PDA

צפייה בגרסה מלאה : שנורקל לדיפנדר

רמיק
22-01-11, 18:25
לאחר שהתבררה לי עלות שנורקל אורגינל (השתגעתם?) ומאחר ועברתי בשנה שעברה שני אירועים בהם הגיע מפלס המים מעל לחלון, החלטתי שאבנה בעבודה עצמית.
קוטר 75 מ"מ המאפשר זרימת אויר חופשית. 69 ש"ח ומעט עבודה עצמית.
עונה על הצורך, פשוט וקל לפירוק.
יפה? עניין של טעם.
רק שיגיעו הגשמים.

התייש
22-01-11, 18:36
סחתן, קצת תושיה עדיין לא הזיקה לאף אחד.
מתי יהיו תמונות?, אההה... וגשמים:rolleyes:??

אמיר ב.א
22-01-11, 19:22
מפלס המים מעל החלון ?

של הנהג ?

במקרה הזה , השנורקל זה אחד מתוך הרבה בעיות - למשל המושבים הרקובים מהמים זה באאסה רצינית ... מערכת חשמל וכו' וכו'

Tourist
22-01-11, 21:04
לאחר שהתבררה לי עלות שנורקל אורגינל (השתגעתם?) ומאחר ועברתי בשנה שעברה שני אירועים בהם הגיע מפלס המים מעל לחלון, החלטתי שאבנה בעבודה עצמית.
קוטר 75 מ"מ המאפשר זרימת אויר חופשית. 69 ש"ח ומעט עבודה עצמית.
עונה על הצורך, פשוט וקל לפירוק.
יפה? עניין של טעם.
רק שיגיעו הגשמים.

א. כמה הציעו לך על אורגינל ?
ב. תמונות ?

רמיק
22-01-11, 21:06
מנסה להעלות תמונות

shmulikbg
22-01-11, 21:10
תתפלל שהשכן מלמעלה לא יוריד מים...:D
למה פתח היניקה לא מופנה לכיוון הנסיעה?

omri_t
22-01-11, 21:16
אהבתי! אחלה רעיון!

קראתי שיש הרבה תועלת בפילטר עליון. ניתן לרכוש בחנויות לטרקטורים וכו'.

בנוסף, נסה "להחליק" את המדרגות הפנימיות בחיבורים- זה ייצור פחות התנגדות ומערבולות.

יש יותר רעש? או שבדיפנדר גם ככה לא שומעים.... :)

רמיק
22-01-11, 21:47
צינור ביוב בנוי כך שבמידה ומחברים את האביזרים "עד סוף המהלך", נוצר רצף צינור ללא מדרגות פנימיות.
לגבי כיוון החלק העליון - בכל רגע נתון ניתן לסובבו לאן שרוצים.
בין קטע הצינור הישר לבין הזוית העליונה הכנסתי רשת שתמנע כניסת גופים זרים.
רעש - אין הבדל ביחס למצב האורגינל.
אבק - מעולם לא נתקלתי בבעיות אבק בדיפנדרים, להבדיל מרכבי דבל קבינה שבהם כניסת האוויר נמצאת מעל וסמוך לגלגל הקידמי.
את התפיסה העליונה חיברתי למרזב. אני לא אוהב לחורר את גוף הרכב.
אמיר - אני לא צולל למשכי זמן ארוכים, מדובר בחציית נחלים ושלוליות (בגולן לעתים קשה לאמוד את עומק השלולית במיוחד בימי גשם לאחר תרגילי שריון ורק"מ). במשכי זמן קצרים המים לא חודרים לקבינה.

רמי

התייש
22-01-11, 22:19
זה גדול! :p באילו חומרים השתמשת בכדי לחבר את ה p.v.c למרזב?
אגב, קח בחשבון שp.v.c אפור אינו עמיד בפני קרני השמש ואינו מספיק גמיש בפני מכות צד כמו פוליאתילן ודומיו אבל יצא אחלה, אהבתי :)

דרור הראל
22-01-11, 22:27
ביצוע-כל הכבוד,אבל עוד כמה שקלים והייתה משתמש בצינור שחור ואז זה גם היה נראה טוב.
הצינור ביוב הזה מעבר להיותו לא יפה,יהרס יחסית מהר בשמש ייתייבש ויסדק-זו הסיבה שבארץ בניגוד להרבה מקומות בעולם ממעטים להישתמש בPVC כצנרת גלויה ומשתמשים העיקר בפוליתלן.
אבל אתה יכול להגן על הצינור באמצעות צבע מתאים.

דרור הראל

רמיק
22-01-11, 23:39
הצדק עמכם, לכן השתמשתי על פי המלצתכם בצינור PP (פוליפרופילן) עם יצוב נגד קרינת UV שהוא עמיד אף יותר מהPE (פוליאתילן).
ככל שידוע לי אין צינור ביוב שחור בשיטת חיבור "פעמון".
החיבור בעזרת פלח ברזל, קדחתי במרזב וחיברתי עם ברגים.

רמי

putzman
23-01-11, 02:55
אהבתי מאוד, סחתיין!
לפי דעתי הכי פשוט זה לצבוע עם ספריי צבע אכותי עמיד מים ושמש, בצבע שחור, וסגרת לך את הבעיה.
רק תמסך טוב את שאר הרכב עם עיתונים ומסקין-טייפ שלא יתלכלך מהספריי... אל תנסה להיות חכם ו"להשתדל" לרסס בעדינות.

התייש
23-01-11, 14:09
איך חיברת את הפלח לצינור? (בהדבקה או בעזרת בורג?)
אגב, יכולת גם להשתמש בצינור שרשורי על מנת לחסוך את כל עניין האינסטלציה של הזויות וזה גם היה לך יותר נח לעבודה. משהו כמו בתמונה.

-->