PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם מעבר טסט הוא אינדיקציה לממיר תקין?

יונתןמצפה
23-01-11, 08:51
בעקבות מספר שרשורים שראיתי. ובעקבות כך שמעולם לא החלפתי ממיר (ורק אני עשיתי על הרכב 100,000+ ק"מ) והרכב לא מרגיש כפי שהיה פעם.. האם זה שעברתי בדיקת זיהום אוויר בטסט ללא תוספים וכמעט בצורה חלקה (לא נדרשו יותר מדי נסיונות העלעת טורים וכד'..) אומר שהממיר תקין?
בגדול אין בעיות מיוחדות ברכב אבל אם החלפת ממיר תגרום לו לנסוע טוב יותר ולצרוך פחות דלק אני בהחלט אשקול את זה.
סמוראי 96.

חנן-ג'יפולוג
23-01-11, 08:55
הממיר יכול להיות תקין מבחינת החלפת הגזים שלו, ולכן גם עובר טסט, ועדיין סתום וחונק.

אם אתה רוצה להיות בטוח שהממיר לא חונק את המנוע חבר שעון לחץ במקום חיישן החמצן ווודא שאין עליית לחץ בזמן האצה, או נסה לנסוע ללא הממיר.

יונתןמצפה
23-01-11, 08:58
אוקי.
איפה (לא מוסך) אני יכול להשיג שעון לחץ כזה ואיך אני מחבר אותו?
האם מספיק לבדוק בהעלאת טורים או שממש צריך להאיץ עם כל הרכב?
לנסוע ללא ממיר יותר מסובך כי האופן שבו הוא מחובר אומר לפרק את כל האגזוז עד סעפת הפליטה..

שאלה נוספת- אם הוא סתום אבל תקין ולא שבור האם יש דרך לנקות אותו? (חומר ממיס פיח/לחץ אוויר/מיים)

חנן-ג'יפולוג
23-01-11, 09:48
אם הממיר סתום בצורה קיצונית אתה תראה לחץ חוזר גבוה גם בהאצה חופשית של המנוע בעמידה. אם הסתימה היא חלקית אתה תצטרך להפעיל את המנוע בעומס מלא כדי לקבל קריאה יציבה מקסימלית, ואת זה תשיג רק בהאצה של הרכב. אם הרכב אוטומטי ניתן גם להעמיס אותו בבדיקת STALL TEST.

יונתןמצפה
23-01-11, 09:55
חנן תודה.
אני אנסה להתארגן על מד לחץ כזה.

tomer s
23-01-11, 10:18
לנסוע ללא ממיר יותר מסובך כי האופן שבו הוא מחובר אומר לפרק את כל האגזוז עד סעפת הפליטה..
2 ברגים לפני הממיר מכיוון הסעפת פליטה והממיר מנותק,
תיזהר על האטם פיבר שיש שם.
לא חייב להוריד את הממיר, מספיק שיהיה נתק של כמה ס"מ באגזוז.
שאלה נוספת- אם הוא סתום אבל תקין ולא שבור האם יש דרך לנקות אותו? (חומר ממיס פיח/לחץ אוויר/מיים)לא, זה חומר מ ס ר ט ן !
במידה וצריך תחליף.

חנן, כל נסיעה ללא ממיר תרגיש שיפור קל בסחיבה, במיוחד במנועי הענק של הסמוראי,
מצד שני הרכב ירגיש שחסר לו טיפה מומנט... תת לחץ /לחץ חוזר או משהו כזה:confused:

יונתןמצפה
23-01-11, 12:24
תומר אני מכיר את הברגים האלו. כבר החלפתי את האטם הזה בעבר.
המשמעות של זה היא לפרק את כל האגזוז מהסעפת פליטה. לנסוע ככה זה לא ממש מדד (כפי שציינת) ויעשה רעש שלא יתקבל בברכה ע"י תושבי הרחוב שלי....
אני אנסה יותר בכיוון של המד לחץ. אשמח להכוונה היכן ניתן להשיג/להשאיל באזור חיפה.

חנן-ג'יפולוג
23-01-11, 12:26
בפעם האחרונה קניתי שעון עם צינור וניפל תואם ב70 ש"ח ב"אגרועוז" באשדוד.

zerez
23-01-11, 14:52
מעבר/כישלון בטסט הוא לא אינדיקציה לכלום,
לא חסרים מקרים שרכב תקין נכשל בטסט בגלל שלבוחן נדמה שהוא ראה משהו לא תקין ולא חסרים מקרים שרכב לא תקין עובר טסט.

חנן-ג'יפולוג
23-01-11, 15:07
איך ניתן לדעת אם הערכים תקינים?

אני מקווה שמישהו שמכיר ממירים במנועי בנזין יענה על זה.

אני מכיר דיזלים גדולים ואם נוצר לחץ חוזר של יותר מ0.18 באר, הממיר סתום.

במצב נורמלי הלחצים לא עוברים את ה0.03-0.05 באר.

איש
23-01-11, 16:07
הייתי שוקל הסרה לצמיתות של הממיר , אני גם חשבתי שהדבר יקל על המנוע הוותיק שלי וישחרר לו איזה כוח סוס או שניים.
לגבי שיפור אני יכול להגיד שלא הורגש שום שיפור , אפילו קצת הרגשה של ירידה בביצועים .
ואם כן בכל זאת אז להתקין איזה דוד במקום כי הרעש שמתווסף דיי מרגיז.

גלעד.

לירן.
23-01-11, 19:16
לדעתי, לא.

עברתי טסט חוקי עם ממיר מקולקל.
אחר-כך החלפתי את הממיר לחדש.

nir.samo
23-01-11, 19:45
קראתי איפשהו שאם מודדים את הפרש הטמפ. בין הכניסה ומוצא הממיר עם מד טמפ. IR צריך להיות הפרש של 100 מעלות, פחות מזה הממיר לא תקין.

איש
23-01-11, 21:07
הייתי שוקל הסרה לצמיתות של הממיר , אני גם חשבתי שהדבר יקל על המנוע הוותיק שלי וישחרר לו איזה כוח סוס או שניים.
לגבי שיפור אני יכול להגיד שלא הורגש שום שיפור , אפילו קצת הרגשה של ירידה בביצועים .
ואם כן בכל זאת אז להתקין איזה דוד במקום כי הרעש שמתווסף דיי מרגיז.

גלעד.

לא יודע איך אבל ברח לי ה-לא בהתחלה ....
לא הייתי שוקל ...

יונתןמצפה
23-01-11, 21:51
גלעד (איש), עכשיו ההודעה שלך מסתדרת לי. ;)
ניר- הפרש הטמפ' נראה לי מוגזם, מה גם שהאינטואיצה שלי אומרת ההיפך: ממיר לא סתום= יש יותר מעבר של גזים חמים לצד השני= יותר חימום של הצנרת/פיזור החום מוריד פחות את הטמפ' שלה.
אם אני טועה בזה אשמח להסבר.
בינתיים לפי מה שאני מבין אם עברתי טסט זה לא אומר שהממיר לא סתום. אם מישהו שמבין חושב אחרת אשמח לדעת לפני שאני מתחיל לעשות ניסויים למיניהם...

יונתןמצפה
23-01-11, 22:33
מצאתי בספר (היינס) דרך נוספת לבדיקה של הממיר. בדיקת וואקום אם אני מבין מכון בסעפת יניקה.
מישהו יכול להסביר יותר על הבדיקה. (מצרף את הקטע הרלוונטי)

omri_t
23-01-11, 23:29
תתחיל מלפרק את הממיר ותראה איך המנוע מתנהג בלעדיו,
מייד תדע אם היה סתום.

גם אם תפרק ממיר מרכב חדש- תרגיש הבדל....

לעניינינו:
אם הממיר סתום לחלוטין אתה תרגיש. לא ניתן לפספס.
בדיקה התחלתית, רד מתחת לרכב, הכה על הממיר בידך.
שומע בפנים חתיכות רוקדות? מז"ט נשברה הכוורת ויש לרכוש ממיר חדש...

אצטט בעל מקצוע שאמר לי פעם בדיוק בנושא הזה:
"אתם הג'יפאים מחפשים בכוח בעיות ברכב, גם כשאין- למה שלא פשוט תטיילו וזהו?" :)

יונתןמצפה
24-01-11, 08:43
גם אם תפרק ממיר מרכב חדש- תרגיש הבדל....

לעניינינו:
אם הממיר סתום לחלוטין אתה תרגיש. לא ניתן לפספס.
בדיקה התחלתית, רד מתחת לרכב, הכה על הממיר בידך.
שומע בפנים חתיכות רוקדות? מז"ט נשברה הכוורת ויש לרכוש ממיר חדש...

אצטט בעל מקצוע שאמר לי פעם בדיוק בנושא הזה:
"אתם הג'יפאים מחפשים בכוח בעיות ברכב, גם כשאין- למה שלא פשוט תטיילו וזהו?" :)

אין רעשים בתוך הממיר.
הסיבה שאני "מחפש בעיות בכוח" היא שצריחת הדלק של הרכב הייתה בעבר יותר טובה. בנוסף, יש איזו עלייה מסויימת שהיא אינדיקציה מצויינת עבורי ליכולת סחיבה של רכבים. בעבר, הרכב היה עולה אותה על 78-80 קמ"ש בהילוך רביעי. כיום (וכבר תקופה ארוכה) הוא לא עובר את ה- 70 ולעיתים אפילו 60 ואני נאלץ להוריד להילוך שלישי.
נכון, הרכב הכפיל את הק"מ שלו מאז שקניתי אותו ועומד היום על מעל 200,000 ק"מ. אבל המנוע במצב מצויין (לפחות לפי מה שנאמר לי ואני מבין). בנוסף, הממיר הוא ללא ספק מקורי ואם אני זוכר נכון ראיתי כבר בכמה שרשורים שחברה עם הרבה ידע (אסף) כתבו שממירים לא מגיעים לק"מ כזה.

וחוצמזה, נכון. אנחנו בעלי הג'יפים באמת מחפשים בעיות בכוח... :rolleyes:

nir.samo
24-01-11, 17:58
טוב קראתי עוד קצת בעניין הטמפ.:
הפרש טמפ. נמוך מידי אכן מראה על ממיר לא תקין אלא שההפרש משתנה בין רכב לרכב, צריך למדוד מול רכב תקין מאותו סוג ולהשוות. הסיבה היא שככל שתערובת הפליטה נקייה יותר (כלומר במנועים יותר מודרנים) הממיר צריך לעבוד פחות. אם יש תקלה אחרת כמו תערובת עשירה מידי זה גם כן יגרום לחימום יתר כלומר טמפ. גבוהה היא אינדיקציה למשהו לא תקין אבל לא בהכרח הממיר.

כתבה 1 (http://www.autoshow.co.il/art_iv7.asp)
כתבה 2 (http://www.aa1car.com/library/converter.htm)

-->