PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיפנדר לא סוחב

avif
23-01-11, 07:51
שלום חברים

TDI 300 שנת 97.
לפני יומיים בנסיעה ארוכה פתאום אני מתחיל לשים לב שבכל מישור או עליה מזערית, אני צריך להצמיד דוושה לרצפה בשביל להגיע ל80-90 קמ"ש , ויותר מזה אני יכול להגיע רק בירידות.

השינוי הוא דראסטי מלפני כמה ימים. פילטר אויר וסולר הוחלפו לא מזמן.
האם זה אחת המשאבות? הטורבו? למה השינוי הפתאומי?

עגלה עם סוסה...

gali
24-01-11, 12:28
תתחיל עם משאבת הסולר שנקראת גם Lift Pump, זו לא משאבת ההזרקה ומרבית הסיכויים שהיא זו שהלכה לעולמה.
לא יקרה ודי פשוטה להחלפה.

חנן-ג'יפולוג
24-01-11, 12:50
גלי, אני לא מכיר את הרכב מספיק, אבל זה עדיין נשמע לי מוזר לרוץ מבעיית סחיבה ישר להח' של משאבה, כסוג של צורת אבחון.

asafk
24-01-11, 21:17
הרבה עשן שחור כשאתה מצמיד את הדוושה לרצפה?
עוד סימפטומים?

אסף.

yoav_ba
24-01-11, 21:28
הייתה לי תופעה דומה רק ב td5,
הסימפטום - עד 90 הרכב נסע כמעט כרגיל, מעל 90 הסל"ד עולה אך הרכב לא סוחב, מהירות לא משתנה.

אצלי הבעיה הייתה במשאבת דלק, לא צריך לרוץ ולהחליף אצלי פשוט הפיוז בתיבה שבמנוע התקלקל.

אני לא יודע איפה המשאבה ב tdi ב td5 היא מאחור מעל מיכל הדלק (בטח גם אצלך), כאשר המפתח בחצי סוויץ' היא צריכה להשמיע רעש של תקתוק, אם אין רעש המשאבה לא תקינה (שים אוזן על תחתית תא המטען).

יואב

Gershon
24-01-11, 21:57
שלום חברים

TDI 300 שנת 97.
לפני יומיים בנסיעה ארוכה פתאום אני מתחיל לשים לב שבכל מישור או עליה מזערית, אני צריך להצמיד דוושה לרצפה בשביל להגיע ל80-90 קמ"ש , ויותר מזה אני יכול להגיע רק בירידות.

השינוי הוא דראסטי מלפני כמה ימים. פילטר אויר וסולר הוחלפו לא מזמן.
האם זה אחת המשאבות? הטורבו? למה השינוי הפתאומי?

עגלה עם סוסה...

if you tdi300 edc
have check this problem with scaner-test book.

landY
24-01-11, 22:55
תנסה להוציא את השטיח גומי ולראות אם זה עוזר :D

gali
25-01-11, 09:08
גלי, אני לא מכיר את הרכב מספיק, אבל זה עדיין נשמע לי מוזר לרוץ מבעיית סחיבה ישר להח' של משאבה, כסוג של צורת אבחון.

הי חנן,

אני מכיר את הרכב הזה (בתצורת המנוע הזו) כבר כמעט 10 שנים. יש זמן חיים למשאבה הזו וכאשר היא נגמרת לא משפצים אלא מחליפים אותה (מה גם שהיא לא יקרה ופשוטה להתקנה). טעות היא להתחיל במשאבת הזרקה או במרססים, הם גם יקרים יותר וגם לא פותרים בד"כ כלום; שלא לדבר על החלפת טורבו.
הייתי ממליץ בד"כ על פילטר + המשאבה אבל סחבי כאן טוען שהפילטר די חדש.

חנן-ג'יפולוג
25-01-11, 09:13
אני לא מדבר על הח' של מכלול אחר. גם זה לא נכון. אני מדבר על בדיקות, והחלפה רק בסוף, כשיודעים מהי התקלה.
אולי לבדוק לחץ בקו הדלק אחרי המשאבה ולפניה.

כי עם כל הכבוד לנסיון המצטבר, תמיד יש הפתעות, כמו שקית ניילון במסנן האוויר, אגזוז/ממיר (אם יש) סתום, סתימת דלק במיכל ועוד. יכול להיות שאתה שולח אותו להוציא סתם כסף על משאבה ובסוף הוא יגלה שהתקלה היא ממקור אחר.

gali
25-01-11, 10:55
חנן,

אני מקבל את דעתך, עם זאת אני תמיד ממליץ רק את מה שהייתי מקיים אצלי.
גילוי נאות: אין לי ולא היו לי שקיות ניילון במסנן האוויר. אבל לך תדע...

Gershon
25-01-11, 16:44
if timing not set?

avif
25-01-11, 22:36
טוב - אז ככה.

משאבת עזר הוחלפה ושיפרה מאוד את המצב, אבל המצב עדיין היה גבולי. קידום טיימינג שיפר עוד יותר את המצב, אבל יש לי הרגשה באמת שמשאבת ההזרקה היא המשתנה הבעייתי, ואת זה אני עדיין לא רץ לעשות מפאת המחיר (והעובדה שכבר אפשר לשחרר את הסוסים מהעגלה...). לפי ההתרחשויות, האם מומלץ לעשות זאת בכל זאת?

נועם צרפתי
26-01-11, 06:57
תעבוד לפי השלבים הבאים
1. תיפתח את הבורג ניקוז האויר שעל בית הפילטר סולר, תיפתח עד הסוף ולא רק חלק
2. תניע את הרכב, אם ניזרק דרך החור סולר בגובה של 10 ס"מ בערך לאחר כמה שניות שהנעתה את המנוע הבעיה היא משם לכיוון המנוע.
3.אם לא ניזרק סולר הבעיה משם לכיוון מיכל הדלק. אני מוכן להמר שהבעיה היא בכיוון הזה.
4.משאבת הזרקה כמעט ולא הולכת, היא בדרך כלל נוזלת, אבל עוד לא ראיתי משאבה שלא יצרה לחץ ותאמין לי שאני במקצוע הזה מעל 15 שנה. משפצים אותם בגלל נזילות או שבבים ולא בגלל חוסר לחץ שגורם לרכב לחוסר כוח.
5.תיראה שחיברו את הצינורות למשאבה עזר נכון, תחתון הולך לפילטר עליון למיכל דלק, היה וחיברו נכון, תיפתח את שני הצינורות בחזרה
6. תיפתח לוכד מים וליכלוך ליד מיכל הדלק, תנקה ותשים בצד
7.תיפתח מכסה מיכל דלק
8. תכניס לחץ אויר מהצינור שהולך ממשאבת העזר לכיוון מיכל הסולר (זה אותו צינור שמגיע ללוכד מים), האויר ינקה את החריר הקטן שיש בלוכד מים, ניסתם הרבה פעמים מלכלוך ולא נותן מעבר חופשי לסולר
9.לאחר שניקתה את לוכד המים תחזיר למקום, שים לב שמיקמת את הגומיות שלו ושהם לא נפלו
10. תכניס לחץ אויר שוב לאותו מקום , הפעם זה ינקה גם את הצינור בתוך מיכל הדלק, מיכל הסולר חייב להיות פתוח

אזהרה, אל תכניס לחץ אויר לצינור ממשאבת העזר לכיוון הסולר. תעבוד לפי השלבים ותיראה שהרכב יעבוד כרגיל.
נועם

נועם צרפתי
26-01-11, 07:00
באזהרה הכוונה היתה לא להכניס לחץ אוויר לצינור השני ממשאבת העזר לכיוון פילטר הסולר

נועם צרפתי
26-01-11, 07:34
דבר נוסף ששכחתי, את לוכד המים תיפתח מלמעלה עם מפתח 11, הבורג יושב במרכז הבית של לוכד המים, שהלוכד יורד הוא מתפרק לשני חלקים, החלק התחתון שזה כוס, והחלק העליון שהוא מקשר בין הבית לחלק התחתון.
אל תיפתח דרך הנקז התחתון ותכניס אויר כי אז הליכלוך שבתוך הכו של הלוכד יעוף לכיוון מיכל הסולר.
אם תירצה עזרה תתקשר אלי 0508632329 נועם

avif
26-01-11, 12:58
דבר נוסף ששכחתי, את לוכד המים תיפתח מלמעלה עם מפתח 11, הבורג יושב במרכז הבית של לוכד המים, שהלוכד יורד הוא מתפרק לשני חלקים, החלק התחתון שזה כוס, והחלק העליון שהוא מקשר בין הבית לחלק התחתון.
אל תיפתח דרך הנקז התחתון ותכניס אויר כי אז הליכלוך שבתוך הכו של הלוכד יעוף לכיוון מיכל הסולר.
אם תירצה עזרה תתקשר אלי 0508632329 נועם

נועם, תודה רבה לך על ההסבר המפורט. רק ששכחתי לציין שגם ניקוי של הקוים כבר עשיתי.
אם אתה אומר שמשאבת ההזרקה לא מתקלקלת במובן של אספקת לחץ, יכול להיות שפשוט צריך להזרים יותר סולר אליה? יש איזשהו בורג מאחוריה שנראה לי שהוא קשור לויסות של הסולר, אבל הבעיה שהאימובילייזר שלי יושב בצמוד לאום שמחזק את הבורג הזה, ולא נותן לי לשחרר את האום.

האם להשקיע מאמץ בנושא?
אני מתאר לעצמי שזה יכול לתת עוד בוסט לרכב, אבל בטח על חשבון צריכת סולר גבוהה יותר, לא?
בימים של מחירים כאלו אולי עדיף עגלה יותר זולה מפנתר זולל סולר...;)

נועם צרפתי
26-01-11, 20:47
האם עשית לפי הסדר שציינתי או שעשית ניקוי בלחץ אויר מבלי לפתוח את לוכד המים תחילה, אם לא פתחת את הלוכד אתה עושה יותר נזק.
דבר נוסף, אם פירקת את הלוכד תשים לב שהשושנה מהפלסטיק בתוך הלוכד נימצאת למעלה ולא ירדה קצת למטה, מציע לך לבדוק בכל מקרה את מיקום השושנה.

dovt
20-04-11, 15:58
תודה לנועם על הסבר מפורט! היהי לי מקרא דומה. החלפתי מסנן סולר ושמתי לב שמשאבת עזר לא מיצרת לחץ. ניקיתי צנרת כפי שנועם תיאר, הרבה ליחלוך יצא מהלוקד - לא תיארתי לאצמי שיש בסולר כל כך הרבה חול :-) ומשאבה "פתום" נותנת לחץ :-)

-->