PDA

צפייה בגרסה מלאה : סכין ואולר - מה החוק אומר ?

ronaldo
23-01-11, 09:53
האם יש בעיה חוקית בלהחזיק ברכב\תרמיל\ביגוד סכין מחנאות\קומנדו 40-30cm או אולר גדול ?

אודי פ.
23-01-11, 10:35
לא יודע לגבי החוק, לשוטרים יש עם זה בעייה.
לפני שבועיים עצר אותי מר שוטר ברכב ומצא סכין יפני (הפתעה!). הייתי צריך לשכנע אותו שאני בחור נחמד ושזה כלי עבודה. יותר קשה לשכנע שסכין קומנדו הוא כלי עבודה.
השוטר אמר שאני צריך להחזיק את הסכין בארגז כלים מאחורה במקום שבו הוא פחות נגיש ככלי נשק.
אני מניח שסכין בכיס נראית יותר חשודה מסכין בתרמיל.
מעניין באמת מה אומר החוק ולא רק השוטר.

אודי

ניר ל
23-01-11, 11:31
למה שיעשו לך חיפוש ברכב ?

Pilon
23-01-11, 12:11
אני מחזיק גרזן באוטו.
מזל שהוא לא נכנס לתא הכפפות. ;)

Juv
23-01-11, 12:12
עד כמה שאני יודע - כל דבר מעל 5ס"מ נחשב נשק קר.

Tourist
23-01-11, 12:14
למה שיעשו לך חיפוש ברכב ?

באמת לא ברור אבל שני חברים שלי סיפרו לי השבוע שקרה להם אותו מקרה בדיוק, עם סכין יפנית.

למשטרה יש מנהג לצאת ב'מבצעי חיסול' של שבועיים בנושאים מסויימים עד שנמאס להם...

לפני חודש, כל מי שנסע על כביש 4 באיזור חוף כרמל עם ג'יפ נעצר ע"י שוטר (בוחן תנועה?) בטיויוטה היאייס שחפר להם את הצורה.
אצלי, למשל, לאחר שלא מצא כלום (בדק כלי נהג, אפודה זוהרת, מצב צמיגים, אורות ואיתותים ואפילו מגבים), אמר שמספר הרכב מקדימה קצת דהוי...
כששאלתי מה החפירה - ענה בפשטות שיש מבצע הורדת רכבים מהכביש ושהוא מנסה להוריד גם אותי - לא הצליח...

אולי יש מבצע סכינים יפניות עכשיו.

אודי פ.
23-01-11, 13:18
עצרו אותי בירידה מזכרון לואדי מילק. חיפשו סמים בעיקר.
כנראה שסיימו לטפל בכל הרוצחים והאנסים, סוחרי נשים וכו'.

ניר ל
23-01-11, 13:33
גם אולר מעבר ל 10 ס"מ להב, נחשב לסכין, כל כלי חיתוך - גם מספריים לצורך העניין - אתה צריך לספק סיבה סבירה ומשכנעת מדוע אתה נושא אותו עמך.

תכל'ס - המשטרה לא תתעסק איתך שלא לצורך ובטח שלא תעצור אותך ותגיש כתב אישום על נשיאת סכין - באמת שאין מקום/זמן/כ"א/תקציב/ בתי משפט כדי לטפל בעניינים האלו.

כמו שהבנת - כנראה נפלת על מבצע חיפוש סמים כלשהו, כחלק ממדיניות המשטרה באותו איזור ("מבצע" כזה או אחר), היות ולא מצאו מה שחיפשו - עשו לך סיפור קצר מעניין הסכין היפאני, כדי שתחשוב פעמיים לפני שתגיש כנגדם תלונה על הטרדה/ עיכוב סרק/ חיפוש סרק וכו'.
רק בשביל הקטע - הייתי רוצה לראות את הפרצוף של השוטר שבזבז זמן בית משפט כדי להביא אותך להארכת מעצר בעוון אחזקת סכין יפאני בתא כפפות... כשיגיע היום הזה כנראה שבאמת מצבנו יהיה טוב יותר.

המשוטט
23-01-11, 13:39
תכל'ס - המשטרה לא תתעסק איתך שלא לצורך ובטח שלא תעצור אותך ותגיש כתב אישום על נשיאת סכין - באמת שאין מקום/זמן/כ"א/תקציב/ בתי משפט כדי לטפל בעניינים האלו.

רק בשביל הקטע - הייתי רוצה לראות את הפרצוף של השוטר שבזבז זמן בית משפט כדי להביא אותך להארכת מעצר בעוון אחזקת סכין יפאני בתא כפפות... כשיגיע היום הזה כנראה שבאמת מצבנו יהיה טוב יותר.

לא ממש מדויק - חבר בדווי שעצר במחסום באזור הוד השרון עוכב לחקירה וממתין כרגע למשפט על סכין יפנית

שהייתה בחלק האחורי של הטרופר שלו .

bizon
23-01-11, 13:50
גם אותי עצרו כבר כמה פעמים וכל פעם הם בשוק בכל ארגז כלים יש לפחות סכין אחת ולא רק יפנית גם גרזן ומסור שרשרת לגזעים תועים בדרך אבל כל סכין יש לה שימוש כל עוד אתה יודע להסביר את עצמך בצורה טובה הם לא יעשו כלום ומצד שני את חבר שלי עיקבו על "החזקת פיגיון "(מברג פיליפס)בבגז'

מור

ניר ל
23-01-11, 14:00
לא ממש מדויק - חבר בדווי שעצר במחסום באזור הוד השרון עוכב לחקירה וממתין כרגע למשפט על סכין יפנית

שהייתה בחלק האחורי של הטרופר שלו .

נו בטח - בדואי שעוצר במחסום ולא מנסה לברוח ועוד בהוד השרון ?! זה בוודאי חשוד...

יש לו כתובת ? יש לו חשבון בנק ? יש לו מה להפסיד ?! - נפל על המדינה הלא נכונה...
להיות גם ערבי וגם שומר חוק במדינת ישראל זה גרוע מלהיות יהודי ושומר חוק, ההקלות הנ"ל לא חלות עליו כמובן.

zerez
23-01-11, 14:58
עד כמה שאני יודע - כל דבר מעל 5ס"מ נחשב נשק קר.

ונשק קר דורש רשיון?
ואם יש לי סכין ואלת בייסבול ברכב להגנה עצמית - זה לא חוקי? חסרים מקרים שנהגים הותקפו?
אסור לי להחזיק סכין קומנדו מתחת לכרית כשאני ישן לשם הגנה עצמית?

נ.ב:התאפקתי לא להגיב אחרת על כל דבר מעל 5 ס"מ :p

אסייג
23-01-11, 15:47
ונשק קר דורש רשיון?
ואם יש לי סכין ואלת בייסבול ברכב להגנה עצמית - זה לא חוקי? חסרים מקרים שנהגים הותקפו?
אסור לי להחזיק סכין קומנדו מתחת לכרית כשאני ישן לשם הגנה עצמית?

נ.ב:התאפקתי לא להגיב אחרת על כל דבר מעל 5 ס"מ :p

אני יתקן אותך כל עוד הסכין נמצאת ברכב ולא עלייך אין שום סיבה לעכב אותך או לנקוט כלפייך בצעדים אלו או אחרים כנ"ל לגבי אלה

מאיר רוטברג
23-01-11, 15:56
לי יש גרזן כבאים ברכב עם תרוץ טוב זה עובר??

יש לך סכין גדולה ברכב?? תאפסן אותה בבגאז,
כל שוטר שיעשה לך חיפוש ברכב לא יוכל לטעון אלא בלה בלה בלה ,
סכין ליד מושב הנהג חשודה ובצדק

YoavR
23-01-11, 16:15

כמו שהבנת - כנראה נפלת על מבצע חיפוש סמים כלשהו, כחלק ממדיניות המשטרה באותו איזור ("מבצע" כזה או אחר), היות ולא מצאו מה שחיפשו - עשו לך סיפור קצר מעניין הסכין היפאני, כדי שתחשוב פעמיים לפני שתגיש כנגדם תלונה על הטרדה/ עיכוב סרק/ חיפוש סרק וכו'.
אתה חיי בסרט.
אותי עיקבו וביקשו לערוך חיפוש ברכב. בתמימותי חשבתי שמחפשים סמים לכן הסכמתי ברצון - אין לי מה להסתיר. בתא שבדלת מצאו סכין.
לא עזר שכל האוטו עמוס בציוד מחנאות. כולל מזרונים, מחצלות, כלי מטבח וכו'...
לא עזר שכל הסיפור התרחש ביציאה לכביש מהים במוצאי חג.
לא עזר שאני אשכנזי לפלף עם עיגולדים.
לא עזר שהסברתי לחלאה שאני עובד עבור תעשיה ביטחונית ובעל סיווג בטחוני ושרישום בהכרח יפגע לי בסיווג.
אין לו שיקול דעת - הוא אומר.
כאילו דא:evil:
זה נגמר בחקירה ופתיחת תיק.
לאחר התכתבות ארוכה עם הפרקליטות המשטרתית הם סגרו את התיק מחוסר ראיות.
אני רציתי סיגרה של התיק מסיבה "אין אשמה פלילית" מכוון שכך לא נשאר רישום אבל נכנעתי לבירוקרטיה.

אני יתקן אותך כל עוד הסכין נמצאת ברכב ולא עלייך אין שום סיבה לעכב אותך או לנקוט כלפייך בצעדים אלו או אחרים כנ"ל לגבי אלה
אסור שהסכין (כל סכין) תהיה נגישה. זה כולל תא בין המושבים, תא כפפות, תא בדלת הרכב ובאופנוע תיק מיכל (מניסיון :evil:, מה לעשות, כשאני יוצא לטייל אני לוקח איתי סכין. תמיד!)

הנושא הזה כל כך מעצבן ומתסכל אותי. עד שזה קרה ממש לא סימפטתי את המשטרע. מאז אני מורעל בשינאה. פשוט מצליחים לקחת בנאדם שלוו, מופנם ושומר חוק ומוציאים מימנו את "המיטב":(

YoavR
23-01-11, 16:29
הנה הנחיות היועמ"ש בנוגע אחזקת סכין.

מתוך הפתיח:
"המחזיק אגרופן או סכין מחוץ לתחום ביתו או חצריו ולא הוכיח כי החזיקם למטרה כשרה, דינו - מאסר חמש שנים."

חמש שנים!

מצאו אצלך סכין. עליך להוכיח שאין לך אחות, ואין לך שום כוונה לדקור אף אחד. לא תהיה מספיק משכנע - חמש שנים!
עדיף לאנוס
או בנסיבות מסויימות כבר לרצוח מישהו.

asafk
23-01-11, 21:26
החוק היבש הוא בדיוק הפוך.
החזקת סכין בנסיבות מחשידות - כלומר צריך להיות יסוד כלשהו, קלוש ככל שיהיה, שיש לך כוונה לא כשרה.
אבל הנחיות היועמ"ש... היא שאתה צריך להוכיח שהכוונה כשרה.

מאוד מצער.

אסף.

BlackStar
23-01-11, 21:47
הוזכר פה על השוטרים של אזור זיכרון יעקוב
חברים !!! לא חובה לתת להם לעשות חיפוש ברכב צריך להביא קצין לא רק בוחן רכב
ועם אין לך איזה קילו חשיש באוטו אז גם אחרי 25 דקות שאתה מחכה לקצין מותר לך לנסוע!!! ולהשאיר את השמו*** במקום
כול אזור זיכרון והמושבים מלאים ב<עבדים כי ימלכו > כול מיני אנשים קטנים שישמחו להרוס לך את שבת בבוקר ולשלוח אותך למכון טסטים על זה שהגלגל ספייר שלך לא באותה מידה של הגלגלים ברכב

* בג'טה של המשטרה הגלגל ספייר בטוח לא באותו הגודל
בכול מקרה למה קנינו גיפים שטח שטח שטח 100 אחוז שטח אל תתנו להם צאנס כי הם ינצלו אותו

:) סליחה על כול השינאה אני פשוט גר פה ומאסתי בהם רובצים בתחנת דלק ומחפשים מידות צמיגים
בא לי גם להגיד שמות שלהם אבל זה יכול להפוך למסוכן בכול מקרה אני מצלם כול שוטר שלא חוגר חגורה וכול שוטר שמדבר בטלפון ונוהג !!! מלחמה הוגנת
אני הולך לשתות מיים להרגע :)

ronaldo
24-01-11, 10:39
תודה לכל המגיבים, במיוחד ליואב על המסמך.

-->