PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילת ארבע על ארבע חשמלית בג'ימני

matokik
23-01-11, 12:19
צהריים טובים לקוראים!
השבת היינו בדיונה הגדולה של חולות אשדוד. אני עם הג'ימני בעל הנעילה החשמלית (לכל המתחכמים לא, לא הנעילה המרכזית של החלונות וכ'ו). נוסעים ונהנים הכל טוב. עצרנו בצד לקפה ופטפוטים. חשוב לציין כבר בשלב הזה: הרכב לא שוחרר מהארבע על ארבע, העברתי לפרקינג וכיביתי את המנוע. הרכב סגור.
בלה בלה, יושבים ומקשקשים והגיע הזמן לסיבוב שני בחולות. מניע את הרכב, ומתחיל לנסוע נסיעה רגועה (כשאני בחולות) ומרגיש שהרכב לא זז, אומנם זז אבל לא זז. אחד מבני המשפחה אומר לי: משוגע, תשלב ל- ארבע על ארבע, אל תיסע ככה. הסתכלתי עליו מהחלון כאילו הבנאדם נפל מהירח, אמרתי לו בצעקות: "מי ניתק בכלל את הארבע על ארבע? כיביתי את הרכב, והנעתי מחדש וזהו, לא ניתקתי אז אל תעצבן אותי"
עובדות: כשנכנסנו לחולות בהתחלה הייתי משולב באבון אבונו, זה מיליון אחוז. כיבינו את הרכב וישבנו, זה בוודאות. העברתי ישר לפרקינג וכיביתי, גם עובדה.
אז למה למען ה', כשכיביתי את הרכב, והנעתי כעבור זמן מה, "נותק" הארבע על ארבע החשמלי שבג'ימני?

matokik
23-01-11, 22:59
שישים צפיות ואף לא תגובה ו/או הודעה אחת?
אפשר בבקשה עזרה? זה הגיוני שכשמכבים את הרכב, השילוב של ה- ארבע על ארבע משתחרר גם?

Richard
23-01-11, 23:18
שישים צפיות ואף לא תגובה ו/או הודעה אחת?
אפשר בבקשה עזרה? זה הגיוני שכשמכבים את הרכב, השילוב של ה- ארבע על ארבע משתחרר גם?

אז ככה.. התיבה החשמלית היא תיבה מחורבנת והיא עשויה להיות מקור לתקלות..המקרה לא נשמע לי הכי הגיוני.. האם זה קורה בכול שאתה מכבה את הרכב כשהוא משולב או שמדובר במקרה בודד?

מחר אני אבדוק את השילוב החשמלי ברכב שלי.. למרות שלפני מה שאני זוכר אין ניתוק גם אחרי שמכבים את הרכב.. תקבל ממני תשובה מחר.

לילה טוב ושקט.

zerez
23-01-11, 23:26
אצלי זה לא קורה גם עם הרכב מדומם לילה שלם.
אין לי מושג מה יכול לגרום לתופעה כזאת, אולי מצבר חלש?

shuster
24-01-11, 09:45
זה שילוב חשמלי או ידני?

sapog
24-01-11, 09:49
זה שילוב חשמלי או ידני?
חשמלי.

shuster
24-01-11, 09:58
הניתוק הזה תקין.

matokik
24-01-11, 17:17
היי שוב לכולם!
לא מדובר בתקלה?
אולי בפעם הבאה, כשאהיה בתוך הבוץ, או בתוך שלולית ענקית, זה גם יקרה?
מדובר בתופעה שמוכרת לכם אומנם, אבל מוכרת רק בג'ימני? או ברכבים נוספים, בעלי נעילה חשמלית?
בנעילה הידנית אין בעייה, זה משולב ועד שמשחריים, וובכן, זה לא משתחרר. אז למה בנעילה החשמלית זה כן קורה?
זה מתוכנן כך כאמצעי ביטחון או שמירה על המנגנון או משהו כזה?

shuster
24-01-11, 17:29
בדגם המכני זה גם מיתנתק אבל ביגלל שהידית נימצת בשילוב אז ביזמן התנעה הלוקרים

מיתחברים שוב מה שלא קורה בדגם החשמלי.

matokik
24-01-11, 17:52
ביזמן התנעה הלוקרים

מיתחברים שוב מה שלא קורה בדגם החשמלי.[/quote]

כלומר בעצמם נכון? (יודע שלזה התכוונת, רק רוצה לוודא)
ללא התערבות יד אדם מה שנקרא.....?

מורי
24-01-11, 18:37
בדגם המכני זה גם מיתנתק אבל ביגלל שהידית נימצת בשילוב אז ביזמן התנעה הלוקרים

מיתחברים שוב מה שלא קורה בדגם החשמלי.

שוסטר ,זה לא נכון.

בכל דגמי הג'ימני החיבור של הלוקרים באמצעות וואקום של המנוע ושסתום אל חוזר ששומר את הוואקום במערכת גם עם רכב כבוי.

הפיקוד על הוואקום עובר דרך הנורה של ה 4WD בדשבורד,מה שאומר שאם הנורה דולקת הלוקרים מקבלים פקודה לשילוב.

MATOKIK מתאר מצב שהשילוב החשמלי בטרנספר התנתק לו. וזו לגמרי תקלה.

MATOKIK -האם הנורה בדש בורד דלקה כשהנעת את הרכב?

matokik
24-01-11, 19:06
שוסטר ,זה לא נכון.

בכל דגמי הג'ימני החיבור של הלוקרים באמצעות וואקום של המנוע ושסתום אל חוזר ששומר את הוואקום במערכת גם עם רכב כבוי.

הפיקוד על הוואקום עובר דרך הנורה של ה 4WD בדשבורד,מה שאומר שאם הנורה דולקת הלוקרים מקבלים פקודה לשילוב.

MATOKIK מתאר מצב שהשילוב החשמלי בטרנספר התנתק לו. וזו לגמרי תקלה.

MATOKIK -האם הנורה בדש בורד דלקה כשהנעת את הרכב?

לא יודע פרופסור (בלי גרשיים בכלל, אתה הרי פרופסור אמיתי לג'ימני)
מה שכן פרופסור, וזה אני שואל אותך תוך כדי הכתיבה שלך:
נאמר ושילבתי מהנעה של שני גלגלים להנעה של ארבעה, המנורה היבהבה וזהו (ולא נשארה דולקת קבוע), זה אומר שמה? שהשתלב או שלא? כי בניסוי שערכתי, למרות שהיבהבה המנורה ירוקה (של השילוב להנעה כפולה) וכבתה, אז כן, הייתי משולב. אתה אומר לי שהיא אמורה לדלוק באופן קבוע? כי כשאני משלב, אז שוב, היא מהבהבת לרגע, אבל לא נשארת דולקת קבוע.

Richard
24-01-11, 19:16
לא יודע פרופסור (בלי גרשיים בכלל, אתה הרי פרופסור אמיתי לג'ימני)
מה שכן פרופסור, וזה אני שואל אותך תוך כדי הכתיבה שלך:
נאמר ושילבתי מהנעה של שני גלגלים להנעה של ארבעה, המנורה היבהבה וזהו (ולא נשארה דולקת קבוע), זה אומר שמה? שהשתלב או שלא? כי בניסוי שערכתי, למרות שהיבהבה המנורה ירוקה (של השילוב להנעה כפולה) וכבתה, אז כן, הייתי משולב. אתה אומר לי שהיא אמורה לדלוק באופן קבוע? כי כשאני משלב, אז שוב, היא מהבהבת לרגע, אבל לא נשארת דולקת קבוע.

כשהרכב משולב חייבת לדלוק הנורה הירוקה

matokik
24-01-11, 19:23
כשהרכב משולב חייבת לדלוק הנורה הירוקה
אני אבדוק את זה. זה מעניין מה שאתם כותבים.
אם אתם אומרים שזה אמור להיות דלוק באופן קבוע (כלומר שלא מהבהב), ואולי זהלא כך, אז כנראה שיש תקלה., אני אפילו אסע פה בכביש, רק למען הבדיקה, לראות אם השילוב דולק בצורה קבועה או לא.
עדכונים בקרוב.

Richard
24-01-11, 19:37
אני אבדוק את זה. זה מעניין מה שאתם כותבים.
אם אתם אומרים שזה אמור להיות דלוק באופן קבוע (כלומר שלא מהבהב), ואולי זהלא כך, אז כנראה שיש תקלה., אני אפילו אסע פה בכביש, רק למען הבדיקה, לראות אם השילוב דולק בצורה קבועה או לא.
עדכונים בקרוב.

כאשר אתה לוחץ על כפתור השילוב הנורה הירוקה מהבהבת ויש גם ציפצוף מעצבן.. לאחר מכן הנורה דולקת באופן קבוע כול עוד הרכב משולב..
איך נהג אמור לדעת שהרכב שלא משולב או לא ללא הנורה? (בהנחה שהנהג לא מרגיש שההנעה הקידמית עובדת)

כמובן שלחיצה נוספת לביטול השילוב מכבה את הנורה.

לפי דעתי מה שקרה לך הוא שלחצת על כפתור השילוב.. המנורה הבהבה והרכב לא שילב..
אם הוא היה משלב הנורה הייתה דולקת באופן קבוע..זה קורה לפעמים, נסיעה טיפה קדימה וזה פוטר את הבעיה.
הייתה בטוח שהרכב משולב אבל למעשה נסעת עם הנעה אחורית בלבד.

raanan
24-01-11, 20:05
אחרי שרשור כזה, אני מקבל חיזוק לדעותיי ...
טרנספר עם ידית למזלג מכני שמשנה את התמסורת , לוקרים ידניים (הבנת את זה נדב ...) וזהו !
לא וואקום, סלונאידים, מנוע חשמלי ואורגן אורות של חיווי כשבסוף תקועים בחול במקרה הטוב.
במקרה הרע באמצע מעלה ארוך ומסוכן.

רענן

Richard
24-01-11, 20:17
מערכת מחורבנת.. אין ספק

matokik
24-01-11, 21:13
מחר אעשה בדיקה בשטח, באור, כשאני יודע לאן אני נוסע ועל מה (באיזה שטח).
זה מוד מעניין מה שאתם מספרים פה. זה לא יתכן (כי אני לא מסכים שזה יהיה) שהמערכת הזו תפעל רק כשמתחשק לה.
אם כך הדבר, אשקול לבעוט לג'ימני הזה בצורה.
אני אברר את העניין של נעילת הטבורים מחר, ואחזור עם תוצאות.

אור .ס.
24-01-11, 21:37
חברים, בג'ימני 2008 שהייתה ברשותי, נרשם וכתוב בבירור ובהדגשה, שאין לכבות את הרכב כאשר מערכת ה4על4 משולבת, הדבר עלול לגרום לתקיעה קבועה או נטרול.

ככה שזו לא תקלה, תקפיד לנתק 4על4 כשאתה מכבה מנוע.
וכן, המערכת הזו מחורבנת, בדיוק כמו כל מערכת אחרת בעלת חיישנים, בין אם מהסיבה שיש לנתק 4על4 בעת כיבוי מנוע ובין אם מהסיבה שחיישן זה או אחר עלול להשתגע בעת רטיבות ממים או מקור אחר.

נדב42
24-01-11, 21:47
אחרי שרשור כזה, אני מקבל חיזוק לדעותיי ...
טרנספר עם ידית למזלג מכני שמשנה את התמסורת , לוקרים ידניים (הבנת את זה נדב ...) וזהו !
לא וואקום, סלונאידים, מנוע חשמלי ואורגן אורות של חיווי כשבסוף תקועים בחול במקרה הטוב.
במקרה הרע באמצע מעלה ארוך ומסוכן.

רענן

רענן, אתה יודע היטב שבלוקרים האוטומטיים של הויטארה אין ואקום, סולנואידים, מנוע חשמלי או אורגן אורות, אלא מנגנון מכני פשוט.
שווה לי הסיכון הפעוט הזה בשביל הפינוק של לא לצאת מהאוטו כדי לשלב לוקרים
(וחוצמזה יש ARB, אז מקסימום נמשיך ב- 4X3 :rolleyes: )

נדב.

matokik
25-01-11, 00:19
עדכון:
גבעות גורל בדרום, נראו לי מעניינות בלילה הזה, לניסיונות הטימטום שלי, בשעות האלה.
אמרתי לפרופסור המטורף (למורי נו) שאבדוק את העניין ואכן בדקתי, הנה התוצאות:
באמצע נסיעה (15 קמ"ש בערך) לחיצה ארוכה, והשתלב יפה., עליתי פה ושם בקטנה. ירדתי בחזרה למטה. כיביתי האוטו. הדלקנו נרגילה לאורח הירח (שאין) ולאחר 20 דקות של רכב כבוי (ולא כמו שאור המליץ, להוציא את השילוב. תודה אור על הטיפ) והשילוב נותר מחובר (וכן מורי, הנורה דלקה קבוע)

מה הממצאים שלכם, מאותה השבת בים? היתכן שחשבתי ששילבתי, ולמעשה לא שילבתי?
אני לא מתחייב על הנורה שדלקה קבוע, אבל אילו הייתי צריך להחליט אם כן או לא (אני פשוט לא זוכר שהיא דלקה קבוע, רק זוכר שנדלקה) הייתי אומר שכנראה שלא.

להבא,כשאעצור לנוחה, קודם כל אשחרר הנעילה.

אור .ס.
25-01-11, 19:20
אני אומר שוב:
כתוב זאת כהמלצה בספר.
אני יכול להעיד מבעלות של שנה על ג'ימני 2008, ששכחתי בערך מליון פעם את ה4על4 משולב, וכשהנעתי האוטו נותר בשילוב.
בכל מקרה, בחברה לא יכירו את הבעיה הזו בתור תקלה כלשהי, היות ורשום בספר שכיבוי הרכב עם 4על4 משולב עלול לגרום לבעיה.

matokik
25-01-11, 22:08
אני אומר שוב:
כתוב זאת כהמלצה בספר.
אני יכול להעיד מבעלות של שנה על ג'ימני 2008, ששכחתי בערך מליון פעם את ה4על4 משולב, וכשהנעתי האוטו נותר בשילוב.
בכל מקרה, בחברה לא יכירו את הבעיה הזו בתור תקלה כלשהי, היות ורשום בספר שכיבוי הרכב עם 4על4 משולב עלול לגרום לבעיה.

אור אז אתה אומר בעצם בקלות ובפשטות:
בשעה שהרכב כבוי, פשוט לשחרר את הנעילות וזהו, ממילא האוטו כבוי.

???

zerez
25-01-11, 22:31
אני אומר שוב:
כתוב זאת כהמלצה בספר.

ג'ימני 2006 אוטומטי
כשיהיה לי משעמם אולי אקרא מה כתוב בספר, כשאני נכנס לשטח אני משלב ומשחרר כשאני יוצא, השילוב נשאר גם כשהרכב מדומם ואף פעם לא נתקלתי בבעיה.
אם יש המלצה כזאת בספר אני אנסה לשנות את מנהגי ולשחרר.

אור .ס.
26-01-11, 19:50
היי, כמו שאמרתי, יש המלצה כזו בספר, אני אישית אינספור פעמים שכחתי לכבות את המערכת, ורק פעם אחת קרתה לי תקלה, אבל אז נתפס לי ה4על4 במצב נמוך, מה שבסוף הסתבר כחיישן 4על4 שיושב בטרנספר שנהרס (הוחלף באחריות, למרות רשלנות שלי)

shahav
26-01-11, 20:22
צהריים טובים לקוראים!
השבת היינו בדיונה הגדולה של חולות אשדוד. אני עם הג'ימני בעל הנעילה החשמלית (לכל המתחכמים לא, לא הנעילה המרכזית של החלונות וכ'ו). נוסעים ונהנים הכל טוב
....
אז למה למען ה', כשכיביתי את הרכב, והנעתי כעבור זמן מה, "נותק" הארבע על ארבע החשמלי שבג'ימני?

לא רוצה להיות מתחכם -אבל שיעור קצרצר בטרמינולוגיה:
נעילה חשמלית - לרוב מיתכוונים לנעילת דיפרנציאל חשמלית\אוויר\אוטומטית...
אתה מדבר על שילוב של 4x4 פשוט, לא נעילה, לוקרים חשמאליים\מכנים...

נכון, לסוזוקי אין נעילה חשמאלית, אוליי יש והיא לא נפוצה, לכן אפשר היה להבין אותך...

רבין

חרגול1
26-01-11, 21:42
היי, כמו שאמרתי, יש המלצה כזו בספר, אני אישית אינספור פעמים שכחתי לכבות את המערכת, ורק פעם אחת קרתה לי תקלה, אבל אז נתפס לי ה4על4 במצב נמוך, מה שבסוף הסתבר כחיישן 4על4 שיושב בטרנספר שנהרס (הוחלף באחריות, למרות רשלנות שלי)

אור, המשורר התכוון שאין לכבות את המנוע בזמן פעולת השילוב או הניתוק של מערכת 4X4.
(כי אז אתה יכול להישאר במצב ביניים ולגרום נזק למערכת)
זה לא אומר שלא ניתן להישאר משולבים ולדומם את המנוע.

-->