקום ע"פ ה-GPS.

הערות:
1. אם ישנן מספר מפות המכסות את אותו אזור, בד"כ תוצג המפה בעלת הרזולוציה הטובה ביותר (ליתר דיוק - זו שע"פ העיגון יש לה הכי מעט מטרים לפיקסל). תוכל לעבור בין המפות השונות המכסות את אותו אזור ע"י בחירת "more detailed map" או "less detailed map" - אחד ממסכי התוכנה כולל כפתורים גדולים כאלו, אבל ניתן להגיע לפשרות זו גם ממקומות אחרים.
2. אם נמצא מיקום GPS אבל הסמן לא מופיע - וודא שחצת על כפתור "צלחת הלוויין" שהזכרתי בדוגמא הקודמת.

כדי לקבל עזרה מדוייקת יותר אנא ציין את מספר הגרסה של אוזיאקספלורר שהתקנת וציין האם מדובר בגרסת ההתנסות או בגרסה מלאה שרכשת.

ארז גור

BlackStar
23-01-11, 19:02
גירסא 2.32
בחור נחמד שיפצר לי את המכשיר והתקין לי אותה פיראטי אז סביר להניח שהיא מפוצחת כבר

BlackStar
23-01-11, 19:09
בתוך תקיה MAPS בתור אוזי
יש שלושה תקיות בהם שלושה סוגי מפות של ישראל
צריך לשחרר את הקבצים לרות של MAPS או בתקיות זה בסדר?

erezgur
23-01-11, 21:04
התקין לי אותה פיראטי אז סביר להניח שהיא מפוצחת כבר
גרסה של OziExplorerCE חוקית למהדרין עולה 40$, הרבה פחות מכל הוצאה אחרת שתהיה לך אי-פעם בכל הקשור לעיסוק ברכב שטח.

עיסוק בתוכנות פרוצות אסור בפורום זה ואני אישית לא מוכן לסייע בכך.

ארז גור

BlackStar
23-01-11, 21:34
ארז

אתה מביך אותי ברבים אתה צודק לגמרי לגמרי לגמרי
אני פשוט אקנה עמוד ענן מקורי 400 שקל זה זה חצי מיכל דלק שעתיים וחצי בהר חורשן

צודק צודק צודק צודק תודה על הנכונות לעזור :) העזרה הכי גדולה היא שהאוזי הזה יצא לי מה**חת

:) ושוב תודה מזל שיש עוד אנשים כמוך

-->